Отговори
# 270
  • Мнения: 23
Здравейте сладури!  Hug
Пролетна фея благодаря за снимките на дечицата  Peace Наистина са страхотни сладури! Да са ви живи и здрави!  Heart Eyes

Аз в отговор и за да ви разсмея... понеже си спомних, че преди да родим коментирахте как татковците футболни фенове ще вербуват малките за своя отбор, да ви покажа как нашия използва европейското и директно пристъпи към действия  Joy  Joy  Joy


Alokazia и ние сме така с храненето, точно както си го описала, а и внезапното изпъване на крачета и ръчички също не ни е чуждо. И аз като sisee мисля, че са колики. Доста момичета се оплакваха от същия проблем при хранене на техните бебоци, но никой не знае със сигурност какво е. Не сте сами, така че не се притеснявай.  Peace

Мами аз да ви питам, вие как кърмите от двете гърди на всяко хранене или само от едната?!? newsm78
Защото на мен нещо напоследък ми обясняват разни доброжелатели как на тази възраст на бебето вече трябвало да имам достатъчно кърма, за да мога да му давам само от едната гърда на хранене... е да ама аз нямам, та се чудя при вас как е?

Приятен, слънчев и усмихнат ден на всички!  Hug

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 12:38 от galivo

# 271
  • Мнения: 2 022
Ми така, де, нали мъж расте. Пък и на Алекс видимо му харесва.  Grinning
По-смешното е, че и нашата мома гледа мачовете, само че по инициатива на батковците. И даже "коментира" на глас.
  Joy

# 272
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ми така, де, нали мъж расте. Пък и на Алекс видимо му харесва.  Grinning
По-смешното е, че и нашата мома гледа мачовете, само че по инициатива на батковците. И даже "коментира" на глас.
  Joy
Хахахахаха, а Габриела се "ядосва" здраво и започва да "крещи" за наш`те!  Wink

# 273
  • Мнения: X
Здравейте и от нас със Самуил,
 аз искам а кажа на трите "наши" майчета загубили бебчовците си, че сме с вас.....и в хубаво и в лошо! само дано вече е само хубаво. намерете сили да погледнете напред, казват че времето лекувало, но аз мисля, че просто притъпява болката. и добре че човекът е устроен така, защото иначе не ми се мисли какъв живот щяхме да живеем.
 ние ходихме за 2 дни до Ямбол, видяхме свекитата-напълниха ми главата с гръмотевици.....чак се чудя може ли да има толкова.....даже и дума не намирам да ги определя тез хора. само някакви бабешки глупости от сорта да мия очите на Самуил преди  лягане против уруки, да не му оставям изпраните дрехи да съхнат през нощта на терасата, а да ги прибирам, че не знам какво щяло да стане.....ай сиктир с тия тъпи приказки. аз съм на принципа, че който вярва на тия дивотии-него ще го стигнат, а мен да не ме занимават!
 по въпроса с къпането вечер-ние поне за това имаме режим, просто защото малкия вагабонтин никога не спи след 16-17ч. и го къпем към 21ч, рядко по-рано ако много плаче и не се трае. после яде до към 22ч(ей това ни е най-дългото ядене, рядко пада под час) и после се събужда в повечето случаи към 2:30-3ч., но понякога и в 1ч се е случвало. след това задължително към 5-от там нататък е пълна анархия, всеки си прави каквото му душа иска.
 сутринта докато му сменях памперса пооакахме всичко, вкл. и кошарата (нужно ли е да споменавам, че точно вчера я завъртяхме, тъй като около месец по-рано й се случи същата случка и не можах да я изчистя добре и останаха едни вадички, които вече не исках да гледам), след това се понапишкахме и си омихме очите за добро утро......абе циганска работа. след това му прах нааканите пелени, които подлагам на повивалника (в който между другото вече не се събира тоя атлет) с Персил голд и искам тез ухилените каки от рекламата за тоя прах да дойдат в къщи и да ми покажат как точно бялото става "искрящо бяло"-аз  ли не търкам като хората, бебешкото ако ли е радиоактивно.....или проблема е в продължителността на търкането при пране-сигурно 40 минути са малко??!!
 ей такива работи при нас

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 13:21 от Анонимен

# 274
  • варна
  • Мнения: 147
Здравейте,мамчета!
Отдавна не ми е оставало време за форума и ми е много мъчно,че прочетох много лоши новини.Моите съболезнования за всички бебчета,които станаха ангелчета!Поклон пред паметта им!Кураж,мили майчета,прегръщам ви силно!
Моята Борислава също вече се обръща от гръб на една страна,а оттам по корем.Много се кротна и вече не реве като заклана-сега често ми гука и е постоянно усмихната.
Прочетох притесненията на някои от вас,че кърмата е намаляла-и при мен е така-за обедното и следобедното кърмене мисля,че не й стига.Притеснява ме ,че суче много малко време,започва да плаче и блъска,понякога след като се укроти пак започва да суче.Започнах по-често да се цедя и да давам от шише и май сгреших,защото разбра,че ще й дам шишето,а така е по-лесно.Май ще спирам с цеденето.Другата седмица сме на консултация-да видим колко сме пораснали.На месец беше 56см.и 4.3кг.
Виждам,че е имало доста рожденички-да сте живи и здрави и много щастливи!Честити месечинки и на бебчетата.
Пожелавам ви приятни разходки,много бебешки усмивки и само хубави новини оттук нататък!

# 275
  • Мнения: 4 309
Вашите бебенца търкат ли личица в  скута ви, когато са гушнати с лице към вас? Моите и двамата се бутат и търкат като прасенца и то доста настървено. Чудя се дали не са гладни /нямат други признаци на глад, спокойни са/, да не ги сърбят нослетата Thinking

# 276
  • Варна
  • Мнения: 3 247
galivo Аз винаги съм кърмила само от едната гърда. И понеже се кърмим на поискване - до 2 часа след кърменето предлагам пак същата гърда за да съм сигурна, че я изцоква докрай.

В Кърмаческия четох обаче, че доста мами винаги са кърмили от двете гърди без да е имало проблеми. И при това става въпрос за дългокърмеши майки - над 1г.

А синчето ти е много сладко, май вече е привлечем за футболната кауза.  Laughing

Честита месечинка на Малвина, Сиана и Никол! Да растат здрави и красиви и да радват мама с най-прекрасните усмивки!

Емма нашия режим през нощта е точно като вашия.

*vera Невена и тя си търка муцунката, по това познавам, че е гладна. Като е нахранена не го прави

# 277
  • Варна
  • Мнения: 433
Благодаря, Ясмина!

Ний днес сме толкова криви, Cry че чак забравих дави почерпя за месечинката. Честито и на Сиана и на Никол!

А това което описах с изпъването на ръчичките и крачетата не го прави по време на ядене, а през останалото време...

# 278
  • Мнения: 4 309
Alokazia  , колики са това. Заслушай се и ще видиш, че предшестват пръцкане.

# 279
  • Варна
  • Мнения: 433
Не съм усетила до момента че е предшествано от пръцкане, в смисъл не съм чула, а тя го прави доста звучно..., няма как да се пропусне Embarassed

# 280
  • София
  • Мнения: 62
Вашите бебенца търкат ли личица в  скута ви, когато са гушнати с лице към вас? Моите и двамата се бутат и търкат като прасенца и то доста настървено. Чудя се дали не са гладни /нямат други признаци на глад, спокойни са/, да не ги сърбят нослетата Thinking

Вера и моя син го прави същия номер,но аз си мисля,че може да го сърби нослето,защото винаги има сухи сополки.Но пък ,като си подам брадата в такъв момент я захапва и започва да си търка венците и стиска колкото сила има.И аз се чудех какво му е Rolling Eyes?Много е малък ,за да го сърбят венците newsm78!

Теди,радвам се,че отново си на линия Hug!Каката радва ли се на бебка?
Честита месечинка на сладките бебочета  bouquet!

# 281
  • Мнения: 2 531
Мами аз да ви питам, вие как кърмите от двете гърди на всяко хранене или само от едната?!? newsm78
Защото на мен нещо напоследък ми обясняват разни доброжелатели как на тази възраст на бебето вече трябвало да имам достатъчно кърма, за да мога да му давам само от едната гърда на хранене... е да ама аз нямам, та се чудя при вас как е?

От снощи и аз като Сисето имам прилив на кърма и иска само от 1 да яде, иначе  все от двете сме се хранили!
Емма бебешкото ако натърквам със сапун за пране , позапирам го и тогава в пералнята! И аз пера с Персил!

# 282
  • Мнения: 6 713
Но пък ,като си подам брадата в такъв момент я захапва и започва да си търка венците и стиска колкото сила има.И аз се чудех какво му е Rolling Eyes?Много е малък ,за да го сърбят венците newsm78!

И аз имам чувство, че си търка непрекъснато венците, като че я сърбят... newsm78 Не е ли рано за зъби? Shocked

Честити месечинки на всички празнуващи сладкишчета Hug Hug

Мами, кажете как спят вашите въници - с биби или без? Ние тази нощ не спахме добре - само си изпускаме бибата и аз непрекъснато само ставам да я давам Tired Пък даже така ми се спеше, че й бутам бибата в устата, тя продължава да реве, после аз гледам че я бутам наобратно, толкова ми спеше, че две не виждах Joy Смешно ми е сега, ама нощеска хич не ми беше смешно.  Crossing Arms Crossing Arms

# 283
  • Варна
  • Мнения: 433
Момичета  newsm45 newsm45 newsm45, с ужас установих, че май съм оставяла Малвина недохранена от 10-на дена насам.

Днес, след поредното хранене с дърпане и тем подобни, описани по-горе, реших да й дам АМ след повече от половин часово дърпане и опити за хранене, и тя изяде 100 мл от раз, без да се замисли въобще, даже още искаше newsm09
А аз си мислех досега че се гивизи и стачкува, щото като проверявам и стискам гърдата се вижда че има, пък то newsm61
Как се стигна до тук, не съм спряла да пия чайове и течности, все гледам да гълтам нещо, а детето не иска да суче.
Как да процедирам сега, да продължавам ли с дохранването след пробите за кърмене, да не я отбия по този начин newsm45 newsm45 newsm45

# 284
  • Мнения: 319
Дани също си търка муцунката в мен Peace все едно нещо го сърби!При нас не е от глад като при Невенка...като е гладен друго прави Peace като погледна вътрешната  страна на венеца му (долния) се вижда беличко (на предните 2 зъба) Rolling EyesЗнам,че е рано още за зъбки,но....си ги търка newsm78

alokazia аз не се наемам да давам съвети за кърменето,понеже не съм веща по въпроса!Само ще те объркам още повече!Аз бих питала педито преди да предприема такава стъпка с даването на АМ Peaceнаправете пробно кърмене,претеглете я....не си втълпявах,че нямаш кърма Peace наливай се с течности и я слагай през час ако трябва на гърдата!Успех!

Бях ви питала за газираните напитки и газовете при бебето,но никой не ми отговори Tiredзатова айде пак ще питам- вие пиете ли газирано и мислите ли,че причинява газове на бебчето

Общи условия

Активация на акаунт