ДЕКЕМВРИйската тайфа расте, в нас живее мъничко дете!

  • 9 272
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 152
Нашия бебо ще се казва Божидар.Това съм го решила от много отдавна и като казаха ,че ще е момче вече е сигурно,че това ще е името.

# 76
  • Мнения: 551
Здравейте мамчета  Hug
Мен днес ми е  Sick  Sick  Sick кофти работа, но няма как дано скоро да се свърши  Praynig
Ама тези мъже имат страхотно въображение, искренно ме развеселихте  Joy
Йоанче и аз мисля да пропусна първата ФМ, още повече че и самия доки ми каза че тази първата била доста излишна и за това ще ходя средата на юли.
Стискам палци на всички, които чакат резултати  Praynig
Весел и усмихнат ден  Hug  Hug  Hug
А за имената забравих  Embarassed
Ако е момиче - Славяна, ако е момче Бранимир.Обаче моичкия нещо се цупи и ме заплашва с това, че все пак той ще ходи да го записва.От друга страна пък и не дава негови предложения.Ще видим какво ще правим  Thinking

# 77
  • Мнения: 342
Геви, препечени филийки със сирене и стискаш докато отмине Simple Smile
Аз в крайна сметка не отидох да си запиша час, ще изчакам 18 г.с. - тъкмо тогава (както каза Зари) ще можем да огледаме добре шушулчо.
Как ги измисляте тези имена незнам.. на мен ми идват сума ти и мъжки, пък женските са ми кът нещо.

# 78
Здравейте на вси4ки мами от мен искам да се присьединя и аз кьм вас и заедно да трапнем в очакване на този красив момент. Да се представя аз сьм Мария от петрич, на 23 години термина ми е на 22.12.2008г

# 79
  • Мнения: 551
Мерси за рецептата Йоанче  Hug
Давай предложения за мъжки имена на мен ми е по- лесно с женскити  Laughing
Добре дошла при нас Миме леко бременеене   bouquet
Йоанче, сега обърнах внимание на подписа ти и видях, че сме долу-горе на равно ти за кога си определена  newsm78
На мен ми казаха, че съм за 1.01, но щяло да се роди тази година.Аз като си смятам ми излиза 30.12.

# 80
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 773
Добър ден мили мами.   bouquet

Днес ходих на лекар и си имам термин 24.12 Laughing

Записах се на ЖК изследванията са много добри,  Peace но си имам и бактерии, които често ми се появяват и без да съм бременна!

Гледахме гръбначето, ръчичките, крачетата, едвам чухме и сърчицето, че рипаше като лудо Joy Joy Joy
Пол другия път можеби ако се кротне каза доки. Тогава ще ми прави и ФМ - живот и здраве на 21.07!

maria_taushanowa   добре дошла в отбора! Hug

# 81
  • Мнения: 342
Мария, добре дошла в отбора! Hug

Геви, аз по календарите в нета съм на 31.12, но според доки - 03.01. Абе когато - тогава Simple Smile Здраве да е.
Ами мъжките имена - за много се сещам. Мога да изпиша няколко страници Simple Smile Адриан, Благомир, Стелиян, Максим..  с всяка буквичка си имам по няколко любими. Обаче за момиченце.. сънувах едно име и засега друго не ми е дошло на ум - Алина. Но не съм чувала това име досега и нито знам какво означава, нито с какъв произход е.
В крайна сметка има толкова много именници, от които могат да се черпят съвети. Peace

# 82
  • Мнения: 154
Добре дошла на maria_taushanowa  Hug Много се радвам че към отбора се присъединява още една петричка мама  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 5
много бързо пишете бе  мами  Hug

# 84
  • Мнения: 19
Добре дошла на maria_taushanowa smile3525 Лека бременност ти пожелавам в тези жеги, които предстоят.

Какво значи това ИМАМ ТЕРМИН?!? Rolling Eyes
Балев като замерва и гледа бебчо каза, че съм два дена по-напред от термина, който аз си смятам. При моят доктор като ходих миналата седмица, ме изкара два дена по-малко от това, което излиза по всички таблици, а като ходих на ЖК в началото ме изкара също два дена по-малко. Сега да видим в четвъртък като отида какво ще каже докторката. Но все пак от всички тях Балев има по-добрия видеозон и не знам на него ли да вярвам. newsm78

# 85
  • Мнения: 20
Да и аз съм за списък с имена  Hug
Мен ме боли глава  ooooh! тези които имаха оплаквания от главобол,мина ли им?

# 86
  • Мнения: 19
Мен ме боля глава миналия уикенд, но ми мина. Отдавам го и на времето с тези температурни разлики, които бяха тогава. Не знам какво може да ти помогне newsm78. Виж си кръвното налягне. Може да е и от това. Пожелавам ти скоро да отмине Blush

# 87
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте..
и аз да се включа в темата за имената
Синът ми не сме го кръщавали на никой от роднините, за да не се сърдят, тъй като е първородно внуче и пра-внуче на всички. Исках Българско и царско име...но да си има и имен ден. Доволни сме от избора.

За бебо, тъй като се очертава пак мъж , ми е по-трудно с избора. както беше казал някой по-напред в темата- трябва да звучи мъжко и по-нататък бащино.....И някак си не си представям имена като Денис( Денисов Mr. Green)... и прочие "оригинални" имена. на мен са ми смешни и пошли....Та нали името е за цял живот и детето не трябва да се срамува от него.

И сега дилемата ми е мн. трудна....Името Трябва да е:
* българско,
*царско,
*и да има имен ден.
....а и забравих: в умалителен вариянт да не звучи като на кученце: Петър(Пепи), или прасенце- Георги( Гого,Гошо),  Тодор( Тошо)

 
За момента на изискванията ми отговарят: Калоян, Йоан и  Божидар( но не е царско и няма имен ден)
Давайте идей, момичета

ooooh: Трудна работа, много съм взискателна, не знам до къде ще я докараме, но  поне има много време за размисъл.

# 88
  • Мнения: 19
Права си, Бръм и имен ден трябва да има детето, и освен това името му остава за цял живот. Трудна работа, но нали все пак имаме още няколко месеца. Брат ми и снаха ми, когато чакаха първото бебче бяха си направили списък с имената, които харесват и стоеше окачен на хладилника. Всеки ден си го гледаха и мислиха. Май така трябва да направим всички, да пишем, да се интересуваме какво значи името, има ли имен ден, има ли хубаво умалително и т.н. newsm78

# 89
  • Мнения: 138
Здравейте и от мен!
За първата фетална морфология– само си четях тук и страдах, че не съм си в БГ, за да си я направя.  Обаааче, за моя най-голяма изненада, наблюдаващата ме докторка ми я направи съвсем изненадващо, измери разните гънки и каза, че на този етап всичко е наред!
Що се отнася до имената, за момиченце си имаме няколко, но за момченце - нито едно. Името на сина ми го мислихме много време, беше много трудно. Наистина, с мъжките имена е сложно!
А терминът е съвсем относително понятие, никой не може да определи отсега кога ще се роди детето. Синът ми уж щеше много да избърза, а пък накрая го преносих...

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 17:07 от silvanka

Общи условия

Активация на акаунт