Лято с пеперудени крила, идва при СЕПТЕМВРИйските деца!

  • 20 896
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Ирини, ЧЕСТИТ РД...вече малко на патерица


Желая ти едно красиво и здраво малко чудо след няколко седмици...Много любов и здраве!!!

Ние се завърнахме тази вечер от спонтанно посещение на Гърция за уикенда!!! Въпреки пътя и се чувствам доста отпочинала, но още багажи имам да оправям... Rolling Eyes
Имам и аз какво да добавя по темата с възпитанието,но утре на свежа глава!

Приятни сънища на всички!

П.С. Марлелка, разгледах снимките от концерта....страхотно е било...личи си!!! По-често да ме правиш съпричастна на такива събития!

# 271
  • Мнения: 109
въоб6те не говорим за едно и съ6то.

MariaF, извини ме за което! Подвела съм се от този ти пост.

Няколко леки 6амара са достатъ4ен пример за това кое е редно и кое - не .

 Peace  Hug

steli-ssd, с най-голямо удоволствие, планувам Род Стюард, ма не се знае нищо засега. Ще те държа в течение.  Hug

Chochy
, радвам се за госпожицата.  Hug

Rени, с мусаката от вчера обяда беше повече от добре. На Мими спретнах един ориз със спанак и явно се справих, че тя пък си поиска и допълнително.  Hug Ама пак ще се оплача, климатикът не бачка и у дома е 320 С. Това влажно лято няма ли край?!  #Cussing out

Приятна ви седмица на всички - малки и големи!  Hug

P.S. Справих се с видеото. Ето Мими и хармониката

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 04:33 от Марлела

# 272
  • Мнения: 313
Марлелчице, Миминката ти е много сладичка с тази хармоника, бон-бон... Hug

steli-ssd , завиждам за уикенда в Гърция... Wink

Chochy [ /b], Даная ту беше нормално, ту седалищно, до последно, даже беше седалищно и най-накрая се обърна, да ти кажа, така, че има време... Пък ако не се обърне те лекарите ще преценят... Успех все пак ти желая!!! Hug

# 273
  • Мнения: 215
Здравейте бандаааа!

С мааааалко закъснение ...

Ирини, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Наистина няма нищо по-важно от това, да си заобиколена от тези, които правят живота прекрасен, затова ти пожелавам едно вълнуващо посрещане на малката принцеса, изпълнено само с радост и щастие и нека появата и на бял свят даде началото на една красива приказка, написана специално за теб, от теб!



Завърнахме се и ние снощи по късни доби. Попътувахме пак порядъчно - бяхме в Сливен, София, Самоков, че даже и на Рила се качихме, на Мальовица да се поразходим и изпием по една, две бири.  beer  Oha! В София успяхме и с Ави и нейните двама сладура да видим, колкото само да и отворим работа да къпе после сладкия Сашко, че Йоана го направи целия в пясък. ooooh! И тамън по темата с възпитанието - голяма лошотийка е станала... Тъкмо беше свикнала да общува любезно с децата, но откакто хванахме гората с нея, забрави всички добри маниери и така ходи да се саморазправя, че не истина направо.  piasyk Незнам характер ли е какво е, но знам че справянето с този и други проблеми сега и за вбъдеще е моя задача и отговорност, но не приемам тези задачи като тежест, а напротив - като предизвикателство. Родителството определено ми е интересно занимание, старая се повече да вниквам в поведението и емоциите й и да търся причините, повече да я разбирам. Водя се основно от правилото, че каквото посееш, това ще поникне, но в интерес на истината не винаги имам това време и настроение да сея само положителни неща, а и не съм единствената която пуска семенцата. Не е лесно и все по-трудно ще става, но всички ние сами сме избрали този път и по него ни води вярата, че с много грижи и любов ще отгледаме най-прекрасната градина! flower
Оставям ви сега и отивам да .... абе много работа ме чака. Tired
Чао! Heart Eyes


# 274
  • Мнения: 2 123
Мдааа...
Марлелка повдига темата за хапването  и да ви кажа - единият подарък, който получих от приятелките с ивчера беше машина за хляб. Днес с нетърпение пъснах първата доза и съм изумена - по-вкусен хляб не сме яли никога. А и по-здравословен- все пак тези консерванти, с които пълнят хлябовете по магазините...  ooooh! Та съм много ентусиазирана и щастлива да станем 100кг в къщи.
Чочи, ти се тревожиш от голямо бебе, аз от малко - важно е да са здравички и зрели при появата си - пък големи или малки - както господ им е заложил. Радвам се, че така добре се адаптирахте в чуждата страна, но пък на хубаво се свиква по-ллесно Wink
Стели, чакаме разказче от слънчева Гърция!
Рени, това с "липсата на спокойно кафе от 4 години" ми прозвуча обещаващо за моите следващи 2  Laughing
Мила, виж ти какво нещо са децата- колко различни интереси и предпочитания от съвсем малки имат. Жива и здрава да е кипрата ти.

Спаси днес е нещо ревлив... мрънкането започва първо като глезене, а после преминава в някокво самосъжалително оплакване, но със сълзи и ...чак на моменти се замислям дали му няма наистина нещо... Confused

Още веднъж- благодаря за пожеланията  Hug

# 275
  • Мнения: 4 451
Здравейте, сладурани! Grinning
Най-после намерих малко време. Та рекох да ви "видя" как сте. Сигурно вече ви писах, че Мими ще си е цяло лято у дома. Сборната група в ДГ тази година е само една, няма места и учителките ме помолиха учтиво да си я гледам. Домашната обстановка и нашето постоянно присъствие и се отразяват чудесно.  Grinning През август ваканцията за нея ще бъде пълна, защото психоложката и логопедката излизат в отпуск. Ще трябва да заема тяхното място за месец.
В средата на следващия месец ще идем за седмица в Родопите, после още една в Бургас. Но мама ми е обещала през октомври (когато приключи сезона, че тя е сезонен работник) да дойде, за да ми помогне. Мисля да се възползвам, да оставя децата на нея и да отида съвсем сама някъде. Приятелка едва ли ще дойде с мен, че всички си имат ангажименти. Чувствам, че имам страхотна нужда от малко спокойствие, колкото и егоистично да ви прозвучи. Embarassed
А Веси е моята гордост, толкова лесно се справихме с махането на памперса, че сега дори не се налага да нося резервни гащички и дрешки. Не пропуска да ми каже, и е невероятно горда да ми покаже пълното гърне. Laughing
Рени, и аз като теб не съм пила кафе спокойно от 6 години вече. Laughing Непрекъснато съм на щрек, все се намира кой да ми разбърква кафето, да ми дърпа чашата, да иска да стана и да ида до пързалката и т.н.  Mr. Green Ама викам, че през следващите 100 няма да е все така.
irinii, чудесен подарък! Със здраве да си го ползваш и да му се радваш. Представих си аромата на домашния хляб...  chef
Фибичка, как се радвам на вашите идилични разходки! От сърце! Много хубаво си го написала за възпитанието, родителството и въобще за пътя, който в края на краищата наистина сами избрахме. Grinning
Марлелка, страхотна музикантка е Мими! Сладурана! Heart Eyes
Плами, чудесно е, че успяваш да запазваш самообладание. наистина, мисля че ние българите възпитаваме децата си с прекомерната употреба на "Не!", "Не може!", "Не пипай!, "Не прави така!" и прочие забрани. Аз лично се старая да забранявам само, когато се касае за нещо заплашващо живота на децата ми, но май не винаги успявам. Confused
А Reни, акто винаги щастлива и оптимистична! Hug Така ме зареждат твоите постинги, супер си!
Лека нощ! Целувки! Heart Eyes

# 276
  • Мнения: 3 993
irinii Честит рожден ден на патерица Hug  bouquet
И Амарето ти честити  Hug

Нас ни хвана чревния вирус и си го предаваме в къщи Rolling Eyes

Амарето няма компютър Sad Явно нещо е изгоряло .Ако някои иска да и каже нещо през мен да го прави  Hug

Имаме си ново фото и снимките ги прави мноооого по добри от досегашните Peace

Онзи ден записвах думичките на Ники които се увеличават всеки ден -като папагал е  Crazy
До сега са към 80 думички.Любимите му са маш /марш/ и цапа /изцапал се е/ .Особенно за последното ако не го изчистя се почва пищене че се е изцапал Joy
Вчера купих грозде -мин година го ядеше сега си играе на топчета с него и си го пълни по джобовете Crazy
Немога да ви изчета  Rolling Eyes пак ми вика маш и ме бута да ставам  Mr. Green

# 277
  • Мнения: 169
Здравейте,
DZ, много поздрави на Амарето! Браво на приказливко Ники и честито фото, много хубави емоции да запечатате! А на вируса да му казвате "маш" и да си ходи.
Плами, трябва да се видим скоро Крис да предаде някой друг урок по български на Никол, че току виж си обогати малко речника.
irinii, честита придобивка! Много е хубаво когато ти подарят правилния подарък  Simple Smile
Марлелка, браво на Мими, цяла мелодия е измислила, не така безцелно да свири  Grinning
Доника, не ни излагай пред чужденците бреее  Mr. Green Снимай новата придобивка в квартала, дай да гледаме положително на нещата  Mr. Green
Joy това за чужденците (в лицето на Марлелка) много ме разсмя.
'Ай' бай, после пак!

# 278
  • Мнения: 481
ехооо

Честито ново фото на ДЗ, сега по-честичко да ни показваш снимки  Wink Поздрави на Амарето и от нас  Peace
И като съм тръгнала да честитя, честита кола на Марлелка  Peace Многооо готини снимки показваш...
Пък аз щях да снимам днес новата придобивка в квартала и да изпреваря Доника с боклука, но настана голяма лудница и се отплеснах, утре  Mr. Green
Ириниии, отряза ни Марианка и следващите 2 няма да има спокойствие  Laughing И кво сега, у вас ухае на хляб... ууу умирам за такава миризма, у дома обаче Йордан меси, аз само лапам Mr. Green Какъв хляб прави?
Марианка, браво на Веси... А ти си се доказала, че се справяш в трудни ситуации, ще се справиш и сега, пък после ти пожелавам истински релакс  Peace
Ех, тази Фибичка с нейните пътешествия...
Не знам характер ли е какво е, но знам че справянето с този и други проблеми сега и за вбъдеще е моя задача и отговорност, но не приемам тези задачи като тежест, а напротив - като предизвикателство. Родителството определено ми е интересно занимание,
много ме изкефиха тези разсъждения, макар че ги извадих малко от конекста де... и се присъединявам ако позволиш към тях  Peace
Стели, браво за почивката, имаше нужда ти...
Боян пък  след толкова къпане на Долна баня, непрестанно отваря вратата на банята и иска да се "къпи". Вчера много ме изненада как води една футболна топка с краче от врата до врата, днес пък със завидна упоритост около половин час се е борил с един пъзел (страст на батко му иначе) и се пъне и ги муши елементите  Mr. Green Баща му пък го готви да го прави металче, много щял да се кефи да кофее, и щели заедно да си ходят по концерти (обаче има много поведение да пази преди да води децата където и да е, щото на концерта на Металика освен всичко друго участвал и в поло ooooh!) абеее

# 279
  • Мнения: 109
Ехо-ехо-ехо (отговорили ехото на ехото на Рени),

виждам чудесно я карате. Аз възстановявам ума и дума след прекарана нощ, в която температурата у дома надхвърляше 320 С. Никой не мигна. На мен ми идеше да сдера кожата си. Сутринта още в 8.30 дойде поддръжката, изкърти стария и го смени целия климатик. Ама се озориха на тези температури. Иначе тия дни съм се разготвила, к'во ми става?  newsm78
irinii, машината за хляб е следващата запланувана покупка, щото тук хляба няма нищо общо с този в България - сладък е, като че си топя кифла с мармалад в кебапа.  Sick Честита придобивка и със здраве да си я ползвате!

Rени
, то тук чисто и подредено, ма аз всеки път си казвам "Що не е в България тоя парк?!" Така че плюсове и минуси си има всичко.  Hug И моята Мими се сърди, когато й спра водата след къпане, сега се научи да затиска чучура с ръка и настава още по-голямо забавление. А не дай боже аз да вляза да се къпя - драмата е окончателно заформена.  Peace А на пъзелите с повече елементи, Мими се опитва да ги прекрои като не влизат там, където тя е решила, та някои от пъзелите са прибрани за по-добри времена. Eдна приятелка й даде пъзел-книга - на всяка страничка отделен пъзел от 10 елемента, като се разреди, отдолу има същата картинка за помощ. Интересна работа, ма точно тя е прибрана.

tonitta , Мими дори и танцува с приклякване, днес такъв концерт изнесе на мъжете, които сменяха климатика, че изпопадаха от смях.

DZ, поздрави на Амаретка, а на теб честито ти фото, давай снимките. Много думички знаете, браво на вас! На Мими също ги записвам, но само малко по-отчетливите, иначе "па" е и "паднал", и "пАри", и "памперс" и още половин дузина думички - така мога да ги докарам и повече от вашите.  Mr. Green Вчера ми направи опит за изречение от две думички - казвам "дай ръчичка", тя ми отговаря "не дай" (демек, не иска да я държа).

Мари_Анка, дерзай!  Hug

Фибичка, гората си е важно нещо, тя Йоничка ще се върне пак в добрите нрави. С удоволствие чета за планини и разходки.  Hug

Хайде да вдигам мъжО за работа, стига толкова почивка.  Mr. Green

# 280
  • Мнения: 2 123
ДЗ, честита придобивка  Hug
За бърборенето - продължавам да няма с какво да се похваля - предимно мучим...  Rolling Eyes
Марлелита, нещо съм пропуснала аз МПС-то - със здраве и на хубави места да те кара!
Ренка, готови са ни футболистите - и спаси води топката и то тичайки на много дълги разстояния.

# 281
  • София
  • Мнения: 3 249
Хелоу!!!
Е тя Рени нали ми се скара, че все плюя квартала-е поправям се(ама като бях писала поста бе бях видяла още придобивката Embarassed) Та да ви се и похвалим - откриха тенискортове с футбулни игрища и едно кафенце, в което има детски кът и мини футболно игрище. Та ще трябва да организираме един септемврийски турнир на наша територия. Игрището е супер-Рени да приложи снимковия материал. Е, Хриси ще е от тия дето ще пречат, че засега само хвърля топката и вика ГОООЛ, но дотогава Бобо може и да го научи Joy
Ирини, честита машина. И аз бях си поискала такава за РД, но получих Монитор, който беше по-належащ. А и така ще устискам с килограмите. Една съседка има и какви хлебчета, питки и други вкусотии прави...ох като се присетя  и спирам, че...
Марлелка, честита кола и безаварийна Hug Вече сте на хладно Simple Smile
ДЗ, честито фото. Поздрави и от мен на Амаретка и да си оправя по-бързо компютъра Simple Smile
Марианка, ще се справиш с трудните задачки Simple Smile Не разбрах-успя ли да намериш сандалките?
Ох, ставам, че едно голо дупе чака за памперси при баба си Simple Smile

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Здравейте, дойде и моето време за включване.... Hug

Доника , много свежо и интересно звучи новата ви квартална придобивка! Чудесно е че ще има къде да щурееят мъниците!
Марлела , и аз май забравих да честитя новата придобивка...безаварийно да ви вози с Мими из американско... Hug  В тези жеги без климатик е неприятно,но вече ще спите по-спокойно!
irinii, машината за хляб е много хубава придобивка,но аз хляба гледам да го изключвам от менюто..моето ,де... Rolling Eyes Все забравям да каже,че бременското ти коремче е много сладко, а и много ти отива.... Wink
Rени , на Металика и аз им бях фенка на младини и на концерта им в Пловдив преди години  присъствах...направиха страхотно шоу....въобще падам си аз по концерти,но за съжаление отдавна не съм ходила, а много ми се посещаваше Лени Кравиц...но следващия път.. Thinking
DZ , честита придобивка и поздрави на Амаретка, след 10-на дни може да направя едно живо включване.. Hug
Мари_Анка,браво на Веси за гърнето! Аз нямам особен напредък със Стенли,но може би вината е моя,защото да си призная не ми достига времето за по-продължително обучение... Embarassed Но поне вече знае какво се прави на гърнето и ми казва от време на време,че има пиш и аки... А с Мими със сигурна,че ще се справите и през почивката! Peace
Фибичка, страхотно сте си прекарали на планината! Йоанка съм сигурна,че бързо ще влезе в релси и ще си припомним добрите обноски  Wink!

Аз тази седмица съм малко по-свежа,въпреки че вчера и днес пак ми беше адски натоварено, но мисля от другата седмица да намаля темпото и да почна да се приготвям за морската почивка! Планираме няколко дни без Стенли и няколко с него, освен това сме и на кръщене на морето, а след морските приключения се надяваме да направим и малка почивка на планина!
Уикенда в Гърция беше страхотен ....както винаги ми действа зареждащо...хапване, пийване и фрапета на плажа. Морски бани не можах да направя много поради обективни обстоятелства!
За Додо - станал е голям бърборивко, опитва се да прави изречения от 3-4 думички, повтаря почти всичко,което чува и е станал голям инат...Даже се опитва да ни командва къде и каго да седнем,легнем и т.н.
На моменти ми става трудна да го контролирам,защото ако не стане на неговото вика,пищи,ляга по земята и замеря с предмети...приемам идеи за справяне с тази ситуация... newsm78 Иначе с други деца се държи много добре, въобще не е конфликтен, на разни детски тържества всички го хвалят,че е много послушен и мил,но вкъщи.... ooooh!
Такива ми ти неща около нас....отивам сега да направя вечерята,че изписах света!

Да скоро!

# 283
  • Мнения: 313
Здравейте... Hug

Влизам само забързо, докато сме у майка. На Дани днес и беше 1-ви ден на яслата. Отиде с голмо внимание и даже ми викаше, "мамо искам децата"... Влезе с сестрата настаниха я на едно столче и аз тръгнах, изчаках малко отвън, не плака и си тръгнах... После  гледах от страни на яслата се виждаше, бяха качени на едни люлки и ги люлееха... И вече като отидох да  я взимам се разплака, ама яката... Това е чао!

# 284
  • Мнения: 4 451
Добро утро, сладурани! Grinning



Скоро май не сме пили кафе у дома на тераската. Wink
Веси е болна, лепнала е от неприятния летен вирус - разстройство, повръщане и температура. Днес изглежда по-добре, но разстройството продължава. Confused Дано не се зарази Мими.  Утре двете с нея ще ходим по женски на екскурзия за един ден до Перперикон.
Снощи Мими като си миеше зъбките забелязах, че зад единия преден млечен зъб е излязъл нов. Един зад друг са. Shocked Та днес непременно трябва да я заведа на зъболекар, въпреки че млечното зъбче е много разклатено, но не дава тати да го извади. Като гледам как се очертава, май ще носи шини след време.
Доника, за щастие си намерих обувките. Grinning Забравила съм ги в кафенето на гарата, добре че барманката се оказа свястна жена. Чудесно е, че си имате такива интетесни придобивки в квартала. Ние тук пък се нуждаем от хубави детски кътчета, но уви!
Кузманка, Даная ще свикне. Даже чудесно се е представила като за първи ден. Кога започваш работа?
steli-ssd, браво за почивката! Приятно изкарване и на другите местенца! Важното е, че Стенли вече осъзнава нуждите си, а времето ще си му дойде. Веси сама се научи преди 2м., покрай Мими. Не съм и предполагала, че с нея ще ми е толкова лесно. А иначе за тръшкането, май всички са така, влизат в бебешкия пуберитет. Thinking
ДЗ, честито и от мен за новата придобивка и сърдечни поздрави на Амарето!
Усмихнат ден на всички! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт