Те ти булка, Спасовден!

  • 14 207
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 312
Василиса,не те ли вдигнаха вече троловете newsm78Б
Бъркай мюсли и пиши Crazy

# 76
  • Мнения: 98
Не знам кое ви е смешно, ама аз имам роднини от Лом (първата история) и щях да умра от смях докато им я чета по тел.-а, а баба ми само вика ' оно тая история е верна, шо мислиш, че тука стоиме'  Mr. Green

# 77
# 78
  • Мнения: 3 675
За тази история споменаха в новините, но не я разказаха.Само споменаха, че въпросният господин бил много надарен.Разказаха другата история за булката, която трябва да спи под росена.Много хора не бяха наясно какво значи въпросния идиом.

# 79
  • Мнения: 17 546
За тази история споменаха в новините, но не я разказаха.
Пак са плагиатствали... от тук! Crossing Arms Laughing

# 80
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Цялата книга всъщност не е за шопския фолклор, само част от нея - "Дренци". Ето още малко ("Шутаранга", изд."Весела Люцканова", да не стават грешки, нали Бу? Laughing):
За дедо Веле:
"Веднъж го срещнала една палава дренска бабичка,  рекла да го подкачи нещо и му казала:
- Дедо Веле, я каков си бел и цръвен и мустако ти нагоре пърчи, може и куро да ти става още.
- Може, рекъл дедо Веле, за можене може, ама нече.
И гордо отминал."


# 81
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
"ПЕТРЕ ПУМПАЛОТО И КАКА МУ ПАРА
Петре Пумпалото, така му думаха, защото не заставаше на едно място, като човек, а се въртеше като пумпал и все не намираше сгода. Лани, по Петровден, ходили с кака му Парка (кръщелното й име е Параскева, но в Дрен имат адет да именуват по своему), на сбор в село Горна Диканя. Там какво поминали, се разбрало в Дрен и на другата година, когато пак дошло време за “диканскио собор”. Дренските ергенаши подкачили Петре, като му задали следния тактичен въпрос:
- Абе, Петре, рекли, че одите ли тая година на соборо у Диканите?    
Петре Пумпалото се почесал там, дека не го апе, и отговорил:
- Е па лани нали одихме, кака я онодиха два пъти, а мене ме биха. Тая година, кака далдисуе па да одиме, а язе се двуомим...
Двоуми се, човека, защото едно е да те онодят, а съвсем друго е да ядеш бой."

# 82
  • Мнения: 310
 newsm10

много добра тема - смях се от сърце

# 83
  • Мнения: 7 128
 hahaha hahaha
Майтапчии сме, а!?  Crazy
Василисо,  Joy

# 84
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък ще гледам тази година да не пропусна дренскио собор. Дали не беше в началото на юли? Току виж, събудя интерес и се напълни с весели форумки.  Whistling
hahaha Знае ли човек?

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
 smile3501 smile3501 rotfImao rotfImao #Shocked newsm62 newsm62 rotfImbo

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
В прослувутата тема на Дона за ш....те
Много моля,някой ако може да даде линк към тази култова и прославила форума ни тема!
Не съм я чела,а ми се иска да се посмея! Flutter
Плийз!!!!!! Hug

# 87
  • Мнения: 3 405
Няма я темата, изтрита е, изгубена, тотално, съвсем ...
Някой да я е копирал?

# 88
  • Мнения: 11 747
Ла Бомба беше споменавала веднъж, че я е копирала. Имаше и други, но кои бяха...  Thinking

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Анджелина,що бе мила?
Айде де,дано се намери отнякъде.
Само съм чувала за нея,но не съм я чела. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт