Бисерчета3:)

  • 12 619
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 006
На въпроса "Колко баби имаш?" моята 4 годишна дъщеря отговаря:"Баба Пепи; баба Диди; баба Яга; баба Марта; баба Зима; баба Меца и баба Мравка!" Laughing Laughing Laughing Сигурно се сещате,че само първите две са ни роднини..........

Когато казахме на сина ни/тогава беше на 6 год./,че ще става батко той каза : "Е-е-е-е   най-накрая се справихте !!! Вече ще бъдеме истинско семейство !!!! Къде е бебето? Искам да го видя!" JoyТози момент печли 1-во място в ТОП-10 на личната ни домашна видеотека....Добре,че се сетихме да включиме камерата.

Още преди да забременея за втори път не минаваше ден без сина ми да ми мрънка : "Мамо,моля те роди ми сестричка или КУЧЕ !!!" Cry Cry Cry И аз се понапънах,но не можах да родя куче,а сестричка.........кво да праиш........ 

Вече и дъщеря ми ме действа  #2gunfire: "Мамо,само ние ли не можеме да си родиме някакво животно!?!?!Хайде,по бързо!" Аз си нямах работа и й отговорих :"Не мога!Пробвах,но не става!" Последва любимия на всички мами въпрос "Защо?" и ако ви предам целия по-нататъшен разговор няма да ми стигне следващата петилетка за целта.

Последна редакция: вт, 02 авг 2005, 04:36 от Sakri

# 16
  • Мнения: 244
Чета, чета и се смея на глас - наистина са невероятни тези деца Grinning

Строим си вила и ни подариха куче за двора - ама голямо, на 3 години. Мартин (на 3 год) го е страх от него, само от разстояние му се радва. Седим си ние в двора и кучето скочи да вземе нещо от масата, мъжът ми го удари, а Мартин, противно на очакванията ми за жалост, започна да вика "А така тате, вземи ножа, посоли го......"

Наша позната ражда трето дете. Говори по телефона от болницата с дъщеря си (не помня на колко години беше тогава). Та каката възторжено съобщава на майка си "Мамо, имаме си бебе!"

# 17
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
По въпроса за бебеправенето, Саши разнищваше темата, когато беше на около 3 г. И след стандартните въпроси и отговори, как тати слага едно семенце в мама, и т.н. следва въпроса: "А тати откъде купува семенцето?"

И други историйки: Когато го питаха като малък за нашите професии:
- Какво работи тати?
- Тати п/р/ави мляко.
- А мама?
- Мама /ку/пува мляко.


Отишли сме да гледаме как тати и племенника му ритат на игрището. Ще насърчаваме нашите и скандираме: "Тати, тати, тати!" после "Коко, Коко, Коко!", след малко Саши предлага: "Хайде да викаме за всички", и започва: "Всички, всички, всички ....."  Grinning Grinning Grinning


На морето сме, двамата виждат птици в небето и започват възторжено да викат: "Виж чайник, чайник!" 
Може би са имали предвид мъжка чайка???

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
Пътувахме с дъщеря ми в маршрутката.Тогава беше на 4 г.Тя вижда на улицата малки котенца и от там разговора се завихря и стига до момента "Аз как съм се родила".Започвам аз да обяснявам, че се е родила в болницата и чичо доктор я е извадил от корема - съответно тя пита "Как", а аз смутена от пълната с маршрутка хора и смрънкам че не съм видяла. А тя доста разочарована казва:"Абе мамо ти защо не се повдигна малко да видиш какво става?"

# 19
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Излезли сме по семейному в градинката, мъж ми си е взел вестник и чете, ание с щерката се гоним насам-натам. По едно време чувам едно познато момченце на 1г.10 м. да вика на моя "Тати, тати". Бре, и преди го е виждал, защо сега реши, че му е тати? А пък той, горкият, как се стресна.  Sick После се оказа, че таткото на младежа е депутат и във вестника е имало интервю с него и голяма снимка, та си го познал човека  Grinning Grinning

# 20
  • Мнения: 186
Една вечер се прибираме от басеин и дъщеря ми понеже си е блейка и никога не гледа къде върви се удари в един парапет по челото. На следващия ден огромна синина разделя челото и на две и аз и обяснявам,че така става като не внимава а тя търчи при баща си и вика " Тате , тате виж къде съм се ожелязила"

# 21
  • Мнения: 1 100
Аз може да съм писала тоя бисер, ама ме кефи. Майка ми веднъж взе едно въже и почна да скача. И брата пита какво е това и ние му казваме-въже. А той чул мъже. И после излизаме с тати и един негов колега и таман влизаме в колата и брат ми крещи: Татеее, знайш ли че мама скача на мъже! newsm62   Като при тоя отговор аз директно легнах на седалката от смях... Друг бисеррр...много са..всеки ден изцепва по нещо..например днес си слушам една песен на Ейми Лий, ама жив метъл, а брат ми вика: Абе селска чалгаджийкееее, спри да слушаш чалга по цял ден #Crazy #Crazy newsm78 #2gunfire  Joy

Един приятел ми вика:Трябва да ме запознаваш с едни момичета от твоя клас догодина...
А брат ми по навик:
Ехеееее, добър ход, Иванеееее!
Другооо...Ааа искал да си има гадже с големи цици, за да ги маЦка много #Crazy Край на детската градина newsm78



Момичетата защо нямат чурки?
Аз: Ъъъъ Rolling Eyes
Той: Ааа, да, защото имат дълги коси. А ако ми стане голяма косата чурката ще ми изчезне...
Аз: Да, браво. Много си умен!
Той: Ми значи ако си отрежа чурката ще ми порасне дъъъъъълга косичка smile3532 smile3532 smile3532

Той:Мен защо не са ме родили първи?
Аз: Защото съм по-красива, по-добра, по-умна, по-готина
Той: Иииииии ( и следва рев )  Joy

# 22
  • Мнения: 1 753
Еее, тези хлапета... направо се напиках от смях...
ние сме малки още, но се сещам за племеницата ми. Сестра ми я къпе в банята и тя само разпитва "Мамо, ко та? (мамо какво е това)" и сестра ми отговаря - това е сапун, или това е шампоан... Обаче Племеницата ми не спира да пита и накрая на сестра ми й писнало на поредния въпрос "Мамо, ко та?" тя й отговаря "ШаренО" и племенницата й казва "Мамо, тай шаленото там (мамо остави шореното там)  Joy
И друго -  знае си тя, че гръмотевиците и светкавиците идват от небето и една вечер нямаме ток и сме застанали на прозореца и аз й разказвам нещо за звездите и луната и по едно време тя ме пита "Лельо, а луната гърми ли?"
А сега се сещам още нещо. Взела съм една книжка със стихчета, ама печатана по социалистическо време и децата са нарисувани с червени кръгове вместо бузи и приличат на идиотчета. Чета й стихотворението "Аз съм българче" и тя разглежда страницата, където има нарисувано детенце... Тя го глееееда и казва" Ама лельо - това ли е българчето?" "Ама лельо, българчето хапе ли?"  Joy

Ох...има и още...ама ще пиша пак, че стана много дълго

# 23
  • Мнения: 2 792
 Момчил и Димана се оказа, че седейки на гърнетата на село(там има външна тоалетна, така че те си вършат работата на гърне), са провели доста сериозни разговори на тема кой кога ще умре Confused.Сестра му ги е степенулава по години на раждане и значи той е последен Crazy, та обува ми пича домашните джапанки с пайетки, а аз тамън се събуждам и категорично му заявявам да ми ги остави, при което той ми репликира "Ти ще умреш, преди мене и като умреш, аз ще ти ги изхвърля през балкона".......е на т'ва му викам желязна логика Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 161
Няколко бисера и от моя сладкиш:
-Мамо,мамо,ела бързо...една буха ти пипа тефтера!-муха е кацнала върху тефтера
-Мамо,телевизорът е Завален,дават само Гала-явно два часа и половина да гледа Гала й се виждат прекалено
-Ей сега ще го НАИБОТЯ-поправя нещо с отвертка.
-Мамо,главата ми падна на стола-ударила си е главичката на стола
Детето ми спи в отделна стая от самото си раждане,обаче като поотрастна по средата на вечерта започна да идва при нас.Всяка вечер баща й я увещава,че трябва да спи в нейната си стая,но...И една сутрин ...чудо!!!Събуждаме се,а нея я няма.След малко тя застава до отворената ни врата и казва:
-Не съм спала с вас!Спала съм с мен!!!
Като много малка  когато  огладнееше идваше при мен и повтаряше "гъм-гъм ,гъм-гъм".Постепенно и ние започнахме да й казваме:Хайде, ела,гъм-гъм!
Моя близка разказала на  колегите  си този случай и оттогава като наближало 12.00 те започвали да се питат:Кога ще гъмкаме?
Дъщеря ми страшно мрази плетени елеци(точно като мен),обаче баба й не се съобразява с това и плете ли плете...Всеки път като трябва да й облека елек тя започва да плаче :Не на баба елека!Не на баба елека!Един ден толкова се вбесих,че й извиках:А на кого елека искаш-на дядо ли?Оттогава на един елек от полар му вика "на дядо елека".Мисли си,че дядо й  го е изплел.

# 25
  • Мнения: 1 680
-Жори, къде си?
-Маамооо, аш шъм тука шъм.

Береме череши и без да искам счупих един клон, а Жори се пукна от смях: Хе хе мама штупи дъъвото(не знае думичката клон).

Гледаме аним.филмче, където наричат елхата коледно дърво. Всеки път, като кажат дърво, Жори много ядосано ги поправя: Не дъъво, това е елфа.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 771
В неделя няхме на сватба на едни приятели. Дойде и времето за сваляне на жартиера. Булката игра еротичен танц около младоженеца, който седеше на един стол, по едно време ДЖ каза "я младоженеца да стане, булката да сложи краче на стола ..." И младоженеца свали жартиера.

И пристига мойта Дияна на масата и крещи "Мамоооо булката прави секс на дансинга". Луд смях от страна на всички на масата и обяснения, че това не е секс. Отговор: "Ааааа, не, аз видях, правиха секс" Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 950
Да се включа и аз, че моят племеник - на 3 години е да уточня, ще ме умори от смях. От къде му идват на акъла бисерите, не знам. Та... кърмя си аз Йоана веднъж и той в стаята при мен. В същото време обаче съм приготвила добавката и съм я сложила на леглото до мен. Той реши, че това е айран. Малкият взима шишето и вика: "Лельо, Йоли си има тли айлянчета (три айранчета)." Защо бе Мите?!" А той вдига високо шишето и вика" Ето едно айлянче", после сочи гърдата ми, от която суче беба "Ето дугото яйлянче", и накрая сочи другата ми гърда: "А от онова после ще пие, после!" И аз докато се заливам от смях, а беба ме гледа учудено, той тича в кухнята при другите и гордо обявява за трите айрянчета на Йоли.
Не знам за вас, но аз като си представям физиономията му и ми е много смешно.

# 28
  • Мнения: 1 100
6 годишният ми брат днес падна от една пързалка и си удари главата в една каменна саксия...иии в резултат на това получи цицина. Точно преди половин час му правех прическа с гел и без да искам докоснах раната с гребена. А той ми се развика: Аууу бееее, заболя ме цицката! 

При което аз направо smile3532 newsm62

Та така...моя брат с цицката на челото Crazy

# 29
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Последните бисери на моя синковец: прякори за мама и баба - мама Карачка (защото много се карала) и баба Питованка (защото много пита)
А този е отпреди няколко месеца:
Той отдавна знае, че бебетата се раждат от майката, че растат в корема й (имахме си леля да я наблюдаваме отблизо  Wink) и един ден след поредния преразказ за бебетата, Стоил се замисля и пита: "Мамо, а къде ти е вратичката?" Shocked "Каква вратичка?" - питам аз изумено. "Ами нали съм бил в корема ти, трябва да съм излязъл от някъде!"

Общи условия

Активация на акаунт