Мама трябва да пере, ЯНУАРЧЕТО яде пюре!

  • 17 111
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Мари, много ми се искаше да видя френската схема за захранване.
Защо така лекаря не ти е дал такава?? Не ти ли даде разяснение?
Сега ще има да се чудиш и ти като мен кое по колко да даваш на Даная  newsm78

assydi, мисля, че имаше царевична каша и така някои въвеждат царевецата.

Мари, Силви, дано се оправи положението с кърмата  Hug

# 31
  • Мнения: 10
Честита 5-та месечинка на Даная на Мари  bouquet и на всички други месечковци Hug
Боби вече отказа бибата-залъгалка от около 1/2 месец и не иска никаква, а понякога е хубаво да се успокои с нея като само мрънка, но не иска.
Пробвах да кача снимка в Хумана, ама нещо не се получи.
Много кофти време днес, май няма да има разходки Whistling
Клои, Ханна, готина темичка Hug

# 32
  • Мнения: 6
Кафява мечка и аз не харесах елдата и си я оплолзотворих, като прибавях по малко в сварен вид в каймата за кюфтета.На Вики пъпчиците по вратлето си минават и без мазане.
Мари,ако искаш опитай да си хапваш сварено жито с орехи .При мен дава много добри резултати.

# 33
  • Мнения: 1 215
Момичета аз само се записвам, че днес не мога да пиша много

# 34
  • Мнения: 1 325
Хана в карнетката(картона) на Дани който е запълнен само с рисунки и картинки(много е весел) е дадена схема под форамата на рисунки.Педито ми каза, като си отида в бг да ако не ми е много ясно по карнетката да попитам някой бг педиатър.Реших да и спестя , че повечето са за ранното захранване, и дори някой въвеждат жълтък от четвърти месец защото със сигурност щеше да я заболи глава жената. Започва се от пети месец, за шести въведените храни също са еднакви,плодове-ябълка, круша , банан, зеленчуци-жълти, зелени, нарисуван е също и домат newsm78, картоф и жито без гултен.Всичко друго малко по мако се въвежда от седми месец.Жълтък от девети.Но ако искаш ще искам по подробна схема от жената на брат ми Simple Smile

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Здрасти и от мен!
Аз спирам опитите за зеленчуци, ще пробвам да давам само плодови, докато се научи с тази пуста лъжица. Поне ябълка и круша харесва, ще видя дали ще успея да й увелича до към 50 гр плодовете. Във вторник сме на консултация, ще си поприказвам с докторката по въпроса. Чудя се дали да не купя някоя плодова каша  newsm78 Изобщо само се чудя какво да купя, да вземе да прояде.
Мони ядеше елдата, но аз не съм й я давала от кашите, а от тази която е на зърна, сварена и пасирана, с плодово или пък със сирене по-нататък.
Иначе за моя радост се върнахме с пълна сила към кърменето, че миналата седмица три дни ме побърка, нещо май ми стачкуваше, но сега се буди и по два пъти на нощ да яде.
Ханна и Маги така, 20.15 вече трябва да е изкъпана и да яде, че не се търпи..

# 36
  • Мнения: 5 391
Здравейте!

Аз взех като за начало кашата на Хип само с елда, ще видим как ще й се отрази Simple Smile
То и на мен не ми се нравят особено овесените трици, дето всяка сутрин закусвам с тях, ама си хапвам, кво да правя.

Купих й едни лъжички на Нуби, дето се оцветяват като е гореща храната, уж малки ми се видяха, дано да не се гевези.
С Преското не съм имала и до сега нямам проблеми с храненето, а се чудя от де ме е обхванал сега страх от предстоящото захранване на Дарена Confused

Импи, Габи, много сладурски дечицата на снимките Hug
Браво на Васко за доброто прояждане Grinning

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Фил, кажи как Дарена приема тази елда, че и аз такава съм купила  Whistling
Чета, че била безвкусна ... ама те бебоците откъде да знаят, че има и далеч по-вкусни неща, нали? Wink
И с вода ли ще я правиш?

mari_rus, не, няма нужда Simple Smile Като цяло разбрах Simple Smile Аз помислих, че има по-подробна схема - в смисъл по дни, на кое ядене се дава новата храна и т.н. ...
Успех на теб и Дани  Peace

# 38
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз пък днес пробвах да дам на Стела сокче от прясно изцедени домашни череши. Изплю го с такава погнуса, че ако можеше да говори, кой знае какво ли щях да чуя... Shocked Laughing
А иначе, аз се подготвям за захранването отдалече - сега възстановявам навика за хранене с лъжичка  Laughing сутрин давам капките с нея:)

# 39
  • Мнения: 5 391
Ханна, ами тя няма захар, сигурно е безвкусна.
А и те бебетата наистина не разбират, както ги свикнеш.
Пресил беше няколко дена на диета заради един обрив и понеже не яде сладко, нито солено, като му сварих макарони и ги поръсих с малко захар отказа да ги яде.Иначе без нищо си ги хапва Crazy

Иначе с вода мисля да правя, да, кърма не се научих да цедя Whistling

# 40
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
И аз да се запиша в новата темичка Mr. Green
За захранването ние до сега сме пробвали само с зеленчуково и плодово пюре.Но да подчертая ,че много трудно я захраних,в началото не искаше ,направо се отвръщаваше от зеленчуковите и плодови пюрета ooooh!Сега и давам на обяд по едно зел. на HIP (125мл.)от моркови,тиква или картофи.Зелените зеленчуци още не сме пробвали Rolling Eyes
Храня я в легнало положение с лъжичка.Яде много интересно ,не иска да и буташ лъжицата в устата а да и го сипваш и тя като котенце го ближи Laughing

Сега да ви попитам може ли първата каша с която ще я захраня да е бананова?И още един въпрос кога давате вие плодовото пюре? newsm78Бебетата които са на кърма пият ли вода.И има ли някое бебе като моето което не иска да пие нищо от шише Rolling EyesМаи въпросите станаха много ама....

Иначе и ние сме подсечени на шииката. SadНямаме пъпчици,но и е много червено мястото,а уж я обличам само по една тъничка тениска или потниче Rolling EyesДнес и го намазах с крем ''здраве''.

Като ми намалеи кармата си варя жито с повече вода ,не го оцеждам,преди да го извадя го подслаждам и го консумирам така с водичката.Харесва ми и много бързо ми идва кърмата Laughing

Лек и хубав ден на всички!
Аз отивам да гласувам за бебоците ви Peace

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте да се запиша и аз. Wink

Калин яде пюре от морков вече трети ден.Само по лъжички де.За сега май му харесва ама немога да разбера все още от 3-4 лъжички.От утре ще дам едно малко на Гербер.Храня с лъжичката на Нуби,иначе имам и сребърни баща ми ги беше донесъл едно време за кафе.Тъкмо се чудих дали някога ще ми влязат в употреба.  newsm78 Но засега ще давам с тази на Нуби,докато посвикне с лъжичката  като средство за хранене.Интересно му е определено на шишо. Laughing

Фил,моят син средния също не е фен на сладкото.Предпочита натурални храните.Още от бебе.Например неможех да сложа АМ в пюрето,защото ставаше сладко и го отказваше.Сега обаче на Калин му се харесва пюре с АМ.  Grinning

Зимна кога ще включиш пащърнака?  newsm78


Импи, Габи, много са  сладурски дечицата на снимките. Laughing

Мари,коконка как ви се отразява живота на вас и дечицата на родна земя?

Кафява мечка,аз съм голяма фенка на елдата.Ама аз по принцип обичам зърнени храни. Laughing

Хубав ден на всички! Grinning



# 42
  • Мнения: 367
Здравейте
ние си хапваме зеленчуците на обяд,ама плодовете между храненията не можем да докараме до 50 гр.Явно я насищат и те,аз и ги давам 1 час преди следващото хранене.А вие кога давате плодовете?
Да се похваля,че вчера и днес изядохме по цяло пюре с лъжицата,досега беше 50:50 първо половината с лъжица,а после затваря устата и й давам с шишето.
Мислите ли да записвате децата на кухня???Аз като въведа и месните пюрета мисля да я пробвам дали ще ни хареса.Това ще стане 7 месец някъде живот и здраве.

# 43
  • Мнения: 1 325
Клои, на Даная определено и се отразява много добре Grinning Обича да е расъблечена и да рита на воля, при нас в Париж климата е по-влажен и не е толкова топло и затова сега толкова се радва голичка Hug Иначе хубавото е , че пък нямаме зима Simple Smile
Днес Дани яде като професинолистка с лъжичката Laughing искаше и още ама ме е страх още от първите дни да и давам повече.

# 44
  • Мнения: 332
Вчра Стефчо направи 7 месеца  newsm44 Черпя Ви виртуално Hug


Хана, Клои - темата е чудна, а заглавието е разкошно  Hug

Мари, Кокона - добре дошли в родината  Mr. Green

Гласувах навсякъде, много са сладки всички бебоци  Hug

Аз със захранването замествам 2 хранения, обедно-12ч и следобедно-18ч. Твърдо ми отказа месните пюрета, засега. Мешам с тиква и морков и ги яде  Crazy опасна съм, не се давам лесно. Броколите бяха ужасни и тях не ги поиска. Взела съм и пащърнак, но засега го гледам подозрително. Глезанка ми е той, само сладичко иска  ooooh! Нищо плодово не отказва. А уж започнах захранването с зеленчукови, за да го избегна това. Уви....
Засега е само на пюрета, каша, кисели и прочее още не съм давала.

А вечер е ужас, към 18-19ч го хващат лудите и е неудържим. Едва изтрайва до 20х за банята и после блажено заспива на гърдата. Все по трудно издържа до вечерния съм, голям киселяк става.

Общи условия

Активация на акаунт