По телефона

  • 5 422
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 242
Според мен се получава малко недоразумение. Мисля, че не осъзнаваш, че служителките в тези служби, приемат мястото в което работят като втори дом, като бащиния един вид.
Примерно, ако звънне домашния ти телефон, не си казваш името на човека, който те търси, чакаш той да си каже, кого търси и за какво се обажда (примерно). И те (служителките) така.

Голяма грешка!
Златно правило на образцовия служител е, че не бива да свързва личното със служебното.

Цивилизованото общуване по телефона ще го оставя настрани. Както и те го правят.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 278
Имам да решавам конкретен проблем с институция. Не съм сигурна кой точно може да ми го реши и смело звъня на секретарката на шефа. Представих се с името си, извиних се, че я безпокоя, обясних на кратко проблема и помолих да ме упъти към служителя, който би могъл да го реши с координати и име. Обаждам се на посочения, на Човека (шеф на отдел), представям се с името си и обяснявам, че от кабинета на г-н "Шефа" са ми дали неговия номер, за да ми помогне по еди-какъв си проблем. Последва неочаквана за мен бързо разрешаване на проблема и любезност, завършваща с изречението: "Приятен ден и много поздрави на г-н "Шефа"!  Laughing Явно реши, че съм му позната  Embarassed
Иначе винаги на тема "Телефонни неволи" се сещам за един виц от серията "Тъпизми":
" Ало, Петров?
Какъв Петров, бе, ние нямаме телефон."  Laughing

# 77
  • Мнения: 4 668
Аз рядко вдигам телефона, но, ако се случи, казвам името на фирмата и се представям по длъжност.
Ако ми прехвърлят разговор, задължително се представям и по име.
Когато аз търся някого, се представям задължително. И питам с кого говоря. Рядко се случва да не ми отговорят.
При мен е същото положението !

Най ме кефи обаче , когато някой заблуден се обади и вместо да се представи и да каже кой търси вика " Ало , кой е там "  smile3555

# 78
  • Мнения: 19 331
Днес звънях на един лекар, за да запиша час за дъщеря ми. Вдигна ми с едно звучно алоу, без да се представи. Представям се аз, казвам кой ме праща и какъв е проблемът и се уговаряме да отида в частния му кабинет, който бил в частна поликлиника. Питам къде се намира поликлиниката, а той ми отвърна-На центърЪ, точно до лайното Joy (това е някакво открито кафене, с много дървета и птички).
 Sick ooooh!

# 79
  • Мнения: 2 388
Питам къде се намира поликлиниката, а той ми отвърна-На центърЪ, точно до лайното Joy (това е някакво открито кафене, с много дървета и птички).
 Sick ooooh!

Joy Joy Joy Като не ти е казал, ще го познаеш по аромата.

Общи условия

Активация на акаунт