Какво правите с книгите?

  • 2 996
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
И моите са все още при родителите ми,само около 30-тина съм си взела с мен,но и аз чакам да се нанесем с новото жилище и ще си ги прибера всичките.

Обожавам си ги,винаги съм казвала,че най-ценното/материално/,което имам са моите книги,които съм си купувала с такова желание или са ми подарявани от близки хора,защото знаят,че са ми слабост.


Ианче щом има такива на болука,представям си на вторични сурови колко много се издават Rolling Eyes

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 380
Никога не бих изхвърлила книга. Освен това смятам, че и в модерния интериор ще се намери място за тях. Вкъщи имаме толкова много книги-мои и на приятеля ми, че част от тях сме складирали по шкафове и гардероби, но имаме намерение да си купим по-голямо жилище и тогава с удоволствие ще ги подредя на видно място. Мястото на книгите не е в кашони и на други скришни места-те трябва да бъдат достъпни. Как ще възпитаме децата си да обичат книгите и да четат, ако за целта трябва да ходят да тършуват по мазета и тавани? За мен книгите създават голяма част от атмосферата и уюта в един дом.

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Книгите ни са буквално навсякъде вкъщи, у свекърва ми и у майка ми - по рафтове, шкафове, кашони, открити повърхности. Често си препрочитаме и даваме на приятели, така че прах много-много не задържат. А и на 2-3 седмици ги преподреждаме.

# 18
  • Мнения: 3 641
Подарявам най-често. Когато много се натрупат ги нося на селото на мъж ами. Там поне къщата е голяма и има стая сам оза книги Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 950
Това за изхвърлените книги наистина е ужасно.  #Cussing out Не знам как може някой да изхвърли просто така класика?  newsm78

Аз също книга не мога да изхвърля - дори и тези, които отдавна не са актуални - руски и комунистически. а също имам и едни отпреди 10-ина години любовни романи, дето нямат никаква стойност, но тогава си ги купувах ooooh!  и тях не съм изхвърлила.
Нямам място да наредя книги в хола - просто новите мебели са красиви, но нищо не побират /поне моята секция е такава. Но имам една надстройка на гардероба, където съм подредила доста книги, а и в детската стая съм наредила книги в една добра стара секция, която определено не е красива, но пък колко книги събра  Grinning И на село в къщата ми е пълно с книги, а и при майка ми също имам много , но тя поне има достатъчно място за тях.  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 388
За съжаление още не съм "измислила" място вкъщи, където ще сложа библиотека.
Засега съм отделила едното крило от гардероба в спалнята и съм ги "наредила" там.
Ако се наложи да се разделя с част от тях просто ще ги занеса в библиотеката. Там ги приемат с удоволствие. Преди три години бях на път да го направя, но не можах.

# 21
  • Мнения: 13 191
Ако някой има книги, а няма място- само свирнете Wink- работя в библиотека с деца, които изчитат всичко, което им предложа. А пък класиката се изучава задължително.

# 22
  • Мнения: 769
Много много тъжно е, че книгите стават едва ли не демоде.. след някоя друга година всичко щяло да бъде дигитализирано... да се изхвърлят книги в контейнера при това българска класика е най-малкото грозно и просташко..  Shocked Shocked У дома винаги сме имали много книги, баща ми цял живот е купувал, сестра ми го наследи в това.. Вярно е, че много често мини апартаментчетата ни не позволяват съхраняването на книги, но когато има желания, се намира решение. Има хиляди варианти на модерни и актуални секции и мебелни решения.

# 23
  • Мнения: 198
Старата секция от хола я сложихме в спалнята и всички книги са там.Сърце не ми дава да ги изхвърля.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Аз няма да съдя хората, които са си изхвърлили книгите. Вероятно са си имали причина: имат си нови издания, преповтарят се, млади собственици изхвърлят чужди вещи на починали хора....
Голям проблем е прахоулавянето на книгите, но винаги може да се измисли начин да се съхранят. Лично съм си забола идея в главата като си построя къща да има кабинет и всички книги да са там.

# 25
  • София
  • Мнения: 676
Специално направих  библиотека-гердероб с плъзгащи врати, за да събират по-малко прах.

# 26
  • Мнения: 554
Дизайнерът който ни прави вътрешният интериор ни предложи много добро решение за библиотека с плъзгащи се врати. Като реализираме проекта ще я покажа.
Оказа се, че със съпруга ми имаме много заглавия които се повтарят и сме решили да ги подарим на някоя библиотека.
За мен е грехота да се изхвърлят книги. 

# 27
  • Мнения: 143
В къщата, която строим сме решили най-малката стая да е за моето и това на съпруга ми хоби - той свири на китара, а аз чета. На едната страна има място за вграден гардероб и там ще поръчам шкаф със стъклени вратички за да се запазват книгите. На другата стена ще разположим апаратурите за свирене.
Имам голяма библиотека пръсната в три апартамента. Когато съм готова с шкафа ще поразчистя някои книги. В нашата градска библиотека се радват когато им нося; един дом за сираци наблизо също приема книгите, които им давам, както и 2-те училища.
Книгите винаги има какво да се направят. Но не и да се хвърлят.

# 28
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Ние също още не сме измислили в новия апартамент къде да държим книгите и за сега част от тях са във вградения гардероб в коридора, други при баща ми и при свекърва ми. Много искам нещо интересно и затворено да направим за библиотека, но не съм виждала досега реализирано. Давайте идеи и снимки, ако имате.

# 29
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Голям проблем са ми и на мен - заринати сме с книги, ама не си ги давам  Naughty Има много малка част от тях, с които бих се разделила. Никога не бих ги хвърлила на боклука  ooooh!
Има читалища, училищни библиотеки, домове за деца - всички ще ги вземат с удоволствие.
Няма да коментирам постъпката с изхвърлените книги, само ще кажа "Разни хора, разни идеали"  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт