Лято с пеперудени крила, идва при СЕПТЕМВРИйските деца!

  • 20 890
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 858
Приветки,дами
На такива обороти ми е работата,че имам време да ви прочета вечер.Сега за първи път ми е малко по-спокойно и веднага да ви драсна.
Алфи,името е чудесно.На мен лично много ми харесва.За страха ти съчувствам много.Има ли нещо с което можеш да се поуспокоиш.Помня,че на мен лекарката ми предлагаше преди секциото няколко дни едни хапчета на билкова основа.Ама не помня как се казваха.Попитай док.може да помогне.Представям си какво е напрежението.
Алина,поздравления за новоочакваното бебе.С удоволствие разгледах снимките на Мими.Красива малка дама е тя.Незнам какво да те посъветвам за имунната система.Но ви пращам прегръдки и стискам палци за амниоцентезата.
Мариаф,как наистина много е порастнал Виктор.Жив и здрав да е  Hug големи момченца са с батко си и много сладки  Heart Eyes
Амарето,така искам да видя снимките,а няма как от работното ми място.Като се прибера веднага ще им хвърля един поглед.
....Ох,явно ще ви пиша от вкъщи
Целувки Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 140
 Simple Smile Благодаря ви, момичета- обещавам да съм редована- имам да наваксвам, като съм проспала двете години Wink Много хубави снимки сте си направили- браво, че сте се събирали, а не се каните само без да действате Peace Аз сега се ровя за малко инфо за кръщене, че още не сме правили и както съм се разбързала май ще я кръщаваме с нероден Петко заедно Simple Smile Хем искам да е някъде извън София с хубава природа, хем не ми се занимава, особено ако пак стане жега. Може и накрая тук някъде да отидем- гледам, че някой съчетават кръщенето с рожденния ден- удрят два заека Simple Smile
Мале, сега се замислих от кога сте заедно в този форум- от декември 2005 г Party Супер Hug

# 242
  • Мнения: 313
МариаяФ, то и аз съм против насилието, аз Даная съм я пляскала, съвсем леко през ръката, когато и обяснявам, че така не бива, за нещо например... Не я бия, бой е силно казано...
Алфи, и аз я оставям да прави такива неща, като да пренася чиниите до масата или чаша някоя, или и давам един леген с вода на терасата и ако ще да се залива не ми пречи. Също така понякога ми иска да си носи раничката на гърба, дето и слагам в нея водата, кърпичките и т.н. като излизаме. Много разбира и ме слуша иначе, като и кажа да ме хване за ръка ме хваща, или да се пази че идва кола, замръзва и така.... По принцип е много схватлива, не иска да и се повтаря, когато и обясня, че нещо примерно се прави така и край така го прави, разбираш ли. Wink
tony1166   Hug. Аз искам само да споделя, че ние правихме кръщенето на Даная малко преди годинката. Беше на Рилския манастир, обаче изобщо не сме доволни, всичко претупа този поп дето ги кръщава защото имаше поне 10 деца, незнам аз толкова поне видях и в крайна сметка нито успяхме да снимаме нито нищо от съмото кръщене. Събраха ги в една малка заличка на Манастира, не в самия манастир и попа, каза да влезнат само децата с кръстниците и така... А нали искат да влезнат и роднините все пак дето бяха с нас, нали всички се радват, така че аз лично не го препоръчвам. По добре беше да си го направим в Ст. Загора, щеше да е както си му е реда. Wink А, може и както казваш да съчетаете РД с кръщенето. Hug

# 243
  • Мнения: 2 123
Тони, добре дошла и лека бременност  Hug Хубаво е септемврийските ни редици да не остават без бремелинки.
Алфи, и този път имаме намерение да вземем стволови клетки. Окончателно обаче всичко ще знам началото на август... Още имам някакви колебания относно мястото за раждане, а това е определящо и за фирмата, която ще извлича кръв от пъпната връв, нали знаеш...всяка болница си работи с различна банка и екипи. Ти как си намери гледачка?
Алина, препоръчвам ти за имунната система на кака Мими да вземеш Имунобейби. Много добър продукт - макар и да не се намира лесно. Стискам палци за амниото и ти изпращам кураж  Hug Heart Eyes
МарияФ, страхотен голям юнак!Колко много ми се виждат 2 месеца  за възраст на новородено и за... отминало раждане  Wink и мен си ме притриса от време на време предродилна треска...
За беляджиите - като ви слушам и май няма какв отолкова да се оплаквам. И Спаси върши някакви неща, които за възрастен човек са неприемливи и вредни, но когато се намеся обикновено ме разбира. Подходът ми е или и аз да взема участие в това, което прави, така че д аразбере как се прави, или да го оставя. Ако е нещо застрашаващо сигурността му  - го спирам без пазарлъци. От огромно значение е в каква кондиция и настроение съм и аз самата. Забелязвам, че едни и същи "бели" предизвикват у мен понякога различни реакции - всичко зависи от това дали съм спокойна, отпочинала и позитивна. В решаването на тези ситуации препоръчвам първо да си оправите собствените нерви и състояние  Peace

На Спаси му пуснахме годишните изследвания /всичко е ок/, а вчера му бихме и последния Пентаксим. Днес се събуди с 38 температура и непоносимо ревлив... Док ми каза какво да правя, но мен ме интересува - има ли и други септемврийчета дали такава реакция на тази ваксина?
Сега се захващам с чистене, че утре сме на сватба /май 5тата откакто съм бременна, а края на август пак сме кумуве  Crazy /, а други ден имам РД и искам всичко да ми е оправено. Отделно през седмицата ще ни монтират мебелите за кабинета, който все още е мини склад и ... въобще   ooooh! време няма ...
Хубав уикенд  Hug

# 244
  • Мнения: 1 174
Здравейте момичета,ние най-накрая мога да кажа,че сме здрави,пу,пу,пу.Ужасно е когато дечицата са болни,чуствам се изцедена от всякъде Tired Важното е,че са добре  и дано да се позакрепят и началото на август моренцето да им се отрази добре Praynig В тази връзка Алина и на нас ни изписаха Имунобейби,дано наистина малко им засили имунната система.
Дария ми е много бърборива,нарежда изречения по 6-7 думи и падаме от смях.Мисля,че Ради благодарение на нея и той доста взе да приказва,но е малко по-пестелив,нали е мъж Flutter Като иска нещо и Дари казва:"моля,дай" Mr. Green
Много се радвам като чета за трепетите на бремелинките ни и се вълнувам.На всички желая леко раждане и здравички бебчета Hug
Ирини,браво на теб,как издържаш незнам с тази натоварена програма,а на колко сватби бяхте.....и кумове за втори път ли ще сте?
Тони1166добре дошла и от мен,радвам се,че отбора ни се увеличава Hug
Мария Ф,браво на малкия  мъж,много е пораснал Hug
Ставам да укротявам лудницата около мен,няма къде да се стъпи от играчки Laughing До нови срещи!  bouquet
П.П. И да се посмеете малко,току що Дария се заля с вода,отиде до майка ми и каза:"Баба бече дуга буза,таз мока" Joy

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 21:06 от yoana77

# 245
  • Мнения: 313
Добро, утро Wink

Иринии вие пак ще ставате кумове, така ли? Hug Много хубаво... Гледай само и между многото задачки и ангажименти повечко да си почиваш. Wink

yoana77 , радвам се че сте здравички вече, това е Хубавка новинка... Hug А, за това, че няма къде да стъпите от играчки и в къщи става така, макарч че сме с дно, а у вас представям си какво е... Whistling

Ставам, да пия кафе, че звери е седнала в мен и повече не иска да стои и само тропа и блъска по клавиатурата...Цунки!!!

# 246
  • Мнения: 678
Здравейте и от нас с Неси
Попрочетох много набързо,защото моята фурия не ми дава да седя пред компютъра освем когато гледаме и пазаруваме дрехи за нея  Crazy  и най вече гащи . Незнам вашите момичета как са но Неси много обича да гледа дрехи и обувки и искрено се впечатлява от новите неща ,даже мисля че ги предпочита пред играчките.Като пример мога да дам че не се впечатли нито от невероятната количка за кукли(прилича на Куини бъз но е за кукли със всичките екстри-кош за новородено и кошница за кола)нито от колелото,нито пък от акумулаторния мотор  newsm78 Но каква еуфория беше когато получавахме дрешки (отдала съм се на онлайн шопинг) вади ги от пликовете разглежда,мери пред огледалото и после си ги прибира.Разглежда и нашите неща и ни кара да пробваме .И много си пада по аксесоарите-всякакви чантички,шнолки,ластичета,коланчета.Незнам на кой се е метнала.
Относно реакцията след Пентаксим Ванеса също вдигна Т и крачето и се поду зверски много .Много се шашнах защото до момента не беше давала такива странични реакции и видимо и беше дискомфортно и я болеше .Пожелавам да се разминете с тези неприятни моменти.
За беличките Мога толкова много да говоря и пиша понякога се чудя как издържам да съм спокойна,но са деца и е нормално според мен да изучават всичко независимо дали ни харесва или не.Не и се карам а обяснявам че не е хубаво и не се прави така.Напоследък има ефект забелязвам че вече не разхвърля като преди и се опитва да си подреди нещата.Ако можеше да ме разбере че не е хубаво да се рисува по мебелите,чаршафите и на мама крачетата щеше да е най кроткото дете Joy Както и да я отуча да унищожава по един голям пакет мокри кърпички на ден-цялата къща мирише на лайка. Не мога да се оплача де имам си едно прекрасно палаво ангелче.
 Който се чуства на ръба на силите си или има нужда от разтоварване му препоръчвам един спа ден.Няма такова разтоварване и такъв релакс.Как съм живяла без тези удоволствия досега направо незнам.Когато се прибрах мъжа ми каза че сия направо и си обещахме поне веднъж месечно да се отдаваме на малко подобни глезотйки.Другата седмица сме на масаж за двама Heart Eyes

# 247
  • Мнения: 366
 Искам и аз масаж за двама.. или поне само за мен
Мила, приятно ми е да те видя, Неси и сладка малка госпожица, душичка, представям си я само как нагиздена ходи и си спомням винаги за епилатора.. много се смях
 Мария Ф , ама много растете, браво на вас, така се прави пък и това ви е задачата, нали
 За белите аз какво да кажа, много ми хареса на Марлелка тезата, проблема не е в децата, а в нас - с правилен подход всичко ще е наред, стига ние да сме спокоини и търпеливи, така е - деца са и е напълно естесвено за се учат как да се държат. Вчера си взех Лаци от баба и деди и намерих едно адски лудо дете, което постоянно повтаря Не, Няма и прави на пук, бабата и дядото съответно пощуряват хукват на до уговарят, че така не е хубаво, че е грозно и тои(зацикли ми и-краткото) доволен се вихри в начинанията си... днес до обед детето придоби нормален вид, ходи прави каквото му е зор , никои не му обръща внимание... е самоубииствени неща естествено следя и охранявам, но за повечето неща го оставям и така .. реплика на Венуш - цирка свършва, като публиката си отиде. Има и друго, Мария Ф да не ме гледа лошо, ама като ми падне пердето и много ми се вдигне кръвтото така шамаря по дупето, че не му и минава през ума да повтаря, пошляпването не върши работа, или не гледаш, за да не се ядосваш или ако биеш е така, че да се запомни........ много е гот после като аз съм сърдита, гледам лошо и в другата посока, а Лаци идва подмазвачески и казва "Нама бички паи вече".... което значи няма да прави повече белички, а ръцете са  на Моля.. абе маимуни ... историята завършва с целувка и приятелски отношения..
 Ние бяхме в София три дни , а Лаци тук както казах, похвърчах по задачи и работи стигнах до извода, че това не е за мен и с огромно удоволствие се завърнах на морето... за скучая еххе.. но пък вече приятели доидоха и вече не е скучно
 Марлелка, честито за колата, сега вече граници за вас няма да има... а и в пазаруването можеш да се отпуснеш.. вече няма да носиш на гръб.. Мими е много сладка
 Алфи, радвам си е теб все по често да видя, малко осната наистина, но като гледам как с щракане на пръсти и и Мария и Ави родиха и еи ги на големите момчета за 2- 3 месеца вече е хеее пиши ги пораснали, абе не точно ама исках да кажа, че времето лети и колкото и да трудно, каузата е добра.. Андреи е хубаво име , но пък щом сте го сънували сигурно има нещо.. така, че смело
 Аз ще се опъна докато Лаци си доспива, времето не е много гот и следобеда ще умуваме как да се забавляваме, днес ме събуди в 6:50 и ме строи в две редици , заспа чак в 14 час.. дзвер
 Аиде до посре... какво ми стана с и- краткото ???

# 248
  • Мнения: 313
mama_meggie , а ние сме обратното на това което казваш. Даная се лигави и лудее когато е с нас, а ако я оставя на баба и дядо ги слуша, при нас е обратното и каквото и кажат това прави, защото тя разбира всичко, вече съм се убедила. Например днес не иска да яде с мен баница, ама с моята баба яде и изяде даже парче и половина, е това какво , а newsm78.
Аз също подкрепям Марлелка, че каквито сме си ние такива са и децата, та нали с наши от кого да се учат и кого да подражават, гледат нас и се учат от нас.Децата ни на тази възраст са като попивателни, например Даная един път да и повторя една дума или нещо, няма значебие какво е и веднага го запомня. Като и кажа донеси ми ластичката си (Например казвам) и тя отиде до баща си и не му казва ластичка, защото не знае как точно да каже обаче се покатери и ми я донеси... и други не е само това.

# 249
  • Мнения: 280
Лека нощ на засповащите!
Ирини, една гледачка само съм уточнила на 6 часа чрез обяви в интернет и вестник.Искам задължително да е от района. Тези дни съм ангажирала до рагдането двете бабби сестра ми и гледачката да са около мен, но по-отделно уж да се пазя/ още го вдигам Ванката/. Катомсе сетя АВи как тичаше след САшко...

Кузманка, Сладки и послушнияки сте явно Flutter а и ти вече имаш подход от опита.НИЕ сега се учим Wink но внимавам да съм постоянна в изискванията.

Мам Меги, дано да е като щракане с пръсти и за мен Close. На Ваньо като му обесняам че няма да е Андрей а името което е сънувал тати  той пак си повтаря "АААндрей", въпреки че може да изговаря и другото/сънувано/ име Laughing.   Така сме си - а на себе си като го питаш как се казва отговаря Я-Я но може да изрича и Ваньо.  Наумил сие че е Я-Я и това е.

Цунки от нас Heart Eyes

# 250
  • Мнения: 109
Привет, привет, момичета-кокичета!

Моля ви, май направих от мухата слон, без да го искам. Много съжалявам! Исках да вдъхна кураж на Кузманка, че нещата са поправими и съвсем не са поводи за допълнително изнервяне. Да, аз имам проблеми със себе си и не за първи път споделям с вас. Естествено не са непоправими, но са достатъчно ясни, че да виждам симптомите им. Прави сте за едно - търпение. MariaF, права си, че имаме нужда от повече търпение, не случайно подчертах, че проблемът е в нас самите, а не в децата ни, но се съгласи, че "палави, да ти4ат , да падат, да се у4ат" е едно, а да удрят и чупят в неовладян гняв, са различни неща. И не мислех, че "няколко мои шамара" можеш си представиш като насилие. Децата ни са с различен темперамент, ние - също. За мен е по-удачен вариант да плесна и да не се повтори, отколкото 100 пъти да повторя да не се прави еди-какво-си и 99 пъти да се повтори, а 100-ния да е успешен. Но това е въпрос на възприятие. Гледам, че и при други работи. Мир!  Peace А Виктор е един голям мъж вече, да ви радва все повече!  Hug

Мил@, да ти кажа - каквато майката, такава и щерката. Hug Нали за това говорим -дребосъците се учат от нас. Аз като не се контя, и на Мими не й минава през ум да си избира дрехите за навън, гривнички съм се опитвала да слагам, но такова дърпане няма, иначе ми е чистница - когато се изцапа, все ме търси да я избърша. Да ти е жива и здрава!  Heart Eyes

yoana77, приказливка такава е тая сладурана Дари.  Hug

mama_meggie, абе това море няма ли да ти дойде в повече?!  Wink

irinii, тук пък всички се оплакват от последната доза ДТК (Мими е с отложени във времето ваксини и затова графика не е като на вашите деца). Та преди 10 дена удариха тази и още една ваксини и имаше подутини, зачервявания, болежки... знам ли, може пък последните дози така да се отразяват. От предишните не е реагирала по такъв начин.
а други ден имам РД и
По мои изчисления това "други ден" е днес, така че... Честит рожден ден! Да си жива и здрава и все така усмихната и приветлива. Желая безмерно щастие и голяма доза късмет! Любовта, която имаш, да съумееш да я съхрниш такава, каквато на теб ти харесва!  Hug



Алина
, стискам палци амниоцентезата да мине без притеснения за теб и малчо! Аз съм правила и като минала по този път ти казвам да не се притесняваш. Ако си попаднала в добри ръце, всичко ще е наред!  Hug За жалост не мога да дам съвет за по-бързо възстановяване на Мими.

А на последната снимка май обясняваш нещо за Мими  Wink
Нали, личи си?!  Wink Hug

Отчитам се - кукленият театър вчера беше превъзходен. Аз се притеснявах дали Мими ще стои мирна 40-45 минути на едно място и дали ще може да привлече вниманието й толкова дълго, но истината е, че чедото ми се държа така, като че ли цял живот (който е годинка и 10 месеца  Joy) е ходила все на куклен театър. Показваше ми какво я впечатлява, ръкопляскаше когато трябваше... изобщо... ей на, вижте ей тоз' чичко изигра всичките кукли, а после обясни, че ги е направил от пластични туби (от омекотители, препарати разни). Качвам снимки от концерта, множко са май.

Bryan Adams and Foreigner

И малко снимки от играта в парка след кукления театър.

Roswell Area Park

С клипчето на Мими с хармониката нещо не мога да се справя - Google Video уж го качва, пък после ми дава инфо, че няма нищо качено. Ще опитам с друг сайт.

Това е от мен засега, днес щяхме да ходим да берем боровинки в една ферма за боровинки, ма ... другата събота ще да е. Направих крем-карамел, ма май ми е на шуплички.  Sad

Прегръдки за всички!  Hug


П.П. Това съобщение не е за вас (поводът е анонимността в И-пространството):
Додо, аз ще престана да ти пиша писма, ти така или иначе всичко разбираш от темичката ни.  smile3534 Ще пиша само на митничарката и трудовия експерт!

Хайде ще драсна някой ред да се оправдая и да не се притесняваш за нас, нали се знаем, куче!  Hug

# 251
  • Мнения: 731
Ирини, честит рожден ден и от нас тримката! Бъди все така красива и обичана и все по-щастлива!  newsm51

Алина, стискам палци за амниоцентезата! Пожелавам ти чудесен резултат и спокойна бременност до края!

Алфи, туй заведение на Хубча с градинката е вече отворено. Може там да се видим в следващите дни.

МарияФ, голям юнак е Виктор! Да, никой не е казал, че е лесно с две бебета в къщи. Моите са си две. По този повод трябва да приключвам. Пожелавам ви хубав неделен ден!

# 252
  • Мнения: 2 123
Спаси се оправи от ваксината. Благодаря ви за коментарите.
Ави, Марлека - благодаря ви, момичета! Най-важното пожелание е да родя по възможност по-лесничко едно здраво, доносено, красиво момиче. Другите пожелания - за другите празници  Heart Eyes
Аз вече си гнездя усилено - оправих дрешника /супер амбициозна задача/, сега идва ред на кабинета. Не мога да спя, а ми се спи. Нали пстоянно сме с пълна програма - социален живот - вчера бяхме на сватба - беше много приятно и имаше още още 6 бременни момичета  Grinning Още в 00.00 часа получих няколко подаръка. Сега ще се приведа в ред и отиваме да чакаме фамилията в ресторанта за празничен обяд, а после сигурно ще продължим да празнуваме със следобени питиета в къщата на наши приятели.
Толкова засега.

# 253
  • Мнения: 313
Иринии, Честит Рожден Ден!!! Бъди много здрава и щастлива!

# 254
  • Мнения: 140
Честит рожден ден, Ирини bdbaloni Пожелавам ти здраве, много семейно щастие, усмивки и само положителни емоции. Весело изкарване на празника Hug

Общи условия

Активация на акаунт