Бременност и шарка

  • 8 798
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 495
То и мене майчето ме е водила при деца болни от шарка само и само да я карам докато е рано.Не съм се разболявала, до преди 4 години ,когато мама се разболя от херпес зостер и аз след нея я последвах с варицела Grinning.Нали е един и същ вируса на двете заболявания.

# 16
  • Мнения: 661
О , и аз така - водили са ме и на детска градина ,когато повече от 50 % от децата са били болни . НИщо не става .И досега нищо , но колкото мога ще се пазя . Къде получи зостера твоята майка ? Щом я е пипнал херпес зостер , значи навремето е изкарала варицела . А според мен ваксините трябва да се усъвършенстват , след като хората продължават да боледуват и от хепатит и от шарки . Вчера четох една статия , че ваксините са безпомощни срещу вируса на Хепатит " В " - милиони хора са болни от него , а още по -тежки са последиците , но това е друга тема  Hug

# 17
  • Мнения: 1 495
elpidaelpida, да карала е варицела. А относно хепрпес зостера, ами тя работи в лекарски кабинет , където всекидневно знаеш как е, всеки се изкашля отгоре й и тя редовно боледува от какво ли не Sad.Доста тежко го изкара, почти само на легло , но добре, че се размина без последствия.

# 18
  • Мнения: 661
Затова ние , неболедувалите от варицела ,  не можем да се заразим от херпес зостер  Hug

# 19
  • Мнения: 1 495
Затова ние , неболедувалите от варицела ,  не можем да се заразим от херпес зостер  Hug
Хммм, а това защо Rolling Eyes?

# 20
  • Мнения: 661
ЗАщото при боледувалите от варицела вирусът остава в латентно състояние и в един "прекрасен " ден  се изявява като херпес зостер . Провокиращи фактори много .

# 21
  • Мнения: 1 495
Момичета, за да не отварям нова тема вчера бях в контакт с едно дете ,което на 15 тоя месец се е разболяло от скарлатина и би трябвало вчера вече да не е било болно. Но майка му и баща му може да са заразоносители предполагам Rolling Eyes.Та има ли опасност да се заразя от такова чудо, четох някъде, че болния се изолира за 10 дена май беше, а тези които са били в контакт с него (в случая майката и бащата - за 7 дена). Това би трябвало да значи ,че и те не са заразоносители, понеже са минали от 15.06 вече 12 дена Rolling Eyes? А инкубационния период май е малък за скарлатината.

Общи условия

Активация на акаунт