лесно ли научихте децата да ходят без памперс?

  • 8 814
  • 167
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
Почти на 3 години е и не казва нито за пишкане нито за акане. Не е като да не се усеща, просто не иска, иска си памперса. В яслата го учат от 1 година, но и те са се хванали за главата вече и ни прехвърлят щафетата - да сме си го учили в къщи лятото като го оставяме без памперс. Да ама той е в къщи само събота и неделя, а в яслата без памперс не го искат. Пробвахме да го оставяме без памперс, напикава си се и идва и ни казва. Даже понякога и не казва, че е пикал в гащите. Явно си е до дете, на някои децата казват от рано, моето обаче е различно. Съветвам те да се ръководиш от детето си, а не от комшиичето или от форумното. Тук повечето  си мислят, че всички деца са като тяхното, само че родителите късно се сещат да учат децата си или не просто не знаят как да го направят за разлика от тях.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 770
Дияна сложих на гърне на 1,7г. Тогава все още не казваше, изпишквах я през определен интервал от време. Чак към 2годишна възраст започна да казва. Гърне обаче не е ползвала много. Купих седалка за тоалетна чиния.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
кatiABV, гледам, детето ти е на 11 месеца още. Като поотрасне още малко и махнете памперса, ако му се припикае навън, какво ще правиш? Децата обикновено съобщават в последния момент, не ти оставят никакво време за реакция. Щеш не щеш, трябва да свършите работата навън.
А сега към авторката - не се притеснявай, насила не става. Само ще травмираш детето. Имаш цяло лято пред теб, ще е достатъчно топло, за да стоите без памперс. Дъщеря ми се научи на гърне на 2 год. и 3 месеца, за 1-2 седмици. Просто махнах памперса през деня, перях всеки ден по 4-5 чифта гащи + панталони, но накрая се научи. Трябва търпение и спокойствие.

# 18
  • Мнения: 579
Въпроса  е да улучиш момента.Гергана ако не й се пишка,въобще не сяда на гърнето,обаче като й се пишка си сяда без проблем.Друг е въпросът,че не си казва и ако не улуча точния момент просто се напикава в гащите.

# 19
  • Мнения: 2 577
Ние сме на две - вкъщи сме без памперс, но упорито вече повече от три седмици не иска да казва като му се пишка и се напишква. Аз го подканям и тогава няма проблем, но сам не се сеща. Като направи работата идва да докладва Laughing
Явно още време му трябва, не му давам зор.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
кatiABV, гледам, детето ти е на 11 месеца още. Като поотрасне още малко и махнете памперса, ако му се припикае навън, какво ще правиш? Децата обикновено съобщават в последния момент, не ти оставят никакво време за реакция. Щеш не щеш, трябва да свършите работата навън.

Не знам защо, но май това само на българските деца им се случва. Чудя се - децата ли са ненормални, или майките? Как така в Европа, в Америка и изобщо в цивилизацията децата нямат този проблем?

Много е просто. Памперсите се махат не когато на родителите почне да им идва финансово нанагорно, а когато детето е в състояние да се сдържа достатъчно време, за да достигне до някое от определените за целта места.

# 21
  • Мнения: 5 026
Когато само реши детето, тогава става Simple Smile Аз правя опити от 9 месечен, чак сега има попадения (понякога). Но ако не го подканя ,не се сеща. А вчера,след яслата, изобщо не искаше да седне на гърнето,луд протест направи и държеше да се изака на килима  ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 929
Не съм го учила, в смисъл - чак да се ангажирам с това. Обясних му, че е хубаво да ака и пишка на гърне вместо в памперса, защото вече е голям. Сложих го, за да му покажа. На два пъти уж започна да го прави, но се отказваше. Не насилвах нещата. Оставих го сам да "дозрее" за това и скоро - в началото на този месец - сам прояви инициатива да пишка на тоалетната за възрастни и, от време на време - на гърнето. Няма пропуск до този момент. Дори да е с памперс, не пика и не ака в него, а казва. Остави детето само да реши, кога да го прави. То най-добре усеща, кога е готово.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 296
кatiABV, гледам, детето ти е на 11 месеца още. Като поотрасне още малко и махнете памперса, ако му се припикае навън, какво ще правиш? Децата обикновено съобщават в последния момент, не ти оставят никакво време за реакция. Щеш не щеш, трябва да свършите работата навън.

Не знам защо, но май това само на българските деца им се случва. Чудя се - децата ли са ненормални, или майките? Как така в Европа, в Америка и изобщо в цивилизацията децата нямат този проблем?

Много е просто. Памперсите се махат не когато на родителите почне да им идва финансово нанагорно, а когато детето е в състояние да се сдържа достатъчно време, за да достигне до някое от определените за целта места.
Не знам кой е нормален и кой-не,и защо трябва винаги да се съобразяваме с европейците или американците.Как те отглеждат децата си,и кога им махат памперсите не ме интересува.
За мен е по-лесно(и не от финансова гледна точка) по-рано да приуча детето си да си казва и да ходи на гърне(респ.-тоалетна),отколкото да ходи с памперс до 3-4години.Дори и навън да се изпишка детето,не виждам повод за трагедия,имайки предвид какво правят кучетата по градинките и парковете!
Това е лично мое мнение,не ангажирам никого с него,но и не приемам да ми се вменяват чужди стереотипи.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Много ми е интересно на децата в цивилизацията като им се припикае навън, какво правят? Това, че ти не си го видяла, не означава, че не го правят. И нямам предвид да се изпикаят по средата на пътечката, така че да станат достояние на всички наоколо, а някъде, където няма публика.

# 25
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Не знам защо, но май това само на българските деца им се случва. Чудя се - децата ли са ненормални, или майките? Как така в Европа, в Америка и изобщо в цивилизацията децата нямат този проблем?

Много е просто. Памперсите се махат не когато на родителите почне да им идва финансово нанагорно, а когато детето е в състояние да се сдържа достатъчно време, за да достигне до някое от определените за целта места.
Оф, ако се сравняваме с някои нации децата трябва до 4-5 годишна възраст да се возят в бебешка количка вместо да вървят. Въобще има някаква тенденция децата да продължават да се гледат като бебета до първия учебен ден, когато изведнъж от тях се очаква да пораснат и да се държат като възрастни.
Да си кажа и аз по темата- моето момче си стои на гърнето без проблем, обаче наистина само седи. Когато трябваше да даваме урина за изследвания го държах там 1ч и 40 минути без нищо да свърши, на втория опит изпи едно сокче (от тези със сламка 200мл) и малко водичка и след час се изпишка. Въобще не разбира какво точно прави там, мисли си, че е седнал на нещо неудобно и се играе с играчките, говори си нещо, но не пишка. След тези 2 опита явно ще отложа приучаването към гърне с поне половин година.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
Не знам защо, но май това само на българските деца им се случва. Чудя се - децата ли са ненормални, или майките? Как така в Европа, в Америка и изобщо в цивилизацията децата нямат този проблем?

Много е просто. Памперсите се махат не когато на родителите почне да им идва финансово нанагорно, а когато детето е в състояние да се сдържа достатъчно време, за да достигне до някое от определените за целта места.
Оф, ако се сравняваме с някои нации децата трябва до 4-5 годишна възраст да се возят в бебешка количка вместо да вървят. Въобще има някаква тенденция децата да продължават да се гледат като бебета до първия учебен ден, когато изведнъж от тях се очаква да пораснат и да се държат като възрастни.

Много добре казано Simple Smile Освен в количка си имат и биберон, с който не се разделят.

Моето момче го научих "насила" на почти 3 годинки. От раз започна да си ходи на гърне, махнахме и нощният памперс. Него просто го беше страх да седне на гърнето и да свърши в него нещо. Когато видя, че няма нищо страшно, веднага пак си поиска да си седне. Като казвам насила, има мпредвид, че една сутрин го сложих и въпреки ревовете му го оставих там, докато не се изпишка. И това беше. Всичко ми кипна, когато имахме насрочена дата за операция, а аз за пореден (фатален) път не успявах да му взема урина за изследване, защото ревеше неистово от колектора, отказваше да пишка в чашка и т.н.
Затова съжалявам, че не го направих по-рано. Детето явно не е имало проблем със сдържането или казването, а със страхът от това какво ще се случи.
Но всички дечица са различни и причините да не искат да ходят по нужда извън пампата са различни.

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Не знам защо, но май това само на българските деца им се случва. Чудя се - децата ли са ненормални, или майките? Как така в Европа, в Америка и изобщо в цивилизацията децата нямат този проблем?

Много е просто. Памперсите се махат не когато на родителите почне да им идва финансово нанагорно, а когато детето е в състояние да се сдържа достатъчно време, за да достигне до някое от определените за целта места.
Да кажа от личен опит и наблюдения по градинките  Laughing В повечето случаи има тоалетни наоколо, които са в приличен вид. Ако няма, можеш да видиш дете препикаващо храста или изпишкващо се в портативно гърне, което после майката прилежно прибира в коша на количката  Flutter

Как да научим децата да ходят на гърне, не смея да давам съвет, моите и двете се научиха късно, когато те сами решиха! Най-интересното е, че щерката, няколко дни след 3 годинки, сама започна да сваля памперса и да се изпишква, от тогава дори не е имала инциденти. Даже вече знам, че може и да стиска около 10-на мин, след като ми е казала, че й се ходи до тоалетна, достатъчно време, за да намеря подходящо място за изпишкване  Laughing

# 28
  • Мнения: 326
Здравейте на всички, имам нужда от съвет. Как да уча дъщеря ми да пишка в гърне или където и да е? Тя е на 2г. и 1 месец не иска да сяда на гърне, нито в банята, нито на тревата навънка,абе въобще никъде и си го прави само в гащите. Как на учихте своите деца и кога стана?Предварително ви благодаря!  bouquet

Силно се надявам, че под тревата вън визираш собствения си заден двор, а не обществените паркове, градини, детски площадки.

Е какво пък сега. Кучетата могат са пикаят и акат навсякъде из парковете, а малките дечица не, така ли излиза???? Аааа не, Naughty моля моля. Къде според теб трябва да се изпишка едно дете когато е в парк, където WC няма???

# 29
  • Мнения: 579
И какво,понеже американците и европейците така правят,дай дъщеря ми да се спарва с памперса и да й излизат обриви...

Общи условия

Активация на акаунт