Приготвено АМ може ли да се съхранява в хладилник

  • 3 194
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 108
Храним се от скоро с фризолак, на кутията пише, че след 1 час ако не се изяде се изхвърля. Така до сега съм изхвърлила доста, защото първо го кърмя и не знам колко ще иска от АМ, та приготвям повечко, да има. Но тази вечер кутията ми свърши,а не го изяде и се чудя в хладилник ще издържи ли до сутринта, до като купя нова.

# 1
  • Мнения: 1 062
Аз не бих предложила престояло мляко на бебето си. За това са сроковете, защото си имат определена годност храните, а за бебето пък още по-стриктно ги спазвам. Съпругът ти да отиде до някоя денонощна аптека примерно, и на мен ми се е случвало да останем без АМ и таткото ходи да купува.

# 2
  • Мнения: 91
аз лично не съм рискувала след час го хвърлям ако не е изядено

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Не,не се държи в хладилник повече от час.Според количествата,които изяжда детето ти ежедневно можеш да се ориентираш колко му е нужно и колко да правиш.Недей да правиш много повече и после да хвърляш.Ако не му стигне,най-лесното е да забъркаш още 30 мл. допълнително.

# 4
  • Мнения: 1 477
Не съм държала АМ в хладилник никога.Хвърляла съм дори да е стояло и 30 мин.след приготвяне.

# 5
  • Мнения: 681
Не съм държала АМ в хладилник никога.Хвърляла съм дори да е стояло и 30 мин.след приготвяне.
Подкрепям  Peace

# 6
  • Мнения: 1 367
Не се държи в хладилник,особено в жегите,пък и по принцип.

# 7
  • Мнения: 690
Не,не се държи в хладилник повече от час.Според количествата,които изяжда детето ти ежедневно можеш да се ориентираш колко му е нужно и колко да правиш.Недей да правиш много повече и после да хвърляш.Ако не му стигне,най-лесното е да забъркаш още 30 мл. допълнително.


и аз мисля така  Peace

# 8
  • Мнения: 313
Да , може да се държи, но само ако пише така в инструкциите на кутията. Тук например всичко марки АМ могат да се съхраняват 24 ч в хладилник ( някои могат и 48ч  - ако е от концентрат, а не на прах) - може веднъж на ден да се приготвя цялото дневно количество , да се сипва по бутилки и та се слагат в хладилника . Мляко, от което вече е пито се изхвърля, понеже развива бактерии. Без хладилник приготвеното АМ е годно 1 час.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
В БГ на нито една кутия АМ не пише,че приготвено мляко може да се съхранява 24 ч. в хладилник NaughtyНапротив,пише да се приготвя непосредствено преди хранене и да стои максимум час.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз лично не съм рискувала след час го хвърлям ако не е изядено Peace

# 11
  • Мнения: 142
айде,стига превземии....нищо му няма на млякото ако престои до 2 часа примерно/стега да не е горещо/...в родилноно като носят 2 направени дози за бебето ......

# 12
  • Мнения: X
айде,стига превземии....нищо му няма на млякото ако престои до 2 часа примерно/стега да не е горещо/...в родилноно като носят 2 направени дози за бебето ......
И кое етова родилно?  Shocked

По-добре го хвърли, с храната на бебе компромис не се прави. Вярно е, че няколко часа в хладилник нищо няма да му стане, но денонощие.....

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Ти помириши как мирише приготвеното преди 2 часа АМ и ако ти харесва си го давай.Аз предпочитам да се "превземам".
А в родилното където аз раждах носеха по една единствена доза АМ на хранене Rolling Eyes

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
......
А в родилното където аз раждах носеха по една единствена доза АМ на хранене Rolling Eyes

 Peace

Срока си е указан на кутията. Ако можеше, щеше да се дава и след по дълго време. И въпреки че ми сля че на млякото нищо му няма, не бих го дала на бебето след като е изтекъл 1 час  Naughty

# 15
  • Мнения: 115
Изхвърли го  Naughty
След час в млякото се развиват бактерии и е опасно, да пробваш дали нищо няма да му стане или не  Stop

# 16
  • Мнения: 2 100
И аз твърдо бях против да се дава престояло мляко на бебето. Но една приятелка ме убеди в противното. Мирисах и съм пробвах мляко (точно Фризолак), приготвено преди 2-3 часа, че може и повечко да е било и не беше стояло в хладилнк! Е, нищо му нямаше. И аз изхвърлих сума ти мляко, купувахме почти всеки ден фризолак. Според мен няма никакъв проблем ако престои няколко часа в хладилника. Но пък след цяла вечер в хладилника и аз не бих го дала на бебето си.  newsm78  А нямате ли денонощна аптека?

# 17
  • Мнения: 167
Цяла нощ е доста време. Недей! Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 87
В БГ на нито една кутия АМ не пише,че приготвено мляко може да се съхранява 24 ч. в хладилник Naughty
Има мляко,което може да се съхранява до половин ден в хладилник.Това е Celia Develop.Пише го на кутията на млякото.Аз съм го съхранявала до 2 часа и няма промяна във мириса и вкуса.Мисля ,че 2-3 часа няма да има проблем с млякото.

# 19
  • Мнения: 115
Проблема е, че от млякото е ядено и от слюнката са вкарани бактерии, които за повече от час се развиват!

# 20
  • Мнения: 76
може да престоява 24 часа в хладилник.няма проблем аз даже  приготвям от вечерта за сутринта и в хладилника жече 7 масеца така

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И според мен не е добре да се съхранява

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Майката пише,че бебето вече е пило от него,така че според мен не може.

# 23
  • Мнения: 27 524
Повече от час не може  Peace

# 24
  • Мнения: 17
Не знам колко е грешно, но лично аз винаги приготвям нощното мляко на сина си към 22 часа, слагам го в хладилника и към 3 когато обикновенно си го поиска го стоплям в микровълновата печка....задължително го разбърквам след стопляне със стерилизирана лъжичка, за да е равномерно стоплено...и до сега съм нямала проблем...а вече сме на 4 месеца и половина (проблем е само че все още не мога да го откажа от това нощно ядене  Laughing)
Но никога не се поставя мляко в хладилника, ако веднъж бебето е отпило - заради слюнката ...
И знаете ли как се установи тази практика при нас... е ако бориш колики с капки Колийф, просто няма друг начин освен съхранение в хладилник...капките (4 или 2) се поставят в млякото и там задължително престояват 30 минтути ако са 4 или 4 часа, ако са 2 (за да подействат)... е питам как да стане ако не го съхраниш в хладилник???

# 25
  • Мнения: 4 555
Давала съм АМ до два часа след приготвяне, не е имало проблем, но ситуацията беше такава, че нямаше как. Хранихме се с лечебно мляко, което не можеше да се намери никъде, а бяхме в болница, носеха ми го в определени часове и това не винаги бяха часовете, в които бебето беше гладно.
Иначе според мен е ненужен риск да даваш повторно мляко, от което бебето вече е яло. Фризолак се продава във всеки супермаркет.

# 26
  • Мнения: 1 572
и аз знам че може до 24 часа без да е пито от него , не че нещо ама толкова ли много време ти отнема да го приготвиш преди да трябва да се храните

# 27
  • Мнения: 4 335
Никога не бих рискувала,хвьрлям веднага след като е ял,дори,ако след 30 мин.пак да трябва да правя Naughty

# 28
  • Мнения: 274
До 1 час след приготвянето, ако не е изпито млякото го хвърлям. За мен е недопустимо да се съхранява в хладилник приготвено мляко.

# 29
  • Мнения: 3 034
на моето пише до 1 час на стайна температура, тоест ако си чакала бебето да го нахраниш и е стояло млякото навън и 24 часа в хладилник, аз винаги имам резерва в хладилника. така пише - така правя  Peace ако обаче е пило от него вече - хвърляш. за да не хвърляш по много, прави по-малки дозировки. не знам колко е мерителната лъжичка при теб, при мен е за 60 мл вода. аз винаги имам 2х30 мл в различни шишета.

# 30
И аз не те съветвам,помирисвала съм престояло АМ и направо........ #Shocked Misc Baby Bottle
Няма да ви казвам какво ми беше когато в родилно даваха на бебетата студено АМ от вчера. newsm78 Shocked Shocked

# 31
  • Мнения: 155
   Хвърлям остатъците без да се замисля Naughty Grinning Не отнема много време да им "сготвиш" нова порция, когато се наложи. То по бебе си личи дали да минеш на следващия грамаж. Ако няколко дена си изпива всичко на всяко ядене - пробвай с по още една лъжичка. Аз така от врме на време пробвам да минем на 5 мерителни лъжички (165 гр.), ама бебе не ми е много ящно Mr. Green и се връщаме на четири (135 гр.)
   Да ви е сладко baby_neutral и винаги прясно Naughty Grinning
   На вас щом се кърмите едва ли ще ви трябват повече от две лъжички (70 гр.) Аз когато дохранвах си правх 35гр. Обаче внимавай дохранването е почти сигурен път към отбиване на кърмачето. То с нас така стана.

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 10:03 от mamaVladi

# 32
  • Мнения: 1 240
Може да се съхранява, но друг е въпросът дали някоя майка ще го даде на бебето си.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт