Бебета ЮНИ 49

  • 12 915
  • 311
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 663
привет момичета  Hug

честити бебета на трънче (ей това с рядкото щастие май си е било баш навреме) и маги! да са живи и здрав, много усмихнати и умни да растат!  Hug

вери, добре дошла отново   bouquet радвам се, че покрай раждането всичко е приключило добре! леко и бързо възстановяване и успешно кърмене  Hug

гале - на теди още не му режем ноктите, обаче и те някак си се късат, няма нужда от рязане за момента..  Rolling Eyes чакаме отчет от консултацията Wink

маргарете - споко споко, и аз съм така с бабите Simple Smile хем майка ми е тук, дето с нея чудесно се разбираме и пак се дразня на моменти Simple Smile не че нещо, тя е супер грижовна и мила, много яка баба е, обаче... все едно си искам бебето само за мен  Embarassed даже одеве лансирах на таткото идея свеки да идва след като си "починем" малко от престоя на мойта мама  Crazy  Wink

марвеле - супер се разсмях с това "како, вместо мамо"  Laughing да не се обидиш нещо само, но ми стана забавно много като си го представих  Hug иначе споко с тия майчински чувства, те с времето само по-силни стават Wink

миша - и аз така се успокоявам, че като пишка и ака => се наяжда добре... обаче докато не стане 4-5кила.. няма да се успокоя Simple Smile за изпотяването - май при мен е повече от обичайно  Rolling Eyes иначе все ми е топло де, което е ясно Wink

прити - и аз не цедя, изобщо не съм цедила след раждането Rolling Eyes  правилно ли е, не знам, обаче... така ми идва отвътре  Confused

ивелина - на мен ми слезе кърмата на 3я ден, не знам обаче до какъв период е нормално да "слиза" ..  Rolling Eyes

пагадино - бързо оздравяване на баткото! и таня е хремава, аз съм хремава и кашлям.. бебето до кога ще устиска не знам, каквото-такова...

маристута - доколкото съм чела за кърмено бебе наддава екстра
получава се 600гр за месеца, което според мен не е малко, особено ако бебето не ти изглежда гладно и изтощено, а видимо се чувства добре Wink

за морето - ние ще пропуснем май тая година, таня може би ще иде с баба си, а ние може само за някой уикенд да отскочим, но по-натам (септември примерно Simple Smile )

и аз имам питанка за приспиването с кърмене, обаче ставам да хранителствам, после ще си я задам  Blush

# 106
  • Мнения: 2
 baloni Честито на новите мами , здрави и послушни бебоци .
Аз сега се връщам от разходка и едва дишам , навън е като в пещ  и докато си щъках ме почнаха някакви болки . Сега като си седя ми няма нищо , но ще видим има време до довечера  newsm53.
Айде  аз отивам да почивам   , лек ден на всички   love001

# 107
Честито на всички нови мамчета, да са живи и здрави малките човечета
  bouquet
на всички които още чакат - търпение малко остана до големия ден,успех и леко раждане Hug

# 108
  • Мнения: 24
Бюти днес никаква я няма  newsm78 Може да иамме новинки скоро  Hug

# 109
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Честити бебченца на Трънче и Маги БС!
Да са живи и здрави съкровищата!



MISHAa, и аз съм така - все се чудя стига ли й кърмата или не й стига. Доколкото разбрах /доста четох тук, във форума, за кърменето/ колкото повече цедиш след хранене на бебето, толкова повече кърма имаш. Особено се насърчава нощното кърмене, което най-добре влияе на лактацията. Също и поемането на много течности, орехови ядки, жито, овесени ядки.
Ето и тук доста четох. Има ценни съвети:
http://xedra.wordpress.com/Вашите-въпроси/

Ей, от два часа се опитвам да напиша този постинг, ама бебчо не ми дава - май и тя ще се научи да заспива на гърдата. Ама нищо - ще го преживеем, само да се храни достатъчно.

Мисълта ми беше, че и моите гърди са много меки, понякога изцеждам, уж да стимулирам лактацията.
Вчера бяхме на импровизирана консултация с Малката и Големия. Ивайло имаше някакви пъпки на корема, които се оказаха, че са или от топлината или от нещо, което е ял. От онзи ден се оплаква, че го боли езичето и гърлото, оказа се, че има и афти в устата /да се чудиш кой е бебето вкъщи Grinning/ Докторката му предписа някакви капки и сега капем от тях.
Принцесата не е наддала. Всъщност засега нищо обезпокоително, тепърва ще се мерим. Вчера беше 3 310 гр., а уж я изписаха 3 400, но според лекарката не е много точно може и да не са я мерили. Та действителните килограми ще започнем да установяваме след вчерашния ден нататък.

Сега имам време и ще напиша накратко и за раждането, което беше най-кошмарното нещо в моя живот.
Всъщност не самото раждане, а престоят ми в болницата. Най-ужасното нещо беше, че бебето стоеше при мен по 13 часа на денонощие. И аз изтощена от операцията /явно бях загубила повече кръв и хемоглобинът ми беше изключително нисък, още съм на малтофер/, едва ставаща от леглото, трябваше да дондуря и успокоявам постоянно ревящо бебе. И май още нямах коластра, защото Калина просто не млъкваше, беше все на гърдите ми, които ужасно ми се раздразниха. Нямаше време да ги мажа с нещо, защото Калина просто не изпускаше гърдите ми, а те болят. Отделно персоналът на неонтологията беше сякаш излязъл от филм на ужасите - никакво насърчаване на кърменето, отзивчивост, добронамереност, внимание. Тогава и получих една страхотна депресия, плачех непрекъснато, Калина и тя с мен.
Така че за мен най-добре е да ти носят бебето през три часа, да си го накърмиш, след това да си починеш, за да имаш сили след това за в къщи, да можеш да се отдадеш изцяло на малкото съкровище...
За майчинското чувство. Понякога се срамувам от това, че обичам Ивчо повече от Калина /сигурна съм, че е временно, но пак си ме е срам  Embarassed/. Понякога си представям едни ужасни картини свързани с Ивайло и ми се свива сърцето и ми се доревява. Много се страхувам да не му се случи нещо лошо, искам постоянно да е с мен /въпреки, че ми е жал, защото почти нямам време за него. Оставила съм го да си играе сам, да си пуска сам ДВД-то, понякога и компютъра. Едниственото, което не преставам да правя за него е да го гушкам, целувам и да му казвам колко много го обичам/. Когато се роди Ивайло чувството "майчинство" сякаш изведнъж избликна. Не си задавах въпроса дали го обичам. Знаех, че го обичам и това ми удовлетворяваше. Усещането сега с Калина е друго - обичам я, така е, но тази обич към нея е разделена по някакъв начин с баткото. Незнам по какъв друг начин да се изразя...

Ноктите на бебчо още не съм рязала. Слагам понякога ръкавички, въпреки че в тази жега не е много за тях.
Калина се поизрина на ръчичките, въпреки че е с боди с къси ръкавчета. Мажа я с Бубхен /ей, това олио въобще не ми допада като миризма  Sick, много е силна, не е нежна и по никакъв начин не я свързвам с миризмата на бебе. Май ще го сменявам. Вие какво олио ползвате?/

In4oka, какво е това "Колиефа" /извинявай, ако назад някъде си писала за него!/ и щом е толкова скъпо сигурно се продава на капки или нещо подобно, нали?
Аз пък се чудя за тези колики - трябва ли вече да има, не трябва ли? Май някъде бях писала, че Ивайло така и не разбрах кога ги получи и кога му минаха - свиваше се до 6 месец и според тогавашната ни педиатърка имаше колики...

# 110
  • Мнения: 80
Благодаря за подкрепата на Ивелина80 и Тони.Мисля че малко се успокоих а и той се чуства добре за сега там.
Искам да питам докога излизат тия пъпки с връхчета.Мисля че при Дани бяха 3-4 дена,а сега си ги имаме още от родилното и вече 2 седмици ту излизат,ту се скриват.

# 111
  • Мнения: 194
Привет и от мен  Hug ТУК!  Mr. Green

Честито на Трънчето и Маги! Да са им живи и здрави бебоците и да растат щастливи и палави   bouquet

Мен голям мързел ме е ударил нещо, чак ме е срам от себе си  Blush Ама в тези жеги изобщо не ми се излиза никъде, защото се задъхвам много и не се чувствам хич добре навън. А вкъщи нямам какво толкова да правя и по цял ден си гледам сериала. Сега най-после се наканих да го изгледам това "Изгубени"  Crazy

И аз съм станала голяма ревла, за всичко плача. Онзи ден се счупи една чаша за кафе (бяхме си купили две еднакви с милото от медения месец и аз много си я обичах) и цял ден съм ревала за нея  Cry Обяснявам си го само с хормоните и с това чакане, което си е доста изнервящо...

Ивелина, много ми стана криво за тази история с мъжа ти. Дано да се разберете по-скоро  Praynig

На мен терминът ми се води по принцип утре, според Шейново съм на 26.06, а ако съдим по овулацията ми, трябва да е на 27.06... Така че искрено се надявам до петък и ние да гушкаме бебата  Heart Eyes

Целувки на всички и успех на тези, които им предстои скорошно раждане   bouquet

# 112
  • Мнения: 339
За майчинското чувство. Понякога се срамувам от това, че обичам Ивчо повече от Калина ...../
Мира, прекрасно те разбирам. И аз така се чувствам. Честно - направо ме успокои, че не съм единствента с подобни чувства. 

Момичета, как се справяте с изприщената кожа на бебчетата? Вратленцето на Виктор е цялото в едни червени пъпчици(но без бели връхчета). От вчера обтривам с отвара от лайка, но засега няма ефект. Много е горещо, а и той като е буден все иска да го гушкам. А ме е страх ме е да стоим на включен климатик.

Трънче и Маги БС, честито ви бебчета! Да са здрави и много послушни!

# 113
  • София
  • Мнения: 2 381
Честити бебчета!  bouquet
Ние като 2 в 1 сме си ок с бебчо.  Party

# 114
  • Мнения: 5 713
Честито на Трънче и Маги!
Здраве и щастливо детство желая на малките съкровища!

  bouquet   bouquet   bouquet

Миша, аз както писах не цедя. Първо така ме посъветваха, второ зърната са ми достатъчно разранени и трето не желая да се психирам дали яде достатъчно. Помапата не е критерий. В началото, особено докато бяхме на коластра, Ясен рядко пишкаше, пък за акане да не говоря.
За спането- слагам Ясен по гръб. Заляха ме с брошури как да не слагам бебето на една страна, защото е опасно.
Ивелина, ще дойде млякото. При мен дойде на третия ден, но аз го държах почти нон стоп на гърдата. А при теб, мисля, че трябва първо да се успокоиш.
Ясен също заспива на гърдата ми. И ми прави едни интервали м/у храненията от 1 час. Днес е малко по- спокоен, но почва да надава пак глас. Ще ходя след малко да го храня. А, заспа. Да видим колко време ще ми даде. Simple Smile
Марисута, за мен тия 300гр хич не са малко. Не съм съгласна, че трябва да дохранваш, но ти знаеш. Мен така с Маги ме агитираха да давам, че не й стигало. И след 40-я ден така хубаво си останахме на АМ, та чак до 1.6год.

# 115
  • София
  • Мнения: 226
Честито на Трънчето. Ето вече трябва да прилага прочетеното от книжките Simple Smile

С обривите се оправих аз като разгологъзих беба. От вчера само по боди и чорапи и това е. Явно им е горещичко на горките бебоци, а пък нас все ни е страх да не ги изстудим. И щом на мен ми е толкова жега, значи и на нея така и хайде по кълки и днес гледам не е толкова опъпчена като предните дни.

# 116
  • по света
  • Мнения: 1 587
Честито на Трънче и Маги!
По въпроса за изцеждането за сега рядко се цедя,защото смятам че бебо добре се справя.
За наддаването купила съм си кантарче така че всеки ден му следя теглото.
За морето ние в събота ще тръгваме,ще се заредя с разни неща но някак още не мога да се настроя на морска вълна.Там поне има деца и каката ще е щастлива,пък и ще имам помощ.
За ноктите и аз като се върнахме от родилния му ги изрязах почти веднага.

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 14:23 от juliana

# 117
  • Мнения: 13
maristuta,това за дохранването и на мен не ми звучи удачно във вашия случай.Днес четох в една книга,че до 10-тия ден бебетата наваксват грамчетата,които са изгубили след раждането.Вие колко изгубихте?

Аз пък имам друг проблем,но се опасявам,че като го споделя някой от вас ще им се прииска да ме  #2gunfire #2gunfire #2gunfireОт вчера Норка прави паузи от по пет и повече часа,като по време на тези паузи спи.Не че е лошо да спи,но си мисля да не би да я прехранвам.Суче по 10 мин от вс.гърда,но ако пожелае да приключи по-рано не я насилвам.Не повръща след хранене,което е признак,че не е преяла,но пусти майчини притеснения newsm78Ето сега например не се е хранила от 8,30 и няма признаци да се събужда.

# 118
  • Мнения: 3 743
Сега се връщаме от консултацията, да дам отчет.

Само ни теглиха, без да ни мерят. Изписаха ни 2910г, а сега сме 3400г. Предполагам, че и кантарите в родилното и при педито може да не показват еднакво. Както и да е, педи каза, че наддаваме добре и да продължаваме да се кърмим. Резултатът след 10 дни на консултацията на 1 месец.
Днес, за пръв път изведохме малката бубонка в количката и много й хареса. Беше ни трудно да я събудим в кабинета на докторката, там си показа гласчето и на връщане пак спа. Май ще зачестим разходките, особено надвечер, когато ни е толкова трудно да заспим вкъщи Whistling.

Хайде до скоро. Леко и безпроблемно раждане на бременните коремчета Hug

# 119
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Ееееее,и аз успях да се запиша, ама то само ядове.  newsm45
Вчера сутринта след като се нахранихме в 7:30 и изведньж ми спря кьрмата, до капка.  smile3518 П/з половин час го слагах на гьрда, хем да изсуче нещичко, хем да стимулира, но нищо. Горкия Коко до обяд умря от глад и аз не идьржах и след консултацията му купих АМ. Док каза 70-80мл, той цокна 50-тина и заспа от изтощение. До тази сутрин на всяко хранене давам и от двете гьрди и след това добавка 30мл, които нито ведньж не е изпил. Тази сутрин пак бях на 0-та, без капчица кьрма и пак му забьрках АМ, до следващото хранене явно се беше понасьбрало и му стигна само кьрмата. Сега спи, не знам какво ми стана, дано успея да си я увелича пак.   newsm17
Снощи пьк, докато си правех процедурите за шевовете, видях един останал конец.  Shocked Прималя ми. Сутринта звьня на аг-то, тя няма страшно, ела да ги махнем. Пьрво не пропусна да ме нахока как не сьм знаела колко конеца трябва да ми махнат. Ами нямаше кой да ми каже.   smile3515 В родилна зала ми стана лошо, даже и система с глюкоза ми пуснаха изобщо не ми хрумана да питам. После пьк питах акушерката дето ме изражда, но тя не знаеше, те се виждали, ми каза. А това момиче дето ме ши, изобщо повече не го видях, оказа се, че е някаква стажантка.  #Cussing out И така, почва да ме преглежда и вика, че имало и други навьтре. Е тогава направо щях да полудея вече.   smile3512 После се сети, че имало някакви нови винилови конци, които падали сами, но за по дьлго време. За всеки случай се обади на неин познат в АГ-то/тя не работи в болницата/ и го пита, та той потварди, че вьтрешните ги правели с тези новите и няма нужда да ги махат. Сега си ходя хем цепната, хем с конци.  Mr. Green
Поне консултацията вчера мина добре. Вече сме 3.3кг/теглото при раждането/, т.е. за 1 седмица сме качили 260гр., което си е по учебник.  smile3521 Пьпчето не е горе долу добре. В смисьл няма вьзпаление, но се е получило нещо като тапичка и за това не пада. А как си мечтая вече да го изкьпя като хората.  Weary


Това е за сега, дано следващия пьт успея да се включа с добри нивини. А и да не забравя:

Честити рожбички на Маги, Трьнче и Каролина!  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт