Детска градина в Люлин и Банкя

  • 25 170
  • 129
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 347
Благодаря!   bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 113
Или, а имаше ли някакво класиране за децата за детска градина...или просто ако има свободни места те приемат? И колко време преди това се подават документите? (за Ерих Кестнер ми е питането)

Само за информация ако някой се интересува - в Чудната къщичка в Люлин 2 цената е 315 лв, и работят до 18ч. Ако закъсняваш с прибирането се плаща допълнително. Не знам как стои въпроса с транспорта. И няма в момента места Sad.

Иначе в читалището в Люлин 3 има нещо като детска занималня, могат да ходят децата за половин ден...макар, че май има опция и за цял ден. Но пак е за деца над 3г. Категорично ми отказаха да гледат малката, дори и само от време на време, при необходимост...ако няма кой да я гледа.

# 77
  • Мнения: 384
Много ви моля дайте ми координатите на частна ,детската градина в Банкя(директорката се казва Фотева)не знам името на самата градина.
Благодаря ви в аванс  bouquet

# 78
  • Мнения: 3 506
997-73-62 - имаше го по-горе в темата.

# 79
  • Мнения: 384
Мария,мерси  bouquetИзвини ме не съм обърнала внимание Blush
Успешна седмица ти желая!

# 80
  • Мнения: 118
sue2003, по принцип мисля, че ако имат свободни места веднага приемат. Аз бях подала молба още през месец февруари за учебната 2008/2009 год. и през месец април сключихме договора. Децата, които посещават първа група, в която е моят син са 8, но в групата има място и за повече деца

# 81
  • Мнения: 4 190
Или, това е само таксата, без храна и транспорт, нали?

# 82
  • Мнения: 118
Мартеа, това е таксата за обучение и храна. Само транспорта се заплаща отделно, ние не го ползуваме, но доколкото зная е около 80.00-100.00 лв. месечно.

# 83
  • Мнения: 4 190
Мартеа, това е таксата за обучение и храна. Само транспорта се заплаща отделно, ние не го ползуваме, но доколкото зная е около 80.00-100.00 лв. месечно.

много добре звучи. Ако имаш време, разкажи повече... Какво учат, някакви интересни занимания, базата как е, какво работно време имат? Разглеждах им сайта, но нямат галерия...

# 84
  • Мнения: 3 506
И мене ме вълнува темата за "Ерих Кестнер", ще ми е интересно да споделиш подробности. Как се чувства детенце, има ли приятелчета, харесва ли си учителките, имат ли спортни занимания, освен ученето, колко често са навън през студения сезон, такива неща.

Също така имам спомени, че таксата им е всъщност за учебна година. Градината почива заедно с училището през всички ваканции на учениците - зимна, пролетна и лятна.

# 85
  • Мнения: 4 190
Също така имам спомени, че таксата им е всъщност за учебна година. Градината почива заедно с училището през всички ваканции на учениците - зимна, пролетна и лятна.

е, това вече не звучи добре Confused

(Малко встрани от темата) Мария, а ти мислила ли си за начално училище? Чувала ли си отзиви за държавното в Банкя? Не зная защо, имам резерви към него, може би не съм права.
И друго, някой знае ли дали в Банкя конкретно има читалище, предлагащо някакви странични занимания? На бул. Варна мернах табела за някаква Спортна школа, но идея си нямам за какво иде реч.

# 86
  • Мнения: 3 506
Мартеа, аз на Ерих Кестнер бях звъняла преди доста време - нека каже Или все пак, може да са се променили нещата.

А за училище - не само съм мислила, ами и ми се пръска главата от мислене отсега още... Споделям мнението ти за държавното училище в Банкя, не от личен опит, но това, което чувам, виждам... масата от дечица тук... не знам, все си мисля, че няма да е точно то изборът ми. От друга страна не мога да го опна дребния да става в 6 още от първи клас да пътува твърде далеч...

И аз разпитвах за читалището - никой нищо не беше чул за съжаление. Ти от какви занимания се интересуваш? Да вземем да си спретнем една групичка от 5-6 деца и да си викаме "занимател" Simple Smile
Там, където пише Спортна школа на бул. "Варна", мисля, че се помещава една от детските градини, спомената по-горе в темата (пак забравих някой дали и написа името), дето отзивите не бяха хич позитивни. Но покрай това дали предлагат и спортни занимания, идея си нямам. Не съм спирала да питам, аха-аха да спра на няколко пъти, ама на - не ми вдъхват нещо достатъчно доверие да се наканя.

Такива работи. Ако разучиш нещо за там или за читалището, да споделиш.

Сега се сещам, че дочух за някаква театрална школа, която се помещава в държавното училище - ама никакви подробности не знам, дори не знам дали работи с малки деца.

# 87
  • Мнения: 148
Спортната школа на ул."Варна" е ЧДГ, която се подвизава под имената "Смехуранци" и "Magic World". Имаше вече мнения за нея.
За държавното училище за съжаление не чувам добри отзиви. Вариант е за училище е Ровел, но нямам представа за условията и таксите там.
Начално училище има и във Фоти. Всъщност доколкото разбрах от директорката само то има лиценз, а детската им градина няма.

# 88
  • Мнения: 3 506
И за "Ровел" не чувам хубави неща за съжаление. Тази година при Фотева се върна дете, което е било на ДГ при нея, после са го записали 1-ви клас в "Ровел", но не са останали доволни и го връщат сега при нея.

# 89
  • Мнения: 4 190
Мария, а за Фоти като училище мислила ли си? Аз все добри неща бях чувала за там за обучението, но една майка май по-горе беше писала, че не е доволна от училището. Абсолютно си права за ставането в 6. Понякога си мисля, че първата ни градина (в центъра на София, зад Мола на Стамболийски) не беше толкова зле , но когато си спомня как будех детето в 6:20, за да отидем... миличката, заспиваше на гърнето...
За заниманията, да не ми се смеете, но аз търся... балет в района Embarassed Бях се зарекла, че ще се водя по детето, и ето - тя само за това говори сега, дори не знам откъде знае какво е балет, сигурно някой в градината е разкрил. Може и художествена гимнастика...

А по въпроса с училищата - повечето майки уверяват, че най-важно в първите години е не училището, а учителката... Е, да де, ама... известно време водех детето на градина с т. нар. "ученически автобус" от един от кварталите на Банкя до училището. Оттам ми е негативното мнение за училището вероятно. То не бе едно пускане на чалги, отношенията между децата, разговорите... Не знам, има много време, живот и здраве, но не е зле да сме подготвени с информация.

Общи условия

Активация на акаунт