Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 11

  • 14 987
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 947
   Здравейте, дами! Аз искам съветче, моля! Praynig
   Вече, май, започвам да се давя накрая на реката, образно казано.
   Първо - стана ми ужасна екзема на едната ареола, която нощес се е напукала и има няколко браздички,
които като нищо ще започнат да кървят, ако дам на детето да суче от нея и затова сложих компрес, първо
с ланолин, а сега и с отвара от лайка - поне това разбра и я милва да оздравее. Само че, естествено, след
няколко часа е пълна тази гърда и ще трябва да цедя, а как мразя... Питанката ми е за Нещо, с което раната
да заздравее по-бързо - ясно, че гола не мога да ходя, защото ще има сръдни и рев, че не давам, а сребърен
предмет, за да си направя сребърна вода, нямам. Знам, че тя помага експресно, но тук не се продава в аптеките,
доколкото знам. Не искам да спираме кърменето точно сега, поради ред причини. Но много ограничих кърменията
по моя инициатива и мисля, че поради намаляване на млекцето, дъщеря ми прави много силен вакуум, за да го изкара
и затова започнах да изпитвам силна болка и се стигна до това нацепване. Другото зърно засега само боли, но много
внимателно я карам да си отвори широко устата и и давам да суче от него поне.
   Второ - дали е добра идея, да пия чай за увеличаване на кърмата, за да не се налага да ме дърпа толкова силно
(снощи изпих един и има очевиден ефект)? Да не започне да се препълва "неизполваемата" гърда и да стане сложно?
  Усещам как бавно ме обзема паника...

# 256
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Анна, червена лампа имаш ли под ръка? Акушерски трик е налагането с торбичка черен чай, но не съм го пробвала лично Thinking
Иначе в дебелите книги пише само за мацане с кърма и ланолин, но ти вече си го приложила. Ако изровя още нещо по въпроса ще допиша после...или пък можеш да "подосаждаш" по телефон поне на лактационна консултантка от някой близка клиника.

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз лично не съм имала такъв проблем, но ако има отворена раничка ще завехне по-бързо ако я държиш суха и наръсиш с някаква антибиотична пудра. Една приятелка имаше проблем с херпеси, които и излезнаха по гърдите и така по-бързо отшумя проблема. Ланолина и другите мазила ще отпуснат сухата кожата, но ако има раничка ще я държат влажна и тя трудно ще заздравее.

# 258
  • Мнения: 1 947
   И аз забелязах, че ланолинът държи мокра кожата.
Пепеляшке, благодаря ти за напомнянето с лампата - прашасва в шкафа!
Ще се нагрея и довечера ще си легна на голо без завивка - това ми хрумва засега.

# 259
  • Мнения: 502
  Анна,четох тук за някакво мазило от ветеринарните аптеки.Майките казват,че помагало,но незнам все пак със сигурност.Виж и тук.Майките пишат,че"Дефламол" най-добре действа в случаи като твоя.

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 17:51 от maraidara

# 260
  • FRANCE
  • Мнения: 2 250
Честито на бременните кърмачки!   bouquet
Честита годинка и на рожденничката на maraidara!

# 261
  • Мнения: 149
Момичета да ви се похваля!

Вече имам виза за САЩ! Купих самолетните билети и очаквам 24 август с нетърпение!
Грабвам бебата, лятната количка, слагам раницата на гръб и потеглям на нашето полуоколосветско пътешествие до Сиатъл и обратно Simple Smile
Благодаря сърдечно на подкрепилите ме в начинанието!  Hug  bouquet
Дано всичко мине успешно Praynig, но след тренировката на малката до Англия съм вече по-спокойна, че ще се справим!
И все пак - приемам съвети всякакви - за дълго пътуване със самолет и размотаване по летища....

Нека днес бъде чудесно начало и за вашата седмица!   Simple Smile

# 262
  • София
  • Мнения: 6 742
Със сигурност няма да ти е много лесно, пътя е дълъг, аз лично съм се побърквала, когато пътувах няколко пъти до Щатите, а какво остава за едно бебе, но е факт, че с кърменето по-безболезнено ще минат нещата - от опит говоря, скоро пътувахме до Турция, Анна беше единственото бебе, което безпроблемно заспа в самолета /сучейки/, останалите /около 10/ ни ореваха, беше запомнящо се пътуване Wink. Лично аз те поздравявам, аз също бих я взела, приятно изкарване!

# 263
  • Мнения: 1 947
   Ехаа, супер! Толкова далеч ще пътувате? Ние сме все по къси отсечки -
с чакането по летищата 6-7 часа, обаче кърменето си е предимство.
Затова и сега не искам да отбивам, че ни предстои пак път, а моето,
каквото е червейче, не знам как ще го удържа по време на полета.
Купила съм и магнитна дъска за рисуване. Simple Smile
   Да живее инфрачервената лампа (и Пепеляшка за напомнянето)!
Раничките засъхнаха и сутринта успях да издържа едно здраво
изсукване-облекчение на огромна подута гърда. Laughing Борбата
продължава. Laughing

# 264
  • Мнения: 1 081
Ани, аз бързо се справях с 1 антибиотик-спрей, Бивацин се казва. Силен е, дори и след измиване трябва да се изчака поне час-два, пак да се изплакне, и тогава да се даде на детето да суче, но пък много помага, за два дни забравях, че съм имала рана. Но дано успееш да се справиш с по-леки методи  Hug 

И верно кърменето с голямо предимство при пътуванията-преди поне успявах някакси да удържа Мартин поне за час в колата, обаче сега е кошмар-до Св.Св. Константин и Елена не мога да стигна без рев и дране...а са само 6 км...

# 265
  • София
  • Мнения: 2 658
ох, и аз се чудя как ще стигнем тази година до морето. Миналата нямахме никакъв проблем, спа си през цялото време. Но сега и половин час не изкарва в столчето, иска да става, да я взимам и да стои права на прозореца  ooooh! Как ще се оправяме нямам идея.
Малката от 2 месеца, ако не и повече иска да суче предимно от дясната гърда. За такова голямо кърмаче с такива предпочитания не съм чувала, но ако и дам другата се сърди и тръшка и аз вечно си ходя несъразмерна-едната е все по-пълна от другата, която е супер изцедена.

# 266
  • Мнения: 1 947
   Малена ревеше и се дереше в столчето си толкова, че намразих пътуването с кола.
В автобуса и метрото и е интересно, но в колата... Беше абсурд да карам аз, а тя сама
на задната седалка - вади си ръцете, реве и пищи и ставаше опасно. Вече не карам, а
когато сме всички в колата, аз сядам отпред, а тя да се оправя отзад сама. Иска да суче,
иначе не се успокоява, но като не и обръщам внимание, млъква. И свикна, макар че се
случва да недоволства, но е доста по-добре отпреди, даже вече си представям как
пътуваме надалеч с нея.
   С АБ не ми се иска да пробвам, май ще се оправи и без такива намеси. На своя глава не
взимам лекарства.

# 267
  • Мнения: 2 829
Петя, аз по повод на ползването на детски столчета за кола имам доста крайно мнение. Алекс НИКОГА не се е возил в кола без да е вързан във столче или кошница. Веднъж рева много, от Балгоевград до Банско спирахме 8 пъти, пътувахме около 3 часа, но пак не го качих в колата без да е вързан. И сега вече си знае-преди да тръгне колата той трябва да е закопчан. Купихме си сточле от САЩ (имахме преди това едно друго, но то хем трудно се монтира, хем доста може да се наклони напред в случай на инцидент), а тамошните столчета имат една допълнителна катарама, която се закопчава на гърдите на детето и става съвсем невъзможно да си измъкне ръцете. Освен това американското столче е с по-висока основа и от него малкия по-добре вижда навън. Иначе и малкия е на периоди-понякога пътува с удоволствие, понякога мрънка и трябва някой да го забавлява. Но според мен да се вози незавързано дете е огромен риск за живота и здравето му! По-добре е да се съдере от рев и да е в безопасност, отколкото да пътува с удоволствие но живота му да е в риск!
Самата аз преди години пътувах много и съм била 4-5 пъти в катастрофираща кола. Нещастието винаги става неочквано, понякога минути след потеглянето, понякога на "най-безопасното" място или когато шофьора кара "много внимателно". От личен опит знам че коланите могат да ви спасят живота (или поне да ви спасят от сериозни травми), а децата са най-уязвими! Грижете се за тяхната безопасност, моля ви!

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз също не искам да я вадя от столчето в движение. Миналата година ходенето до морето беше лесно и пак веднъж се наложи да я кърмя в движение и ми беше много гузно, че съм я изкарала от столчето. Но бяхме на много криво място, а тя вее много нервна...
Тази година плануваме пътуването да е о време на нощния сън и се надявам да е по-лесно, че иначе и писва да седи след 30 минути возене.

# 269
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Аз вече съм се усъвършенствала в кърмене по време на движение без да се вади кърмачето от столчето. Седя винаги в средата, вързана съм с колан и се извъртам така, че гладникът да може да суче, без да ме дърпа прекалено силно, иначе има опасност от наранени зърна. Единственият проблем е, когато и двамата мрънкат едновременно и единият винаги трябва да чака (обикновенно Мартин). Преди няколко седмици бях на път с моя позната и двете ни кърмачета, нейното отпред при нея се скъса да реве, тя кара, аз отзад пея песни и галя по крачето малката, за да се успокои и заспи,  като в същото време съм завъртяна така, че моят гладник да може да суче. Беше ми гузно, че моето заспа сучейки, а нейното се примири и заспа от умора.

Общи условия

Активация на акаунт