Детска градина в Люлин и Банкя

  • 25 177
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 148
мартеа, за "Дъга" знам, че имаше балет, защото преподаваше моя съседка, която е завършила Балетното училище в Санкт Петербург. Но тя мислеше да се отказва и незнам дали е продължила с уроците тази учебна година.
И аз возя всяка сутрин моя Марти в градина зад Мол-а с 30 деца в група и не съм сигурна, че взех най-доброто решение. От чистия въздух в Банкя го карам по 40 мин. всяка сутрин в смога.

# 91
  • Мнения: 4 206
И аз возя всяка сутрин моя Марти в градина зад Мол-а с 30 деца в група и не съм сигурна, че взех най-доброто решение. От чистия въздух в Банкя го карам по 40 мин. всяка сутрин в смога.

разбирам те. В 81ва или в 50та сте?
А аз, след катастрофата, която преживях преди 5 месеца, в зората на шофирането си, не влизам повече в София с кола, така че, щяхме или да сме зависими от мъжа ми, който излиза много рано и се прибира много късно, или да се прибираме с транспорт, което е равно на лудост. Така че, все пак мисля, че съм взела правилно решение.

# 92
  • Мнения: 3 506
Болната тема.. Ние изкарахме около половин година в ДГ на "Лъвов мост" и се отказахме... С този трафик си е направо изпитание и дори съм склонна да обмисля преместване под наем в София като дойде време за училище...

Не съм мислила за учене във "Фоти", Мартеа, при сегашното състояние на нещата поне.

Художествена гимнастика и балет са двата спорта, които обмислям и аз за моята госпожица. Тя говори за "танци", от време на време за балет. Художествена гимнастика обаче най-близкото е в стадион "Васил Левски". Балет има в Двореца на децата, не е много близо, но не е и Лозенец. Все пак предложението ми да поработим върху сформирането на групичка, ако се окаже, че няма опция в Банкя, остава отворено. Твоята госпожица на колко годинки е (извинявай, ако си писала по-горе)?

пп Сега се сещам, че една момиченце от групата Ники миналата година го водеха някъде на балет, специално го взимаха по-рано в някои дни. Ще питам майката къде са ходели, когато я видя следващия път.

# 93
  • Мнения: 148
мартеа, ние сме в 50-та. Съжалявам за катастрофата. надявам се всичко вече да е наред.
Освен да ви свържа с моята съседка:) Тя имаше идея да направи детска балетна школа в Банкя, но не намери помещение.

# 94
  • Мнения: 4 206
Мария, Теа е на 3 г. 5 м. Като гледам, точно с половин година по-малка от твоята дъщеря Grinning
Аз съм много "за" сформиране на група!
Гледах в интренет за разни варианти за балет в Люлин. За съжаление нямам почти никаква възможност аз или някой друг да я води някъде в София след градина Confused

А за преместване под наем в София... ние живеем в Банкя от 4 г., в началото ми беше много чоглаво с пътуването (тогава 25-30 мин. до центъра ми се виждаха много, а само ако съм знаела тогава какъв ще стане трафикът ooooh!), а и липсата на магазин и аптека в непосредствена близост. Но като свикнах... въобще не ми се връща в лудницата в София. Вярно по-удобно е (въпреки че на няколко пъти напоследък сутрин пътувам до офиса от Младост, където живеехме преди и определено като часове път е абсолютно същото), но разликата - спокойствието, въздухът, зеленината - е огромна. Все пак проблемът с училищата си стои.

Тези, разминах се, но стресът си стои Rolling Eyes
Ние сега започваме народни танци в градината, но не пречи да сондирам мнения и за балет. Лошото е, че майките на и без това малкото ни момчета определено няма да са съгласни, и ги разбирам Laughing Но може да поговоря с учителката да използваме залата след работното време на градината и да идват и външни деца. Не съм убедена обаче, дали нормативно това е възможно newsm78

# 95
  • Мнения: 3 506
Ако няма твърде високи изисквания, все ще намерим помещение според мен. Ако следите темата "Балет или художествена гимнастика" - там са сформирали група на подобен принцип в читалището в кв. "Павлово".

Мартеа, и ние идваме от "Младост". Живеем тук 5 години и нещо, откакто родих Ники всъщност. Така си е всичко, което казваш, само... едно е аз да пътувам, съвсем друго - детето. А и сега им трябва по едно занимание, но по-натам - език, спорт, други неща, които им харесват. Само през ваканцията е по-спокойно. Не знам, имаме още малко време за мислене.

Аз и без катастрофа недолюбвам софийския трафик и все кроя планове откъде и как ще мина... Дай Боже пък да ти размине стреса след време.

Не би трябвало да има нормативни пречки да ползваме помещение в детска градина, само предполагам, ще трябва да се почиства добре след това. Аз също си мислех за физк. салон на "Фоти", макар че е доста сумрачен, а и идея си нямам как ще реагира тя. Искаш ли да се видим един ден с балетната учителка да я разпитаме тя какво ще ни посъветва, какви изисквания ще има и т.н.

# 96
  • Мнения: 4 206
Искаш ли да се видим един ден с балетната учителка да я разпитаме тя какво ще ни посъветва, какви изисквания ще има и т.н.

Да, това е много добра идея!
Мисля, че покрай градината на дъщеря ми и разни познати с момичета в Банкя, можем да съберем достатъчно голяма група.

А за пътуването на детето... абсолютно вярно е. Гледам сега моите малки братовчеди (разликата ни е голяма, те също живеят в Банкя, близо до нас) - те са много ангажирани... училище, алианс, спорт.. Майка им не работи и пак едвам смогва да ги кара от едно място на друго, а те горките прави могат да заспят, имам чувството, че страдат от хронично недоспиване. В малките промеждутъци за почивка няма смисъл да се прибират до Банкя и висят в офиса на баща си. Та те са ми пред очите като си помисля за комбинацията - Банкя+училище извън Банкя...

# 97
  • Мнения: 3 506
Значи остава Tezzy да види какво мисли учителката и евентуално да ни свърже  Wink

Tezzy, ще сме ти много благодарни   bouquet

# 98
  • Мнения: 118
Мартеа, що се касае до обстановката в "Ерих Кестнер" , няма нищо общо с тази в общинските градини. Всичко е ремонтирано и чисто, децата са подредени по възрастови групи и площта е голяма. Сутрин учителките ги поемат още от вратата под погледа на медицинско лице и болни деца не се допускат- това е особено важно, за да няма разпространение на вируси. работното време е до 20.00ч / заплаща се допълнително престоят след 18.00/. Наистина имат по дълги ваканции, но и общинските са непрекъснато в ремонти и смесени групи. Наскоро едно от децета в горна група иман и им правиха парти на всички - със свирки, балони и др. Изпращат ни редовно снимки по ел. поща. Детето ми не плачи и дори в почивните дни иска да ходи при неговите " фрау"

# 99
  • София
  • Мнения: 113
Някой чувал ли е за нова частна детска градина някъде около спирка Люлин на метрото (до Била)? Моля ако някой знае нещо да сподели впечатления Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 1 067
Някой чувал ли е за нова частна детска градина някъде около спирка Люлин на метрото (до Била)? Моля ако някой знае нещо да сподели впечатления Simple Smile

Да, казва се Манифико. Новичка е, доста просторна. Две страхотни педагожки са я отворили преди месец. Имат страхотен усет към децата, забавляват ги много, имат толкова творчески идеи.. чак им се чудя откъде ги черпят.
Дъщеричката ми ходеше при тях през лятото като ми се наложи да почна работа. Тогава още не бяха наели помещението, но от скоро го имат. Ако ти трябват координати мога да ти пратя.

# 101
  • София
  • Мнения: 113
Фъстъчка благодаря ти за информацията. Попаднах на малко инфо в интернет за детски център Манифико. За същото ли става дума?
http://a399919.obiavi.portal.bg/Detski_Centur_Manifiko_-_Sofia,_Liulin.html

Ако е същото...те работят само с по-големи деца. Колко е голяма твоята дъщеричка?
Ако става дума за друго ще те помоля да ми дадеш някакви координати-където намериш за добре/тук или на лична бележка.
Благодаря   bouquet

# 102
  • София
  • Мнения: 1 067
Sue,

Да същият е. Първоначалната им идея беше за по-големи деца, но после се оказа, че търсене има за по-малките. Дъщеричката ми е на две години, и се справиха перфектно с нея.

Все пак може лично да попиташ за условията и всичко останало.

Ето телефона за връзка: 0889629458.

Успех и ни дръж в течение, че и на мен ми е интересно как се развива градината.

# 103
Здравейте,аз съм Йоанна Личкова-,мама на Мина и директор на частна детска градина Арлекино,препоръчвам ви да погледнете сайта на Частна детска градина Арлекино и да коментираме условиятя ще ми е интересно да задавате въпроси ,намира се в Обеля и имаме много деца от банкя и Люлин
www.arlekino.info

# 104
  • София
  • Мнения: 6 215
 Моята щерка (3г. и 9м.) тръгва на детска градина в Люлин, но никак не съм сигурна дали ще и понесе пътуването от Банкя до Люлин всяка сутрин. В часовете пик вече и до Люлин си е доста задръстването. Аз гледам малкия син и я пускам само защото тя много иска да ходи с другите деца на "училище". Та много ми се иска вместо на детска да посещава някаква читалищна дейност, където да поскача и да се види с дечица.
Мяркала съм нещо подобно на читалище в Банкя, но лятото беше заключено, а сега все не ми остава време да отида.

За училището и аз от сега го мисля, нещо не ми се нрави това в Банкя  Confused

Общи условия

Активация на акаунт