Приготвено АМ може ли да се съхранява в хладилник

  • 3 195
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 115
Изхвърли го  Naughty
След час в млякото се развиват бактерии и е опасно, да пробваш дали нищо няма да му стане или не  Stop

# 16
  • Мнения: 2 100
И аз твърдо бях против да се дава престояло мляко на бебето. Но една приятелка ме убеди в противното. Мирисах и съм пробвах мляко (точно Фризолак), приготвено преди 2-3 часа, че може и повечко да е било и не беше стояло в хладилнк! Е, нищо му нямаше. И аз изхвърлих сума ти мляко, купувахме почти всеки ден фризолак. Според мен няма никакъв проблем ако престои няколко часа в хладилника. Но пък след цяла вечер в хладилника и аз не бих го дала на бебето си.  newsm78  А нямате ли денонощна аптека?

# 17
  • Мнения: 167
Цяла нощ е доста време. Недей! Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 87
В БГ на нито една кутия АМ не пише,че приготвено мляко може да се съхранява 24 ч. в хладилник Naughty
Има мляко,което може да се съхранява до половин ден в хладилник.Това е Celia Develop.Пише го на кутията на млякото.Аз съм го съхранявала до 2 часа и няма промяна във мириса и вкуса.Мисля ,че 2-3 часа няма да има проблем с млякото.

# 19
  • Мнения: 115
Проблема е, че от млякото е ядено и от слюнката са вкарани бактерии, които за повече от час се развиват!

# 20
  • Мнения: 76
може да престоява 24 часа в хладилник.няма проблем аз даже  приготвям от вечерта за сутринта и в хладилника жече 7 масеца така

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И според мен не е добре да се съхранява

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Майката пише,че бебето вече е пило от него,така че според мен не може.

# 23
  • Мнения: 27 524
Повече от час не може  Peace

# 24
  • Мнения: 17
Не знам колко е грешно, но лично аз винаги приготвям нощното мляко на сина си към 22 часа, слагам го в хладилника и към 3 когато обикновенно си го поиска го стоплям в микровълновата печка....задължително го разбърквам след стопляне със стерилизирана лъжичка, за да е равномерно стоплено...и до сега съм нямала проблем...а вече сме на 4 месеца и половина (проблем е само че все още не мога да го откажа от това нощно ядене  Laughing)
Но никога не се поставя мляко в хладилника, ако веднъж бебето е отпило - заради слюнката ...
И знаете ли как се установи тази практика при нас... е ако бориш колики с капки Колийф, просто няма друг начин освен съхранение в хладилник...капките (4 или 2) се поставят в млякото и там задължително престояват 30 минтути ако са 4 или 4 часа, ако са 2 (за да подействат)... е питам как да стане ако не го съхраниш в хладилник???

# 25
  • Мнения: 4 555
Давала съм АМ до два часа след приготвяне, не е имало проблем, но ситуацията беше такава, че нямаше как. Хранихме се с лечебно мляко, което не можеше да се намери никъде, а бяхме в болница, носеха ми го в определени часове и това не винаги бяха часовете, в които бебето беше гладно.
Иначе според мен е ненужен риск да даваш повторно мляко, от което бебето вече е яло. Фризолак се продава във всеки супермаркет.

# 26
  • Мнения: 1 572
и аз знам че може до 24 часа без да е пито от него , не че нещо ама толкова ли много време ти отнема да го приготвиш преди да трябва да се храните

# 27
  • Мнения: 4 335
Никога не бих рискувала,хвьрлям веднага след като е ял,дори,ако след 30 мин.пак да трябва да правя Naughty

# 28
  • Мнения: 274
До 1 час след приготвянето, ако не е изпито млякото го хвърлям. За мен е недопустимо да се съхранява в хладилник приготвено мляко.

# 29
  • Мнения: 3 034
на моето пише до 1 час на стайна температура, тоест ако си чакала бебето да го нахраниш и е стояло млякото навън и 24 часа в хладилник, аз винаги имам резерва в хладилника. така пише - така правя  Peace ако обаче е пило от него вече - хвърляш. за да не хвърляш по много, прави по-малки дозировки. не знам колко е мерителната лъжичка при теб, при мен е за 60 мл вода. аз винаги имам 2х30 мл в различни шишета.

Общи условия

Активация на акаунт