Какво правите с книгите?

  • 2 993
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 388
Досега държахме книгите наредени по шкафовете по няколко реда, но постепенно започнахме да се обзавеждаме с нови мебели. На мъжа ми му хареса да прави сам мебелите, купи си инструменти, и последното му произведение е точно шкаф за книги:

Много се гордее с прагчето, което е направил под вратичките Simple Smile



Хубаво е станало. Поздравления за мъжа ти. Обаче ще събират доста прах книгите. Лично аз си представям някакъв такъв вариант, но с витрина. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 8 999
Книгите заемат почетно място в нашия дом. Но никога не съм имала класическа библиотека. Сега, след като се посъвзехме от грандиозния ремонт на апартамента и приключихме със строежа на вилата, мога да помисля за подходяща мебел. Имам едно свободно парче стена /около 2.3 м с височина 2.9 м./. Ще викам дърводелец да ми направи библиотечен шкаф, не по-дълбок от 30 см и висок до тавана. С лавици и вратички. Няма да отнеме много от стаята, но пресметнах, че ще побере поне около  700-800 тома. Ако не стигне мястото, мога да жертвам още една стеничка.
Мечтата ми в този живот е да имам не отделна стая-гардероб, а отделна стая-библиотека. И със сигурност някой ден ще го постигна.

# 47
  • Мнения: 154
За мен е светотатство да се изхвърля книга! По-страшно дори от изхвърлянето на хляб. Така съм възпитана, така възпитавам и сина си. Хвърлянето на книга на пода, играта с нея, мачкането, драскането, ползването и за скейтборд (последно това беше гениалното му хрумване) са неща, които не се одобряват. Книгата е на почит и уважение!
По този повод се сетих за наскоро проведен разговор с приятел. Той ми разказа за един бивш служител на Майкрософт, който попаднал в училище в Тибет, където единствените книги били тези, които хората са намирали изхвърлени от туристите. Човекът подел кампания за набиране на книги за училището в Тибет, в последствие основава фонд за набиране на книги за други страни, чиито училища страдат от липса на такива. Та с моя приятел си говорихме за това, доколко е смислена тази акция. та нали тези деца може би имат огромна нужда от храна и облекла!? Така е, но единствено знанията и широкият мироглед и могат да направят един народ по-свободен... Та това е отношението ми към книгата! Невежият човек е роб.

# 48
  • Мнения: 4 916
Не мисля, че чак такава простотия е станала. Били са оставени пред кофата, не в нея. Това се прави, когато човек е сигурен, че някой минувач може да се възползва от непотребното. ...

Абсолютно  Peace Сигурна съм, че е минал някой клошар и ги е прибрал, а след това са се появили на сергиите за книги втора употреба, пък и човека е изкарал някой лев.

# 49
  • Мнения: 331
какво правим с книгите  newsm78- ами четем ги. ЗАКАЧКА  Joy

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не мисля, че чак такава простотия е станала. Били са оставени пред кофата, не в нея. Това се прави, когато човек е сигурен, че някой минувач може да се възползва от непотребното. ...

Абсолютно  Peace Сигурна съм, че е минал някой клошар и ги е прибрал, а след това са се появили на сергиите за книги втора употреба, пък и човека е изкарал някой лев.
  А пък после и аз съм минала през сергията на клошара и съм си купила някоя оттам.  Joy Joy Joy Иначе , като се понатрупат доста и аз ги изхвърлям, но не и класиците или криминалните ми романчета! Нали трябва да освободя място за новите ми покупки!

# 51
  • София
  • Мнения: 39 771
Книги не хвърлям. Учебниците си от университета продадох, оставих само някои по-специализирани.
Книгите от поредицата "литература за ученика" занесох в един дом за сираци.
Имам нужда от нова библиотека Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт