Лято с пеперудени крила, идва при СЕПТЕМВРИйските деца!

  • 20 895
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 858
Честит Рожден Ден,Ирини!

Най-красивото и здраво момиченце ще е факт септември и догодина ще помагат със Спаси да си духнеш свещичките на тортата....  Hug
Весел и незабравим ден!
Марлелка,весело е във вашият сериал и туй то  Laughing Още не съм осъществила намерението си да заведа Арен на театро.
Моето дете,днес се прибира от поредната си почивка.По телефона се опитва да ми разказва какво е правил.Вчера е хранил някакви сърнички и много превъзбудено повтаряше"Мамооо,сане ам,ам...хебче.Аен даде хебче.Мммм вкуснооо!" И явно емоциите са му в повече,защото по цяла нощ си разговарял,смеел и т.н...Пак е станал къдрокос и за подстригване.Нямам търпение да го нагуша.
Хубав почивен ден за всички ви  Hug

# 256
  • Мнения: 872
Честит рожден ден, Ирини! Пожелавам ти лесно раждане и здрава рожба, много 6тастие и усмивки!   bouquet   bouquet   bouquet


Марлелка, Не се съгласявам с теб. Съжалявам за резкия тон и не искам да вливам в изли6ни спорове, но...
Как у4и6 детето да не удря и да не хапе, като ти самата я удря6 ? Няколко леки 6амара са достатъ4ен пример за това кое е редно и кое - не .  Децата копират вси4ко което ние правим . Мир!  Peace

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 959
Честит рожден ден, Иринии !!!
Бъди такава , каквато си ! Нека животът ти бъде обсипан със здраве, щастие, любов, дечица    bouquet



Благодаря ви за съветите за Мими , ще го потърся. Тя като , че ли взе да се пооправя, но дръпна назад с вървенето и ми е много мъчно.
Иринии, и ние снощи бяхме на много хубава сватба. Имаше една мацка, която много прилича на теб, и ако беше бременна, доста щях да се замисля дали не си ти  Wink
Поздрави   bouquet

# 258
  • София
  • Мнения: 3 249
Ирини, честит рожден ден и от мен !!! Желая ти много здраве, щастие и любов и на есен - най-сладкото момиченце Simple Smile

Марлелка, все се каня да ти снимам кварталната градинка, да я покажаш на хамериканците-какво се казва градина - в пясъчника от боклуци не можеш да влезеш. 3 катерушки от на дядо ми новобранската вечер...с кеф да си оставиш детето да си играе...Отделно, че братята роми са я окупирали и да те е страх да стъпиш там. Един ден се наложи да изчакаме свекърва ми там-такава интеграция настана-после ми идеше Хриси с телена четка да го стържа...
С въпросите за възпитанието...имам чувството, че има деца, които от мека дума не разбират-за огромно съжаление моето  е от тях SadАз лично не съм привърженик на шамарите, но много пъти ми е идвало така да го ошамаря, че...Снощи например легнал на пода и с обувки рита секцията, 10 пъти го помолих да престане, а със всяка молба той усилваше ударите. Станах преместих го, а той отиде пак и си продължи заниманието...Побеснях и го затворих наказан в стаята му-не че му дремеше много...
Алина, навих Тони да пише тук при нас, сега остава да навия и теб да пишеш при бъдещите януарски майки JoyБързо възстановяване и успех на амниоцинтезата   Hug
Меги, както неведнъж съм споменавала-да ти завиди благородно на скуката човек hahahaХриси пък обратно на Лаци слуша при баба и дядо, а се лигави пред мен...
Денис, голям пътешественик е Аен, Ваньо си вика Я-Я, а Хриси - АНЕ-нали като му се карам и му казвам : Абе Християне бее. И той човека си вика АНЕ, порядко Иси.
Кузманка, още малко и остана на Дани до яслата-там ще си изразходва енергията Simple Smile
Айде това е от мен, че чакам гости, а не съм се приготвила Simple Smile

# 259
  • Мнения: 169
 Ирини, честит рожден ден!


За възпитанието- хубаво е, че от време на време се повдига тази тема. Аз имам късмет за сега, че Никол ми е сравнително послушна. Според мен си е до характер, не че и нищо не зависи от нас. Наистина трябва да сме много спокойни и търпеливи. Да вдишаме дълбоко и да преброим до три.. ако трябва и повече. Ако съм решила, че нещо не трябва да прави и викна строго "ела бързо" или "не", тя идва бързо и уплашено или сърдито, че не позволявам. Ако е започнала да си играе с нещо забранено я вземам и започавам да я целувам, прегръщам, докато тя ме удря и обяснявам, че не трябва и колко й съчувствам и разбирам, че и е било интересно, но няма как и веднага гледам да я заинтригувам с нещо друго. Внимавам да не прекалявам със забраните и винаги се сещам за тази реклама, обаче универсални рецепти знаем, че няма. При един действа това, при друг - не, днес е едно, утре - друго. Щом обичаме децата си, ще намерим верния път.

# 260
  • Мнения: 4 451
irinii, честит празник!

Желая ти много здраве - то винаги е нужно,
много щастие - то никога не стига,
море от любов и бряг,
на които винаги да те чака някой!


# 261
  • Мнения: 109
Здравейте!

MariaF, няма нужда да се извиняваш за каквото и да е, мисля че водим разговор като големи хора и е нормално да не се съгласяваш с мен за неща, за които ти имаш друго виждане. Не съм си и помислила, че моята гледна точка е единствената правилна. Но продължавам да се чудя защо в думите ми "няколко мои шамара" ти откри опити да отвинтя глава или да счупя ръка, крак! Сама казваш "Няколко леки 6амара са достатъ4ен пример за това кое е редно и кое - не." Децата наистина копират, но копират не само от родителите си, а и от по-големите деца в местната градинка, от чичковците и лелките в магазина или градския транспорт... И си мисля, че бъркаш посоката с този въпрос "Как у4и6 детето да не удря и да не хапе, като ти самата я удря6 ?" Не то се е научило да удря, защото аз го правя, а обратно. Питаш как, а моят отговор е: така детето разбира, че усещането е неприятно - не говоря само за физическа болка, а и че някой просто си е позволил да направи нещо, което не е обичайното поведение. Хубаво е, че отворихме тема за възпитанието, но аз дори не твърдя, че това е начинът ми на възпитание, Просто и това се случва. Изрично казах, че имаме различни темпераменти, които както irinii каза, се проявяват по различен начин в еднакви ситуации.
Моля още веднъж за извинение, че се налага да се оправдавам заради две изречения и нагнетявам обстановката и темата, но си мисля, че с MariaF дори говорим за едно и също нещо, но не можем да се разберем! Мир!  Hug

Доника, скъсваш ме от смях, душа, макар на теб да не ти е много до смях. "Абе Християне беееее"  Joy За градинката какво да ти кажа, освен че само мога да съжалявам. Поледният път, когато ходих и градинката пред Народния театър беше зарината с боклуци, не искам да си представям какво е по кварталните вече. Имах късмета да живея до парк в София и обстановката определено беше прилична.

dennis, целувки за къдрокоско!

irinii, още ти пожелавам и едно прекрасно здраво момиченце, както и леко раждане и бързо възстановяване!

tonitta
, казали си ги чудесно!  Hug Универсална рецепта няма.

Аз пак да се оплача - вчера от крем-карамела, днес - от баницата. Корите бяха ужасни, плънката ми се оказа в повече за тях и... яде се де. Да видим как ще се справя с обяда.

Хубав ден! Hug

# 262
  • Мнения: 481
ехооо

Честит Рожден Ден, Ирини! Здрава, красива и влюбена, и една прекрасна принцеса през септември   bouquet
Разби се ти от сватбиии, разби се...  Laughing Страхотно!

Много сладки снимки пак видях... Фибичкаааа, страхотен туризъм си правите вие  Hug

Нашата почивка се сгромоляса със страшна сила, т.е. изкарахме там 3 дни, но в басейна се топнахме за 15 мин през третия ден, а в останалото време по 2 пъти на ден пускахме децата в джакузито в стаята  Laughing такъв студ през лято не бях брала отдавна  ooooh! Важното е че разнообразихме и сменихме обстановката де... определено си се забавлявахме с децата и приятелката ми...

И аз да се втасам за беляджии и възпитание  Mr. Green От всичко прочетено до тук си дадох сметка, че аз съм една средностатистическа майка-възпитателка... И хич не си мислете, че дете, което се бие се бие щото го е видяло у дома... има достатъчно места където го вижда... Телевизия, детски градини, паркове... Ивайло 3 години освен BabyTV друго не е гледал, и баща му беше силно възмутен от интереса му към Костенурките Нинджа... всички знаем що за детско е това... А и ето пример... С Ивайло, който уж е по-голям и смея да твърдя принципно много разбран, и с убедителни аргументи вдява, обачеее вчера като се заинати за поредната 21-ва Нинджа... е нямаше словесна сила, която да го убеди, че не може да я получи... накрая ми се отплесна ръката и се приключи...  Mr. Green
Аз по-скоро се дразня, като вземат да се надприказват майки на кой колко му е палаво детето и на кой колко му е трудно... няма леснооо, всички сме в кюпа и го знаем... аз от 4 години насам кафе като хората не съм пила... вярвам, че ме разбирате  Mr. Green И ей сега на почивката ни, ми моите деца не спряха да беснеят, храненето ни в ресторанта беше едно безкрайно забавление за тях, игра с камината, с декорацията, със сервитьорите... ми от страни сигурно е имало и укорителни погледи, но как да забраниш на едно 2 годишно да тича, съответно 4 годишното също иска... Детето на приятелката ми през цялото време седеше и ги наблюдаваше, и мрънкаше... що го дръпнали, що не го дръпнали, защо му седнали на стола, а защо му станал от стола... И така различни смеее, различни...

Милааа, кога ще я видим таз коконка Неси?! Laughing

Доника, не ни излагай пред чужденците бреее  Mr. Green Снимай новата придобивка в квартала, дай да гледаме положително на нещата  Mr. Green

Алфи, стискам палци, ех кога се извъртя времето и твоето време дойде  Peace

Денис, голямо моче имаш тиии, браво на любазнателко...

Марлелка, а дано обяда да те задоволи най-сетне  Mr. Green

# 263
  • Мнения: 2 123
Ей момичета, много ви благодаря за вниманието!  Hug

# 264
  • Мнения: 1 174
Ирини,честит рожден ден и от мен!Желая ти много здраве,късмет и една здрава и прекрасна дъщеричка на есен!

# 265
Честит рожден ден, Ирини! Пожелаваме ти най-вече здраве - за теб и любимите ти хора, и леко раждане - с най-прекрасния резултат!

   bouquet
Не мога да коментирам друго, че пиша от телефона и ми отнема ужасно много време

# 266
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,irinii!!!


Такаааа,бях пропуснала няколко темички,но съм упорита и си ги изчетох подробно.
Нали не сте ни забравили?Ние с Крис сме си супер,комуникацията ни в момента е в разцвета си,защото е станал невероятен бърборко.Непрекъснато нещо обяснява,жестикулира и сменя тона според ситуацията  Joy Вечер докато се гушкаме за лека нощ ми разказва какво е правил през деня,какво е ял,с кого е бил,къде е ходил,нищо че в повечето ситуации съм присъствала и аз
За възпитанието-ами за сега(чук) нямам никакви проблеми,много е разбран.Не че не прави бели,но моят праг на търпимост е много висок и рядко нещо може да ме накара да повиша тон.А и имам впечатления от мои познати майки,че безкарйното повтаряне на "не","недей","внимавай",само обезсмислят тези думички и май много често ги казват вече по навик,без необходимост в ситуацията.Аз рядко казвам "не",когато наистина е нужно,но пък ефекта е поразителен,Крис замръзва,идва при мен и чака да обясня защо съм казала "не" и понякога става толкова увлекателно,че в друг момент при същата ситуация сам си казва "не" и си обяснява нещо.Всеки си знае детето и си има свой начин на възпитание,щом действа значи е ок.
С удовлоствие разгледах снимките на всички,тези дни и аз ще пусна да ни видите
Малко ми е каша в главата на кого какво исках да кажа и за да не се изложа само ще пожелая успех и спокойствие на бремелинките,да са здрави всички дечица и весела почивка по морета и планини!
Цунки  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 23:13 от Плами

# 267
  • Мнения: 872

Марлелка, дале4 съм от мисълта 4е посинява6 Мими от бой, но

въоб6те не говорим за едно и съ6то. Пак казвам, удрянето под каквато и да е форма не одобрявам. Дори и по ръката, по памперс или по дупе, леко или силно, със злоба или възпитателно - НЕ одобрявам плясването!!!! Самия жест обърква детето, и то смята 4е то4но така е редно- да удря
Хайде стига толкова от мен по темата...  Peace

# 268
  • Мнения: 79
Привет мацки!
Баща и син се приспиват и аз използвам паузата Simple Smile
Ирини, мила, честит празник!    bouquet  bouquetБъди все така обичана и още едно малко същество да заеме място в любовта около теб!
За рекацията след Пентаксима, и аз за съжаление мога да споделя, че на  Ян ми се поду крачето и имаше почти 12 часа темп.
Рени, добре звучи почивката ви въпреки лошото време. тук е лято, 28-30 градуса, май и следващите 2 седмици ще е така, което е добре за нашата ваканция с мечето.
За възпитанието на Яни, и аз няма от какво да се оплаквам, прави разни бели, но когато е нещо сериозно, се обясняваме надълго и нашироко, ако трябва и показно правим, той е доста разбран и разбира доводите. Е, има моменти на тръшкане, но са само в редки периоди, през останалото време си е споко, макар че много тича и лудува.  А и яслата има доста позитивно влияние относно самостоятелност, дисциплина, толерантност ит .н.
Мила, малката Неси голяма дама станала Simple Smile
Ави Hug
Днес се разхождахме в една гора, комарите ни похапаха, после баня на терасата, колективно спане и разходка до една детска площадка, а сега сме се наточили за киновечер с хапване.
Аз вчера ходих на 3д видеозон и фет. морф, всичко е прекрасно, само че беборана е седалищно,  но аз мисля че ще се обърне поне няколко пъти до края. И както се надявах да е бебе с нормални размери, сега май пак ще е гигант, 31 седмица - 2.2 кг. Утре ще ходя при моята лекарка и ще обсъдим положението, трябва и изследванията да са готови.
Целувам ви Simple Smile

# 269
  • Мнения: 280
Ирини  bouquet  bouquet  bouquet здрава с леко раждане и КЪСМЕТ!!! Щастлива рождена година Hug

Общи условия

Активация на акаунт