Отговори
# 60
  • Мнения: 1 152
Най-добре е ранни БХС нали така? Аз съм другта седмица когато реално ще съм в 12 г.с. Дано всичко бъдае наред Praynig Значи казваш да си приготвя 50лв....
Ранният е 37,53 лв и УЗИ ако си правиш в МД е 20 лв.

# 61
  • Мнения: 16
Абе това с майчинството и болничните много сложна работа. На мен счетоводителката ни ми сметна колко майчинство ще вземам ако продължа на сегашната си заплата и ако се доосигурявам на значително по-висока. Шефа се съгласи и сега се осигурявам на доста по висока заплата. Ама така трябва да е, така или иначе здравната каса почти нищо не покрива по изследванията. А иначе ми одържат по 200 лв. на месец.
За море, живот и здраве септември. Казаха ми, че за плуването не е проблем, даже е полезно за бременни и бебето ставало много шавливо като влезеш във водата.
Аз чакам утре, че съм на преглед и се вълнувам като пред изпит;-)

# 62
  • Мнения: 616
дам точно така е 37лв за ранен и 22 за късен и понеже не може да платиш преди да ти го направят висиш по два пъти на една опашка #Crazy, най-гадното е че на касата седи една женица и по цял ден пише фактури на ръка...как имаше сили да се усмихва и се чудя направо   newsm78

# 63
  • Мнения: 20
Поли адреса си е същия http://4storing.com/iov44/4986b2da794ccc1faa164f14a86c5e30.html след като почне да се дърпа изчакай малко,мисля че не се изтегля веднага.
За морето, мисля да се къпя и даже не ми е минавала мисълта да не го направя.
Иначе колегите ми не мога да кажа че кой знае колко се радват,тъй като 2 мами от офиса са по майчинство,една ще излезе точно месец преди мен и аз ще съм четвърта и те вече претръпнаха  Crazy,иначе си ме осигуряват на цялата заплата и ми е спокоино

# 64
  • София
  • Мнения: 308
На водна гимнастика не знам, дали бих ходила, но мисля да се запише отново на йога, този път за бременни. Трябва да потърся къде се предлага, че там където ходих преди няма.
Мисля, че е рано за училището още, но по - натам мисля да отида. Знам, че е много полезно.

Ето и малко инфо с предстоящите теми, за тези които искат да се включат:
http://www.9m-bg.com/display.php?page=scool
Също така е добре да се отиде и на дните на отворените врати на различните болници. Много е полезно при избора на място за раждане. Мисля, че се провеждат веднъж в месеца.

Ето и един линк за всички през месец юни и юли:
http://www.9m-bg.com/display.php?page=kadedarodia

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 15:13 от Didi*

# 65
  • Мнения: 94
BIBI_SZ аз съм се насочила към Света София на последната спирка на трамвай 7. Живея близо и мисля, че ще ми е удобно. Там имат плуване за бременни и училище. За училището имам препоръки от приятелка, която го е посещавала.

# 66
  • Мнения: 342
Ние нямаме такива дни на отворените врати във Вн  Close

А ето какъв пример ми изпрати счетоводителката ни относно обезщетението:

Осигурителен доход/БТВ      О-ки работодател   О-ки работник   ДОД работник   Общо о-ки и данък   Нетно възнаграждение
       650,00 лв                             130,00 лв                   84,50 лв        56,55 лв                271,05 лв                          508,95 лв
     1 500,00 лв                            300,00 лв                  195,00 лв      130,50 лв             625,50 лв                    1 174,50 лв
     2 000,00 лв                            400,00 лв                  260,00 лв      174,00 лв             834,00 лв                    1 566,00 лв

Всъщност нетното възнаграждение е очакваната сума, когато излезем в майчински.

# 67
Ние нямаме такива дни на отворените врати във Вн  Close

А ето какъв пример ми изпрати счетоводителката ни относно обезщетението:

Осигурителен доход/БТВ      О-ки работодател   О-ки работник   ДОД работник   Общо о-ки и данък   Нетно възнаграждение
       650,00 лв                             130,00 лв                   84,50 лв        56,55 лв                271,05 лв                          508,95 лв
     1 500,00 лв                            300,00 лв                  195,00 лв      130,50 лв             625,50 лв                    1 174,50 лв
     2 000,00 лв                            400,00 лв                  260,00 лв      174,00 лв             834,00 лв                    1 566,00 лв

Всъщност нетното възнаграждение е очакваната сума, когато излезем в майчински.

Ако на 650лв заплата тези 6 месеца се излиза в болничен всеки месец примерно по 2 дни колко ще вземаш в крайна сметка

# 68
  • София
  • Мнения: 3
Това със счетоводството си е доста сложно...

За курсове за бременни- много ми се иска да отида. Ама не знам дали не е рано. Пък и не знам много къде. Ако някоой имо повече инфо- споделете Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 608
Това със счетоводството си е доста сложно...

За курсове за бременни- много ми се иска да отида. Ама не знам дали не е рано. Пък и не знам много къде. Ако някоой имо повече инфо- споделете Simple Smile



Аз предишния път ходих в Шейново, курса е 2 седмици или 1 месец, не си спомням вече.  Embarassed Но още е много рано, аз се записах чак в края на 8-мия месец.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 326
Някой дали може да ми отговори на въпросчетата от втора страница  Embarassed

Днес по обяд пулса ми беше 102. Дали трябва да ходя на кардиолог или да чакам до другия месец да питам на консултацията.

Аз се записах на една безплатна лекция в събота на едно кафенце Grinning

Акушерката, която ги води беше много любезна. Ще ви разказвам в понеделник. Тя е към училище МАМА и ще питам кога е хубаво да се започват курсовете.


А счетоводството е много добре обяснено в страничката, за която ви пуснах линк.

Инвизибъл, много се радвам, че всичко е ок на прегледа  Hug

Лека на всички   bouquet



# 71
  • Мнения: 2 592
Здравейте мами! Днес се записах на ранен скрининг /между 11 и 13 г.с./ за другата седмица във Фемина при д-р Цолова. Някоя от вас ходила ли е вече? А случайно да знаете трябва ли да се ходи преди прегледа до тоалетна или не - съвсем се обърках вечел. Дано докторката е добра, но те там май всички са добри  newsm78

# 72
  • Мнения: 6 206
Ние нямаме такива дни на отворените врати във Вн  Close

А ето какъв пример ми изпрати счетоводителката ни относно обезщетението:

Осигурителен доход/БТВ      О-ки работодател   О-ки работник   ДОД работник   Общо о-ки и данък   Нетно възнаграждение
       650,00 лв                             130,00 лв                   84,50 лв        56,55 лв                271,05 лв                          508,95 лв
     1 500,00 лв                            300,00 лв                  195,00 лв      130,50 лв             625,50 лв                    1 174,50 лв
     2 000,00 лв                            400,00 лв                  260,00 лв      174,00 лв             834,00 лв                    1 566,00 лв

Всъщност нетното възнаграждение е очакваната сума, когато излезем в майчински.
Не знам откъде е тази таблица, но ми се струва леко неверна
Поне аз не плащам точно така

Лили, ще те изям, стой си в нашия форум, но отдавна има и януарски, чак и февруарски
Заглавието на темата ме уби - бюста напръщял  Shocked Grinning
Иначе на мен не ми личи още. А бебето се каза 100% момче пак.

# 73
  • Мнения: 1 131
Цитат
А бебето се каза 100% момче пак.

Каспър на какъв видеозон те гледат,че ти познаха пола.
И аз искам Simple Smile

# 74
  • Мнения: 585
Здравейте момичета. Simple Smile И аз да се запиша в темата, термина ми е на 01.01.2009, но тъй като няма такава тема, реших, че мога да пиша и тук.
Надявам се няма да имате нищо против.
Лека бременност на всички бъдещи майчета   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт