Отговори
# 270
  • Мнения: 4 242
Намерих албума първа лъжичка на Ива http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=673&AlbumId=11546
Виви вероятно дори се търсят Вяра и Велизара, съдя по Емма и Ива, Емма се разтапя само при гласа на кака си. Интересно ми е какво ще разкаже Бубето.
Да овен е Тян, от трудните, дето все с нежен тон трябва да им говориш. Онази вечер ми скрил батериите на дистанционното  Mr. Green защото му казах е е време да си ляга, беше вече 2.30ч.

# 271
  • Мнения: 387
Оооооооооооо, колко много ще трябва да изпиша  ooooh! ако искам да ви разкажа за двете сладурки ...търсят се -да ,заедно правим всичко почти , на разходките ги слагам една срещу друга -почват да се радват и да си гукат, бутат си крачетата ,смеят се като ги гушкам една срещу друга от сутринта със доброто утро ...и се почва купона  Peace А нашата кака като ги викне само и сиянието по лицата им е неописуемо..........много я обичат , а и тя много ги занимава  Heart Eyes Heart Eyes Вечер ,като ги накърмя след банята и ги цункам за лека нощ и излизам от стаята и се почва едно гукане ... Shocked какво толкова си приказват  и пеят .. Rolling Eyes и така 5-10 минути и са заспали  Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Но определено се оглеждат къде е другото бебче , какво прави и кой е при нея ...Вяра понякога се сърди ,че не е тя гушкана или първа в банята ,но ...такъв е живота ..като станат още малко по-големи ще ги къпя заедно  Peace За сега е това около нас ..

п.п. Бубе да са живи и здрави красавиците малки!
С този заговорнически поглед сякаш Вяра казва "малии ако знаеш какво чух, чакай да ти кажа стрино  Mr. Green "[/color]
МЕРИ..благодаря ти за коментарчето,  bouquet  супер е ...
А ИВА е голяяяяяяяяяяяяма чаровница ...пу-пу ама много не и се е хапвало гледам  ... Rolling Eyes Hug


ИМА ,ИМА ,АМА НЕ Е БИРА.....  bouquet

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 17:12 от бубето 29

# 272
  • Мнения: 124
Бубе страхотни са тези русокоси красавици Hug А снимките оставям без коментар Hug И да разказваш по-често за тях Wink
Мери, гледам снимката от захранването - ами те Ива и Емма са като 2 капки вода. невероятна прилика. Да ги нацелуваш и двете и се надявам другата седмица да се дотътрим до Айтос Peace
Виви, голямо пръцкане ще пада от целулозата в салфетката  Joy
Отивам да обядвам - дойде и моя ред Twisted Evil

# 273
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте!
Честити празненства на всички месечинки и на тези от отминалите дни!   bouquet
Честит Рожден Ден на щастливка!  bouquet
Мери, ужасно съжалявам! Надявам се да се оправят нещата! Ако обаче тръгнат на зле, съветвам те да потърсиш квалифицирана помощ! Дано не ми се обидиш!  Hug Много труден е периода "тийн"!  bouquet Надявам се и стискам палци, татко ти да се оправи и да забрави скоро за лошите неща! Praynig
Роси, Hug!
Бубе, страхотни сладури са Вяра и Велизара! Hug Heart Eyes Заглавието е супер! Peace
Гала, радвам се, че Рая е добре вече. Вярвам, се всичко е било от ваксината! Hug
Всички болнички да оздравяват! Hug
Виви, е как може да захранваш със салфетки?! Защити си труда и го патентовай, като нов метод! Mr. Green Hug
Весел следобяд! Hug
Съжалявам, за всички бебенца-звездички! Sad

# 274
  • Мнения: 105
Честит Рожден Ден на Щастливка! Нека щастието никога не напуска твоето семейство!  bouquet
Честито и на месечковците днес!   ura
Бубе - много са сладки куклите  love001   много са пораснали пу-пу и дано все така да се търсят и да си помагат spoko
И аз имам едно предложение за заглавие, че гледам привършваме темата....

"Февруарското човече хапва сладко, сладко и пюренца вече."

Радвам се, че болничките се оправят Peace

П.П. Роси - пробвала ли си вместо вода от чайчето на Хип, за което споменава Пухка....то е леко сладникаво и може и да го хареса newsm78

# 275
  • Мнения: 36
Честити днешни месечинки на Ева, Михаела, Виктория и Александър!
Честит рожден ден на Щастливка!

Мара Пепеляшка, Adi_v4, добре дошли сред нас!

Слънчице, Прашчо, искрени съболезнования за загубата ви!


За обръщането: още не го правим

Относно пиенето на вода: твърдо все още не пием, освен вкарвани с много мъка 1-2 лъжички за промиване след кърмене. Идеята за чайчетата на Hipp ми допада.

За захранването - ако всичко е наред, ще го започна при навършени 6 месеца (максимум седмица по-рано, но не ми се иска). Въоръжила съм се с „Грижи за бебето и малкото дете” на Христо Михов и „Хранене на бебето” на Лиляна Трифонова и чакам само да чуя мнението на педито през юли, за да дооформя стратегията.
За подправките – в горните книги пише само да не се добавя сол и мед, а рецептите (когато се използва краве мляко, а не кърма) съдържат захар. Във форума за кърменето и захранването се натъкнах на следното: ” зеленчуковите пюрета могат да се подправят със зелени подправки - лук, чесън, магданоз, чубрица, копър, ревен, гьозум и други. Пикантните подправки, както и солта се избягват”
Пропорция за зеленчуковите пюрета: /изтрито/


За списъците – правя си такива почти за всичко.

За капенето на косата – и аз си „сменям козината”. Не броя космите, но са много и се врат навсякъде, дори и в памперсите, въпреки че постоянно ходя с вързана коса. Както се казва, де не ги сея, там никнат. Явно и аз ще трябва да скъсявам яко дължината, макар и твърде да не вярвам, че това ще помогне. Гинеколожката ми препоръча шампоан Defluval. Българско производство, добър бил. Смятам да го пробвам. Ако не помогне, поне се надявам да не навреди.

Оооооох, за килограмите! Някой ден, когато спрем да се кърмим, ще трябва сериозно да си преразгледам менюто и яко да потренирам. Сега съм като ламя – само гълтам и вечно ме гони глад и  резултатът си личи – като ме шляпне половинката сутрин отзад, вечер като се прибере от работа, задницата ми още се поднася...

Днес цял следобед се занимавах с разчистване на „тоалетите” на моята мадама. Отделих вече доста за едно бебенце, което е на път и пак едва събирам останалото. Брей, откъде се взеха толкова, че те повече от моите даже! Подарявали хората, че подарявали! Масово ефектни (но не особено удобни) дрешки и тук-там по нещо практично. Нейсе, ще направим по една снимка с подаръците и ще си отидат  по каналния ред. А някои дрешки и един път няма да можем да ги облечем - пасват й сега като размер,обаче са дебелички за тези жеги, а наесен вече ще са омалели. Е, с ръка на сърце признавам, че и аз доста неща съм накупила (чак някои и съм забравила), ама то си е нещо като болестно състояние – като изляза на пазар краката неволно ме водят право към някой детски магазин... Е, както се казва „няма да стигне, докато не остане”. Иначе, като си дам сметка, носим само определен контингент дрешки, които са ни удобни. Другите си дремят в немилост в гардероба.

Приключвам, понеже малката господарка ме зове. Приятна вечер на всички!

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 22:40 от geri1805

# 276
  • Мнения: 4 242
...За захранването - ако всичко е наред, ще го започна при навършени 6 месеца (максимум седмица по-рано, но не ми се иска). Въоръжила съм се с „Грижи за бебето и малкото дете” на Христо Михов и „Хранене на бебето” на Лиляна Трифонова и чакам само да чуя мнението на педито през юли, за да дооформя стратегията.
За подправките – в горните книги пише само да не се добавя сол и мед, а рецептите (когато се използва краве мляко, а не кърма) съдържат захар. Във форума за кърменето и захранването се натъкнах на следното: ” зеленчуковите пюрета могат да се подправят със зелени подправки - лук, чесън, магданоз, чубрица, копър, ревен, гьозум и други. Пикантните подправки, както и солта се избягват”
Пропорция за зеленчуковите пюрета:
- по информация от Христо Михов: Към 50 грама  зеленчукова маса се добавят 5 грама препечено брашно (не се отнася за картофеното пюре, коеето е богато на нишесте), 80 грама прясно краве мляко, 5 грама захар и 3 г прясно краве масло.
- по информация на Лиляна Трифонова за  200 г пюре: 120 г зеленчуци, 2 ч.л. препечено брашно, 1 ч.л. захар, 1 непълна чаша прясно мляко, ½ ч.л. краве масло...

Гери не че си ме питала, ама да вметна, в България няма адекватна литература за захранването, такава можеш да намериш само в Интернет пространството. 
Посочените добавки и подправки са подходящи след определена възраст. В началото освен копър и магданоз нищо не се препоръчва (особено масълце или прясно мляко които са потенциален силен алерген) останалите най- рано след 8-9 месец.
Всъщност личи че четеш, за това вероятно си направила избора си, вметнах го по скоро за да имат едно на ум тези, които не са потърсили още инфо. Алергиите не са шега рбота, много е тежко и опасно.
Ей я наша Виви, няма с какво жената, с каквото имала захранила, ами такива са времената, мътни, какво да е прави...

Роси, и аз намерих голяма прилика на моменти.

Тук се завихри буря, точно бяхме излязли и хайде обратно. Емма сега спи, събуди ли се хукваме навън поне за час. Ама че скука...

п.п. нещо полезно Simple Smile http://missby.wordpress.com/2008/06/20/up-we-go/

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 20:14 от Мери

# 277
  • Мнения: 60
Здравейте майчета,
получих линк към конкурс на списание "9 месеца". Предполагам, че той няма да е така опорочен както този на ХУМАНА.
Това е линк-а : http://www.9m-bg.com/display.php?page=babystar

И нека най-фотогиничното бебе да спечели. Simple Smile

# 278
  • София
  • Мнения: 717
Кокоманиа, благодаря за линка. Аз пратих вече една на Яна! Hug

# 279
  • Мнения: 78
Здравейте и от мен!
Много съжалявам за всички мами, загубили бебчетата си Hug Hug Hug
Благодаря на всички, които ми дадоха съвет за запичането.За съжаление няма ефект-цяла седмица се тъпча с разхлабващи храни, които за съжаление подействаха само на мен EmbarassedМисля да се консултираме с педиатъра и ако е необходимо да се направят някакви изследвания
Гала, дано вече са по-добре твоите слънчица.Мисля, че има вирусна ангина, т.к. познавам няколко дечица, които са се разболели миналата и тази седмица
Mozila, дано не се повтаря вече и всичко да е наред
Мери, мисля, че бунтарството е нормално за тийнейджърските години.Ти най-добре познаваш децата си и със сигурност ще се справиш.Дано татко ти се оправи по-скоро
Кокомания и аз благодаря за линка.Мисля да участваме и ние Simple SmileМного ще се радвам да спечели някое от нашите февруарчета(нали са ни най-хубавите)
Виви, честито захранване.Със сигурност на малчо като порастне ще му бъде интересно да научи как се е захранил сам Simple Smile
Лека и спокойна нощ и целувки на всички бебчета

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 22:57 от Espoire

# 280
  • Мнения: 36
Гери не че си ме питала, ама да вметна, в България няма адекватна литература за захранването, такава можеш да намериш само в Интернет пространството. 
Посочените добавки и подправки са подходящи след определена възраст. В началото освен копър и магданоз нищо не се препоръчва (особено масълце или прясно мляко които са потенциален силен алерген) останалите най- рано след 8-9 месец.
Всъщност личи че четеш, за това вероятно си направила избора си, вметнах го по скоро за да имат едно на ум тези, които не са потърсили още инфо. Алергиите не са шега рбота, много е тежко и опасно.

Мери мила, благодаря за вмятането и няма нужда да се извиняваш за това, че искаш да бъдеш полезна, но ако позицията ми по отношение на захранването бе основана само на публикуваните в България книги, нямаше да предвиждам захранване при навършени 6 месеца, а вече щяхме да плющим яко пюрета. За това че тази литература не е 100% адекватна съм съгласна, но също така считам че човек би могъл да извлече по нещо полезно от всяко четиво, както възнамерявам да направя и аз, отсявайки информация от много източници и синтезирайки я впоследствие, естествено по мое осмотрение.
По отношение на подправките - не съм сверявала с други източници информацията, която цитирах, тъй като произхожда от тукашния форум за захранването,  за който се надявам да е достоверен източник. Постарах се да бъда полезна във връзка с нечие питане (моля да ме простите, но обемът информация днешния следобед ми дойде в повече и не спомням кой точно се бе поинтересувал). Ако съм навредила някому, моля за извинение.
По отношение на пропорциите (простете, но също не помня точно по чие точно питане) също се опитах да помогна, цитирайки такива, дадени от двама български автори. Съжалявам ако съм навредила някому посредством споменаването на съдържащите се вътре краве мляко и краве масло, затова ги изтрих от поста. Аз лично ще ползвам като съставка кърма, или ако се наложи АМ, а по отношение на кравето масло, има литература, която смятам да прочета преди да взема становище твърдо за или против.

# 281
  • Мнения: 387



Февруарки похапват черешки,
за да влезнат в  старите си дрешки !!!

Със или без пюрета , най-хубави са февруарските хлапета !!!

Още едно предложение за новата тема ...  bouquet  bouquet  bouquet

# 282
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте и от нас Hug
Кокомания и аз благодаря Hug. Пратих за конкурса, защото това май наистина е добре организирано вече и ще се гледа от хора специалисти Peace
Виви, аз не смея да дам още крайно заключение, дали помагат хомеопатичните, но като че ли при нас има някакъв напредък Rolling Eyes. От 4-5 вечери дрането е неописуемо и нищо не го успокоява, но днес беше по-малко и лесно заспа. Почнала е да ме буди само по веднъж както преди. Chamomila 9 CH или 15 CH (демек лайката) Peace. Мисля, че това помогна тази вечер. Дава се при нужда, колкото пъти трябва. Сега й разтворих 5 гранулки в 10 мл. водичка и ги глътна наведнъж, но може и във водичката за деня и така по малко да се пийва . Малко по-късно й дадох един капкомер от Долче Нана (на Бейби Кучоло), но те са на билкова основа, не са хомеопатични. Сега спи спокойно и не се мята като риба на сухо. Моето мнение е, че ако има с какво да се избегне химията, трябва да се направи, особено при малки деца! Панадола си го пазя като вариант за висока температура при спешни случаи или голяма болкова криза. Казвам ти го в амплоато си на "професионален отровител" hahaha. Имаше един виц "На много хора живота значително се е подобрил благодарение употребата на лекарства. Например този на фармацевтите." Joy
Мери, благодаря ти за хубавите думи за нашите снимки! Асол, страхотна си! Hug  bouquet
Днес бяхме в градината на Борис Laughing или т.нар. Борисова градина. Видях се с Камчо, а после се присъединиха и Хотдей (радвам се, че се запознахме Hug) и Алинка. Дано мъжлята не се отегчиха hahaha...цял ден приказки за бебета!
Лека нощ от мен, че нещо се заседях и си пропуснах бабешкия час за лягане Wink
П.П Валерия hahaha Joy Joy Joy, страшен чешит си!

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 23:16 от ephrossina

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Честит Рожден Ден на Щастливка!
Да е жива, здрава и много щастлива!


Честито на патерица на вчерашните месечинки Калоян, Стефан и Симона и на днешните Ева, Михаела, Виктория и Александър!

За Миа!
За Тео!
За всички малки ангелчета, почивайте в мир!

Слънчице 1, на мен също съвпаденията ми идват в повечко, лично мое мнение.  Peace

Мери, това много страшно което описваш с пубертетите и нас това ни чака, дано се нормализират нещата при вас и дано баща ти се стабилизира и да разберат какво му е.

Бубе, какви дълбоки сини очи - да потънеш в тях направо, страхотни са ти куклите!

Роси и аз съм една добра сервитьорка напоследък, само дето малко се унасям и забравям да отсервирам и давам пак празните чинии, някой ден ще си остана без бакшиш  Laughing

Днес беше един прекрасен от към разходки и емоции ден. Още от вчера си бях наумила, че е крайно време да предприема някоя по-далечна дестинация за разходки, за да свиква детето. Набелязах си Джъмбо тъй като стана дума тук в темата че си тръгвате с покупки за 50лв и аз направо се почувствах като някоя прахосница. И после според зависи как се държи детето да ходим в някой Мол и без това не бях ходила там от как тръгнах да раждам, а който ме познава просто знае че по такива места ми е хвърлен пъпа направо.
Сутринта станах в 6ч кипяща от енергия и с покачен адреналин от предизвикателството което ме очаква, оправих детето, оправих себе си и зачаках смирено да се събуди мъжът ми. Стана той около 8ч и аз пърхаща около него му разказвам за плановете си, поглежда той часовника, поглежда ме мен и ми вика "Луда ли си бе??!! Аз ако излезна в 9 с теб по магазините ти до 3 ще си похарчила 1000 лева!!!", казвам му няма да се притесняваш и за това съм помислила, хората пазаруват от Джъмбо за по 50лв и аз мога за толкова пък. Изтренирах на сухо свалянето на коша от количката и сгъването и / с което малко се затрудних, за малко да пусна тема по въпроса/ и тръгнахме да си хващаме такси, по принцип магазина винаги ми се е струвал огромен, днес обаче ми се видя като кварталната бакалия. Толкова бързо минах покрай всички щандове, а да не говорим че на горния етаж го минах все едно ми бяха подпалили полата. Слезнах си долу, нарамих 2 играчки на Фишер Прайс, 3 бодита, 3 чорапа и едни сандалки и се запътих към касите, всичко точно за 10мин, мъжа ми беше впечатлен от мен особено като чу и сумата от 50лв, после цял ден му повтарях че и аз мога като другите. После поехме към Мол-а с идеята че ще кърмя Ева...там някъде, с оглед на това че стане ли дума за циците ми ставам хептен ханъма това си беше още едно предизвикателство за мен, но пък там има стая за бебета която представлява една тоалетна с една оребрена пейка където задника ми стана на вафлички дето стоях и кърмих не повече от 10мин, а една приятелка стоя от вън и затискаше вратата с бременния си корем, за да не влиза никой, после детето поспа и решихме да се местим в другия Мол, пак време за хранене, но този път стая нямаше та се наложи на около 50 градусова жега да я кърмя в колата на приятелката ми, бяхме така залепнали една за друга, че имах чувството че освен че плувам в собствен сос и се варя едновременно. Пак последва разходка, пак сън и отидохме и в последния кварталния Мол, мъжа ми попита не искам ли да ида да видя и тези които са още на първа копка до къде са стигнали и понеже се измори, а тази вечер беше канен на РД ми каза "Ти днес ми такова - таковата, аз се чувствам като пречукан от това обикаляне, довечера как ще танцувам, ще отида на РД и най-вероятно от умора ще заспя на дивана."
За утре съм му казала да си купи Алка Залцер /май така беше за махмурлук/ и в 9ч с бутилка вода и хапчетата му тръгваме пак на обиколки.



# 284
  • Мнения: 78
Valeria, страшна си.Докато четях написаното, видях себе си отстрани и ми стана още по-смешно Laughing Laughing Grinning

Общи условия

Активация на акаунт