Отговори
# 285
  • Мнения: 384
Момичета, аз съм професионално деформирана и чета винаги между редовете, та да направя едно уточнение. Задръжте до вторник с пращането на снимките. На линка, който е дала Kokomania Hug изрично пише, че снимките се пращат между 1 юли и 31 август. Да не се окаже, че не участвате в конкурса, тъй като сте пратили снимки преди началото му Wink
Валерия, Мамо Ави, Гери, мерси! Валерия, недей така, не се оставяй без бакшиш. Аз като видя, че натам вървят нещата, пораздрусвам Калоян и ми връща част от изяденото, така че да не съм капо. Браво на теб, че си се вместила в "квотата", аз не успях. И понеже бях сред хвалещите стоките в "Джъмбо", ще споделя с възхита с какво чудо на чудесата се сдобихме за има-няма трийсетина лева при пазаруването ни там миналата седмица - истински летящ чадър. Няма майтап! Вчера това огромно по моите критерии чудо излетя по време на ураганния вятър и се закрепи за жицата. Та по тоя повод мъжът ми като някакъв мангал се катери по електрическия стълб, двама съседи му придържаха стълбата, а цялата улица се беше събрала да гледа сеир. Че и атрактивен цвят сме избрали - оранжев. Сега трябва да позакърпя тук-там чадъра, защото свалянето не мина без поражения.

# 286
  • Мнения: 307
И аз да се разпиша и да лягам,че утре дълъг ден ме чака Wink
Валерия и Пухка като им чета постовете и винаги ми идва настроението hahaha Joy
Бубе,страхотни са Hug Hug
Мери,ама наистина Ивето и Емма са като близначки,толкова много си приличат Heart Eyes
Ето и снимки от нашето захранване:http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=6207643 … o_id=6207643[url]
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=6207649[/url] Grinning

Сега да почерпя по случай именния ден на моето пораснало момче Петър

Честит имен ден и на Петър на Галадриел,да расте здрав и послушен батко и да слуша много мама


Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 00:27 от mama avi

# 287
  • Мнения: 387
Еееееееее,браво на мама АВИ... Hug много сте готинки.. Hug Hug Hug и ние ще сложим снимки,но после ..Благодаря за комплиментите на всички , но...както писах вече февруарчетата  са най............най..
ВАЛЕРИЯ и ПУХКА ... Flutter добре че сте между нас     bouquet
   
честит имен ден на всички празнуващи днес , много здраве ,щастие и любов ,късмет и незабравими мигове със близките ......... Hug Hug

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 01:07 от бубето 29

# 288
  • Мнения: 153
Изчетох всичко набързо и толкова много неща ми се въртят в главата, които искам да напиша, ще видим до къде ще стигна.
Първо да кажа за Т, вече нямаме. Най вероятно е била от ваксината въпреки, че ГП-то каза че е малко вероятно, но според мен няма от какво друго да е. Както и да е важното е че вече Лео е наред. Аз ползвам термометър за ухо и съм много доволна, дори и докато спи му меря без проблем.
Мери, много ми допадна идеята на педагогическото захранване, със сигурност ще приложа дори и само за забавление. И така като се замисля може би ако не 100% , то нещо подобно използват англичаните за захранване. В книгата която ми дадоха от болницата да чета за отглеждане на бебето и на консултациите ме съветват за подобен начин на захранване. В общи линии се водят по следната схема.
До 6 месец изключително само на кърма, без вода, сокове и т.н. Кърмата (АМ)остава основна храна на бебето до 1 година, като след 6 месец се започва захранване с цел бебето да се запознае с различните вкусове. Винаги съветват предлагането на нова храна да става, когато майката и бебето са спокойни, когато то може да стои само седнало и рефлекса на езика да избутва всичко навън е изчезнал, когато бебето проявява интерес към нашата храна. Когато на бебето не му хареса дадена храна да не се настоява, да се опита пак след известно време и т.н. На моя позната която има бебе на 7 месеца са и казали, че може да му дава вече всичко, което то си хареса от тяхната маса.(естествено ако е подходящо за него) . Така че това педагогическо захранване явно е много популярно тук. Аз в началото бях много скептично настроена към английската здравна система и не им вярвах, но постепенно свикнах и вече много ми харесва начина по който отглеждат децата си. Засега поне не сме имали проблем с нищо, дано и занапред да е така.
Роси ти защо толкова настояваш да пие вода след като не иска? Аз да си призная още дори не съм му предлагала. Всеки път на консултация питам за вода и винаги ме гледат въпросително?? Ама защо му е?? Нали е само на кърма?? Чак когато започне да яде друга храна тогава. Това е отговора им винаги. Аз обаче се изкушавам поне да му предложа, може пък да иска детето. И да ви питам мога ли да ползвам чашка вместо шише и трябва ли да се стерилизира след като се ползва само за вода?
Мери, знам че Тян е просто в лоша възраст, но все ми се струва че трябва да го държиш из късо. Ако го оставиш „сам да се оправя в живота” може да тръгне и по лош път и да стане още по зле. Дано се справите бързо с този проблем.
Дез ние не сме точно в Лондон. Живеем в по малък град на 30 мин с влак е до Лондон. Затова и вчера си беше живо предизвикателство и цяло пътешествие направихме. Не знам как да го опиша с 2 думи, че много дълго стана но по лош ден не съм имала. Докато стигнем до посолството сменихме 5 вида транспорт, първо с кола от нас до паркинга, после пеша до гарата, с влак до Лондон, влязохме в метрото, мъкни количка и бебе по ескалатори и стълби нагоре надолу имахме и смяна, и като прибавим лудницата от хора, абе ужас. И тъкмо излизаме от метрото и заваля. Ами сега ..има още да се върви 20 мин. Скрихме се под една спирка а то си вали ама как само. Качих ме се на автобус и накрая се добрахме до посолството и какво да ви кажа „Почивен ден ” ни в клин ни в ръкав. Точно в най оживеното място в Лондон насред улицата , вали дъжд, Лео гладен, и ние с мъжа ми се караме кой е виновен от двамата. Мотахме се около 30 мин докато намеря една мокра пейка и да го накърмя. От там пак , автобус , метро, пеша и на другия край на Лондон да вадим един друг документ, закъсняхме с 5 минути и затвориха пред нас. Ами няма как, ще се ходи още веднъж. А този пасаван за Лео ще ни излезе златен, ама здраве да е. В бързината направихме малко снимки докато препускахме из Лондон с количката. Накрая се тропясахме с мъжа ми във влака ни живи ни умрели, обаче Лео беше във вихъра си и искаше да стои прав и да гледа през прозореца сакън да не изпусне нещо. Всичко му беше толкова интересно, че забрави че е гладен дори. За цял ден го бях хранила само веднъж на две на три.
Ето и малко http://www.flickr.com/photos/23037362@N06/ от "разходката" ни из Лондон. Цяло постижение е че сме направили толкова много Laughing и така като гледам дори сме минали покрай основните забележителности.
Дез като решите да идвате непременно ще разходим момчетата из Лондонските паркове. Полета да ти е най малката грижа, тук из Лондон ще е големия екшън да знаеш Wink
Спирам , че стана цял роман а и вече много ми се спи.
Утре ще пиша по другите теми, обещавам да съм по кратка.
Честито на всички именници, да са живи и здрави!

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 02:05 от trollipen

# 289
  • Мнения: 4 242
И от мен честито на именниците ни! Със здраве да си носят имената дълги години!

Един поздрав за кака Виви!
 
И една черпалка от мен с обещаното сладко от бели череши

Спокойна нощ!

# 290
  • Мнения: 36
Честит празник на днешните именници и месечинки!

Да почерпим скромно и ние за нашата четвърта месечинка
Хубав ден на всички!

# 291
  • София
  • Мнения: 96
Хайде в новата ни темичка!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309568.0

Ако нещо не ви харесва, може да редактирате.

Общи условия

Активация на акаунт