Пътуване до работа

  • 4 523
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, искам да коментирам нещо с вас относно пътуване от един град до друг за работа, как мислите струва ли си, правят ли го много от вас?

# 1
  • Мнения: 32 014
Ами зависи от много неща.
От работата, заплащането, времетраене на пътуването. Всеки си преценява минусите и плюсовете.
Имам роднина живее в друг град - на 3 часа с кола само отиване. Наложи се да идва на работа в София. Но все пак за 7 000 лв заплата не му се ще да отказва.
Аз също съм работила така. От София в друг град. Фирмата беше осигурила и транспорт. Общо час ми отнемаше. Но пък на друга работа, която си беше в София ми е отнемало да стигна до работата за час и половина.

# 2
  • Мнения: 20
Много се колебая работата е по добра и ще ми осигури повече опит и пари, но ще пътувам около час и половина в едната посока..

# 3
  • Мнения: 20
Е не е сумата 7000 лв.

# 4
  • Мнения: 226
От моя дом до местоработата ми отнема около час, а е в рамките на София, така че ако това е добра възможност за кариерно развитие си заслужава да дадете шанс на предложението. Разбира се претеглете и съпътстващите условия, като това дали ще ви плащат за транспорт, ще имате ли служебна кола и тн.

# 5
  • Мнения: 541
Час и половина не е много пътуване до друг град, аз по толкова пътувам а работя и живея в София. Като включа и водене и взимане на детето от ДГ, се връзват по над 2 часа път в посока.

# 6
  • Мнения: 20
Не няма да имам служебна кола или пари за транспортни разходи, трябва да си ги поема сама

# 7
  • Мнения: 32 014
Много се колебая работата е по добра и ще ми осигури повече опит и пари, но ще пътувам около час и половина в едната посока..

Ако си избирах работата в зависимост от времетраене на пътуването, щях да имам много малко трудов стаж.
Сама си прецени.
Ако имаш семейство, деца и това ти изяжда времето с тях, също го вземи под внимание.
Но лично аз бих започнала ако работата си струва. Пътувала съм час и половина, не ми е пречило. Чета си книжки в градския.
Много хора дори в София и работещи в София пътуват по толкова.

# 8
  • Мнения: 20
Да така е, но ще карам аз няма да пътувам с градския транспорт и сигурно ще се изморявам много но поне ще съм си вкъщи...иначе на квартира

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 683
Зависи.
Ако искаш нещо като данни много хора ли пътуват - аз например пътувам.
Мечтаната лично за мен работа, пътуване около час в едната посока с лична кола, не ми поемат разноските за път (около 200 лв. месечно може би), заплатата бих казала, че позволява да си ги поема. Аз доволен; пътуването всеки ден, разбира се, е досадно и губи ценно време, но трудно може да се съберат всички хубавини на едно място.
Неудобство - когато се налага да изляза по лична работа в града, в който живея, не мога просто да изляза и после да се върна, трябва да ме няма половината ден.

# 10
  • Мнения: 32 014
Да така е, но ще карам аз няма да пътувам с градския транспорт и сигурно ще се изморявам много но поне ще съм си вкъщи...иначе на квартира

Да, квартирата също е вариант.

# 11
  • Мнения: 46 562
В големите градове също се губи време в път, но не мога да сравня пътуване в града с такова извън него.
Особено зимата, вечер, едно е да закъсаш на оживено, друго в пустото.
Ако става дума за чужбина може би ще се замисля, но тук като си знаем какви са ни пътищата, съвсем реално е да не стигнеш сутрин, защото не е разчистено или да останеш в преспите нощем.

И си е 3 часа отгоре всеки ден, загубени за мен, 1-2 е някак приемливо, но 3 си е половин работен ден. Ако има влак/метро, поне човек може да си ги запълни с четене или нещо друго.

В твоето положение по-скоро бих се замислила за преместване Peace ако не си вързана с партньор (който си има работа във вашия град) и деца на градина/училище.

# 12
  • BG
  • Мнения: 2 458
Вече 11-та година пътувам между два града, че и отвъд. Разстоянието м-у двата града е 16км. и самото пътуване отнема 15-20 минути, но с времето по спирките, по-ранното ставане и по-късното прибиране правят работният ми ден 11 часа. След първия автобус, който е междуградски, имам 15-20 минути пауза и се качвам на втори (служебен), който ме откарва извън втория град до работното ми място. С две думи - работното ми време започва в 08:30, аз излизам от къщи в 7:00ч. Свиква се. Лошото е, че когато се наложи банка, лекар, данъчно, поща, тържество на детето и т.н., е особено трудна организацията, тържествата обикновено ги изпускам. Хубавото при мен е, че пътните за междуградския са ми ги плащали винаги. Не бих си сменила хубавата работа, която обожавам, заради едното пътуване. Страшно много хора го правят.

# 13
  • Мнения: 46 562
16 км са съвсем ок.

# 14
  • Мнения: 20
Нищо не са 16 км., в случая разстояните е доста по голямо..

Общи условия

Активация на акаунт