Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 521
Взехме на  марката "Фил  и Тед" /9-18 кг./и сложих Ники на 7 месеца/ 7.5кг./, защото просто не искаше да лежи в кошницата ooooh!

# 31
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На годинка!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 555
А освен Чико кои други марки имат системата Изофикс. Вчера гледах в един магазин, но имаха само чико, интересуват ме тези столчета на Ферари, но продавачките не знаеха нищо  Thinking

Имаха доста ниска оценка на краш тестовете тези столчета ферари. С най-високи показатели са столчетата на Ромер и Макси-Кози с ИзоФикс.  Peace

По темата - мойта дъщеря в момента е 7,200кг., но пък е доста висока 72-73 см. и кошницата за кола и е тясна, много спарва. Поръчах столче - Макси Кози Тоби, заедно с летен калъф и от утре ще сме в него. Когато го пробвахме и беше удобно, дано и на по-дълъг път се окаже така.

Иначе и аз мисля, че не е хубаво да се обединяват групи като 9-36 кг, за това взех столче от група 9-18кг. Едни приятели се похвалиха как тяхното дете пътувало в столче за 80-100лв на някаква измислена марка, и сме били луди да даваме повече пари за столче. И мъжът ми се опита да предложи идеята да погледнем такова столче.  ooooh! Разбира се нямаше и възможност да направи встъпителните думи и го отказах от идеята. Столчето за кола не е каприз, трябва да е качествено, защото не дай си Боже от това може да зависи живота на детето ни.

# 33
  • Мнения: 391
А освен Чико кои други марки имат системата Изофикс. Вчера гледах в един магазин, но имаха само чико, интересуват ме тези столчета на Ферари, но продавачките не знаеха нищо  Thinking

Имаха доста ниска оценка на краш тестовете тези столчета ферари. С най-високи показатели са столчетата на Ромер и Макси-Кози с ИзоФикс.  Peace

По темата - мойта дъщеря в момента е 7,200кг., но пък е доста висока 72-73 см. и кошницата за кола и е тясна, много спарва. Поръчах столче - Макси Кози Тоби, заедно с летен калъф и от утре ще сме в него. Когато го пробвахме и беше удобно, дано и на по-дълъг път се окаже така.

Иначе и аз мисля, че не е хубаво да се обединяват групи като 9-36 кг, за това взех столче от група 9-18кг. Едни приятели се похвалиха как тяхното дете пътувало в столче за 80-100лв на някаква измислена марка, и сме били луди да даваме повече пари за столче. И мъжът ми се опита да предложи идеята да погледнем такова столче.  ooooh! Разбира се нямаше и възможност да направи встъпителните думи и го отказах от идеята. Столчето за кола не е каприз, трябва да е качествено, защото не дай си Боже от това може да зависи живота на детето ни.

Ивон, аз съшо съм се ориентирала към същия модел. Исках да питам какъв е този летен калъф, за какво служи и съшо първи впечатления да ми кажеш за столчето. писхи на ЛС. Извинявам се за офф-а.

# 34
  • Мнения: 502
ние купихме стол 9-18 кг и то преди 2 месеца и нещо. преди това ползвахме кошницата, но само в градски условия за по-малко време. оказа се че като тръгнахме на по-дълъг път не иска в кошницата защото е полегнала. иначе отдавна ги направи и килограмите и си стоеше стабилно седнала още от края на 6 м. 
нашето столче е на Бебе Конфорт и техните модели също имат Изо Фикс.

# 35
  • Мнения: 525
На 10 навършени месеца.
Столът oтново е Maxi cosi, Priori ... 9 - 18.
Мисля, че е идеален и много удобен. С 3 или 4 позиции.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
На 10 навършени месеца.
Столът oтново е Maxi cosi, Priori ... 9 - 18.
Мисля, че е идеален и много удобен. С 3 или 4 позиции.

аз също смених кошницата със стол за дъщеря ми на 10 месеца. Peace

# 37
  • Мнения: 2 231
На 9 месесца й купихме столче 9-18 кг, но пък доста е големшко и ще може да го ползва поне до 4-5г. След това се разглобява и се ползва само седалката. Този модел е някакъе хибрид. Малко по-висок е от останалите 9-18 кг, а пък е по-комфортен и удобен от тези 9-36 кг. Една от най-добрите ни покупки. Ето снимки:
Concord Trimax с 2 позиции на облегалката.

# 38
  • Мнения: 11 028
Все още сме с кошницата Maxi-Cosi Cabrio, понеже спокойно се събира в нея, не й е тясна и много обича да се вози полулегнала. Laughing Наесен обаче ще я местим в столче 9-18 кг на същата марка.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 283
Смених на годинка.
Преди това не бих или ако се налага бих взела 0-18 кг.
След годинка 9-18
Другата година най-вероятно ще вземем следващия 15-36 кг стол.

Правилно е до годинка да се возят с гръб към движението, защото още са им слабички мускулите и при по-рязко спиране или произшествие може да получат сериозни травми ако са по посока на движението.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 283
ronisum-  само да ти кажа, че този стол все още е голям за дъщеричката ти.
Може на кг да сте в катигорията, но на височина поне от снимката изглежда , че й липсва ръст.
Коланите трябва да са на височината на раменете, а при вас изглеждат доста отгоре....

# 41
  • Мнения: 353
На годинка сменихме кошницата със столче. Взехме 9-25 кг. на Cangaroo, защото има степени на положение на гръбчето и е "на шейна", също като повечето от клас 9-18 кг. Аз лично съм доволна от столчето, но ако трябва да избирам за дете на годинка м/у 9-18 кг. или 9-36 кг. бих взела от първата група. Съветът ми е задръж паричките, докато му умалее на бебчо кошницата и тогава по-добре ще прецениш какви екстри трябва да има вашето столче и кой модел ще е най-удобен.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 228
И аз да си кажа: според мен комбинациите на столчета също не са удачен вариант  Confused В момента (на почти 9 месеца) търся столче 9-18 килограма за малкия, големият още си се вози в 18-36  Peace Реших да взема ново 9-18 кг., защото старото го подарихме  Blush
Виж, за това, че по - скъпите са непременно по - сигурни ... да не се случва да разбираме, честно казано си мисля, че в тези тестове има и голяма доза реклама на 2-3 марки Confused
Само возене без столче за мен е неприемливо...  Peace

# 43
  • Мнения: 9 973
на 6м. в столче от 9 до 18  кг.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 719
Едва сега - на 1 г. и 3 м. , ще сменям кошницата със столче, но дъщеря ми е доста дребна - 75 см. и 9 кг. в момента. Вече леко са й свити крачетата, но основния проблем е, че й е скучно обратно на движението и когато не спи, реве от скука, та отдавна се каня да сменя кошницата.
В тази връзка искам да ви помоля /извинявай, reme, че ти ползвам темата/ да ми препоръчате столче, което:
1. Да е много безопасно /къде ги гледате тези краш-тестове?/
2. Да може да се спуска назад облегалката, за да спи в него, ние пътуваме доста често и тя е свикнала да спи в колата
3. Да е от някакви естествени материи, за да не запарва
4. Ако нещо друго е важно, подсетете ме
Цената не ми е проблем, не държа да купя най-скъпото, но искам тези условия да са спазени, така че, моля, препоръчайте ми Вашето столче.
Благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт