Детска градина в Люлин и Банкя

  • 25 150
  • 129
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 067
Tzuky, ако четеш тук си изчисти пощтата, защото не мога да ти пратя лично съобщение.

# 106
  • Мнения: 3 506
Понеже много съм хвалила тук "Фоти", и темата сигурно се ползва от хора, които търсят градина в региона, смятам, че е редно да споделя наблюденията си от първите месеци на тази учебна година - нещата НЕ вървят на добре. Тук писах повече, постингът преди моя също е показателен.

# 107
  • София
  • Мнения: 6 198
На нас детската не ни се отрази добре по здравословни причини.
Ако някой знае наистина някакви читалищен тип занимания в Банкя. Колкото детето да се вижда с други дечица да казва. Дори да е за по час-два и 2-3 пъти седмично.

# 108
  • Мнения: 3 506
Не съм открила нещо подобно за съжаление, поне не засега. В частните градини можеш да я водиш на половин ден, повечето имат цена. А в тази къща, която е срещу автобусната спирка при фонтана в центъра, може да може и почасово, не знам. Но цените няма да са читалищни със сигурност.

# 109
  • София
  • Мнения: 6 198
Тази къща е съвсем близо до нас и миналата зима (бях с големия корем) редовно я проверявах, но уви доста често е просто заключена. Явно е с предварително уговорка или само за организиране на рождени дни. А да я водя при положение че е сама не виждам смисъл.
Сега забелязвам, че идва микробусчето на училище "Дъга" и шофьорът разтоварва няколко от дечицата там. Явно са на нещо като занималня след училище и пак не ми се връзва с игрите на щерката.
Явно ще я водя до Люлин на някакви танци или спорт до Медивата. Макар, че ми се щеше да избегна това пътуване насам-натам пък и бебето да влача  Confused

# 110
  • Мнения: 3 506
Някой по-горе в темата беше писал, че Дъга са си изместили там малката група на детската градина. Щом ти е близо, може пък да си заслужава да питаш. А при Медивата какво има?

# 111
  • Мнения: 4 147
При нас, в Изворче, има деца до обяд. Не съм сигурна обаче, дали има места за още, мога да проверя, ако искаш.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 198
Maria.St в сградата точно между руския пазар и Медивата има някаква зала в която се провеждат курсове по латино танци, бойни изкуства, балет и още някакви спортове и танци за деца. Помня че лятото бяха разлепили афиши по уличните стълбове в Люлин. А в люлинската тема има линк към портала за Люлин и е възможно и там да има някаква информация.

мартеа благодаря ти за отзивчивостта  Hug Ева ходи на детска в Люлин, но много ми боледува и съответно заразява бебето, което е неприемливо за мен. Затова търся някъде където децата са водят по желание, а не по задължение и когато са болни просто не ходят. Не мога да я заключа в стерилна стая, и предишни зими съм я водила по клубове и куклени театри и е била сред деца, но не е било такова чудо  ooooh!

# 113
Фъстъчка и Сю, много ще съм благодарна, ако споделите повече за този център Манифико.
Приема ли деца под 3г., каква е таксата, имат ли условия да спят следобяд, с храната как стои въпроса.
Малкият навършва 3 г. през януари догодина, но нямахме късмета да го приемат никъде. Надявах се да го вземат в яслата до Ябълковата градина, за да решим проблема поне до юни месец, но за там също не става. И се чудя вече какво да го правя. Използвах платените отпуски, неплатените и в момента дори съм в болнични, че няма кой да го гледа.
За тази градина в Обеля, много хубаво звучи, но наистина ли предлагате транспорт?
МИА, за читалище знам къде има в Люлин - ІІІ м.р, предлагат и рисуване и други занимания, мисля, че е само за деца над 3 години. Читалището е "Константин Величков", трябва да проверя за координати, ако се интересуваш. За Банкя, не знам.

# 114
  • Мнения: 199
Привет!
Днес посетих с дъщеричката ми в Magic world.(намира се от краговото в центара,трагваики по линията на автобусите/не кам гарата/в каща от лявата страна,на ок100м.)Мислех,че е детски клуб и реших да го посетя.Останах с мн.добри впечатления-приветливи дами,усмихнати деца(повече момчета:бях при най-малките),приятна обстановка(топло и чисто).Оказа се,че гледат и деца почасово,което ми прозвуча добре и мисля да пробвам по някои и друг час,като за начало.Мили майки,живеещи в района на Банкя-с удоволствие бих се запознала с някои от вас,особенно ако децата им са ок.1-2год.Отскоро живея  тук и не познавам никого.Имам дъщеря на 1.6год.,която много скучае,защото и се налага да общува само с мен по цял ден. ooooh!Ако някои проявява интерес-моля,пишете ми.(може на лични).Благодаря
Милена

# 115
  • Мнения: 4 147
Момичета от Банкя, помагайте! Спешно си търся жена за почасово гледане и евентуално взимане от градината и гледане вечер за около час и половина - 3 пъти седмично примерно. Ако имате позната, съседка... Преди седмица започнах нова работа и разбира се, по закона на Мърфи точно сега дъщеря ми се разболя, в абсолютна безизходица съм. По принцип си търся такава жена дългосрочно, не само аз сега, защото поне една седмица в месеца детето си боледува, малко или много, само хрема или не - това е положението... Ще съм много благодарна за всяка информация, може и на лични....
Извинявам се, че оспамвам темата, но това е единствената тема за Банкя във форума.

# 116
  • Мнения: 3 506
Онзи ден с голяма изненада открих, че има тема за Банкя: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349019.0;all. Ако искаш, питай и там. Иначе аз ако чуя нещо, ще кажа.

# 117
Аз намерих детска ясла в люлин и си записах детето от януари 2009, доста ми хареса.Сега я отварят,всичко е чисто ново. Намира се на много удобно място на главния булевард царица Йоана зад  Адашите. Казва се частна детска ясла Криси.Ето им сайта
www.detska-gradina.com

# 118
  • Мнения: 208
Аз намерих детска ясла в люлин и си записах детето от януари 2009, доста ми хареса.Сега я отварят,всичко е чисто ново. Намира се на много удобно място на главния булевард царица Йоана зад  Адашите. Казва се частна детска ясла Криси.Ето им сайта
www.detska-gradina.com
И аз се обаждах там - ето малко информация и от мен - работят от 8 до 18ч. Няма да има лятна ваканция. Все още има места. Таксата е 450лв. Храната е от детски кухни Ози. Не съм я посетила все още, но явно всичко е ново, тъй като тъкмо отварят. Предвиждат и изучаване на английски, когато се съберат групи.
tromba, би ли казала нещо повече за яслата, като човек с преки наблюдения?

# 119
  • Мнения: 3 506
Banditka, добре си ми дошла, че вдигна темата Simple Smile Днес бях в "Дъга" и да споделя малко вече лични впечатления. Първо да кажа, че отидох с нагласата, че ще видя нещо в стил "Фоти", което преди време беше на много по-висока цена, в момента е на същата, дори малко по-ниска (ако се сметнат и допълнителните занимания). Останах много приятно изненадана. Базата не е кой знае какво наистина, НО е МНОГО по-добра от "Фоти". Светло, много по-просторно, чисто, и не на последно място - не те лъха отвратителната миризма на спарено и маджа, която ненавиждам още от моите детски години. Е, няма го този двор, в който бях влюбена, но с радост ще преглътна този факт за сметка на всичко останало. Не знам единствено с какво се отопляват. Директорката е много по-приятна, интелигентна и съвременна жена от колежката си, съответно доста по-гъвкава и с доста по-позитивен подход и отношение към децата. Учителките, с които се запознах, бяха също много мили и симпатични жени. И не ме посрещнаха с репликата, че всички деца минават изпитателен срок, напротив, казаха, че рядко се случва на някое детенце да не му хареса при тях. Тоест не тръгнаха от това "Да видим дали Вашето дете става", а от индивидуалния подход и мисълта, че всяко детенце е личност и може да се потърси начин да се приобщи към останалите. Осъзнавам, че това са първи впечатления, но като видях вдигната темата, реших да споделя  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт