Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 11

  • 14 980
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 970
Ох, пътуването. И ние ще ходим до морето другия месец и имам ужасни спомени от миналата година - от връщането ни. Спаха и двамата три часа и след това три часа на ръце съм я друскала, дори не искаше да седи в мен, трябваше да е права и т.н. Голям кошмар беше. Изобщо не исках да я вадя, но такова пищане няма... Иначе се вози половин-един час и й писва и почва да мрънка, да реве докато не се умори и после заспива. Но пътят си е много до морето. Дано тази година е по-добре, въпреки че се съмнявам.

# 271
  • Мнения: 2 829
А не може ли да предвидите спиране за по половин-1 час по пътя? За да се разходят малко децата, да си починат и после да пътуват по-спокойно? Наистина, пътуването ще се удължи, но така е с деца-те командват парада. За мен правилото е-щом не иска да седи в столчето-спираме. И докато не седне пак-няма потегляне. Другия вариант е да пътуваме, а дребното да си пищи в стола. Но да пътува незакопчан в колата-НЕ!!! Знаете, че пътя до морето е от най-натоварените и рисковани пътища, не правете компромис със сигурността на децата си! По-скоро бих се отказала да отида на море отколкото да допусна да си возя детето незавързано! И аз се научих да кърмя, докато малкия е вързан в стола, освен това винаги нося куп интересни играчки, вкусни неща за хапване, понякога му давам бонбони (по принцип мноооого рядко му давам), може евентуално да вземете ДВД, има все пак варианти за разсейване!
Съжалявам за укорителния тон, дано на никого не се случва да изпробва нуждата от столче, но все пак си помислете на какъв риск е изложено детето, когато не е обезопасено!

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Права си и назидадтелен тон е нужно да има Peace
Ама я кажи как се справяш с таткото Mr. Green Трябва добре да си го дресирала  hahaha Че нашия татко ако спре 2-3 пъти да чакаме момата да се налудува.... ще трябва после неговото мрънкане някак да оправям. То тярно, че и на него от цица му минава, ама по пътя няма да стане  hahaha А да оставим дзверо да си пищи в движение... за нем не е вариант. Аз не бих шофирала в такава обстановка. Не бих причинила и на мъжа ми, а и е по-безопасно.
Трябва да се пробвам и аз да кърмя в столчето... ама то е с платформа отдолу и май става по-високо от моите канчета  newsm78  След малко ще разгледам как може да стане

# 273
  • Мнения: 2 829
benitta, таткото просто е подкован и знае колко е опасно да се вози детето без столче. И съответно, проблема е общ-заедно решаваме дали да шофира докато дребния пищи или да спре и да се разходим докато се успокои детенце. Обикновено може някак да се измисли-например да спрем някъде, където пекат кюфтета (таткото е месар) и той да хапне, или да е край някоя река (месар, но и рибар Simple Smile ) и да гледа дали има риби...
а в столчето не е удобно да се кърми-трябва да се обърна, да си свия краката, така е всъщност сядам на коленете си... Абе, неудобно си е, но не бих си простила ако не дай си боже нещо се случи точно докато съм разкопчала детето "за малко", такъв риск не желая да поема.
Тук дори малко странно ме гледат хората, защото ходя с колата до другия край на града, за да взема столчето, връщам се и тогава качвам детето, или пък дядото и бабата идват до офиса (ако столчето е останало в колата), взимат столчето, връщат се и тогава качват детето. Но за мен това е нормалният начин, и точка по въпроса! Един единствен път возих чуждо дете в колата си необезопасено-по настояване на родителите му, ама такъв страх ме тресе, че повече няма да се повтори!

# 274
  • София
  • Мнения: 2 658
абе ти е ясно, че ще се спира по 100 пъти до морето. И аз не обичам да седи невързана, защото знам ли кой на колко ракии е. Надявам се поне по 1 час да издържа седнала и да спираме да се разхожда и пак.

# 275
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Като се сетя, че ще пътуваме до морето и  ми става лошо, а пътя ще започне от Пловдив. Немога да си представя да тръгнем от София, камоли от Банско  ooooh! Ужас! Аз мисля да направя така: като видя, че и се доспива и веднага в колата и така поне час ще мирува. ТО за 20 мин път е такава олелия, че е вързана...  Close

# 276
  • София
  • Мнения: 6 707
И аз съм твърдо за столчетата, най-дългото ни пътуване беше 12 часа до Австрия, но тогава кърменето беше лесно, защото беше в кошница, сега сменихме със столче и наистина е много трудно да се кърми, то е на платформа и ми е високо. Въпреки това и при нас компромиси няма, като стане нетърпимо - спираме, но никога не я возя без колан. Пея песни, давам бисквити (които иначе избягвам, а са много любими), пускам детски песнички, гледаме книжки, т.н., но без колан - не.

# 277
  • Мнения: 2 829
Момичета, искам да ви споделя, че моето кърмаче вече върви към отбиване. Без да положа абсолютно никакво усилие останахме само с едно кърмене на ден-вечер за приспиване, при това вече суче съвсем малко. Спря да се буди нощем и дори да се събуди си заспива без да суче-само го гушка. Сутрин ставам за работа преди да се е събудил, през деня не се сеща за сукане (е, понякога си иска, ама му казвам че после ще му дам и той забравя). Просто виждам как нещата отиват натам сами, без усилия и нерви от моя страна. Може би и бременността да оказва влияние-имам чувството че млякото ми намаля- но самия процес си започна отдавна, детето става все по-самостоятелно и разбрано и вече няма такава нужда да суче. Преди 2-3 месеца беше невъзможно да не му дам да суче нощем-щеше да се събуди и да плаче, или трябваше някой да го вдигне на рамо, да го разнася и да му пее. А сега-сам спря Grinning
Аз вярвам, че ако подберем подходящ момент и си сътрудничим с децата си всичко може да стане лесно и приятно Grinning
Сега като минат 1-2 седмици ще започна да се опитвам да го приспивам без сукане. По принцип той заспива без проблем когато го приспива баба му, но на мен ми се иска вечерното приспиване да си остане наш си ритуал и той просто да свикне да заспива с мен, но без сукане.
След това ни предстои местене в отделна стая-мисля, че и за това е готов, защото спи много спокойно когато ни няма и когато се събуди и открие че е сам не се стряска и не плаче (вече) а просто сяда в леглото и ни вика.

# 278
  • Мнения: 149
Това е чудесно yanast
Да се призная малко ти завиждам - ние все още се кърмим на поискване по n броя на ден...Ако откажа, особено ако и се спи, настава невероятна драма и пищене...Но от спиделеното от теб и други мами отбили наскоро разбирам, че това е нормално и се опитвам да се наслаждавам на кърменето, като на много специално моменти между мен и малката...моменти които един ден ще са спомен и сигурно ще ми липсват... Особено като започна и да се наспивам редовно!  Wink

# 279
  • Мнения: 2 829
heberlea, когато беше на годинка и 1-2 месеца основната храна на Алекс беше кърмата. Освен това му никнеха и зъби и изобщо не ми е хрумвало да му броя кърменията - не знам дали мога да броя до толкова Laughing Баш по това време имаше нощи, когато се схващах, защото спеше закачен на цицата, не да се буди и да суче, ами изобщо не спираше. Но алтернативата беше да реве или някой да го разнася (или да го оставим да се събуди и да си играем с него), така че да спим скачени пак ми се струваше най-приемливо.
Затова и реших да разкажа как се развиха нещата-защото преди няколко месеца бях на твоя хал Hug

# 280
  • Мнения: 3 718
Яна, браво на адаша  Hug Много ме радват такива истории, направо ми вдъхват надежда.

# 281
  • Мнения: 1 081
Верно обаче, че около втората годинка децата вървят към лееееко отбиване, но при поникнали зъби де:) Преди това е излишно да се тормозим, и ние, и децата...Яна, честито ти порастващо момченце:) Явно разбира, че ще става батко:) И трябва да е голям:)

# 282
  • Мнения: 2 282
Момичета, следите ли нещата покрай Седмицата на кърменето? Питам, щото аз абсолютно бях изключила, че наближава...
Ако има и други проспали го варненки, ето го линка за варненската ССК.

# 283
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Това е чудесно yanast ! Пораства детенцето Laughing
Видях че сте обсъждали пътуването в кола. И при нас е голям проблем, а преди толкова обичаше. А сега толкова се дере че чак почва да повръща и да се дави.  Особенно ако аз карам спирам много начесто, но винаги са ревове.
Малко спам тъкмо гледам новините. Баща забравил дете на 2,5г на задната седалка в колата на слънце, детето е мъртво. Ужас (във франция)

# 284
  • Мнения: 1 947
   Сега, покрай моите неволи с раните, виждам и аз, че мога да отбия Малена без много сътресения, ама не искам.
Вчера направо бях на път да се откажа от болки - пих един чай от салвия и ... след 2 часа и дадох да суче.
Какво да се прави. Laughing А иначе, открих нещо, което много и харесва, успокоява я и я приспива - ако се събуди
през нощта - масаж на мекичкото на ухото. Ако задремя и спра: "Мамаааа!" и си сочи ухото. Joy
Та, сега вкарвам това в ритуала по приспиване.

Общи условия

Активация на акаунт