Опасно ли е спането по корем?

  • 2 714
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 324
И ние спиме по корем! От начало се притеснявах, но май така му е най дълбок съня - от 22.30 до 8.00.

# 16
  • Мнения: 257
Някъде съм чела, че е опасно за бебенца до 5 месеца, тъй като тази поза за сън се смята за рисков фактор, който може да доведе до синдром на внезапната детска смърт, но твоето е голямо така, че не мисля , че има проблем. Peace

# 17
  • Мнения: 999
Малката от началото на 6 месец спи по корем, а преди това толкова мразеше да е по корем. Мен също ме беше страх и затова и сложих възглавничката вместо под главата, под матрачето и така съм по спокойна.
Твоето бебче вече е голямо и според мен не е опасно.

# 18
  • Мнения: 4 753
Така му е удобно на детето, не се притеснявай...  Peace

# 19
  • Мнения: 645
Синът ми спи по корем от бебенце. Така му е удобно.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 296
Не е опасно, но влияе на походката.
Преди няколко дни водих бебка на ортопед, та прегледаха и малкия (на 2г3мес), защото напоследък малко започна да стъпва навътре, а и се спъва доста.
Ортопедът каза, че това е следствие от спането по корем - така че, имайте едно наум!
Да не сте били при Драганов?Той на всички така казва Laughing

Аз не мисля,че може да е опасно или вредно.И двете ми деца спят предимно по корем.
Малкия откакто е започнал да се обръща сам,спи единствено по корем,дори до
го обърна по гръб-пак се обръща.Така му е удобно. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
И дъщеря ми от приблизително 6 месечна възраст спи по корем. После започна да спи надупена, със свити колене. Откакто спи на възглавница /вече 2 месеца от това нейно решение/ престана да спи със свити колене и вдигнато дупе, но ако изгуби възглавницата, отново се надупва Wink Много й харесва така да спи, а пък майка ми изпада в паника и размисли като я види в тази поза. Naughty Thinking  newsm78

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай-щом му е удобно да тетенцето

# 23
  • Мнения: 1 674
Дъщеря ми също спи по корем вече 3 месеца.Не виждам нищо опасно,щом така и е удобно Hug

# 24
  • Мнения: 8
Синът ми спи по корем от 2 месеца вече. За първи път го видях случайно една вечер - той спеше и се обърна насън слице към възглавницата #Crazy Не мигнах цяла нощ...но след време се успокоих - той все пак си обръща главата, така че да може да диша. Сега вече не може да заспи ако не е по корем.

# 25
  • Мнения: 2 447
Не смятам че е опасно.Явно така му е удобно на детенцето.

# 26
  • Временно
  • Мнения: 788
Днес бяхме на ортопед и специално за спането по корем неговото мнение беше категорично против,особено когато става въпрос за много малки бебчета.Обяснението беше,че спейки по корем се притискат гръдния кош и коремчето,което затруднява дишането ,следователно до мозъка достига по-малко кислород,което именно кара дечицата да спят продължително време и да изглеждат привидно спокойни.

# 27
  • NL
  • Мнения: 520
Моята дъщеря също спи от известно време само по корем.Проверявам я по сто пъти преди да си легна,обръщам я по гръб и след 5 мин. пак си е в любимата  поза с дупето нагоре.Вече гледам да не я обръщам всеки път,стига главата и да е достатъчно обърната за да диша спокойно.Иначе при всяко повдигане и се будеше,така пък и нарушавах съня.

# 28
  • Мнения: 8 242
Синът ми спи по корем от 20тия си ден.. Сам се завъртя и открих, че така спи много по-спокойно.. Още я предпочита таз поза..
Във Франция педиатрите дори я препоръчват  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 5 721
Ние от 5 месеца спим само така PartyНе е опасно!

Общи условия

Активация на акаунт