Отговори
# 240
  • Мнения: 85
 Така, такааа ... до къде я докарахме само ...че и аз в кюпа  Embarassed , ама за урок да ни е ... То както каза Дракончето, слънцето съвсем ни размекна мозъците (поне моя).
 И докато говорим за размекнати мозъци да ви питам как мога да добавя описание на снимка, че сложих опитите на Гого да си лапне пръстчето на крачето в албума, но пусто да се бях сетила и да я надпиша нямаше да е лошо...
 Евелинка благодаря за загрижеността но реших този преглед да му го спестя (последния път отворчето беше съвсем мъничко и тя самата каза че с по-лош апарат нямало да се види даже). Мисля че се е затворило съвсем. Детето е весело и жизнено и няма шум. Аз бях сигурн аче този дефект се израства.

# 241
  • Мнения: 419
 newsm50

Вече не знам какво да кажа, но каквото и да кажа е все тая.........
Само ще споделя, че и Рая вдигна Т - 38, не съм сигурна дали е от вчерашния пентаксим или от ангината на Пепи. Той пък от вчера е по-добре. Педи каза да започнем с плодово, аз се бях настроила за карофче,ама....както и да е.
Лека!

# 242
  • Мнения: 668
Galadriel - не можеш ли да се опиташ да й погледнеш гърлото? Вчера вдига ли ти температура след ваксината? А за захранването какво като педито е казал че трябва да е плодово пюре? Ти си възрастен човек и можеш да прецениш сама, все пак това са твоите деца  Wink Стискам палци Рая да изкарва лека реакция от ваксината, а Пепи да се възстановява бързичко.
Дам, щом стигнахме дотук и модераторите да се намесват в темата значи сме прекрачили границата... Дано да ни бъде за урок на всички.
Мирна и спокойна вечер ви пожелавам.
ПП Galadriel - то и моят педиатър се опита през 2рия месец да ми опява за сокчетата и през 3тия за пюретата, ама като му заявих в прав текст как смятам да процедирам със захранването се съгласи с мен, уведомен е и не прави никакви проблеми. Като станем на 6 ще му кажа с какво смятам да захраня и ако има препоръки (подходящи) в тази насока ще се съобразя с него.  Simple Smile

# 243
  • София
  • Мнения: 747


 PartyАз съм много доволна от днешната ни разходка в парка при "Герена" с Чара, Камен и Георги! Възнамерявам да ни стане редовна практика.
[

И аз так мисля, а ще е хубаво да се присъединят и други мами, на които им е удобно мястото- Евелинка, Анита7 и други ако има. Това не означава, обаче, е ще пропускаме големите срещи Grinning

Ето:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=6199600

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=6199602

# 244
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Благодаря на всички за отговорите!   bouquet Hug
Наистина не знам какво става, не съм от редовно пишещите и четящите и не знам за какво са кавгите, но не мисля, че мястото им е в този форум! Мисля, че сме се събрали с една съвсем друга и прекрасна цел - да споделяме опит в отглеждането на нашите съкровища и смятам, че всичко останало са просто нерви, изпуснати не на подходящото място! Дано никой не се обиди от това - просто изразявам мнение на човек, стоящ встрани от всичко това! (и слава Богу!)
Обсъждате пиенето на вода - ние от 2-3 седмици пием страшно много вода - по 100-200 мл на ден! Естествено отдавна спрях да я подслаждам, защото това е много захар! Нямах никакви проблеми с пиенето на неподсладена! Всъщност свекърва ми веднъж, когато беше вкъщи й даде неподсладена, просто по погрешка и детето си я пи! Преди докато бяхме на смесено хранене не искаше и да близне вода, сега откакто сме само на АМ, а предполагам и от жегите, пие та се къса! Понякога дори не иска АМ, а пие вода!
Момичета, вие как мерите температурата, с какъв термометър? Ние имаме лентов, най-бърз и лесен, но казват най-неверен, дигитален като биба, която обаче нещо трудно дъвчем, и нормален, но голям зор виждам, да меря температурата в ануса. Вие как процедирате? Простете, ако сте дискутирали това преди, ще съм благодарна и на линк към стари теми.
Доскоро и спокойна вечер!  bouquet Hug

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 260
Ами защо пък да не спорим?! Просто да го правим интелигентно и да не прекрачваме границата между градивния спор и безпислената джавканица. Спомням си спора кърмене- АМ, добре; спора захранване - лошо няма, нека да се чуват различни мнения.
Пухка, поздрави за 4-ти месец и от нашта маса за вашта маса  Laughing. Да расте Калоян здрав и усмихнат! Жалко, че не съм се научила още на красиви картинки.
Мами, знаете ли някъде нещо като сравнителни таблици за наддавенето на килца на бебоците? Притеснявам се пък аз, че Стефко пак е наддал 1 кило за месец, трябваше вече да забави това дете. Едни се косят, че им наддават малко, аз пък, че е много.
Голям зор ни са венците, голям. Идва ми да плача с него като го гледам как се мъчи горкия. Може да ми се скарате, ама понякога вечер давам 3 мл панадол. Защо да се гърчи милия като има лек! Нали и мен като ме цепи тиквата си вземам аналгин, а не се запазвам чиста от лекарства. Ето още една тема да поспорим  Joy. Приемам идеи и упреци. Липсата им считам за безразличие пък аз  Laughing

# 246
  • София
  • Мнения: 1 185
Съболезнования на Слънчице!!!  Sad

Мирка, само зеленчуковите не ги хапва, за плодови си умира, чак му притреперват ръцете, ако се забавя с лъжичката!

Тази нощ много се мята от жегата и аз в просъница му давах водичка и изпи 50мл за нощта!  Wink

# 247
  • Мнения: 85
 Пухи, благодаря за помощта и за комплимента   bouquet
 Виви то на панадола май пише че се дава за зъбки. Аз не виждам лошо щом си сигурна какво му има а и му помага на детенце  Peace
 Хайде лека и прохладна

# 248
  • Мнения: 88
Добър вечер.
Аз в първия момент се изненадах от поста на alina_si. По-голяма беше изненадата ми като получих на лични писмо от slanchice. Надявам се, че тя няма да ми се разсърди, че ще споделя тук за това. Много съвпадения се оказаха с нея. Shocked Името на детето /Пламена/, близкото раждане /нейното 16,02, моето 19,02/, начина на раждане /секцио/, моя и нейния рожден ден /10,04,1980-тя, аз-10,04,1979/, авара. Мисля си, че нищо случайно няма. Дори тръпки ме побиват. Открихме се в скайпа и смятам да поддържаме контакт.
Искаше ми се да споделя с вас това.
Лека вечер, обичам ви.

# 249
  • Мнения: 8 997
slanchice1 настръхнах!

Прегръдки на Пламенка!

Хубава и спокойна вечер!

Hug

# 250
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мили мами! бързам да споделя за температурката.Обадих се на педи, тя каза че е от ваксината и ако до утре пак вдига ще дойде в къщи. На обяд вдигна 38 но по съвет на педи дадох панадол и веднага спадна. Звездобройка аз меря с електронен анално.Моята кукла стои и не мърда. Искам още веднъж да благодаря на всички които вземаха присърце проблема ми и ми помогнаха със съвет!  bouquet Моят мъж така се шашна с тази температура, че чак се ядоса и мекара да не позволявам да и бият друга. Но аз не съм на това мнение. Съболезнования и от мен на Слънчице!

# 251
  • Мнения: 124
Малко късно, но явно денят не ми стига Sad
Слънчице твоето ангелче ще бди над теб и ще ти дава сили да продължиш Praynig
Слънчице1 благодаря ти че сподели Hug
Мозила и Галадриел пишете като се събудите как сте изкарали нощта Praynig
Звездобройка, ние имаме термометър за ухо - на Браун. Ползваме го от 8 години и ни е голямо спасение, защото за секунди разбираш каква е температурата на бебо. Божидар ми беше много болнав като малък Sad
Честити месечинки бате Стефко на Виви и цар Калоян на Пухка. Много много прегръдки от нас Hug Hug Hug
Относно пиенето на вода  ooooh! при нас е мисия невъзможна. Виви ни "черпи" с чай на Хипп - 2-3 дни му варя, но и него не го искаме. На челна стойка да застана пак няма да я пропием тази пуста вода. Иначе докато се къпем си сръбваме от ваната. Направо съм се видяла в чудо. А навън си е класическо топло лято ooooh!
Искрица надежда Peace Останалото оставям без коментар Peace
Бубе, как сте? не си писала тези дни Sad
Желая спокойна нощ на всички!

.......  Flowers Rose Flowers Rose за всички ангелчета  Praynig

# 252
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Добър Вечер.
Честито на месечинките ни!
Роси, аз вече имам изграден навик след като Емо заспи, аз вечерям и после сядам за малко пред РС-то. Ето пак кое време стана. Така че не си сама  Wink
Слънчице, моите съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose
Слънчице1, наистина много съвпадения има между вас Rolling Eyes. Дано е за добро.  Peace
Гала и мозила дано да нямат повече Т дечицата.
Чара, мерси за инфото. Сори, че малко нетактично попитах. Аз гледах малко из онлайн магазини, ама твоя по-хубав ми се видя от снимките. А каква марка е?  И още нещо мисля да те питам от сума ти време. Става въпрос за отливките на ръка и крак на бебо. Аз търсих из СБА във Варна, но никъде не видях. Преди време беше публикувала една снимка на отливките на Георги, запечатала ми се е от тогава, а беше много отдавна. Кажи, моля те, как точно се прави. Аз тук гледах по магазините, но някак елементарно ми изглеждаше. Твоята беше много по-хубава.  Hug
Лека, спокойна и прохладна нощ ви желая   bouquet

# 253
  • Мнения: 4 242
Искрице, съжалявам че те натоварихме, чувствам се лично виновна! Ще се постарая вече да пиша отчетно за нас си, за да не дразня.
Да спомена снимките, от тези на Ефорсина и Гала където са гушнали куклите си лъха много любов и нежност.
На Чара и Пух мъжете са сладури с пламъци в очите!
Галив това имах предвид, много е сладко!
Моля се болничките да оздравяват бързо! Praynig
Дотежа ми за Слънчице и за всички знайни и незнайни майки осиротели без време, поплаквам си за тях, няма друга такава болка!
Ще спомена тези които открих четейки първата ни тема по случай годишнината, потърсих някои от момичетата- Dendy, Viel, Krasuna, barboran4e (сега с нова лентичка в 13г.с.) Някой знае ли какво се случва с gigamiga видях нова лентичка а последно е била във форума на скоро, последния и пост е от края на февруари, точно преди раждането. saxophone също е преживяла загуба някъде в началото, но е с нова лентичка според която след 5 дни очаква рожба!  bouquet Това са момичета които съм намерила само в първата тема, не съм ровила нататък, но ще намеря време скоро. Поклон пред мъката на тези майчици! Кураж и светъл поглед напред пожелавам!   bouquet

Мен не ме лови сън. Стоян големи панаири пак вдига, на всички ни омръзна от това, само се нараняваме и страдаме, най- вече малките... Не знам кой го "надъхва" но за втори път при караница у дома вика полиция, да му защитават детските права, и те идват, ако щете вярвайте, а аз се обяснявам като ученичка, и ме е срам, и ме разнасят вероятно из града. Мисля че е време да си "хваща пътя", работа и квартира за известно време вероятно ще му покажат какъв е живота, и как не всичко дето лети се яде. Не иска да учи, не иска да работи, лъже наред, краде ни у дома, обижда, троши, вдига скандали а Ива се крие под леглото, не го е грижа за никого, май остана само да изнася покъщнина и да се друса (пази Боже) и ще е съвсем на дъното. Толкова го обичам и така боли, кога ще се събуди от тоя пубертет ли е що ли е...
Баща ми е по спешност в болница в Бургас тази вечер, повръща, има Т, твърде болен е за да се бори с каквото и да било, дори да е вирус. Съмняваха се за жлъчка, после за преплетени черва, после за язва, най сетен казаха че не знаят какво е. Стискам палци да се пребори и този път! Praynig Praynig Praynig
Излях си душата, да ме прощавате.
Лека нощ!

# 254
  • Мнения: 668
6tastlivka - Честит Рожден Ден!!! Пожелавам ти здраве, щастие и много любов в семейството. Нека малкото човече да осмисля света ти всеки ден и да ти донася много много радост.

Мери - пиши си както си писала досега, помогнала си и ще можеш да помагаш на още много хора (опитът си е опит). А по-резките реплики си ги пропусни покрай ушите.
Много съжалявам за татко ти, стискам палци и се моля да оздравее, бързо.
А за Стоян, просто нямам идея какво да ти кажа. Може би наистина е добре, да види "откъде иде хляба", и че не всичко което смята за даденост е такава. Явно за да порастне трябва да се сблъска с истинския живот и да види, че това е сериозна работа, а не някаква игра. Иво не помага ли при тези истории? Или Стоян ги прави когато Иво е на работа? Помоли го да поговорят "по мъжки", може би да има ефект някакъв?  Hug те и дано бързо преодолеете кризата.
Много ми е мъчно за всички маминки от старите темички, които не се отчитат тук (може би част от тях са изгубили бебчетата си, което е ужасно и много много тъжно...) Случвало ми се е, да се опитам да намеря някоя от тях, но никога не ми достигна смелост да пиша и да питам  Sad Искрено се надявам тези, които пак ще стават мами да бъдат много щастливи, и им пожелавам лека бременност и щастлив финал.  Heart Eyes
Дез - Чара беше писала за отливката, беше купила моделин, направила отливката на крачето, и после като изсъхнало е оцветила с бои и рисувала отгоре. Тогава е залепила и снимката. (Освен това спомена, че моделина миришел ужасно докато изсъхвал  Wink )
mozila - пиши дали спада температурата? Ние поддържахме 37,5-6 след ваксинацията поне 1 ден и беше кисела, и сънлива момата. Ако продължи да я държи непременно отидете до лекаря.
zvezdobroyka - ние мерим с биба-термометър. Ама не го долюбва много, и все го придържам в устичката, за да не го изплюе докато се премери температурата. Иначе съм пробвала и като я гушна плътно до мен да мушна дигиталня под ръчичката и там. Нашия е на Lumiscope с гъвкав връх и няма толкова да я убива, дори и да се извърти. Тези лентичките не съм ги пробвала.
vivi.vivi - Точно така е, ти се притесняваш защо наддава? Недей, след някой и друг месец ще почнат да се изравняват децата. Едни рязко ще почнат да намаляват наддаването, други след захранването ще наддадат малко повече и така.  А към 3-те години хич няма да се чудиш дали това е било едро бебе или не. Здраве да му е на Стефко, пък другото го остави. А за венците ви съчуствам. И моята понякога се трие с юмручетата или гризалките и чак се ядосва и почва да писка... Много странни звуци издава. Мисля да й купя някое от гелчетата за венци, ама още не съм решила какво. Ако някой е попаднал на по-ефективно нека пише.
Хайде стига толкова, че пак фермани почнах да пиша... ама тъй е, като ме вдигнаха в 5 и не ме оставиха да спя повече... Приятен и ползотворен ден на всички ви.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт