Мартенското ни човече смука палци вече!

  • 11 102
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Здравейте мамчета!
Честити месечинки на бебовците!
Космополитан, аз имах електрическа помпа на NUK и като се отървах от нея и си взех ръчна на AVENT се родих  Laughing. Да не се прецакаш да си купиш такава.
За смученето на пръсти: от всичко прочетено си направих извод, че за да се откаже едно упорито дете от този гаден навик трябва да го изплаша здраво  afwitch , af .
Mrs.Lovett и на нас утре ще ни бият пентаксима, ама първият. Да видим как ще го понесе.
Браво Цвети, чудесно се справяш с темите  Peace .

# 16
  • София
  • Мнения: 128
От снощи се каня да пиша и неуспявам. Да ви кажа че очето и се оправи и ръчичката също се двиди доста по-добре. Аз си мислех , че само Ивала е с палеца в устата  Party   на лявата ръка палеца го търси и го лапа и започва едно звучно цоканееее УЖАС и целия юмрук лапа и се дави и нямам думи , но аз съм упорита и - Скорпион и седя по час до нея и вадя палеца и бутам биберона  пък ще видя къде ще му излезне края. За стерилизирането аз си я извършвам тази дейност непрекъснато ,  Embarassed защото стерилизатора е до мивката и е електрически и като ги измия и направо там ги слагам и ми е удобно може би затова го правя още, няколкко пъти вече само мия бибероните като паднат а не ги стер..
Да ви кажа и аз сложих снимка за колажа, защото аз все още не съм направила албумче като другите със снимки на Ивайла.

# 17
  • Мнения: 219
Поздравления за темата. Цвети, колажа с какво ще го правиш - искам и аз да помогна,но не се наемам 100%,  че скоро започваме ремонт и не знам колко време няма да  ме има. Предлагам ти - ти правиш, отделно аз, публикуваме твоя  Laughing?

Цитат на: desitka*
МАРТенските мами тръгват по кафета със своите Водолеи, Риби и Овнета...[/color
   Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 565
 Цвети, ама много добре сте се справили с твоя Константин. Браво на детето, още от сега помага Laughing
 Къдричка, и ние стискаме палци за изпита Hug
 Исках още да пиша, но наближава време за папане и ще се опитам да кача снимка в албумчето за колажа.

# 19
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Браво на Цвети и Константин  Laughing   bouquet
Малката преди докато ядеше нещо се разрева и така се захласна...Имах чувството, че минават минути преди да си поеме дух, цялата почервеня, веждите и устните и почнаха да посиняват...Как не получих удар не знам...Мислех, че ще умра  Cry
Питаш ли ме мене, синът ми от новороден та чак до сега се захласва  Sad А както е ревлив, се е случвало и по3-4пъти на ден  Tired
При нас картинката е още по-страшна - спира да диша за почти минута докато плаче, става тъмнолилав, а устните и езикът му почти черни, и гледа с едни ужасени очи  Cry  Ще чакаме до третата годинка, тогава преминавало...
За цокането на палчето - много ми е сладка като го прави  Heart Eyes
Синът и голямата дъщеря са били с биби и не са ми правили такива следки номерца  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 211
Цветиbouquet 
И ние днес сложихме вторият Пентаксим и Емката нещо доста плачеше, та й дадох панадол и успях да я приспя. Дано се чувства по-добре след като си поспинка...А при първия нямаше никакви реакции.
Mrs.Lovett, дано я понесе добре и да сте спокойни.
Ние играчки имаме всякакви- плюшени, пластмасови, комбинирани...Вчера й подадох една пластмасова дрънкулка и тя както уж си играеше така се прасна по челото  #Crazy Иначе и аз съм фен на Фишър Прайс- активната гимнастика ни е такава и музикалната играчка на леглото- много им се кефи!

Да ви почерпя за третата месечинка на мойто костенурче:


Забравих да се отчета: 5.900кг и 60см  Grinning - качили сме 1кг за месеца

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 17:53 от lorisita

# 21
  • София
  • Мнения: 3 123
при нас почти всеки рев е свързан с такова захласване и забравя да диша направо-точно както Олимпия го описва.Първият път ужасно се уплаших и такъв рев му дръпнах,но вече съм му свикнала.Когато прави този номер,му духвам в лицето и той веднага се усеща и си поема въздух.

 Не знам направо кък съм живяла в тези жеги в БГ.Днес тук е 25 градуса и щяхме да пукясаме с детето.Аз бях по рокля с презрамки,то с къси ръкави и къси панталонки. По едно време го съблеках само по боди и пак така се потеше милото.

# 22
  • Мнения: 52
Здравейте и от нас
Поздравления за прекрастната тема  bouquet
За захласването и аз знам че като им се духне в лицето си поемат въздух,но плача не спира,надявам се да не пробвам на Вас също ви пожелавам да не Ви се налага повече.
   Втория Пентаксим ние го приехме добре,само лека температура и и дадох еднократно Панадол.док ми беше казал да го дам след няколко часа,може би преди да вдигне Т,но аз НЕ,ще чакам да видя...

# 23
  • София
  • Мнения: 595
И ние утре сме на консултация и Пентаксим. Дано мине леко, че днес малката е като опъната струна...ако и утре е така, не ми се мсили  Confused Любопитна съм да видя колко е наддала и колко см е пораснала, че ми се струва, че доста дръпна напоследък. Дано съм права, че все имам съмнения...нали сме само на кърма, а и до сега все наддаваше по-малко от нормите... Преди три седмици (точно на 3 месеца) бяхме 5390/58 см, пък като ви чета, гледам че на по 3 месеца дечицата ви се въртят около 6 кила  Rolling Eyes Ние дали на 4 ще сме толкова?!?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Хайде,честита ни нова темичка,за което благодаря на мама Цвети!Много е хубава!
На всички бебенца,на които днес са им били Пентаксима или другата ваксина по ЗК,желая да са спокойнички и без странични реакции!
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ БЕБЕТА,АКО СЛУЧАЙНО СЪМ ПРОПУСНЛА В СТАРАТА ТЕМА!
Някой да има информация за Слави?Как е,Теди как рсте?Тя ни забрави,но да се надяваме всичко да е наред!
Щях да призовавам и Олимпия,но тя вече се отчете,че са добре.Надничай само по за едно здравей,колкото да знаем,че всичко е наред.
Деситка,проблеми ли имаш?Няма да натовариш никого,а само ще ти поолекне ако имаш желание да споделиш.Нямам нищо против да се оплачеш какво ти тежи в този момент.Тук сме,за да споделяме общите радости и мъки както за децата ни,така и за нас самите.Каквото и да е ти изпращаме прегръдки и целувки с Мария.
Лека вечер на всички мами и бебета!
Имам въпрос към всички мами:ИМАТЕ ЛИ СИ СТРАСТ КЪМ ОПРЕДЕЛЕНО НЕЩО СЛЕД РАЖДАНЕТО?МОЯТА-ПАРФЮМИТЕ.
Ей ще лудна ви казвам.Взех си 3 и искам още и като болна се ровя от сай в сайт за парфюми и не знам докога така.

# 25
  • Мнения: 473
Цвети, наистина, кога намираш време да правиш темички с две хлапета вкъщи? И ако ми кажеш, че си и самичка,направо те признавам Hug
Еми да сама съм, и да кажа честно като я почна от сутринта - се надявам до обяд да я завърша. Винаги е с много прекъсвания. Добре че като ми изтече сесията, не ми се изтрива това което съм направила - тогава със сигурност нямаше да успявам.
 
Поздравления за темата. Цвети, колажа с какво ще го правиш - искам и аз да помогна,но не се наемам 100%,  че скоро започваме ремонт и не знам колко време няма да  ме има. Предлагам ти - ти правиш, отделно аз, публикуваме твоя  Laughing?
radosy_ina  имам една програма за колажи и фотошоп - аз си мислех да е за следващата тема и ще се поразровя тук-там да видя как се прави и дали има други интересни програми защото още не съм много наясно, а и Фотошопа ми е малко сложен (но бързо включвам), но ако ти си правила и знаеш как - направи го и ще го сложим когато е готов  Peace

# 26
  • Мнения: 83

 
Имам въпрос към всички мами:ИМАТЕ ЛИ СИ СТРАСТ КЪМ ОПРЕДЕЛЕНО НЕЩО СЛЕД РАЖДАНЕТО?МОЯТА-ПАРФЮМИТЕ.
Ей ще лудна ви казвам.Взех си 3 и искам още и като болна се ровя от сай в сайт за парфюми и не знам докога така.

Joy Joy JoyИлиянка,сигурна ли си,че сега си се пристрастила?Да не ти е от преди!?

# 27
  • Мнения: 198
Здравейте!
Честити месечинки на Емили- мама lorisita
Александър  - мамам Kalina78
Филип - мама Dudulina
Денис  - мама ive7aaa

и ние днес ставаме на три месеца, но да ви кажа не ми е до празнуване: от четири дена стане ли 13-13.30 започва един рев няма спиране, возенето навън помага за кратко, но пробуди ли се пак започва. Всичко започна от петък, бях я  оставила за два часа на бабата на мъжа ми да я гледа и друг път съм я оставяла, ама тогава какво е станало не знам. Не мога да си позная детето. Този рев спира към 19.30-20.00, вече настръхвам стане ли един часа. Не знам колко ще издържа.........
Сега си е в креватчето смее се, гука, говори нещо на играчките.

# 28
  • Мнения: 308
   Здравейте мами и бебчета.

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА СЛАДКИТЕ НИ БЕБЧЕТА.

   Цвети, прекрасна темичка.     bouquet   Много бих искала да се науча да правя колажи и ако това стане в близко време ще ударя едно рамо и аз.

   Много се радвам, че заглавието ви харесва.

   Да се отчетем от консултацията - 6кг., 64см. Този месец е наддала 900гр. Биха ни последния Пентаксим. Сега имаме почивка. Ваксина ще има чак 6 месец. Много се радвам, че нашето педи е за късното захранване. Е, ние не почнахме много късно, можеше да изчакам и 5 навършени, но ... .

# 29
  • Мнения: 147
Привет от нас!  Grinning
Честити месечинки на бебочетата! Да са здрави и игриви!
Благодарско на Цвети за темичката! Много е хубавка и лятна!  Hug Хайде да пеква слънцето вече, че ми омръзна тоя дъжд. Мамите с молебена се престараха  Wink
И нашите играчки са разнообразни, но предимно са от плат. Само дрънкалките са ни пластмасови, имаме и гумени - подарък са ни - тези дни ще ги пусна в употреба и тях. Предполагам, че само миенето с веро и топла вода е достатъчно.  newsm78
На малката режима нещо много и го наруших. Започнахме да се къпем все след 22:00, но снощи и тази вечер сигурно пак ще пропуснем банята. Приготвих и всичко и тя заспа Sad
И ние се лигавим, палчето не го смуче, но за сметка на това юмручетата се опитва да ги лапне целите, чак на моменти се дави, а като ми набара ръкава на блузата такова дъвчене започва и мляскане  Crazy
Идеята за колажа е много хубава, ще сложа и аз една снимчица  Wink
И още нещо да споделя. Преди малко се зачетох за рахита и признаците за рахит и сега съм в голямо притеснение Sad Малката се поти по главичката, ръчичките и са потни понякога, върти си главичката наляво и надясно  и има плешивичко отзад. И сега какво, рахит ли имаме? Sad В сряда сме на консултация и нямам търпение, че ще се побъркам  #Crazy

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 23:25 от terre

Общи условия

Активация на акаунт