Всеки щърк преди да отлети, СЕПТЕМВРИйска маминка ще навести!

  • 10 920
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 133
Добро утро, бърборани   bouquet Не можах да сколасам през уикенда да стигна до форума и чак сега се дореждам  Crazy
Честито на мамите с новите покупки  Hug
Асенце, Съни, радвам се, че сте си изкарали добре на Мечо Пух  Hug Кофти е, че се печели от детските усмивки, но пък добре, че дечицата са останали доволни  Hug
Деска,  преди няколко теми като обсъждахме хемороидите Ириниии беше споменала за 2 препарата - Пилекс (pilex) и Долопрокт. Записах си ги за всеки случай, че не се знае никога. Мен за сега са ме пощадили (за сметка на разширената ми вена на срамната устна  #2gunfire) и се надявам да не разбера въобще какво е  Praynig
Хубав ден от мен и успешно начало на новата седмица   bouquet

# 61
  • Мнения: 3 926
Ох, като сме почнали с оплакванията и аз да си кажа - днес направо ме скъсва гърбът Cry А напоследък много, много ми се спи. Предната бременност по това време вече сън не ме ловеше, а сега обратното. В началото си бях добре, но сега... да не помириша легло и възглавница Stop Ужас просто.
И най-лошото е, че през нощта трябва да ставам да пишкам, а ми се спииии... И вчера сутринта по повода имах много силни болки в бъбреците. Добре, че мама помни от миналия път и ме накара да се увия с топло одеало и да легна. За час болките постепенно отминаха, но просто ми се разказа играта Confused Та тази вечер чинно и съвестно си ставах да пишкам Rolling Eyes Че друго си Иван да ме разтрива и топли, друго си е сама вкъщи целия ден, ако ме захванат болки Sad
Обаче явно работата помага, защото откакто се тръшнах да пиша не ме боли гръбчето. Ще видим като приключа и с последната сцена до къде ще я докарам Wink
И друго - дадох ултиматум да си купим нов стол за компютъра, защото моето гръбче има нужда от много, много комфорт Heart Eyes И след като ще си вадя така парички значи заслужавам (не, че иначе не заслужавам, ама така звучи представително Wink Laughing)

# 62
  • Мнения: 934
Момичета, включвам се с инфо за актуалните цени за фетална морфология при доц. Томова, ако някой се интересува.Ей сега си записах час за юли/28-32г.с/. Ами...нови са. Sad
В Св. София- 90 лв. /за запис на СД +10 лв./, а в Св. Лазар/каза, че там апарата е по-добър/-130 лв.+20 лв. за запис.... Thinking
Ами това е...дано съм била полезна... Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 57
Добро утро милички Hug Hug Hug
Ох за пишкането и аз съм така пикае ми се две не виждам ама съня ме зове Laughing ама ставам де защото и стискането не е хубаво,за болки в гърба за сега слава богу нямам и дано така и да си остане Praynig
Друго не се сещам за сега да пиша по късно пак.Айде лек ден на всички,който ще ходи на плаж да се топне във водата и за мен Wink

# 64
  • Мнения: 343
Добро утро  bouquet
Суит, да ти е жив и здрав рожденникът, да те радва и да ти помага за новия член на семейството newsm59

Съншайн, в МЦ "София" - при д-р Владимиров или Св. София - при д-р Мазнейкова newsm78 Аз да си кажа не смятам да ходя на тази, последната морфология. Моя док всеки път гледа много щателно дребната, Доплер задължително и затова. Аз хубаво си го хваля, ма юли и август излиза в отпуск и не знам какво ще правя Confused

Лек и слънчев ден Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 93
Здравейте милички  Hug!
Знам, че не искате тая тема да е "тъжна" и много се чудех дали да споделя, ама ми тежи и ще си кажа.
Ние вчера следобяд катастрофирахме. По-точно ни отнесоха. Колата е направо смазана цялата отпред.
Слава Богу всичките трима, които бяхме вътре сме добре! Някакъв луд късмет изкарахме, сякаш някой ни пазеше!
Само аз си ударих лошо главата и да ви кажа тия 40-на минути докато стигнем до Майчин дом ми се сториха най-дългите в живота ми. Малкият ми сладур явно се беше уплашил и се беше свил някъде и не помръдваше изобщо. Като му чух тоновете и като ревнах, докторките не можеха да ме успокоят, та ме качиха до 7-я етаж до го видим и на УЗ, че е ок. Така се бях притеснила за бебо, камък ми падна от сърцето като го видях, че шава и че си изглежда добре.
За всеки случай днес пак сме на преглед при моя си лекар, дето си ме следи отделно от ЖК.
А понеже вчера цяла вечер се занимавахме с ПТП-то, КАТ, застрахователите и т.н., пък и малко сътресение като че ли имам, та сега съм в болнични няколко дни и си почивам.
Много се радвам, че толкова леко се разминахме и искам да ви помоля много много да внимавате и като карате, и като се возите. ВИНАГИ С КОЛАН!
Гуш  Hug.

 

# 66
  • Мнения: 3 926
Григчо, как така излиза в отпуск ooooh! Ами ако имате уговорка няма ли да дойде? Щото за моя знам, че идва... Или поне за приятелката ми беше дошъл Simple Smile Аз предния път юли раждах, сега август... Не е споменавал човекът, че ще ходи да почива. Въпреки, че се чудя кога ли почива... newsm78 Ама това си е негова работа Sunglasses
Мисля, че най-силният ми коз е желанието за естествено раждане, пък те докторите обичат по-заплетените случаи... Та се надявам това да го държи тук Praynig

Съни, много хард цени Confused аз при Марков дадох 60 лв. Само една снимка си имам, ама аз си поисках така. Да не си деля децата Wink

Лелеееее, Дианче Hug Hug Hug Hug Hug Не някой, ами Господ си ви е пазил Praynig Боже, Боже, добре, че е по-малкото зло. Майната им на ламарините, важното е, че вие сте добре Hug
Сега е хубаво да лежиш. Аз като имах сътресение при сходен случай (дста по-лек) три дни ми се виеше свят и ми се гадеше. Тъй че сега забрави известно време да се навеждаш или накланяш... Абе неправо взимай една възглавница и лягай някъде Hug
Добре, че сте здрави... А за 40-те минути те разбирам. Не векове, ами сигурно две-три ери са ти се сторили Sad Важното е, че всичко е наред Hug Hug Hug
И да питам - ти къде седеше и с колан ли беше?

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 10:33 от Асенцето :)

# 67
  • Мнения: 343
Асе, той моя не изражда, затова. Ин витро специалист е и се занимава с такива проблемни като мен. Много си го харесвам, но ще си търся друг за раждането, няма как Rolling Eyes

Дианче, радвам се че си добре. Почини се и дано по-бързо се успокоиш  Hug

# 68
  • Мнения: 133
Асенце, знаеш, че и аз съм зле с бъбреците и сега от страх да не ме хване някоя криза и ставам до 00 всеки път като се събудя нощем, независимо дали ми се ходи или не. Така ми се събират 3-5 ставания всяка нощ  ooooh! Гадничко е, ама какво да се прави  Tired Ставай винаги когато се разбудиш  Hug
Иначе за столчето добре си го решила,  Peace Като е хубав столът и болките в кръста ще ти намалеят   Hug
Съни, какви са тези цени  Shocked Как не ги е срам  #2gunfire Аз все още се чудя за последната ФМ. Марков каза, че ако искам мога да не я правя, че промяна от 24-та до 29-та седмица нямало да има. Мисля тези дни да звънна на доки, да видя той какво ще каже. Има ли още някой който няма да прави последната ФМ?  newsm78
Дианче важното е, че всичко е наред  Hug А иначе по улиците си е истинска война  #Cussing out и аз скоро ще започна да се да се възползвам от услугите на градски транспорт, че взе страх да ме хваща вече  Sad

# 69
  • Мнения: 57
Dianchence малеееееее направо настръхнах докато четох поста ти, радвам се че всички сте добре,сега наистина почивай много никакви натоварвания Hug Hug Hug Hug
Относно последната Ф.М. ние другата седмица в сряда сме във "Фемина" и моята лекарка дето ме следи каза че е излишно ама ние пък ще отидем Peace

# 70
  • Мнения: 934
Григчо, за МЦ"София" на бул. Цар Борис III става дума, май на Владимиров... newsm78
Асе, ще ходя, няма как...малко проблеми с пъпната връв и плацентата имам...но без записи на СД, да му се не види. И аз с първото си дете нямам записи на СД, така ще е и сега.
Всички цени стремглаво вървят нагоре...каква е тази работа... Twisted Evil
Dianchence, радвам се, че всичко с вас е ОК, другото се поправя и забравя...сигурно голям страх си брала... Hug

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 11:25 от sunshine3

# 71
  • Мнения: 343
Григчо, за МЦ"София" на бул. Цар Борис III става дума, май на Владимиров... newsm78

Да, там е (ей това е моят Док Heart Eyes ), а такава е цената от преди няколко месеца (или беше 80) дано не бъркам. Стискам палци всичко да се нареди  Hug

# 72
  • Мнения: 125
Здравейте, момичета!  bouquet
Аз да се отчета, че сега си идваме от доки... Вече нямаме грам съмнения за пола - така ни е щръкнало нещото, че доктора предложи да му взимаме по-големи пампи, че да не ги надпикава  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Голяма е терца нашият лекар...много си  го тача.
Всичко ни е наред, тежим вече 1260 грама....бе...големи мъже отвсякъде Laughing Joy Обърнати сме си с главата надолу....дано да си стоим така Praynig
Аз съм в седмия месец от 13-ти....сега ще си променя и линийката, че нещо доразбрах и съм я сложила с термин 3-ти септември.

Dianchence...гуш и от мен, мила! Добре, че само ламарини са пострадали!
Същото нещо се случи и на мен (добре, че беше 10-тина дена преди да забременея, иначе щях да я убия тая #2gunfire). Една "шофьорка" въобще не погледнала, че има светофар и че той е червен....та ни отнесе предницата на колата...
Важното е да се опиташ да си спокойна сега, заради бебчо....нали всичко е наред пи него Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 3 926
Съни, щом трябва парите са без значение Peace
А какъв ти е проблемът с плацентата?
При нас си беше основно заради емоцията. Просто не исках да я пропускаме. Тъй като докторът при когото ходя всеки път си ме гледа като на фетална, ни се щеше по-добра апаратура, за да вдим човечето. Просто по-скоро като шоу програма, отколкото за някаква много важна информация. Разбира се, когато видях, че всичко си е правилно развито за седмиците се почувствах страхотно Grinning
Стискам ти палци проблемите да се окажат решени, или поне мъъъъъъъънички Praynig Hug

# 74
  • Мнения: 934
Когато ходих при Марков в 16г.с видя веламентозна инсерция на пъпната връв, което преведено на бг- език означава, че пъпната връв не се влива както е нормално централно в плацентата, а хода й върви между ципите и след това се влива в плацентата странично, откъм ръба й. /надявам се, че успях да обясня/. Каза, че не е особен проблем, по-скоро вариатет на вливане на пъпната връв, но индикацията за секцио е повече от сигурна, защото ако се спука спонтанно или целенасочено  околоплодния мехур  при ест. раждане е висок риска от разкъсване на тези съдове между ципите и кървене съответно. След това д-р Янкова изказа съмнение, че става дума за добавъчен дял на плацентата, ама не беше много категорична. Иначе всички кръвотоци са в норма./преди 10 дни д-р Велковски ми прави фетална ехокардиография/.
Та така...имам едно на ум, все пак...
Аз така или иначе ще раждам със секцио, но е добре да се наблюдават нещата.
Григчо, нови са цените, 80 лв.. беше до скоро.

Общи условия

Активация на акаунт