ОКТОМВРИ ни се струваше далече, а ето наближава вече!

  • 10 155
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 132
Гледах снимки в нета на ембрионче в 12 г.с. и беше показано момче и момиче.За мен голяма разлика нямаше честно да кажа но момченцето нямаше тестиси но ако лекаря е добър и умее ама наистина умее да вижда на видеозона а не само да разказва по картинки няма защо да се притесняваш Simple Smile Peace

# 256
  • София
  • Мнения: 183
Да се включа набързо докато не съм забравила какво сте питали, че да се връщам при мъжо. не мога да му се нарадвам, че цял уикенд си сглобява нов компютър и инсталира хилада неща по него, та все едно го е нямало Sad Казах му да се порадва на компютъра до октомври, че после няма да има време, а и вече ще е за бебчето Laughing Нали най-хубавото е за нашите съкровища Mr. Green Това в кръга на майтапа.

Аз линия негра още нямам. Не се появявала при всеки. Ще изчезне. От хормоните е после се оправят нещата.

Аз въпреки, че съм родом от морето няма да отида това лято до там. После цял живот ще обикаляме живот и здраве.

За пола на бебчетата - грешката при определянето беше към 20% (без значение от пола). Затова аз до последно ще наблягам на неутралните цветове-жълто, зелено, бяло и за разкош единични бройки розово и синьо  Whistling Както каза баба ми, те сега и мъжете носят розово Mr. Green Е, ние ако имаме момче надали някой ще го облече в розово, но прозвуча логично и забавно.

Айде, аз изчезвам. Приятна вечер! До утре!



# 257
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
Здравейте момичета!
И моята линия е много голяма, надявам се след раждането да изчезне. Аз много обичам да спя по корем, но сега спя само на ляво и дясно.Препоръчително е да се спи на лявата страна, за да не се притискат бъбреците Sad
shareez  ти при кой лекар ходиш и мислила ли си къде ще раждаш. А за този БХС тест, кога се прави. На мен никой не ми е казвал. Аз ще ходя на консултации на 17.06 тогава късно ли ще ми е.shareez  ние с теб сме определени за един и същ ден 25.10  Heart Eyes
Днес разглеждах колички и легла, но само с разглеждане ще си остана,мисля че е рано.

Лека вечер!

# 258
  • Мнения: 44
Честита рожденничка на Zori и благодарим за почерпката  Wink  bouquet!
Днес по някое време се появи 8Eos8 и се замислих за момичета, които отдавна не са писали....Иска ми се някоя от пловдивските мами да ни пише ако има инфо как е Анджи, мина известно време от ужасната случка с нея  Cry, как ли е тя, дали поне мъничко не се е повъзстановила от болката. Ще ми се да знае, че не сме я забравили и й изпращам поздравче  Hug
Сега се сещам, че и Кръстева отдавна не се е появявала, сигурно има и още, но не се сещам  Embarassed
И друго искам да ви запитам. Говорих с моя позната - лекар, която бързо ми попари радостта, че ще имаме принцеска. Според нея 100-те % при определяне на пола никога не били 100, понякога тестисите слизали чак в края на бременността на мястото си и затова ставали грешки, като ми цитира достатъчно такива случаи  Thinking. Ако наистина е така, защо ще ни казват още рано-рано, и то убедено. Знам, че Никози е лекар, ако знае нещичко по въпроса.....или някоя друга мама по-светната от мен. Ще се настройвам 4 мес. за момиче, а накрая - момченце....кофти. Осъзнавам, че най-важно е бебчо да е добре и все пак...
Благородно ви завиждам, че ще ходите на моренце, аз толкова го обичам, а ще пропусна  Cry
Зори,честита ти рожденичка и от мен .Много да те радва  и да ти е много здравичка!
Редовно ви чета,но на моменти не виждам смисъл да пиша,понеже и аз като други не съм получавала отговори на въпроси,които съм задавала или съм оставала незабелязана...
За сведение на всички Пловдивски мами ,аз все още съм тук и можем да осъществим връзка стига да желаете.За Анджи не знам нищо,сигурно Крисси е по-осведомена.
alliss3,наистина има възможност да се сбърка пола на бебето .Обикновено няма значение ,че тестисите се намират в коремната кухина,защото те се виждат на ехографа както другите вътр.органи.Често тестисите се бъркат по форма със срамните устни и от тук идва риска от грешка.
Честно да ви кажа мен пола не ме интересува,често ме питат дали го знам вече ,но като отговоря все ми се чудят.Какъв е смисъла доктора да ти каже нещо ,за което не е сигурен на повече от 50 %?

# 259
  • Мнения: 132
Момичета моля ви се не се отказвайте да пишете защото се чувствате незабелязани, напротив точно обратното.В началото като се записах в темата сигурно първите 7-8 теми почти не пишех защото никой не ми отговаряше.Аз лично чета всичко но по някога не отговарям на никой за да не пропусна някой и затова на никой нищо не казвам а друг път на който се сетя и така Grinning

# 260
  • Мнения: 697
Уф вече не издържам Sad Минаха почти 40 дена от последния ми преглед и ми е много притеснено. Смятам следващия път да поставя директно въпроса на доктора. То така не си е работа. С тия редки прегледи само притеснения. Sad

# 261
  • Мнения: 132
Уф вече не издържам Sad Минаха почти 40 дена от последния ми преглед и ми е много притеснено. Смятам следващия път да поставя директно въпроса на доктора. То така не си е работа. С тия редки прегледи само притеснения. Sad
Мими ЖК е на 30-40 дни, ако се притесняваш защо не го помолиш да те запише на 15 нали си на частно така или иначе плащаш WinkНе мисля че има за какво да се притесняваш PeaceКога ти е прегледа.
Ох аз се разбих днес да пиша ама наваксвам защото сряда и четвъртък няма да мога а после и морето ме зове Laughing
Манана аз изобщо не съм разбрала че ще влизаш в болница EmbarassedВидях обаче като писа че си се върнала а снимката съм я видяла Laughing

# 262
  • Мнения: 678
Аз пък напоследък гледам да пиша повече глупости  Mr. Green И това е така, защото дори да кажа нещо умно и важно, преживяно от личен опит, ми е напълно ясно, че никоя от мамите, които са бременни за първи път няма да ми обърнат внимание  Mr. Green
Ако трябва да се оплача за липса на внимание мога да спомена два случая - една или две мами се поинтересуваха за мойта фетална морфология, никой не обърна внимание на снимката на бебчо, две, или три мами ми пожелаха добре дошла след връщането ми от болница. Честно казано се радвам, че имам и друга отчетна, в която пиша и където липсата на една, веднага се усеща от всички останали. Ако щете вярвайте, но докато бях в болница всички мами, които ми имат телефона се обадиха да ме чуят и попитат как съм и имам ли нужда от нещо  Heart Eyes
Искренно се надявах, че и тук ще срещна същото разбиране, но явно все още сме пресни. След време част от нас ще ги завърти живота и ще спрат да пишат, други ще се почувстват обидени и ще спрат да пишат и т.н., докато накрая ще се оформи ядро от 30-40 редовно пишещи мами, които ще се поддържат и интересуват една от друга. Но това е нормално, такъв е живота - не може да се харесваш на всеки и ти да харесваш всеки  Peace

# 263
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мимисофия, гледам от няколко дни сериозно се притесняваш. Ама тоя твоя лекар като ти отказва, ми ходи паралелно и при още някой. За твое спокойствие. никой лекар няма да ти откаже срещу 15 лв. да ти покаже бебчо на видеозона.
Незнам защо и как устискваш и си траеш.
Уф, какво още влязох да пиша. newsm78
А да, сетих се. Та значи аз като ми е скучно вечер и не мога да спя, често надничам да чета околните отчетни. Ако знаете Ноемврийки как пишат. Shockedтия момичета за един ден правят 15 странички. Бъбрят си за какво ли не и да ви кажа много са приятни за четене. Затова викам и ние да засилим темпото и тези дето не им се обръща внимание да се включват и да не се обиждат. Grinning Като питат нещо 3-4 пъти, ще им се отговори. във всички отчетни е така и се прескачат често мненията и въпросите ни без отговор. Hug

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 23:10 от ПуканкаZ

# 264
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Манана, аз мисля че се получава така защото още не можем да се запомним. А трябва.И аз ще си взема поука да ви опозная повече. Досега ми беше трудно да запомня какво става със всеки, но гледам вече сме по-малко за съжаление пишещите и ще се запомним по-лесно.

# 265
  • Мнения: 697
Мимисофия, гледам от няколко дни сериозно се притесняваш. Ама тоя твоя лекар като ти отказва, ми ходи паралелно и при още някой. За твое спокойствие. никой лекар няма да ти откаже срещу 15 лв. да ти покаже бебчо на видеозона.
Незнам защо и как устискваш и си траеш.

И аз днес точно това си мислех. Да се запиша и на друго място ама не съм решила къде. Иначе в четвъртък съм при Марков и само това ме крепи.

По повод писането тук. Аз например чета абсолютно всичко. Много пъти имам желание да отговоря на всички, да ама като започна да пиша и след първия отговор забравям кой какво е написал  Embarassed После се сещам и други неща които искам да напиша, ама ме хваща срам да пускам постинг след постинг.  По едно време си мислех за вариант да пиша на word и после да си копвам написаното, но още не съм го пробвала. Може пък да е добра идея  newsm78

# 266
  • Мнения: 156
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА Hug
Честит рожден ден на детенцето на Зори newsm59 /още няма 12ч. така че още не е на патерици / Laughing
много ми се иска да пиша по-често, но работя на смени/ и да си призная давам все още и нощни двжурства Embarassed/ затова по някой път пиша често, друг път не, но пък ви изчитам от край до край Naughty мисля, че не трябва да се сърдим, смятам, че всяка една е съпричастна с другата независимо дали й отговаря лично или не Hug
Пуки страхотни покупки Peace аз се надявам към края на юли да изляза отпуска и тогава да се наслаждавам на покупките, че сега съм меко казано като изцедена ooooh!
лека нощ ви желая и приятни сънища Heart Eyes

# 267
  • Варна
  • Мнения: 1 576
За съжаление прегледи ни се полагат веднъж месечно, а в някой клиники даже само 3 пъти за цялата бременност. ooooh! Аз досега вече три пъти изневерих на мойта лекарка и отскочих и при други, ей така като се затъжа или ме гложди нещо. Wink Ама твоя лекар последния път май много яко те отряза, така че вземи му се стресни малко, или го смени направо ако не е много важно точно той да те гледа.

Момичета, имате ли представа вече колко големииииии са бебоците ни. Party Crazy Flutter Ако не, да ви кажа.

В 21ва седмица са около 26 см. и тежат около 350 грама.
В 22ра седмица са около 28 см. и тежат около 430 грама.
В 23та седмица са около 29 см. и тежат около 500 грама.
В 24та седмица са около 30 см. и тежат около 600 грама.

След тази 24та седмица започва някакъв бърз разтеж и месец по-късно бебетата ни ще тежат вече около 1200 грама.  Grinning
Значи трябваха ни по 4 месеца за да станем 300 грама, а отсега нататък на две седмици ще ги прави.
Супер, а.

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 23:52 от ПуканкаZ

# 268
  • Мнения: 32
Хем момичета!

Днес бяхме на преглед, бебчо е вече 350грама. Доки се опита да види пола, но то си е с характер и като си стиснало краката и не пуска да се види, побутва го доки гледа го отгоре отдолу няма. Каза че има много пъпна връв и че тендира към  football . Следващата седмица съм на нещо като ФМ, та ще видим дали ще се покаже. Засега не ми слагайте щъркелче  Laughing. Надеждата умира последна! Макар че от като ни каза че тендира за момче съм толкова ухилена и се смея като си помисля, пак съм си щастлива.

Ох и аз все забравям какво и на кой исках да пиша.

За препарата за чистене реших че ще го пробвам тоя FROSCH, видях че го има в магазина. Мерси на мамчетата дето споделиха за него.

За спането аз сякаш спя по корем или на полу корем, и понякога се събуждам с болки ама сякаш само защото ми се ходи до 00. Иначе гледам всички сте свикнали да спите настрани. Како? А по гръб като легна и сякаш ме опъва или втвърдява.

Честита рожденичка Зори!  nbirthday Да ти е най послушната кака! (хихихи сега виждам то минало 12 нали съм по немско време)

А щях да забравя. Пуки супер покупки! Браво.

За телефоните и за мамите вестителки няма какво да кажа  Sad Тук съм си самичка а пък и да си дам тел е доста соленичко някой да ми звъни. А, ама пък мога да си дам skype-а  newsm78 .

Манана снимката и аз я видях отдавна  Grinning .

# 269
  • Мнения: 3 453
Аз пък напоследък гледам да пиша повече глупости  Mr. Green И това е така, защото дори да кажа нещо умно и важно, преживяно от личен опит, ми е напълно ясно, че никоя от мамите, които са бременни за първи път няма да ми обърнат внимание  Mr. Green
Ако трябва да се оплача за липса на внимание мога да спомена два случая - една или две мами се поинтересуваха за мойта фетална морфология, никой не обърна внимание на снимката на бебчо, две, или три мами ми пожелаха добре дошла след връщането ми от болница. Честно казано се радвам, че имам и друга отчетна, в която пиша и където липсата на една, веднага се усеща от всички останали. Ако щете вярвайте, но докато бях в болница всички мами, които ми имат телефона се обадиха да ме чуят и попитат как съм и имам ли нужда от нещо  Heart Eyes
Искренно се надявах, че и тук ще срещна същото разбиране, но явно все още сме пресни. След време част от нас ще ги завърти живота и ще спрат да пишат, други ще се почувстват обидени и ще спрат да пишат и т.н., докато накрая ще се оформи ядро от 30-40 редовно пишещи мами, които ще се поддържат и интересуват една от друга. Но това е нормално, такъв е живота - не може да се харесваш на всеки и ти да харесваш всеки  Peace

ТОЧНО ТАКА Е!Затова и не пиша вече ...къде е другата отчетна?

Манана, аз мисля че се получава така защото още не можем да се запомним. А трябва.И аз ще си взема поука да ви опозная повече. Досега ми беше трудно да запомня какво става със всеки, но гледам вече сме по-малко за съжаление пишещите и ще се запомним по-лесно.

  С това пък въобще не съм съгласна!Просто не е така!Писала съм в много теми и в Дневника преди година, където момичетата са много повече от нас в тази тема и изобщо не е така.Просто тези които са си в къщи по цял ден и имат повече време да пишат си правят един чат в темата и останалите не могат да бъдат видяни и да им бъде отговорено.Аз не се обиждам от това..просто е неприятно както най-точно го е описала Манана.Успех на всички и лека бременност  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт