Мама трябва да пере, ЯНУАРЧЕТО яде пюре!

  • 17 134
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Хоп! И аз тук !  Simple Smile
Благодаря за хубавата тема на Ханна и Клои! Simple Smile

И аз нещо се омотах с това захранване . Гласувах в анкетата , че съм заместила хранене, но май не е точно така . Уж заместих следобедното хранене с каша , но като е много гладна и изнервена , реве та се къса и докато не й дам да суче , не се успокоява . А сега като се опитвам да й вкарвам и зеленчуково пюре , не знам как ще стане. и аз не днаех това за оранжевите зеленчуци. Аз досега 2 дни й давах морков . Смятам да продължа с картоф.

Това засега от мен .
Приятна вечер на всички. Hug

# 16
  • Мнения: 17
Мерси за темата и заглавието ! Hug

Лека нощ от мен и приятни сънища!

# 17
  • София
  • Мнения: 115
Здрасти и от нас Simple Smile!

Да се разпиша в новата темичка!
Ханна, Клои - браво - супер оформление с още по-актуално заглавие  Hug!

Гласувах де що има за гласуване - то тези нашите бебоци са най-сладките, както винаги Simple Smile.

За захранването - ние вече сме на полупрофесионална вълна с лъжичката - яде като че ли само това е правил  Crazy. Оризовата каша му харесва, а утре е ден за тиква (да видим с нея как ще е). Иначе вече съм си изотвила план за храненето, само да видим Васко дали ще го одобри  Laughing.
Някой казваше за запек - за запека, аз сварих чай от сушени сини сливи, обаче дребния не го хареса особено, понеже става леко кисел. Мисля си обаче, че ако съвсем леко се подслади, може и да стане. Или може пюре от круша (с лечебна цел  Wink). Поне за себе си лично, аз така съм решила да действам, а ако стане вече много сериозен проблема - тогава вече ще предприемам по-сериозни мерки (разхлабително или термометър в краен случай, до което аз никога не съм прибягвама до сега).
А ето и обещание снимки на Крис на Gab_i и Васко - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=252700&photo=33 (на последната страница - нещо не се справих с линк-а, sorry  ooooh!).

За сега от нас това е! Рапорт даден Simple Smile.

До скоро   bouquet.

# 18
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Joy Много са готини, Импи.

# 19
  • София
  • Мнения: 115
Ирка,  Hug.

# 20
  • Мнения: 203
Гласувах, дето сварих, Вале, за вас и от двата мейла, утре пак, щом може.  Grinning

Като ви чета с това захранване, голЕЕЕм зор ми се вижда и акълът ми не побира как точно ще почна  newsm78 Иначе съм щастлива, че беба, незахранена и изключително кърмена, в момента е 65 см и 8.1 кг.

По повод НОИ - аз писах на мейла им, че не ми се ходеше с Бояна, и можете ли да си представите, отговориха ми веднага, за което им написах втори - благодарствен мейл. Техният беше много обстоятелствен и, както обикновено, се оказа, че проблемът не е в техния телевизор, а у счети  Laughing . След което много експедитивно ми преведоха парите.

# 21
ехааааа!!!колко сладурковци,ама наще са си най-хубавки  Hug

# 22
  • Мнения: 851
Ханна, Клои - благодаря за ху бавата темичка
Най-много точки за нашите сладурки и сладурковци  Peace Много са ни хубави...

Аз също не съм захранила още  Grinning Мисля да започнем като навърши 6 месеца, въпреки че малкият ми дава някакви признаци, че иска да опита - като седнем на масата посяга към чинията и ме гледа в устата, а от днес примлясва все едно току що е хапнал нещо вкусно  Joy Ще видим тази работа с нашия любопитко Wink А венците са му накъдрени от около месец, но зъбки още няма

# 23
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Привет момичета!

Коконка, Мари, добре дошли на родна земя Simple Smile Сигурна съм, че ще си изкарате приятно, а и лятото в БГ е много по-приятно отколкото тукашното.

По въпроса с елдата - за бебета, че не намерих вече писах, но намерих за възрастни. И нали бях заинтригувана от тази елда, купих си. Сготвих я по една рецепта от интернет и... момичета, аз обикновено не съм претенциозна и почти всичко ям, но това чудо не можах.

За захранването - мисля да започна на около 5 месеца и половина, но ще видим. Струва ми се, че от два-три дни Джули започна да проявява голям интерес към акта "хранене". В последно време е доста палава - не й се стои на едно място, но започнем ли с баща й да се храним, тя спира всякакви дейности и ни гледа крайно съсредоточено.

Исках да ви питам нещо - от жегите на Джулия й излязоха ситни пъпчици по гушката. Мазах ги един ден с ланолин, един ден с крем Бочко, но продължават да си седят. Някакъв съвет? Имам бебешка пудра на Нивея - дали да им сложа? Щото мястото е такова, че не се проветрява добре и не знам какво да правя.

Ханна, kloie, благодаря за темата!

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 07:49 от Кафява мечка

# 24
  • Мнения: 256
Добро утро, днес съм станала по-рано от кокошките.
Мерси на всички, които продължават да гласуват за нас!

Кафява мечка , и на Гого му излизат отвреме навреме такива пъпчици, но пък той и много се лигави, на това го отдавам.

lady_ivy , браво за мерките!!!

Мари, един час лесно ще го пребориш, ние преборихме 7.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Добро утро!

Импи, браво на Васко, че се справя добре с лъжицата! Струваше си чакането 6 месеца значи  Hug
Серозни мъже - Габи  Hug , Импи  Hug

lady_ivy, поздравления  Peace

mond78, четох, че е добре да се дава на бебето да суче 30-40 мин. преди кашата. Така няма да е супер гладна, но пък и се предполага, че няма да откаже кашата  Rolling Eyes Незнам... Всъщност това е ако не искаш скоро да заместваш хранене.

Кафява мечка, тези пъпчици са най-вероятно от топло време и то течащите лиги.
Пудра яз не бих сложила. Не мисля, че е подходяща.
По-често измивай вратлето с вода и може би да го омазняваш с олио. Мажи и по малко с Бочко  Peace

Ох, New Valia, и аз съм станала с кокошките - в 6ч.
Михаела започва да и с доспива все по-рано и по-рано вечер. Немога да държа до по-късно от 20ч. вече .... Нервничи, иска си банята и леглото. Снощи почти отказа да суче след баня .. т.е. сучеше за да заспи, но се нервеше, че пуска мляко  Rolling Eyes и предпочете да смуче бибата.
И сега е кукуряк, разбира се  Crossing Arms



# 26
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен!
Гласувах де що има конкурси, снимки и бебчета! Дано спечели някое от нашите бебоци!
За храненето - от вчера заместих обедното със зеленчуково пюре. Антон хапва около 150 гр. с 3-4 лъжички АМ.  Вчера му дадох да опита и оризовата безмлечна каша на Хип. Много я хареса. До края на следващата седмица ще заместим и следобедното. Каша ще давам през ден следобяд. Може и плодово пюре да слагам в нея. За кисела - моята рецепта е: 130 мл вода и 1 с.л. натурално царевично нишесте. Слага се да заври на котлона и се бърка, докато се сгъсти. След това се охлажда, добавят се 3-4 мерителни лъжички АМ и пожелание 1/2 бурканче плодово пюре. Аз го правих и стана ОК, но мисля, че още ни е рано за кисел. Може би от 6 м.

juju, нормално е Сиянка да не харесва тиквичките на Хип. Отвратителни са. Защо е пробваш с тиква. Всички деца я харесват, защото е по-сладичка. Пък е и от оранжевите, както казва Ханна  Wink. Моята педиатърка ми каза да не бързам с тиквичките, че противно на написаното върху бурканчето, били алерген. Иначе и аз съм взела пюре от пащърнак. Ще му дам да го пробва, пък по-нататък ще го добавям в другите за разнообразие.
Да питам, някоя от мамите въвела ли е царевица? Аз взех картоф и царевица на Семпер, но още му се чудя  newsm78.

Хубав ден на всички. Heart Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 56
Добро утро на всички. Честита месечинка на всички бебоци!  bouquet  bouquet


Ассиди -  аз пробвах царевица с картофи, но сиянка не я хареса. Всъщност точно след нея отказа да опитва каквото и да е с лъжичка.
Въпреки че на мен лично ми хареса вкуса. Embarassed

Гласувах за всичщи бебеци, дано да спечели наше бебче Hug


Импатиент - браво на васко- мъж и половина е вече Heart Eyes

Кафява мечка- ние като бяхме по-малки ни излизаха пъпчици ситни- докторът каза да не ги мажа с нищо - регулирали се потните жлези и само щяло да се възстанови. Но другата лекарка ми каза да ги мажа с бедемово масло- едно специално кремче на д-р тайс


# 28
  • Мнения: 1 325
Ние вече сме на пет месеца и от днес ще започна по активно с моркова.Нямам никакъв план за захранване иначе newsm78  Колко време трябва да давам морков newsm78 Докато изяде цяло пюренце ли?После май тиква и картоф беше?
Ситни пъпчици понякога и  Даная има в областа около устата.Излизат и когато се лигави и е със залъгалката, явно я спарва и и се образуват пъпчиците.
И да се оплача, кърмата ми намаля и незнам как да я улелича newsm78 , давам и по често гърда но то като няма и тя се дърпа Sad

# 29
  • Мнения: 2 138
Здравейте и от мен. И аз гласувам за нашите бебчовци. Захранването още не съм го почвала, само 2 дни и дадох по малко моркови на Гербер, да се омаже хубаво и да ми мине мерака Laughing На консултацията или предния път нещо са объркали теглото, или е качила само 100 гр, но няма вид на недохранена така че не се шашкам. Вече е 67 см и 6900грама. Като казах на лекарката , че след 2-3 седмици мисля да започна захранването с каша, тя ми каза да правя каквото искам. Ама и аз малко рязко я отрязах в началото на 2рия месец като и казах, че няма да давам нито вода, нито сокове.
Мъжката част на нашето семейство отпътува за Италия и сега ние дамите ще се отдадем на разходки и релакс. Няма да готвя цяла седмица.
Аз също си мисля, че нямам много кърма, но като не плаче значи е достатъчно. Гледам да пия много течности и това е. Приятна почивка на всички. 

Общи условия

Активация на акаунт