Времето бързо лети - ЯНУАРЧЕТО прави бели! :)

  • 10 875
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 136
Честито на Микки
Честита месечинка на Васко и на другите 10 дечица родени на 10 януари.   bouquet  bouquet  bouquet


Вчера оставих Натали само по памперс в активната гимнастика, и тя понеже много маха с ръце го отлепила от едната страна, и успяла да го изрита. Като влязох в стаята, с петички доволно втриваше жълто-зелената каша Laughing Така че първата беля вече е налице Laughing Жалко, че не се сетих да снимам

# 16
  • Мнения: 256
МИККИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!    bouquet

# 17
  • Мнения: 367
Добро утро.
Честит рожден ден на микки

Честита месечинка на всички порастнали бебоци

# 18
  • София
  • Мнения: 56
Честити 6 месеца на Васил на Impatient !

Честити  месечинки на родените на 10 -ти ! Нали това беше най-плодоносният януарски ден!

Честит рожден ден , Микки !
Пожелавам здраве , късмет и щастие на теб и семейството ти!


Добро утро на всички


моята дъщеря определено ме захвърля вече с играчки като седна на компютъра. Преди беше пате и мислех че е случайно, но прасенцето вече за трети път го хвърля по мене ,докато пиша. Добре че не може да го метне чак до мен. Mr. Green Mr. Green


Вечер е много неспокойна . Спи обоче така мърмори и се върти. Така ли са другите деца или просто съм улучила шестица от тотото Heart Eyes Heart Eyes newsm78 #Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 56
Силвип - наистина е било за снимка Laughing Laughing


Ханна- благодаря за темата. Ваня - браво за заглавието Hug Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 238
МИККИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ ЖИВА И ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И ОБИЧАНА!

Честита половин годинка на Васко! Честити пет месеца на всички родени на днешната дата!

Маги също скоро се обърна от гръб на корем, но не го прави много често, зависи на колко твърдо е легнала. Но определено се извива непрекъснато настрани.

Мерси на Ханна и Ваня за темичката   bouquet

Среща Варна: 12.06 четвъртък, 10 часа, входа на Морската градина до ФК. Потвърдили: Alex, taila, Goshy, Eli, silvip, tara5, linay, Илияна.

# 21
  • Мнения: 57
Добро утро! Микки,ЧРД!Много здраве и весел празник!Честито и на мамите,чиито бебчета днес стават на 5 месеца  bouquet/и аз съм от тях Embarassed/.
Дама,добре завърнала се Hug.
За захранването- да споделя моя вариант.На 1-ви юни започнах с картофено пюре,домашно приготвено-варен и пасиран картоф,разреден с кърма,да е по-редичко.Давах го преди кърменето,като постепенно увеличавах количеството-общо 5 дни.После въведох тиква с картоф на Хипп,пак в началото 2-3 лъжички и увеличавах-последно изяде 1/3 от бурканчето и искаше още,но ме беше страх да не повърне.От 2 дни пак давам картоф,само че купешко-на Семпер-по 1/3 бурканче от 135мл.Днес сме 10-я ден от захранването,като свърша картофеното,ще пробвам картоф и морков.Акото ни не е станало гъсто/може би все още яде малко пюре,после си суче/.Аз бавничко захранвам,смятам до края на месеца да заместя обедното хранене със зеленчуково пюре.Относно ранните картофи-не ви ги препоръчвам за начало,аз започнах първо с тях,но бебо повърна през нощта и бях спряла захранването/може да е било много рано за захранване,но още ме е страх и не съм ги въвела/.

# 22
  • Мнения: 30
МИККИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ ЗДРАВА, УСМИХНАТА И МНОООООООГО ЩАСТЛИВА!

Честита половин годинка на Васко и на всички дечица, които днес стават на 5 месеца! Да растат здрави и щастилви деца!

Ирамира, много хубави модели си избрала. Дано не тежат много, че аз заради това се реших да купувам нова количка. Иначе старата е много красива и в летен вариант. Но пък нея ще я ползвам от есента пак, защото е по-подходяща за студено време. От мои познати знам, че на триколките и по-добре предното колело да не се върти, защото така са по-устойчиви. Успех в избора!

juju1 , голяма калпазанка е Сиянка  Simple Smile. Да ти е жива и здрава. То понякога момиченцата са по-палави от момченцата!

Наш Тони най-обича да спи а включен сешоар. Казват, че това успокоява бебетата, тъй като шумът, който издава сешоарът е близък до този, които са чували в корема на мама. Май Фил беше с такъв опит отпреди  Simple Smile.

Днес се очертава хубав слънчев ден! След като Тони се нахрани към 10,30 ч., го мятам в новата количка и излизаме!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Добро утро!


моята дъщеря определено ме захвърля вече с играчки като седна на компютъра. Преди беше пате и мислех че е случайно, но прасенцето вече за трети път го хвърля по мене ,докато пиша. Добре че не може да го метне чак до мен. Mr. Green Mr. Green

Вечер е много неспокойна . Спи обоче така мърмори и се върти. Така ли са другите деца или просто съм улучила шестица от тотото Heart Eyes Heart Eyes newsm78 #Crazy

Шестица Жужу  Hug
Ох, много ми се иска да я видя Сиянка след една година как ще е - все така ли ще бъде капризна госпожица, за радост на мама и тате   Flutter  Heart Eyes
Но определено знае как да те работи Wink - това с хвърлянето на играчки като седнеш на ПС-то много ме разсмя  Joy  Hug

При нас нищо ново - снощи четох отново за това захранване. Аман вече!
Да се започва вече, че съвсем ще изкукам  Crazy  Crossing Arms
Нали педи ми даде свобода, но не даде насоки ..  Whistling Така че - само си го направих   Rolling Eyes
И сега започнах да се чувствам, че СЪВСЕМ нищо не правя като хората.
Естествено пак ме наплаши, че кръвните изследвания в 6-тия месец няма да бъдат добри и аз сега вместо да мисля кое е най-добро за детето си мисля за тези изследвания като изпит .. как ще ми кажа - Ето, видя ли, казах ти аз, но ти не слушаш  Twisted Evil
Вместо да я похвали Михаела, че добре се развива, весела е, спи спокойно, много е жива и е наддала добре .. много ме натовари тази консултация. Пък и аз много навътре ги приемам нещата, защото педи ни е близка и ни е личен лекар на цялото семейство от години...

Както и да е. Много скоро спирам да чета, купувам каквото ми хрумне и започвам  Flutter

 

# 24
  • Мнения: 79
Честит рожден ден, Микки.

     Рая постоянно се обръща. Сложа ли я легнала и започва да се обръща. Даже го прави докато спи и няколко пъти я намирам по корем. Много се притеснявам да не се задуши, понеже обърне ли се по корем, не може да се върне обратно. Затова и купих ограничители, но зверчето пак му намери цаката, ама в повечето случаи се разплаква, че не може да се обърне и аз ставам да я оправя.
     Ханна, и аз се чувствам по същия начин за захранването. В началото исках да слушам педи, за да ми е по спокойно, но тя ме съветваше да да давам сок от ябълка. Доста се чудих какво да правя и по настояване на майка ми реших да и дам. Първия ден веднага като и дадох втората лъжичка и детето повърна, на втория ден повърна след половин час и приключих със соковете.
Звъня на педи да и кажа и да я питам какво да правя, а тя ми вика да съм купила от готовите и да давам от тях. И реших че повече няма да я слушам. Мисля че то детето само ще си покаже аз просто ще внимавам за храните, да давам подходящите за възрастта.

# 25
  • Мнения: 30
Ханна, не се тормози. В крайна сметка ти сама, като майка, ще вземеш решение за детето ти. И то ще бъде правилно, защото това е твоето Мише  Heart Eyes!
Аз не  смятам, че българските педиатри са толкова назадничав и некомпетентни, колкото се опитват да ги изкарат. Поне моята педиатърка досега не ме  подвела в съветите си. Освен това имам собствено мнение за гледането на деца чрез Интернет, но това е друга тема. Съмнявам се, че Американската педиатрична асоциация е по-добра от Европейската или Българската. Все пак и нашите педиатри четат, специализират, а през ръцете им, особено на тези с дългогодишна практика, минават хиляди деца. Така напр., моята педиатърка казва: "Аз знам, че в Бг мама ще прочетеш еди какво си, но от опит ти казвам, че....." . Ето че , никой не отваря и дума за така прословутия Пентаксим, който дори АПА отрича, тъй като е доказано, че поливалентните ваксини са изключително неблагоприятни за детския организъм в ранна възраст. Затова от следващата година САЩ ще забранят многокомпонентните ваксини (там имат дори девет валентна), а тук поставянето на Пентаксим се превърна в мода. Дори световната организация на ветеринарните лекари препоръчва на животни да не  се поставят многокомпонентни ваксини. Но както и да е. Не ми се иска да превръщам темата в спор. Всеки решава сам. Но понякога е добре да се вслушваме в педиатрите, благодарение на които ние сме живи и здрави и създаваме поколение.


# 26
  • Мнения: 51
Здравейте и от нас!
Първо честито на Микки  bouquetи на всички , които днес навършват 5 месеца от мен и Мариян!
Ние вчера имахма малко инцидент, ама то аз съм си виновна, приспахме малкия и го оставих на свеки да го гледа пък ние да прескочим за дръжки на кухнята да изберем, да ама тя поръчала пица, и като звъннало момчето малкия се събудил, а тя е много трудно подвужна и не можа да го носи, той се уплашил ревнал, тя го наляла с вода, а пък ние докато намерим магазина и се върнем, тя ми звъни, аз викам на мъжа ми карай по-бързо - лудница. Тичам аз по стълбите, той се дере, тя докато ми отовори, мале че беше желязна вратата, иначе да съм я разцепила, аз така с племеницата бях видяла сметка на една врата, че се зазключи един път сама в спалнята. Както и да е...Той понеже не е ревлив, и като го видях целия червен в сълзи, направо изпаднах в шок, съблякох го гол, плискам го с вода, мислех, че е гладен, давам му цица, не ще ShockedА той просто искал да стане прав, че легнал никак не го свърта, ама тя като не може да го вземе, мъжа ми взе да й се кара, толкова ли не можеш да го гушнеш, ама то по-добре така, че тя е амлко грубичка, пък и нестабилна, ще го изтърве, аз я защитих този път Embarassedвикам тя не е виновна, ние не трябваше да го оставяме. Абе ужас, после цяла вечер му се извиняваме, той забрави лесно поне, ама после пък се набумка с едно пюре, тя му беше тежко и от това рев, ние си мислим, че заради случая, но като повърна и стана ясно, после му олекна и почна да си крещи, както той си знае. Но пък неочкавано спа много спокойно тази нощ и се събуди да цоцка чак сутринта.
Сега пак крещи! Rolling Eyes
ИраМира, количките са стахотни, която и да избереш,ще е супер, честно казано разгледах целия сайт, всички ми харесват, много ми допадат, ние явно освен че бяхме с еднакви коремчета, иамме и еднакъв вкус за количките. А защо ти е неудобен коша на старата, ние много бързо му свикнахме, даже вече е обърнат напред, само и да седеше повече в количката Praynig
Ни епо-късно ще излизаме, днес времемто е много приятно!
Silivipl, ще ти звънна да те проверя къде си, ако искаш да пийнем по кафе?
И накрая - реших да почвам с пюре от картофи и моркови, но в това на Ганчев има овесени ядки, следователно и глутен, та ще го оставя за по-нататък и днес ще търся на друга фирма, защото другото ми е и със спанак и много новости стават наведнъж, първо картофът да въведа. та така че внимавайте с това пюре!
Извинете за дългия пост, желая приятен ден на всички!
P.S. Ханна, има толкова много теории, просто избираш една и това е, не се тормози, ако мога с нещо да ти помогна ще се радвам, просто не е толкова страшно, аз започнах с плодовите, защото това ми се струва логично.  Hug

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 09:05 от Ewito

# 27
  • София
  • Мнения: 324
Честита полоин годинка на ВАСКО! Да расте много здраво и щастливо дете! Impatient, нас хубаво ни почерпи, а кажи Васко какво ще получи за мини РД?  Wink


Частит рожден ден на Микки!

# 28
  • Мнения: 135
Честит рожден ден, МИККИ!!!!

Честита половин годинка на ВАСКО!!!!

Честити 5 месеца на всички бебоци от 10 януари!!!

Ханна, не се притеснявай за захранването, всичко ще е наред. Мишето е спокойно детенце и няма да имаш проблеми. Избери си една схема, изчакай да стане на 5 и започвай. После в движение ще се наместят нещата. Ще помагаме.  Peace А за изследванията няма какво да мислиш...все пак сте изцяло на кърма, което е най-полезното нещо за едно бебе до 6 месечна възраст. Hug Hug Hug


Ewito
, милото как се е уплашило, че я няма мама! Hug

# 29
  • Мнения: 207
Микки -  ЧРД  Hug Много, много щастие!



Честити 6 месеца на Васко - мама Импи много да го слушка!



Честито и на всички ставащи на 5 месеца днес!

Ние отиваме на консултация, ваксина и изследвания след малко. Като се върнем ще споделя.

Ханна, Ваня - мерси   bouquet

Ирамира - успех в избора на количка  Hug

Никой ли не знае нищо по питането ми от предходната тема (за нещо, което се слага на предните седалки на колата, за да не рита дребно и да цапа)?

Хубав и слънчев ден от мен.

П.П. Ханна, ще дойда аз до Пловдив да ти издърпам ушите. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт