РАННО ТОАЛЕТНО ОБУЧЕНИЕ!!!

  • 5 302
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 485
Записвам се, че ме вълнува темата  Simple Smile

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Купих на малчо гърне когато бе на  8-9 м някъде  Rolling Eyes да ги запозная  Wink Слагала съм го от време на време ей така да си поседи, никога не съм го насилвала!  понякога е пишкал но в повечето сл.нямаше резултат  Crazy Кокато посвикна с гърнето т.е. започна да се застоява на него започнах вс.път след сън да го слагам и винаги имаше резултат и заедно пляскахме с ръце и викахме БРавоО  Laughing Иначе маханх памперса чак сега (преди 1 седмица)  Hug  вече осъзнава и ми показва когато му се пишка ( с акото все още държи да му е в гащите в повечето случаи ) ,още не съм махнала нощния памперс но и това с времето ще стане  Wink

За мен ранно тоалетно обучение е преди да навърши 1 г  Sunglasses Мисля че си е в реда на нещата около  годинка и половина да се пиучават на тези хигиенни навици т.е. смятам че малчовците ни са достатъчно умнички и съобразителни по тава време за тази "стъпка" ..... но в повечето случаи на нас мамите ни  трябва време за приучаването отколкото на дребчовците  Laughing Wink

Мисля че е нужно време и търпение отколкато някакво постоянство  Hug


Успех   bouquet

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 08:51 от Desss

# 17
  • София
  • Мнения: 1 078
И аз ще следя темата, щом става въпрос именно за гърнето, като съд, а не като абстрактния еквивалент на изхождането.

Имам един въпрос за майките с момченца (извън темата, извинете Embarassed) -  има ли значение какво точно е гърнето, че съм чула, че били различни? 
  bouquet

П.П. Бих искала и аз да се запозная и с негативния опит на майките, писали по-нагоре. Наистина би било полезно да се разбере такъв, защото пак си е опит  Peace

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


Имам един въпрос за майките с момченца (извън темата, извинете Embarassed) -  има ли значение какво точно е гърнето, че съм чула, че били различни? 
  bouquet
newsm78 незнам дали има значение от тебе разбирам че били уж различни  Crazy (на малчо гърнето е от прозрачна пластмаса  Wink което си е удобство за мен т.е. виждам дали има "продукция"  Laughing Wink)

# 19
  • Мнения: 762
И аз бих искала да споделите.
За мен темата е откровена и истинска-за майките и тяхните бебета.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 078
Нещо от сорта, че отпред трябвало да са по-високи, че пишката, като се надигне и струята отивала навън Laughing Ама и аз още не съм  проверила тази версия, че нямаме все още гърне, но ще взема за всеки случай със стените, като Кремъл  Mr. Green
Сори пак за офф-а Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 46 526
Защо не го споделите?Мисля,че дори негативен,опитът ви би бил полезен.

На 8 месеца беше за няколко дни при майка ми, похвали се, че я изпишквала на легенче Rolling Eyes детето не даваше никакви признаци естествено, просто през определен интервал я слагала, кога уцели, кога не, но детето въобще не зацепи за какво става дума.

На 1г. и 8м. аз реших да пробвам, не говореше още и не можеше да си казва, но реших, че ще следя за сигнали. Сигнали трънки  ooooh! остана по гащи и се започна едно мазане, което не искам да си спомням. Не отказваше нито гърне, нито седалка на тоалетната, но дори да се изпишка вътре, никога не го правеше докрай, излизаше и останалото на пода  Tired или седи 10 мин. и тръгне да става и ...
Пробвах и варианта, че ако стои мокра или наакана, ще й е некомфотно и ще започне да се усеща. Нищо подобно, седи и си играе все едно е най-нормалното нещо  Sick а веднъж направо се претрепа на теракота, защото се подхлъзна на едно ако. Не знам колко време издръжах 7-10 дена, но за мен е нелепо да тънем в смрад и да пера и чистя по цял ден, само защото съм си навила на пръста, че ще я дресирам.

На 2г. и 8м. сама каза, че иска да иде в тоалетната и тръгна от раз. Първата седмица се напишка 3 пъти, когато беше улисана в игра. Вече нямаше дебнене, нямаше слагане под час и пране на килими, въобще не го мислех, видях разликата м/у дресиране на бебе и поведение на дете, което вече е узряло за това. Същото като да се превивате над него да го водите за ръчичка (което не е и безопасно) или да го оставите да проходи самО.

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нещо от сорта, че отпред трябвало да са по-високи, че пишката, като се надигне и струята отивала навън Laughing Ама и аз още не съм  проверила тази версия, че нямаме все още гърне, но ще взема за всеки случай със стените, като Кремъл  Mr. Green
Сори пак за офф-а Rolling Eyes
....а даааа, има го тоя момент  Joy може би трябва да са по-високи отпред  Peace на моя му се случва струята да поизлезне  Crazy не често но да , случвало се е  Wink

# 23
  • Мнения: 257
Интересна тема, ще я следя с интерес, защото тепърва ни предстои да се сблъскаме с тоалетното обучение, но дали ще е ранно? newsm12

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Никол  Wink явно всико си е до детенце т.е. индивидуално  Peace
...аз примерно такива "проблеми" съм нямала към приучаването каквито ти споделяш в твоя пост, но иначе и аз като теб бих поизчакала ако имаше подобна реякция/поведение от малчо  Peace Наистина не трябва да се насилват вс. става с времето си и  при всяко детенце си е различно  Peace

# 25
  • Мнения: 762
Същото като да се превивате над него да го водите за ръчичка (което не е и безопасно) или да го оставите да проходи самО.
И аз така мисля,но забелязах че моята дъщеря може да ходи,но не смее да се пусне и това вече е около месец.Когато и се иска да отиде някъде,просто ме хваща за ръка и ме води там все едно съм куче.Не се подпира на ръката ми,а просто ме държи за нея.Изобщо не иска да ходи иначе.Казвам това,защото когато беше на 3-4 месеца тя искаше да седи и въпреки препоръките аз я държах така,защото вярвах че си знае най-добре на каквое способна.
Сори за оффа,ма децата са различни и нашето може да не е такова каквото сме си го представяли.Браво на теб,че не си се поддала на желание да дресираш и си постъпила правилно.

# 26
  • Мнения: 373
И аз да споделя своят опит и мнение по въпроса.
Аз съм на мнение,че ранното слагане само ще спомогне за по-бързото отказване от памперситите,защото деца над две години вече е прекалено да са с памперси-мое мнение без да се обижда някой.
Дъщеря си сложих на 6м когато започн да седи стабилно.След месец вече я осещах кога ще и се допишка ,а след още два месеца сама започна да си стиска акото  Embarassed.За пишкането ни трябваше още време.На 1.6м я оставих в къщи по гащички и за седмица някъде свикна без памперс и да си казва.Вече е на 2.10м и сама си носи гърнето сваля си гащичките и си сяда.
По-доброто за децата е да са без памперси и колкото по-рано стане толкова по-добре за тях.Не само за предпазването то гъбички и инфекции ами и от психическа гледна точка-като тръгнат на ясла и градина с памперси мисля ,че много ще се събере за детенцето.
Още тнещо не мисля ,че по някаакъв начин прилагам тормоз или насилствено я държа на гърнето.Това е доста пресилено определение.Съвет е да опитвате да ги слагате от рано.Имам и още иднин момент като поотраснат започват да си играят с гърнето и не го приемат като средството ,за което е предназначено.Най-часто се използва за шапка  Mr. Green
Успех на всички

# 27
  • София
  • Мнения: 2 806
Аз също слагама моя юнак на гърне, но не винаги върши нещо. Не го насилвам, когато не иска, защото и такива моменти има, просто се изпъва и реве. Лека полека мисля, че ще стане номерът с приучването  Wink  Имам позната, която има детенце на година и половина и още не го е слагала на гърне, просто, защото било много рано още #Crazy  Извинете ме, ама и това не мога да го разбера!

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Съвет е да опитвате да ги слагате от рано.Имам и още иднин момент като поотраснат започват да си играят с гърнето и не го приемат като средството ,за което е предназначено.Най-часто се използва за шапка  Mr. Green
 

Не искаше да седне, това е положението, не можех да я накарам. Никога не си е играла с гърнето, просто го заобикаляше. Когато режи да си ползва гърнето казваше има пиш и си сядаше сама, аз отивах само да я избърша и да изхвърля гърнето.

Ще разкажа за едно познато момченце, гледаше го баба му, по - малко е с два месеца от дъщеря ми. КОгато бяха на около 1,6 г, баба му го изпишкваше и беше без памперс, майка ми припираше да учим дъщеря ми, но както казах тя отказваше да седне на гърне. Момченцето, започна да си го гледа пак майка му през деня и съответно си върна памперса, защото не си казваше. Доскоро му искаха памперс и в градината. В крайна сметка ние приключихме с памперса, много преди него. По - важно е да се съобразяваме с децата.
  Имам позната, която има детенце на година и половина и още не го е слагала на гърне, просто, защото било много рано още #Crazy  Извинете ме, ама и това не мога да го разбера!
Може да не иска да седне, да не може да говори още, как да разбере майакта че му се пишка, какво не можете да разберете, децата са различни.

# 29
  • Мнения: 46 526
Да Peace съгласна съм, че децата са различни, някои са готови на 1.8 г., други на 2г. и 8м., но една проба от 7 дни например е напълно достатъчна, за да усети майката дали ще стане или не. Особено, ако в семейството има по-голямо дете, от което малкото копира, тогава става по-рано.
"Учене" по 10-12 месеца вече ми е прекалено, защото реално след тях детето така или иначе ще си тръгне самО Laughing време загубено с висене по гърнета и залъгване на вниманието, за да се изпишка м/у другото.
Детето като влиза в тоалетната/сяда на гърнето, трябва да знае точно за какво е там. Не да гледа телевизия или да слуша приказки, същото е с храненето.

... Аз съм на мнение,че ранното слагане само ще спомогне за по-бързото отказване от памперситите,защото деца над две години вече е прекалено да са с памперси-мое мнение без да се обижда някой ... Вече е на 2.10м и сама си носи гърнето сваля си гащичките и си сяда ...

Ами ето прекрасен пример, на 2г. и 10 м. и моето, и твоето дете вече сами се оправят, само че колко време мина, докато дойде моментът сама да отиде и да направи, каквото й се прави. Доста дълго за нещо толкова естествено, че самО си става  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт