Отговори
# 255
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Добро утро мили мами! Бързам да пиша защото после ще се приготвяме ,ще струваме на свекито 6 месеца и всичко е на моите ръце. Уж всички много я обичат и им е мъчно пък няма кой нищо да приготви а аз бях все лоша. Уф оплаках се! Дано поне бебка е добре милата ,че иначе незнам какво ще правя. Praynig Педито вчера каза ако и днес вдига температура да и се обадя да дойде. Дано не се налага!Снощи малко мънка нонямаше температура. Преди да я изкъпя в 10ч беше 37,2 без да махам градуси.Иначе се усмихва.но иска повече да я гушкам. Честит рожден ден на Щастливка!!!  bouquet Мери, мила напълно ти съчувствам защото имам пубертет в къщи и от добричко дете стана зверче. Но е още малка и не прави глупости. Дано да е така и занапред Praynig Желая ви лек и прохладен ден!

# 256
  • Мнения: 419
Честит Рожден Ден, 6tastlivka!
Много здраве и щастие!


Мозила,дано нямат Т днес децата ни. Рая също не е вдигала от снощи. Съжалявам че ти се очертава лош ден..
Съболезнование на всички мами загубили бебенцата си.

Мери,аз също мисля че снимките са уникални,много истински и непринудени. Браво на нашата Асол, която сега отмаря на някой плаж в Гърция.
Стискам плаци за бързото оздравяване на таткото на Мери.

Хубав и весел уикенд на всички.

# 257
  • Мнения: 387

Добро утро на всички ..ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ЩАСТЛИВКА  ......  bouquet Пожелавам ти много щастие и радост,много любов и късмет,много усмивки и слънчев детски смях безспирно........БЪДИ НАИСТИНА ЩАСТЛИВА .!!!
МЕРИ . Hug Hug  надявам се да се оправи при вас всичко и да се поуспокоиш и ти ..Моля се татко ти да преодолее и това   Praynig
Слънчев и весел week-end на всички ..
ЦЕЛУВКИ НА МАЛКИТЕ............



# 258
  • Мнения: 384
Роси, Дез, благодаря за честитките за четвъртата ни месечинка! Много сте милички!
Мери, стискам палци баща ти да се оправи, а Тян - това просто е период. Някои го прекарват по-тежко, като сина ти. Но наистина са прави всички, които те съветват да го оставиш да започне да се оправя сам в живота. Време е да възмъжее. Брат ми навремето имаше подобен период, макар и не толкова тежък. При нас помогна това, че двамата много се обичаме и винаги се е вслушвал в моите съвети. Не се съобразяваше с никой друг.
Роси-Боси, Калоян пие чайчето от копър на HIPP. Само вода и той не признава, но то му харесва и в жегите давам от него. Като го привърша, почвам кутията от лайка на HIPP.

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 10:14 от Puhka

# 259
  • Мнения: 1 671
Щастливка, честит рожден ден! Бъди много обичана майка и съпруга!
Искрице, много съжалявам  Sad и се извинявам, че те натоварваме!
Мери, наистина много ти се струпа! Дано татко ти се оправи, а Стоян да влезне в релси. Hug
За Гигамига нищо не знам. Последно е писала, че очаква всеки момент да роди, но и аз видях новата лентичка  Sad
Saxophone ми писа почти в началото, когато забременяхме на лични, че е загубила бебето (даже си беше пуснала тема в Майки) и ме помоли просто да я махна от списъка. Явно не е имала сили да пише в темата. Няколко месеца по-късно пак забременя! Много се радвам за нея.
За Красуна и Барборанче също знам.  Sad. Страшно се радвам за Барборанче.   bouquet За Красуна толкова се надявам, че следващия път ще е успешно, много ми е мъчно, че така се получи при тях.
Наистина при всичко това, което става около нас ние се заяждаме за глупости, май трябва повече да се вглеждаме в децата ни!

# 260
  • Мнения: 307
Честит рожден ден на Щастливка!!!Бъди много здрава ,щастлива и обичана!!!
Честити месечинки на Ева,Михаела,Виктория и Александър!!!  Gift
Честити месечинки на патерици на Стефчо и Калоянчо!!!  costumed034
Слънчице и всички майчета,загубили бебенцата си,искрено съжалявам за загубите ви Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Днес е родена и нашата малка звездичка Ана-Мария,миличка мъничка звездичке Flowers Rose Flowers Rose,никога няма да те забравя Cry


Наистина при всичко това, което става около нас ние се заяждаме за глупости, май трябва повече да се вглеждаме в децата ни!
  202uu

Мери
,дано татко ти се оправи и скоро си бъде вкъщи PraynigСтоян като те слушам е точно копие на брат ми,беше побъркал родителите ми преди 2- 3 години(сега е на 18 и скоро завърши училище).Излизаше и не се прибираше по 2-3 дни,пиеше,вдигаше им скандали и какво ли още не.Да не говорим за двойките и отсъствията в училище,и той за малко да остане да повтаря едната година ConfusedВ един момент обаче сам се стегна,започна да ходи на училище и да помага вкъщи.Преди месец завърши и си издържа матурите,а сега работи в една аптека и на практика се издържа сам.И аз не знам какво му стана,макар че се радвам че "влезе в пътя".Надявам се и твоят син да разбере по-скоро че не бива да прави така и да спре да ви къса нервите Hug И на тебе не ти е лесно,споделяй при нас тука ако ти олеква Peace
Мозилка,Галадриелка,дано няма повече Т.Как са днес кукличките?
Слънчице1,вчера като прочетох поста ти и настръхнах.Вече си мисля че нищо случайно няма в този живот. Thinking
Звездобройка,меря Т с живачен термометър под мишничката,имам и дигитален на Чико,обаче май не мери вярно.
Виви,и аз съм давала така на Петър Панадол за зъбките,че вечер беше неспокоен докато ги вадеше и му давах от време на време Peace
Драгонче,аз ползвам гелче за зъбките Дентинокс гел,при нас помага.Сякаш повече се успокоява обаче ,когато гризе разните му так дъвкалки и гризалки.
Ние от снощи имаме гости(кръстниците ни),а пък аз съм с адско главоболие ooooh!.Утре Петър ми е именник и ще дойдат свекърите,майка ми и баща ми,брат ми с гаджето и ще стане голяма лудница вкъщи Crazy
Приятен ден на всички Heart Eyes





# 261
  • Sofia
  • Мнения: 185
Честит Рожден Ден на Щастливка

Мери писах нещо на лични дано не съм те обидила.
За водата - пием безотказно.
За захранването - хапва зеленчукови пюрета и каша и пие сок, но отказва всякакви плодови нямам идея защо newsm78
за меренето на температурата - не се справям.  Embarassed  Моя хубостник не се задържа две секунди на едно место и ме е страх. Не ми се е налагало слава богу. Когато ни биха ваксината и аз дадох Панадол превантивно следобяд, вечерта и на следващата сутрин, така че и да е имало температура не съм разбрала.
slanchice1 малко странни ми се виждат тези съвпадения  Rolling Eyes, но това е мое мнение.
   ВеСеЛи ПоЧиВнИ ДнИ


Ние отиваме в Борисовата градина, ако някой се е запътил натам да свирка  Wink

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 11:30 от kam4o

# 262
  • Мнения: 307
Аз да се похваля-преди малко хапнахме първите лъжички картофено пюренце.Определено й хареса на бузанка,после ще сложа и снимки. Grinning

# 263
  • Мнения: 36
Здравейте майчета, да се включа и аз в темата. Надявам се че сте добре и при вас, бебоците и семействата всичко е наред. Ние се бяхме „покрили” известно време на село поради жегите и смятам оттук нататък да го правим периодично.
Против комари ползвах междувременно апаратчето на Чико с ултразвук (за помещения). Не знам дали защото то действаше или защото се презастраховахме и с комарници, но засега сме пълен победител в борбата с кръвожадния враг.

Тъй като сте изписали междувременно почти една цяла тема, ще ми отнеме време да  я прочета, затова засега казвам само „здрасти” и „честито” (на няколко патерици) на празнувалите междувременно месечинки и рождени дни.

# 264
  • Мнения: 674
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЩАСТЛИВКА   bouquet МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ Ѝ ПОЖЕЛАВАМ !

Честити месечинки на празнуващите мъници днес  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Кой на 4 ,кой на 5 месеца - растат бързо бебоците.Сякаш вчера ги раждахме,а днес са вече малки човечета,
любопитни,с характер,с претенций  Grinning

Относно пиенето на вода - моята е от тези които не искат да засучат от шише.Лапа го,играе си,дъвче...
Всичко друго но не и да пие.Без значение дали вътре има кърма,АМ или вода  Confused отказва.Напоследък докато тя си размята биберона
из устата,аз го натискам в основата и така и капе водичка в устата.Понякога гълта,понякога плюе,но все пак е нещо!

За температурата - меря с живачен термометър под мишницата.Слагам я на гърдата да е по-кротка и държа 3,4 мин.
Имам и дигитален но винаги показва много ниски стойности.Каня се от край време да си купя и аз от тези,
които са за ухо,на Браун.Някой ден и това ще стане  Crazy

Съболезнования на всички майки,загубили бебенцата си.Много ми е мъчно като чета за загубите  Cry Cry Cry
Да почиват в мир малките душички  Flowers Rose Flowers Rose


Гигамига си я спомням още от Искам бебе.Наистина не е писала отдавна,надявам се всичко при тях да е ОК.
А новата лентичка може да е просто старата,но ако не я е изтрила сега да се рестартира някакси и пак да отброява
за Февруари  Rolling Eyes

Ева днес ще е мъничка шаферка на една сватба  Heart Eyes Сега отиваме да се приготвяме  Flutter

Хубав ден на всички ви  Hug Hug Hug


 

# 265
  • Мнения: 124
Я, още едно раче Wink
Щастливка честит рожден ден! Бъди усмихната и лъчезарна, здрава и щастлива!
И аз да се оплача - не съм мигнала цяла нощ! Алекс реши, че може да си организира "празнична вечеря" от 01 до 08 часа сутинта, а аз като една добра "сервитьорка" предлагах цици на поискване. Нямахме наяждане тази нощ!!!! Сега ходя като сянка из къщи #Crazy
Изабелка - чакаме снимки от сватбата и малката шаферка Peace
Ави писах ти на лични  Peace и поздравления за захранването. Дано и ние се похвалим с добри резултати след 10 дни  Peace
Дез, явно ще се записваме в ранните часове Grinning Обаче нямаме шанс да се мерим с Мери hahaha Тя определено се разписва на разсъмване Tired
Хора кажете как да накарам малкото човече да пие вода Sad Незнам какво още д пробвам newsm78
Бубеееееее, пиши как сте. Как са куклите? Как се справяш ти? Ние тук се караме, оплакваме се, а ти си като един наш пазител Hug
Отивам да храня домочадието. Прохладен ден от мен Hug

# 266
  • Мнения: 1 725
Привет, момичета! Много се развълнувах като ми казаха, че сте ми честитили рождения ден и реших да се отбия да поблагодаря, макар и с доста закъснение. Много много благодарско, много сте мили, наистина!  Hug  Hug Виждам, че сте доста напред с материала и темите - вече захранвате! Аз и Настя все още се мъчим само с моята оскъдна кърма. Минахме през немалко трудности - понеже ми донесоха от село в изобилие магданоз и въпреки, че нещо ме глождеше относно магданоза, все пак майка ми ме убеди колко е полезен - вит. С и т.н. и си го изпих и съответно кърмата ми драстично намаля. Сетих се аз да звънна на който трябва - на Мери - но чак на другия ден като видях резултата! 4 дни и повече се измъчихме с Настя - тя дори отслабна с 300 г., но нали съм инат - не се отказах. Много е трудно като и давам меки цици, т.е. като реша по-начесто с цел да увелича кърмата и въобще не ги харесва такива празни мекици - хич не обича да смучи и издърпва млякото, иска и се да и тече наготово - е, да, ама аз да не съм робот - не само от магданоза, но и от това недоспиване, когато и съвсем не успея да поспя, тогава съвсем ми намаля млякото. Но засега, бива горе-долу. Пак като избутахме дотук - аз исках 6 мес. да си я кърмя изключително, но може би ще успея само 5. Иначе я кърмя основно в кенгуруто - като и заклещя главата с ръка и с песни, с поляшване и танци и такива маймунджулуци. Откакто стана това с магданоза, дясната ми гърда, на която и основна спя, има проблем с рефлекса на потичане и въобще по-малко произвежда, въпреки че давам от сумати време първо нея. По принцип давам и двете гърди на всяко кърмене. Абе, не е лесно - и нощем да ставам да кърмя в кенгуру и песни да пея, но като съм си го наумила. Пък и най-вече съм спокойна, че постъпвам правилно, защото самата ми педиатърка така ми е казала - че детето си наддава нормално (в момента е 6.400 - поне снощи така показа, но като се изака не зная дали няма пак да спадне  Laughing ) и да си продължавам само с кърмата. Аз дори не съм и казвала какви са възгледите ми - просто ни съвпаднаха и затова съм доволна. Около месец беше станала дете за пример - сама си заспиваше - пореваваше понякога, но като цяло ми даваше предостатъчно време. Но от около седмица пак е много крива - зъби ли са, какво, не зная - на рожденния ми ден особено, ни побърка с майка ми. Бяхме на едно заведение в Морската и тя се скъса да реве - ни кърмене,ни люлеене на ръце, ни бърз ход в количката - нищо не помагаше, особено когато други хора се мъчат да я успокояват - дори майка ми и баща и - направо стигна до хълцане. При мен малко по-добре. Така е от няколко дни. Вчера беше сякаш по-спокойна. Затова си мисля, че сигурно зъбите го изнервят детето, макар че нищо не се вижда още на венците. Ами, да спирам вече. Всичко хубаво ви желая от сърце!

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 15:22 от desi_sunshine

# 267
  • Мнения: 387
РОСИ БОСИ... Hug Hug нали знаеш как съм с времето ... Shocked  но за тук намирам ,защото ви обичкам ... Hug Hug
Хрумнало ми е дно предложение за заглавие ,но не се смейте много ...
Февруарки похапват черешки,
за да влезнат в  старите си дрешки !!!

IИЗАБЕЛКА 83-чакаме снимки после на малката красавичка ... Hug Hug
МАМА АВИ..бравооооо..  bouquet ние вече опитахме пюре от ябълки... Blush и на двете им хареса.. Peace

после пак ще пиша... Hug Hug Hug
desi_sunshine...много сте хубави и големи вече ..пу-пу   bouquet  


Шшшттт... почакай , като ме изкъпят мен си ти наред...
Имате ли други предложения за текст под снимката  newsm78 newsm78 Благодаря предварително    bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 15:41 от бубето 29

# 268
  • Мнения: 4 242
Честито Щастливке! От щастлива по- щастлива да бъдеш, че и всички около теб!Желая ти много здраве, радости и късмет!
Честити месечинки на всички!
Не на последно място, отдавна искам да споделя колко се радвам и колко съм щастлива, че в нашата тема повечето бебета са още на кърма, че всички захранихте късно! (сега хранещите с Ам моля да не се чувстват обидени, обичам всички бебета наравно и уважавам всеки избор)
Ави честита ви първа лъжичка! (само да намеря на Ива първата и ще пусна снимка да се посмеете)
Деси радвам се че се разписа.
Роси човека си увеличава дажбите явно, или от жегата не е ял достатъчно през деня и си е наваксал. Няма да се остави гладен я, този хубавец трябва да мисли за фигурата си Naughty За водата не бой се, предлагай всеки ден, ако Алекс има нужда ще пие, бъди убедена. Бебетата действат по инстинкт за оцеляване, вярно не може да си набави вода, но ако му я предлагаш и иска ще я погълне. Ти ако си напита можеш ли да пиеш, даже ще ти се гади. Ива пропи вода чак второто си лято, значи на година и половина, при това летата в София са далеч по жарки от тези в Бургас повярвай.
Виви ако е толкова зле положението защо не опиташ с хомеопатия, много майки даваха лайка (има я в няколко варианта), но най- добре да се консултираш с хомеопат. Знам че помага.
Ооох и нас ни мъчат, Емма се настървява да хапе (цици, брадата ми, ръце, дрехи, всичко), плюнчи се с литри, викам ще се обезводни направо. А понякога изпада и в истерия, макар и за минута, като днес докато бях в банята, тичайки връхлитам в стаята и виждам Иво, Ива и Тян надвесени над леглото и и я гледат, "опитвали се да я успокоят", как, като я хипнотизират ли newsm78. Евелинка казваш оставяй за малко децата  newsm78, много са ми мили, не мога да ги прежаля с лека ръка Joy
Звездобройке, Т меря кърмейки и аз с дигитален- мек, за около минута- две, под мишницата, никога не ми е дал различни стойности.
Изабелко или по скоро да е забременяла отново, както на много момичета им дойде бързо след раждането, поне се моля да е тази версия  Praynig И чакам и аз шаферски снимки на Евичка! Hug
Камчо благодаря за куража! И на теб успех и по леко справяне с проблемите, а ако може без проблеми! Ще опитам повечко време да съм с него наистина. А днес като си дойде ще му кажа колко много го обичам, защото преди да излезе ме помоли за прошка и още един шанс.
Благодаря за милите думи на всички ви! Малко ми олеква така, а и като споделите че не е само Тян такъв, че не само той е неузнаваем и лош, ми олеква и ми окрилява нова надежда, че един ден ще се върне моя син, защото този у дома сега не го познавам.
Драгоне Иво се постави като приятел от началото и така и не спечели респект, за това говори, говори, говори, но няма особена полза.
Татко е все още в болницата, на системи, на мен ми мирише на ентеро вирус, или ухапване от кърлеж, ама не ми е работа да се меша там, докторите обаче се чудят и не знаят какво става. Само му наливат системи да не се обезводнява и това е.
Ще гледам сега да излезем с децата че го дават следобед бури и наводнения в цяла България, дано Господ се смили и не пострадат хорицата, къщите и реколтите им отново!!! Praynig

п.п. Бубе да са живи и здрави красавиците малки!
С този заговорнически поглед сякаш Вяра казва "малии ако знаеш какво чух, чакай да ти кажа стрино  Mr. Green "

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 260
Честит рожден ден на Щастливка! Здрава и усмихната да е !
Благодаря за отговорите за Панадолчето. Аз зная, че става за зъбки, но много ме гложди да не прекаля. Чувам само как хората бягат от традиционните лекарства като дявол от тамян и си мисля, че може би аз не съм права защото хич не се замислям и заболи ли ме нещо си вземам съответния медикамент. Чувала съм,че има хомеопатични средства и се оглеждам и ослушвам за отзивите на Ефросина, беше взела да пробва, но нещо май не съм я видяла 2-ри ден.
Мери, сигурно е много тежко да трябва да ставаш понякога рязък с детето си, за негово добро, а то да се наостря още повече. Мисля все пак, че не е толкова черно щом като Тян споменава за прошки и шанс. Освен ако не е много хитър! А той явно съвсем не е глупав щом си търси и пази "детските права" Grinning. Той нали беше овне? С тях сам с добър тон става, и системно. Нали си имам мъж овен, меля нежно и приспивно, и безпирно. Изисква се много търпение, но резултатите са трайни  Laughing
Ама имало си и добрите страни да се влачим на опашката на "родени". Ходим по отъпкани пътеки, после и за захранването ще имам инфо наготово Laughing
Бубе, малко странен въпрос. Двете кукли познават ли се, заиграват ли се една с друга ? Интересно ми е какви им са отношенията  Joy
Болничките да се оправят бързо!
П.П и докато си хротуваме тука сладко нашия Стефко набарал една салфетка и лекинко се захранил. Малко беше, но докато успея да му бръкна в устата и да го извадя той си го глътна. Не е претенциозно момчето на храна. Shocked

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 16:40 от vivi.vivi

Общи условия

Активация на акаунт