Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Столчето е кенгурско, до 35 ли, 25 ли, забравих колко кг, ама доста, надявам се дъълго да е с него. В него е от към 8 месечна възраст - от 6 седи стабилно сам. Има възможност за "сваляне" като кошче, когато детето спи.

# 16
  • Мнения: 191
Според ортопедите, най-подходящо е да се замени, когато детето е 9 кг и поне 10-11 месеца. Килограмите са важни, защото те се определящи за стабилността на гръбначния стълб, знаете колко опасен е камшичен удар, когато детето е в посока на движението. Моето момче е на 11 месеца почти и от около 2-3 седмици сменихме столчето с такова на Рекаро до 15 кг едната приставка и до 36 кг с другата. Според мен са малко скъпи около 450лв., но си заслужава, ако човек може да си позволи. Все пак това столче ще се ползва години наред...

А това, че 9-18 кг са по сигурни е невярно, всяко столче отговарящо на стандартите е съобразено и безопасно за бебето по време на движение. Можеш да намериш много инфо в нета за стандартите, по които се правят.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Синът ми 9 кг и 71 см и си стои много добре в кошницата, мисля поне до 11м. да е с нея.
Дъщеря ми беше в стол 9-18кг. от 8м - до 3г и половина. Главата й стърчеше, кг не ги е стигнала и сега. В момента е със стол 15-36кг, има и само повдигаща седалка, но със стола е много по -добре.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 348


Ние сме с това.Взехме го като стана на 1г.4м.Кошницата е ползвахме до 1г.2м. Това столче е 15-36 кг. (Велизар в момента е 12 кг., но му е удобно и широко  Grinning ), обллегалката се разширява на страни и се удължава на горе за по-големи деца.Може и да се махне и да се ползва само седалката.Ние сме много доволни от столчето  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 603
Когато кошницата и стана къса и тясна, беше на около 9 месеца.

# 20
  • София
  • Мнения: 430
А освен Чико кои други марки имат системата Изофикс. Вчера гледах в един магазин, но имаха само чико, интересуват ме тези столчета на Ферари, но продавачките не знаеха нищо  Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 4 589
Преди 2 седмици взехме столче 9-18 кг и го преместихме в него (даже май се води 0-18). Едва ли всяка година ще ми се налага да го сменям, тъй като силно се съмнявам, че догодина ще е 18 кг и изобщо скоро ще мине 18-те кг. По-стабилно ми изглежда и повече ми хареса. Доволни сме засега от столчето, което не е някаква известна марка - взехме го за 145 лв от Хиполенд. Peace

# 22
  • Мнения: 3 219
Освен кг, важен е и ръста на детето, когато главата му започне да  стърчи над облегалката на столчето-време е за смяна.
Иначе Дани е 15 кг и сме все още в столче 9-18кг, кошницата я сменихме още на 4-5 месечна възраст, т.к. му беше тясна.  Нашето има полулегнало положение, подходящо е и за по-малки дечица.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 506
На годинка. Взехме 9-36 кг (кенгуру джърни), много съм доволна от ширината, материята, захващането, положенията за гръбчето, коланите.
И на моята дъщеря рано-рано и опираха краката в гърба на седалката (това не зависи от вида на столчето, а от факта, че обърнато обратно на движението!). Но аз упорставах и до годинка си пътуваше с леко свити в коленцата крака с гръб към движението.

Критерият за омяляло столче е горният ръб на ушите на детето да се подава над горния ръб на облегалката на столчето, мисля Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
На 1 годинка и малко беше, като сменихме кошницата със столче. Ужасно му умаля първата и му стърчаха краката.  Laughing

# 25
  • Мнения: 2 478
Около годинката подменихме кошницата със столче за кола.
Взехме CAM Travel evolution 9-36 кг с колани.Много е удобно.

А освен Чико кои други марки имат системата Изофикс. Вчера гледах в един магазин, но имаха само чико, интересуват ме тези столчета на Ферари, но продавачките не знаеха нищо  Thinking

За Ферари незнам,но някои модели на Premaman и Jane също имат системата изофикс.

# 26
  • Мнения: 6 390
Около годинка сменихме и ние кощницата със столче, стърчеше от всякъде вече и беше малка...

# 27
  • Мнения: 742
Нашата кошница беше 0-13кг( въпреки , че сега на 2 год е едва 12кг Hug), но ни стана къса и я заменихме със столче, когато Криската беше на 8 месеца и половина...

# 28
  • София
  • Мнения: 430
Сега чак видях, че столът Ферари е производство на Бертони..което автоматично отпада като вариант.

# 29
  • Мнения: 8 242
Взехме 9-25 на Кенгуру когато беше на 1г. (11 кг, 81см).

Общи условия

Активация на акаунт