Разделно хранене-част 25

  • 14 407
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 724
Сега се сетих, някой ме питаше за млечното желе .
 Плодово млечно желе
Продукти:
2 шепи ситни плодове (боровинки, малини, къпини, ягоди-може замразени ,но сега има пресни в изобилие, може с кайсии ,праскови ...)
1 кофичка кисело мляко
подсладител по желание
1 пакетче желатин

Пригответе желатина както е указано на опаковката. Смесете киселото мляко с плодовете и подсладителя в голяма купа, прибавете желатина и оставете цяла нощ в хладилника. Може и да се реже. В малки купички също би изглеждало добре.
Приготвяла съм торта с тази смес.
На дъното на тортена форма се нареждан бисквити ,отгоре се излива сместта и се оставя да желира.
Гарнира се с плодове .
Не е съвсем разделно ,но е нискокалоричен и лек десерт Peace.
 

# 286
  • Мнения: 338
Добро утрооо!
Мен ме е обхаванал ентусиазъм за ремонт и мисля да започна със стените в моята стая. Днес мисля да си потърся тапети, защото съм решила едната стена да е с шарени тапети. Госпожата Hug, ти май си на такава вълна - дай съвет. Че после и плочките в коридора, кухнята и трапезарята плачат за нови  Laughing
С храненето.... не ми се говори. В момнта съм сама вкъщи и нищо не ми се готви - залагам на плодове и течен шоколад Embarassed
Лени Hug, нещио тЪ няма
Алекс, тези цаливки са си само за теб  Kissing Heart
Довечера с Мади ще се видим да пием по... една вода Laughing Та който иска да заповяда.
Софи, къде пак зачезна?
Ками, Сладунка, Йони, Мимче, Мади...... lovekiss

# 287
  • Мнения: 2 724
Мишенце ,колkо добре се почувствах Heart Eyes...
А за стените- аз обичам да си играя с цветовете и формите.
Например стаята на Аля я направихме в два цвята -жълто и зелено, като разделихме диагонално стените, получи се доста интересно ,а цветовете отразяват слънчевите лъчи и сякаш слънцето е влязло в стаята.
Дали ти обясних добре Thinking?
Друг вариант е както ти си решила- едната стена да е различна от другите .
Аз нещо напоследък не съм фен на тапетите, а на боята .
И довечера да обърнете една чашка и за мен Hug.

# 288
  • Мнения: 1 227
Здравейте, сладурки Hug
Купонът на Неса ще е вечерен на Патиланци и Макдоналдс - в петък и дневен - на терасата в събота. Това е по последният сценарий, но с моята дъщеря нищо не е окончателно, так че ще видим Grinning
Като сте се заприказвали за ремонти - и мен това ме чака, че стените са  ooooh!, но първа грижа ми е морето, така че ремонт като се върнем Simple Smile
Хубав ден на всички Hug

# 289
  • Мнения: 3 371
Привет , милички ! Снощи имах гости до нощите и днес съм като в безтегловност целия ден Crazy! Вчера пък целия ден ми мина в приготовления , та не можах да надникна как вървят нещата тук.Да ви се похваля - взех им акъла на гостите с ястията , които поднесох  chef!Освен всички видове салатки , приготвих и студеното предястие с тиквички на Ками .Стана невероятно вкусно , а даже и успях да го обърна и беше много красиво и като го сервирах Peace! Ками , що не каза , че това било голяма врътня , бе мило? ooooh!Верно , резултата е впечатляващ , но скоро сигурно няма да го приготвям.За основно приготвих филе от треска върху канапе от задушени моркови , карфиол и броколи и с резенчета доматче отгоре. Всичко това се увива във фолио и се пече около 25-30мин.Става невероятно вкусно , а е и съмсем разделно Peace!Всичките ми манджи бяха разделни , ама накрая се изложих с един сладолед Embarassed! Ама малко...
Алексче ,  Heart Eyes приключихме засега с освежаването , ама ме чака голямо чистене при майка ми-направо не ми се мисли...А барбекюто било готово , казват , ама аз още не съм го видяла...(че да му намеря махна Wink)Диди го беше снимал с телефона , та от това , което видях - много добре е станало Peace!Мойто мъж заслужава големи адмирации , че и всичко сам си прави !
Динко извенъж реши , че иска да си изкара парички и от вчера ходи в едно кафе да го обучат за барман. Лени и Мишето сигурно го знаят - за "ДЖой" става дума. Близо е до нас , работата е на смени , паричките го устройват , пък ще видим. Снощи му се беше разбила цялата бойна слава , че имало много хора(а , то по принцип си е оборотно заведение) та беше измил сума ти чаши , целият беше във фрапе , а бе изобщо... Засега меракът му е голям , пък ще видим!
Мише ,  Hug идеята за тапетите ти е много добра  Peace!Още повече , че сега това е и тенденцията - едната стена да е различна от останалите.Има страхотни комбинации и като цветове и като форми!
Мимче ,  Heart Eyes много целувки и от нас на Даме и Зоран! Много е гадно след почивка изведнъж да те засипе толкова работа , ама няма как. А ми трябва дом.адрес , че по мейла няма как да ти пратя целият филм Wink!отивам да си събирам прането , че пак заваля , аман вече! #Cussing out

# 290
  • Мнения: 338
Пак съм аз Laughing
Не мога да си намеря тапетите, които искам. Ето това в момента ми е най-големият проблем. Благодаря за съветите.
Алекс, аз също съм фен на латекса, но реших едната стена да е по-различна. Нещо не съм ОК емоционално напоследък и затова ми идват разни щури идеи.
Обичам ви!!!  bouquet txtloves lovekiss

# 291
  • Мнения: 3 371
Мише ,  Heart Eyes що така , бе мило ? Няма да им се даваш на емоциите , особено , ако са отрицателни ! Ако са с положителе емоционален заряд - направо си е задължително да им се отдадеш да край Peace! Всичко ще си дойде на място , не се притеснявай и не бъди тъжничка , че хич не ми се иска да си ми такава  Cry!Много силно те гушкам и цункам и се надявам всичко да е ок  Praynig! Ти какви тапети искаш ? Сега има огромно разнообразие , все нещо ще ти пасне на вкуса. В Младост 1А има магазин за тапети , стария на Ботекс , та там има безброй каталози , доставят ги по домовете , а и са много любезни и ще те консултират , ако не си съвсем наясно какво точно търсиш Peace!Другата седмица , след сряда съм свободна , ако искаш може да отидем заедно !
Ками , толкова са ми познати тези неволи и ядове  ooooh!! Но намерих едно мебелно студио , където ми свършиха всичко и в срок , че и много качествено Peace!Дойдоха хората у дома , видяха за какво става дума , казах им как искам да се случат нещата , направиха ми проект и така.Между другото , Алексче  , фирмата производител на моята кухня е в Димитровград - сигурно затова са толкова красиви и качествени ! Peace Heart Eyes
Много ми хареса рецептата за десерта !Защо да не е разделна - нали може кисело мляко с кисели плодове newsm78?

# 292
  • Мнения: 2 724
Госпожо ,я кажи коя е фирмата, може и моята куxня да е тяхно производство Grinning.
Имаме ние доста фирмички, някои са добри ,други не толкова.
А колко шивашки фирми има ooooh!, бедна ти е фантазията каво се шие.....
Десертчето е разделно без бисквитките . Peace
Като каза голямо чистене- и мен ме чака такова ,направо не ми се мисли, като започна, една седмица не ми стига ooooh!.
Пък и на мама трябва да правим ремонт.............................
Браво на синчето, Аля и тя иска да работи, но тя да си изберяла  Rolling Eyes...
Е ,още не е намерила ,то времето лети .
Мишенце ,промяната си е чиста терапия  Hug.
Аз също не харесвам обикновения латекс, но този е специална поръчка и цветовете му греят и качеството е на много високо ниво.
Поръчахме го в София ,но трябва да питам къде ,ако те интересува, разбира се.
А стенита са облепени предварително със специални бели изолиращи тапети ,които имитират мазилка и върху тях боядисахме.
Тази вечер ще се яде див шаран, донесоха ни го .
Не мога да ги накарам моите хора да ядат разделно.
По едно време щерката се нави ,но бързо и омръзна /като всичко друго/.
След малко отивам да поскачам в залата  Grinning.
Цунки  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 293
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Изчистих и засядам Simple Smile
Мише, моята фризорка ми събра очите с текстилни тапети, които е налепила в новото студио. В приемнатана едната стена има графитено сив тапет на златисти(или бежови) тънки и много тънки вертикални линии. Направо кърти бетона!!! Знам, че са италиански, седят много ефектно. В другите стаи са на някакви китки, също са хубави, но този на райетата най-много ми харесва.
Друг вариант са разните мазилки. Скоро гледах каталог на OIKOS. Страхотни работи имаше. Но пък като ти омръзне тапета, махаш го и слагаш каквото искаш.
Ей, това морско свинче тотално избесня днес. hahaha Търчи, препуска, откакто сме се прибрали е пуснат от кафеза. Много е порастнал за две седмици, двойно. Вече не се събира в две шепи. Братовчедите са го хранили, хранили .... Завчера видяхме възрастно морско свинче и мъжът ми се шокира.  hahaha Стават колкото заек.Whistling
Алекс, само трябва да ме изнервира някой, за да изчистя както трябва  Joy Не ми се вярва да го постигна у вас. Joy
Госпожо, зацепих аз после, че трябва пощенския адрес Mr. Green Но снощи творих тиквички с ориз по котайски (по рецептара на Ками) и забравих.
Да се похваля - от Асеновград си купих разни книги с рецепти за РХ,  първата и третата книга "Сила за живот" и за замазване на положиението купих за 20 лева книжки за Даме (Български народни приказки, които също са спорни тук  наред с езика, държавата, македонските песни, цар Самуил и всичко останало) hahaha Цял път ми се сърдеше мъжа ми как съм дала толкова пари Mr. Green Но пък има готини рецепти и като сътворя някоя, ще дам инфо.
Хайде ставам сега, моите диваци се завърнаха и малкия ще ляга да спи.
 Hug

# 294
  • Мнения: 3 988
ОТЧЕТ

До моя ментор в разделното хранене
aleks и всички нейни заместнички

Мила госпожо,

имам удоволствието да споделя, че се развивам добре! Не дебелея, но и не слабея повече. Но и не е необходимо, иначе може да се появи опастност да изчезна съвсем.  Laughing
Последните дни, даже направо седмици, доста често лентяйствам.  Embarassed
Основното, с което за занимавам е проучване на ин-витро центровете в Ню Йорк, защото може би ще сменя моя по застрахователни причини. Нямам търпение да дойде средата на август, когато ще ме осеменяват изкуствено.   Mr. Green
(Ако не го удрям на майтам, ще се побъркам!  Sad)

Чета темата редовно и съм информирана за делата на всички моми!

С уважение и цветя,   bouquet

кюбит

# 295
  • Мнения: 3 371
Кюбит ,   bouquet! Страхотен отчет Peace!Браво на теб , добре е , че си задържала килограмите , въпреки изкушаващото тирамису ! И аз го обожавам , мой приятел си носи маскарпонето от Италия и прави изумително тирамису , на което никога не съм успявала да устоя Embarassed!Стискам палци , дано всичко мине добре и успешно! Ще мисля за теб и ще пращам много положителна енергия - вярвам , че помага ! Hug

П.П. А чувството  за хумор винаги е от полза , при всякакви ситации Peace!

# 296
  • Мнения: 2 724
Добро утро .
Днес ми е едно дъждовно.... Wear Umbrella
Пия второ кафе и не мога да се разсъня ...
 

# 297
  • Мнения: 2 724
Ух, как можах да забравя  ooooh!,имате специални поздрави от Калида .
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315938.msg8173860#msg8173860

# 298
  • Мнения: 3 371
Здравейте ,милички ! Алексче ,  Heart Eyes чудесно кафенце , както винаги  Peace! В София от една седмица вече си е есенно време - вали и си е направо студено ! А днес ми е студено и тъжно на душата -  след малко отивам да почета паметта на моя приятелка , която ни напусна преди една година Cry!Даниелко , много ми липсваш , миличка , почивай в мир! Praynig Flowers Rose Flowers Rose

# 299
  • Мнения: 2 724
Кюбит, душко ,как съм подминала този официален отчет ooooh!!
Браво на теб  smile3501,целта на РХ е да се достигне оптималното тегло и после да се задържи.
То ако отслабваме до безкрайност, направо ще изчезнем  Laughing.
Дано август месец ти е късметлийски и през пролетта да ни зарадваш с едно страхотно ,разделно бебче Hug.
Малко са рогатички априлчетата и майчетата ,но пък са много обичливи.
Госпожо, за жалост в живота ни се случват и такива неща Sad.
Просто трябва да се научим да живеем и с тези тегоби...
И на мен днес ми е тегаво ...
След малко отивам до Билла да пазарувам ,ще готвя пиле, но не зная как Thinking.
Хлябът с различни семена се пече в машинката ,доматите и краставиците ме чакат в двора /собствено производство/ bowuu.
Дъждът отдавна спря, а аз съм начумерена /не мога да се трая такава/.

Общи условия

Активация на акаунт