Бихте ли се преместили от София в малко градче?

  • 14 996
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 825
 Здравейте!
 От 15 години работя и живея в София.Искам да купя малък апартамент близо до столицата(гр.Сливница например) и да пътувам.Просто не ми е по силите(финансово) да купя жилище в София.Какво мислите?Пътувате ли и вие всеки ден и как се справяте?

Ако тръгна да пресмятам времето, което губя пътувайки, ще преценя, че мен не ме устройва най-малкото финансово. Като сложа и това на мъжа ми, а по-късно и на децата ми... Не бих се преместила, освен ако не се налага. Но пък в някои европейски столици /и не само/ се пътува по много и никой не роптае. Thinking

# 16
  • Мнения: 6 993
Ние бихме. Обмисляме го.
Но при нас стоят нещата по друг начин.
Засега се спряхме на компромисния вариант - под наем в Симеоново.
Хем не е съвсем София, хем не е съвсем на майната си.
 Crazy

# 17
  • Мнения: 6 703
На този етап не бих се навила да пътувам.
За мен пътят до работа и времето което губя за да стигна до офиса са изключително важни.
Живея и работя в центъра - ходя пеша и не завися от транспорт.  

# 18
  • Мнения: 474
Аз работя на 70 км от София- пътувам всеки ден сутрин натам, вечер насам. Имам и 8 км градско каране до квартала, където живея.  Laughing Ако си достатъчно мотивирана- пътуването тежи, но се свиква и става част от дневния ти график. Просто аз не казвам- работя от 9 до 17 ч., а казвам- излизам в 7.30 от къщи, прибирам се към 19 ч. Времето за пътуване е включено като работен ден. Поне аз така свикнах и честно казано- въобще не е болка за умиране. За чужденците е нормално. За българите- не. Като казвам къде работя, обикновено хората се пулят втрещено и питат- ама как така пътуваш всеки ден...  Laughing

# 19
Заслужава се да се пътува, ако ще се отдалечиш от тая лудницав София и ще намериш тишина и спокойствие за да си починеш.Но всеки решава сам - дали може да се издържи дълго newsm78 newsm78

# 20
  • Мнения: 2 556
Как ще се отдалечиш, като по цял ден ще си пак в София

# 21
  • Мнения: 3 641
Аз лично не бих. Обичам динамиката, новите зпаознанства, анонимността, големоте възможности. В малък град с удоволствие  бих ходила на гости и почивка.  Peace

# 22
  • Мнения: 5 710
 Здравейте!
 От 15 години работя и живея в София.Искам да купя малък апартамент близо до столицата(гр.Сливница например) и да пътувам.Просто не ми е по силите(финансово) да купя жилище в София.Какво мислите?Пътувате ли и вие всеки ден и как се справяте?

Ами това е нормален урбанизационен процес - има милионни градове, градове сателити, хората пътуват, при условие, че има създадена нормална инфраструктура.

# 23
  Здравей! Аз живея близо до Сливница и всеки ден пътувам до София, където работя. Пътуването не е много тежко, защото аз съм свикнала. Добрата новина при мен е, че когато се прибера напълно забравям за работата, столицата, шума и градския транспорт. Ако 2 часа на ден за път (отиване и връщане) не биха ти представлявали проблем действай. Цената на пътуването от София до Сливница за един месец е не повече от 100лв (влак/маршрутка+градски транспорт).

# 24
# 25
Mi666le,благодаря!Аз 99% съм се решила вече,но ми се щеше да чуя и безпристрастни мнения. Thinking

# 26
Бих се преместила с удоволствие.Дори обикаляхме околните селца.
Пътуването не е проблем.
Сега сме в центъра.
Това тук не е въздух и няма грам спокойствие.
А да си пусна детето да тича пред или зад блока-немислимо.

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Как ли пък не. Този вариант съм го пробвала вече и ентусиазма беше само в началото. После става бавно, гадно и сложно. А, да не пропусна - и доста скъпо. Повече не бих се навила на такива експерименти.

# 28
  • Мнения: 604
Бих се преместила с удоволствие.Дори обикаляхме околните селца.
Пътуването не е проблем.
Сега сме в центъра.
Това тук не е въздух и няма грам спокойствие.
А да си пусна детето да тича пред или зад блока-немислимо.

 newsm10

# 29
  • Мнения: 1 092
Да, иска ми се.
Но мъжът ми все още не мога да навия Mr. Green
Главно заради децата, повече спокойствие за тях.И за нас също.

А относно пътуването, от Перник до София се стига за 30 - 35 минути.До автогарата.От автогарата в Овча купел до центъра се стига за 40 минути /може и повече/.
Не мисля , че това е проблем.
Ми хората в Щатите да речем, по два /2 / , часа пътуват и сутрин и вечер за да не живеят в "лудниците" в който работят.

Общи условия

Активация на акаунт