През СЕПТЕМВРИ ще изгреят нашите звездички, чакаме ги с трепет всички

  • 8 391
  • 308
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 413
Снимките не се виждат когато са всички на куп, но когато цъкнеш да видиш някоя определена си излизат! Спокойна беба, нищо не си направила. Най-вероятно наистина е някакъв проблем със самата страница.

# 256
  • Мнения: 3 926
Григче, ако е в София братовчедка ти може да ни я пратиш на 21-ви. Освен лекция си имаме и ден на отворените врати и преглеждаме мами с проблеми. А при нея са два както разбирам. Най-удачно цедене би станало с топли компреси и помпа първоначално, за да изтегли хлътналото зърно. После, при вече изтеглено зърно може да се продължи на ръка. Ако пак хлътва, пак с помпата и така. А при леко изпъкнало зърно може да се опита да постави и бебето. Ако то захапе ще е най-добре. А то все още е със силен сукателен рефлекс. Но ако иска, след вторник-сряда може да звъни на телефон 0896 418 488. Това е телефонът на кабинета. Просто за да си запише час Peace
Зеле също може, но само ако гърдите се подуят болезнено. Първо обикновено цеене и ако може сукане, а ако това не помогне - тогава зелето. Нали знаеш - то се начуква, за да си пусне сока и тогава се увиват гърдите Peace

# 257
  • Мнения: 343
Асе, златна си  bouquet Ще я мъча, пък дано й уври главата, защото твърди, че искала да кърми. Ще й кажа за лекцията и кабинета, ако иска да дойде.

# 258
  • Мнения: 1 633
Асе как стои въпроса с плоските зърна. Малко се притеснявам за кърменето. Моите при дразнение и като настръхна изпъкват ама нормално не са  от "щтръкналите" Мислиш ли че ще е проблем?

И случайно да знаеш в Пловдив към кого ога да се насоча за консултация?

# 259
  • Мнения: 79
Дидка, какво да те издавам, то жената още от София не си е дошла пък аз устата не мога да си затворя.
Ама хич не съм по пазенето на добрите новини ей Heart Eyes
Пък и като знам какво чакане, какъв мерак дано да са здрави сега бебенцата и да видим сърчица, че тази мама е съвсем узряла Heart Eyes

# 260
  • Мнения: 571
Ето ме и мен HugСъседите ми се разблъскаха рано рано и аз станах към 11 ама докато направя кафенце и то станало по-късно!!
Говорих с един приятел по телефона-единствения който не знае че съм Трудна  Laughing и той ми разправя да сме се видели да сме ходели на боулинг тая вечер!!Е хубуу де ама най-много аз да се търкалям да събарям кеглите вместо топката!! LaughingПак не му казах ама по телефона май не върви и сега ми едно гузно!! EmbarassedА не сме се виждали от края на март Mr. GreenДа ме пита човек що тогава не казах ама май ще му стане много гадно той едва сватбата ми преживя миличкия...ай стига с моите дивотии
Дидка супер е че днес ни казваш нещо толкова хубаво  Hug Heart Eyes След всяко зло идва и нещо прекрасно!!Защото така е трябвало да стане  bouquet
Въпреки гадното време съм с приповдигнато настроение..ооооуу ама то било петък 13 айде по една заешка лапа в джоба  WhistlingШегувам се разбира се

# 261
  • Мнения: 3 926
Беба, плоските не са проблем. Моите са плоски. Аз дори ги харесвам повече от "нормалните". Щото понякога гледаш - гърди за чудо и приказ - с едни хубави зърна, а после се окаже, че зърното дойде прекалено голямо и пак имат проблем със сукането, защото то става основно от ареолата. А плоските набъбват, ама с част от ареолата и обикновено са по-еластични, което е само от полза. При тях понякога се явява друг проблем - от повечето изтегляне на ареолата бебетата попредъвкват и стават рагади... Но нали се сещаш, че това не са задължителни работи Hug Важното е да ен се тревожиш. Бебетата не сучат от зърната, а от ареолите. Зърната са мястото, от което излизат каналите, но не са органът, от който се осъществява сукането Peace
а в Пловдив е Бу. Все пак е първият Ла лече лидер в България. В центъра за бременни имат всеки месец срещи. Няма да е зле ако още от сега тръгнеш и се запознаеш с момичетата там Hug
Влизаш в кърмаческия форум... и темите за ЛЛЛ срещите са заковани. Виждаш кога и къде се провеждаш и отиваш. Плаща се 2 лв, ако не си член Grinning Те са изключително приятни. А Бу води лекции за кърменето към Центъра за бременни, тъй че мамите от Пловдив - натам се ориентирайте, ако имате въпроси Hug

# 262
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
АСЕ, искам да питам някъде другаде из България срещи има ли - при нас в Добрич например, че да сме подготвени и ние.

# 263
  • Мнения: 3 926
Нели, вашия край е най-незавладян от кърмаческа гледна точка за съжаление Rolling Eyes Искаме много да си намерим поне две варненски майки, които да обучим, а и лекар, който да помага, за да се създаде и там кабинет. По принцип Василена Доткова (авторката на "Близо до бебето") е варненка и когато не е по скандинавието (където живее сега) и си е във Варна много помага. Освен това варненки имат едно от най-яките кърмачески общества, но за съжаление никоя от тях не е обучена да помага Confused Правят го абсолютно доброволно и на базата на собсвения си опит и усилия. Но го правят. Ако се наложи мога поне три мами да ти пратя Hug
От друга страна болницата в Добрич е по програмата "Болница приятел на бебето". И сме чували добри отзиви за там. Ако се наложи и към лекар можем да те насочим Hug Поне ще е някой, който няма първо да ти каже да спреш да кърмиш и тогава да те пита какво всъщност има Peace

А ето още нещо много добро от Продавалника http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=248260&cat=3
единственият проблем, който имат тези колички е със спирачката Grinning Просто много трудно се застопоряват с нея, но пък са ужасно стабилни и ако не са оставени под наклон няма проблем Peace Иначе количката  страхотна. Комбинирана, маневрена... абе няколко в едно Peace

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 13:20 от Асенцето :)

# 264
  • при моите любими
  • Мнения: 2 564
Здравейте мамитааа, аз не успях за срещата, за което много съжалявам Sad , ноооо....  А вие стига с тия лоши мисли , само хубаво трябва да мислим за да го привличаме към нас. Теорията за позитивното мислене е много добро нещо, може да почетете за нея в нета. Най-важното правило е да вярваме, че заслуваваме това добро да ни се случи и да мислим само позитивно за нашите бебоци и ви обещавам, че всичко ще бъде наред  Hug
А аз имам една молба към варненските мами. Тези дни мисля да отскоча до моренцето да го видя (и то мене), а от месец имам контракции, пия си хапченцата, ама да съм по спокойна бих искала ако може да ми дадете телефоните и имената на някой друг доктор, ей така да си имам, да ми пази страх Simple Smile) Айде лек ден от мен на петък,  13 ти   bouquet

# 265
  • Мнения: 1 633
Асе   bouquet

Още от този месец ще гледам да се включа и аз. Че ми е мерак да кърмя. Пък там да кажат трябва ли подготовка нещо..........абе всичко ще разпитам Grinning

# 266
  • Варна
  • Мнения: 9
Cydonia, ето ти сайта на Майчин дом Варна: http://maichindom-varna.com/article.php?ref=art_contacts
Там на регистратура може да питаш за доктор при който има часове в момента.
Да ти казвам конкретен доктор в случая няма смисъл щото те повечето са с предварително заети часове от седмици преди това. Дай боже да не ти се налага но все пак е хубаво да ги имаш под ръка.
То тука май няма да става за плаж това лято - сутринта камък се пукаше - такава жега. А сега тъмно, дъжд и вятър като на тропиците.  smile3518 Не че имам нещо против хладничкото ама пък и ми се искаше да ида малко на плаж докато още мога да се мърдам  Tired

# 267
  • София
  • Мнения: 7 673
Мда, варицела ни е диагнозата. Карантина до 20.06. Никакъв Мечо Пух в събота. Никакъв Бургас в неделя. Сега ще се опитам да продам билетите, че местата поне са много хубави и има шанс да успея.

# 268
  • София
  • Мнения: 413
Ох бе любопитсвтото ме изяжда! Какво е това представление с толкова скъпи билети?Театър ли е? филм ли?
Иринка, дано да я изкара леко таз варицела!

# 269
  • Мнения: 571
Иринка дано мине леко!!!А големия ако не я е карал да внимава че колкото си по-голям толкова по-тежко караш шарка  Praynig
Дано ти да си я карала и да няма проблеми!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт