Тегло при бременност и Вид раждане

  • 17 734
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 761
И двете си деца родих нормално. С Алекс имаше медицински предпоставки за секцио, но в крайна сметка всичко се оправи и родих нормално.
С 1вата брем. качих 25 кг, с 2рата - 20.

# 16
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И двамата родих нормално.С първата бременност каших 22 кг.,с -15 кг.

# 17
  • Мнения: 2 960
първото си дете родих нормално-бях качила 10 кг.Второто си дете родих секцио-качих 8 кг. Определено  за мен секциото мина далЕЕЕЕч по леко от нормалното.Възстанових се много бързо,не съм имала никакви проблеми.Ако трябва отново да избирам как да родя-определено и категорично -секцио!!

# 18
  • Мнения: 3 675
Аз нямам деца и никога не съм била бременна, но ще раждам с цезарово сечение заради проблеми с очите.За килограмите четох, че бременните трябва да качват максимум 15 килограма, защото ако са повече бебето било предразположено към затлъстяване.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз нямам деца и никога не съм била бременна, но ще раждам с цезарово сечение заради проблеми с очите.За килограмите четох, че бременните трябва да качват максимум 15 килограма, защото ако са повече бебето било предразположено към затлъстяване.
Хм, не мисля, че това е вярно, за затлъстяването. Затлъстяването според мен е по-скоро ген, отколкото качени кг през бременността.

# 20
  • Мнения: 7 201
Родих вагинално и пак такова предпочитам. Причина - така е отредила природата и не виждам защо трябва да се върви против нея, ако не е наложително
Peace Това е и моят отговор.

# 21
  • Мнения: 5 391
Гледам че си съвсем в началото, дето се вика вчера си направила бебето и гинеколога те съветва вече как да раждаш Rolling Eyes
Не знаех, че докторите навън подкрепят секциото.
Иначе аз родих два пъти нормално, не си представях да е иначе.

# 22
  • Мнения: 9 973
нормално родих,8 кг. качих

# 23
  • Мнения: 5 401
Аз родих нормално, качих 13 кг.

Той каза, че с технологията сега, не разбира, защо жените раждат нормално. 

 Shocked Shocked Shocked Shocked
Ми може би, защото природата така го е измислила...


 Peace

# 24
  • Мнения: 1 763
Аз исках да родя нормално, така и стана. Пак бих родила така. Качих около 25кг, бебето се роди 3.950.

# 25
  • Мнения: 91
БИХ ИСКАЛА ДА РОДЯ ВАГИНАЛНО, АКО ПРОБЛЕМ НЕ ИЗИСКВА СЕКЦИО.
СЕГА СЪМ КРАЯ НА 6-ТИ МЕСЕЦ И СЪМ КАЧИЛА 7КГ.КАЗВАТ, ЧЕ НОРМАЛНО БИЛО ПО 1КГ. НА МЕСЕЦ, ВЪПРЕКИ ЧЕ Е СТРОГО ИНДИВИДУАЛНО, ПРЕДНИЯ КАЧИХ 2КГ. ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ Е УСПОКОЯВАЩО, ЧЕ ЗА БЕБЕТО Е ДОБРЕ ТОВА НАПЪЛНЯВАНЕ, ЗАЩОТО ЗА МЕНЕ Е АДСКИ ДИСКОМФОРТНО.ОЩЕ ПОВЕЧЕ, ЧЕ Е ЛЯТО И Е ГОРЕЩО.
ВАЖНОТО БЕБЕТО ДА Е ДОБРЕ!  eat

# 26
  • Мнения: 5 940
Качих 20 кг, ако не и повече, и аз  спрях да се меря в един момент. Най-интересното е, че нито за миг, докато бях бременна не съм се чувствала дебела. Бях подвижна, лицето ми не се беше променило, краката ми не се бяха подули, сякаш всичко беше концентрирано в корема.
Страхувам се от операции, от упойки, винаги бих предпочела нормално раждане, ако няма показатели за друго. Така и родих.

# 27
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
днес ми казаха, че понеже съм качила само на корем, съм щяла да родя много лесно  Rolling Eyes звучи ми по-скоро като някаква бабина деветина  newsm78
Факт е, че аз бях качила само на корем и родих бързо и лесно. Не знам обаче, дали това е закономерност Thinking  Според мен зависи и от други фактори, но малкото килограми са една от предпоставките за лесно раждане. Peace
И не бъркай лесно с безболезнено Wink

# 28
Аз също искам да раждам вагинално дано няма предпоставки,които да изискват секцио, сега съм в началото на деветия месец и съм качила близо 17-18кг по-голяма част от които качих още първото тримесечие , а после по-умерено , сигурно защото беше зима и спрях да пуша веднага щом разбрах ,че съм бременна  Embarassed.

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Родих нормално и съм мн доволна, следващото пак така ще го родя.
Качих 12-13кг \само корем имах\, иначе не съм се мерила всеки месец Thinking

Общи условия

Активация на акаунт