Тегло при бременност и Вид раждане

  • 17 756
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 1 265
Аз избрах секцио. Нищо общо с теглото - качип 17-18 кг. Така решихме и ни най-малко не съжалявам  Peace
А за повишаването на теглото темата е обсъждана доста.
Ето ти примерна табличка http://www.mamaibebe.com/?id=158
Лека бременност!

# 76
  • Мнения: 2 908
Аз избрах вагинално раждане,естествено,ако имах показатели,щях да родя секцио,но нямах-така,че собствен избор-вагинално.Качих 13кг през бременноста,което обаче не ми е определяло какво раждане ще избера.Въпреки,че качих толкова кг,детето се роди 2.100кг,което показва,че няма нищо общо между качването на кг,с теглото на детето.Обаче,ако ми бяха казали,че детето отива към 4-4.5кг щях да избера секцио Peace

# 77
  • Мнения: 3 929
Родих вагинално. Не знам, какво е да родиш с цезарово сечение, затова и нямам предпочитания. Но винаги съм била привърженик на дадените от природата неща. В смисъл - природата е отредила на жената да роди вагинално, затова предпочитам така, освен ако не е противопоказано за детето или за мене.
Чела съм, че нормално жената трябва да наддаде през бременността си около 12 кг. Аз качих 23 кг, които свалих много бързо, без диети. При мен килограмите бяха от течности, не от тлъстини. Така че и това е строго индивидуално.

# 78
  • Мнения: 8 999
Не мисля, че е възможно да се дадат норми за наддаване по време на бременност. Всяка жена пълнее различно, всяко бебе, което расте в корема, расте различно.
Аз и двата пъти качих по около 12-13 кила, чувствах се добре, бях пъргава до последния ден и изобщо съм нямала проблеми с бременността. Много ми се искаше да родя с операция, но моят лекар настояваше, че най-доброто е вагиналното раждане. Слава Богу, наложи се и двата пъти да ме срежат. Изключително съм доволна от този късмет.
Много мразя болката.

# 79
  • Мнения: 39
 В момента вече съм в 9-тия месец и все още съм в чуденка как да раждам.Имам много лоши и мъчителни спомени от преди 8 годиин.Тогава родих синът ми с форцепс,много вътрешни и външни шевове.Е на това ако му се вика нормално раждане newsm78.Той се роди съвсем в нормите 3500/51см.Тогава причината за това мое неНормално  раждане е изцяло на доктора,който ми го препоръчаха и разбира се беше с договорка за плащане и т.н.
За килограмите-предния път до +16 кг се качвах на кантара и след това се отказах,но се възтанових ужасно бързо.След 20-тия ден си влизах в някой от дрехите.Но 10- те години блъскане в залата ми се отблагодариха подобаващо Simple SmileСега съм +10,до 6-ти месец ходех да плувам,съобразявам се каква храна и колко да изяждам,защото "правилото" да се храниш за двама е мит и най-вече оправдание за тези,които се изкушават много лесно от храна.
желая ти лека бременност и по-малко мисили за тези неща!

# 80
  • Мнения: 228
Родих нормално  Grinning препоръчвам на всички бъдещи мами нормално раждане (  все пак 2 часа след раждането бях на крака  Wink ) ако няма някакви усложнения

# 81
  • Мнения: 540
родих нормално
през първите четири месеца отслабнах десетина килограма но после си ги върнах до края на бременност

# 82
  • Мнения: 139
Не мисля, че е възможно да се дадат норми за наддаване по време на бременност. Всяка жена пълнее различно, всяко бебе, което расте в корема, расте различно.
Аз и двата пъти качих по около 12-13 кила, чувствах се добре, бях пъргава до последния ден и изобщо съм нямала проблеми с бременността. Много ми се искаше да родя с операция, но моят лекар настояваше, че най-доброто е вагиналното раждане. Слава Богу, наложи се и двата пъти да ме срежат. Изключително съм доволна от този късмет.
Много мразя болката.
Не съм раждала все още, но изказвания като това винаги са будели много силно учудване. (Не се заяждам, наистина, казвам го съвсем добронамерено). Точно поради факта, че аз също не съм фен на болката самата мисъл за коремна операция ме хвърля в ужас и за нищо на света не бих си го причинила (т.е. сама да си поискам), ако от това не зависи животът и здравето ми/на детето ми. Вярно, че по време на операцията нищо не усещаш, ама после..., И все пак живеем в 21 век и вагиналните раждания могат да бъдат обезболявани, ако болката е чак толкова страшна.

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първият път качих 30кг през бременността - родих нормално с епидурална упойка
Вторият път 12кг-родих секцио по мед.причини

# 84
  • Мнения: 14 654
Вярно, че по време на операцията нищо не усещаш, ама после..., И все пак живеем в 21 век и вагиналните раждания могат да бъдат обезболявани, ако болката е чак толкова страшна.
После - нищо, обезболяват те през няколко часа. За късмет, в България жената може да си избере сама начина, по който да роди. И ако някой лекар ми откаже да ми направи секцио- ще отида при друг, много е лесно.

# 85
  • Мнения: 5 026
Родих и исках да е вагинално. Качих 12 килограма.

# 86
  • Мнения: 266
Родих вагинално и съм много доволна защото всичко мина добре.Иначе ме гласяха за секцио,но не стана.Ако живот и здраве имам 2-ро дете пак ще искам вагинално.Иначе качих точно 12 кг.

# 87
  • Мнения: 236
Качих 12 кг. Сега, 25 дни след раждането ми остава да сваля 2,5 кг. Родих секцио, два дни след термин, при започало раждане. Това ми беше желанието, не исках да ме режат преди сам да си е почнал процеса. Доволна съм от избора, а и сина ми сам си избра датата на раждане.

# 88
  • Мнения: 780
Родих нормално.Нямаше причина за секцио.През цялата си бременност качих 12 кг , най- много в първия триместър, т.е. тогава напълнях, след това "растях" само "на корем".

# 89
  • Мнения: 179
Родих нормално,качих 25кг,беше ме страх и бях казала на доктора ,ако минат повече от 3ч да ме реже  ooooh! аз обаче родих за 30минути ,без шевове и без голям зор,така че съм за естественото раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт