Отговори
# 255
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Привет!
Киша,
и аз реших да махна памперса на Софи и сега ходим с гащички. Напишква се, слагам я на тоалетната, преобувам и така до следващия път. Иначе като сме навън я уча да кляка и да пишка /клякам и аз и й казвам: "Хайде да пишкаме", тя също кляка/. И вече като я питаш как се пишка, кляка веднага, ама още не може да го свърже с пишкането.
Ама и аз съм си за бой - миналата година беше на 6-7 месеца когато се беше научила да пишка на гърнето. Ама после тръгнах на лекции, изпити и на таткото не му се занимаваше, та и навикът ни го загубихме. Сега ще ми е по-трудно, ама дано до лятото да стане.
Ако някоя мама може да помогне с идея -  Hug!
Приятен ден!  Heart Eyes

# 256
  • Мнения: 865
goris,чвно това е начинът-да се махне изцяло памперса и да се пере.Дари я гледа детегледачка и презденя ще се оправим,но вечер...А и от бременността ми и ниският ми хемоглобин/82/ все ми се спи и яко ме мързи,а сега му е времето Thinking
давайте идеи Hug

# 257
  • Варна
  • Мнения: 222
Момичета, да ви питам - продължихте ли да кърмите голямото дете, докато бяхте бременни с по-малкото? Днес АГ-то ми каза да спирам да кърмя, но не ми се иска още.
Темата за памперсите и мен ме вълнува, но засега малкия убива в зародиш всеки опит.

# 258
  • Мнения: 373
Здравейте мамчета.Да се похваля с моето момче има си зъбче вече след два месеца чакане.каката много гордо се хвали на всички. Mr. Green
goris аз махнах памперса на каката по същият начин,но моята си ходеше на гърненце и си знаеше.Само една седмица се напишкваше.Иначе в една темичка прочетох ,че за да не мокри много из къщата може да се слага парченца от пеленките-така хем на нея ще и некомфортно,хем няма да е мокро навсякъде.Просто я слагай когато се сетиш н агърнето така ще свикне постепенно.И не се притеснявай няма ненаучен одетенце.Успех
Ivema аз не съм кърмила докато бях бременна,но не пречи.Четох че само ще се промени количеството състава и най-вероятно детето само ще се отбие.Иначе ако си упорита може и да не се прекъсва въобще.Двете можеш да ги кърмиш едновременно.Има и такава темичка в кърменето. Wink
Мамчета моите деца са много нервни в тези жеги.По цял ден някой реве най-лошо е когато са в синхром. CryНеискат да ядат и само ги преследвам с чиниите.Денят ми минава в хранене и приспиване.Не ги извеждам през деня заради жегата и само вачер от 6-10 с мъжът ми скиторим из парковите пространства.Добре че се писа доброволец да тича след голямата иначе не се виждам.
Ох пооплаках, се похвалих се сега ви желая весел ден
   bouquet

# 259
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Киша, това е за теб:

Не слагайте бебето си на гърне
От време на време срещам майки, които са се опитвали да слагат бебето си на гърне още през първата му година. Това е рядка, но монументална грешка. Една майка, извършила тази грешка, веднъж ми доведе седемгодишното си момиченце да го лекувам.
Детето имаше някои психологически проблеми, между които ужасен стр»ах от училището, трудности в сприятеля-ването, крайна привързаност към майка си и неспособност да установява отношения с другите деца. Към всичко това се прибавяше и редовно напикаване.
Когато едно дете на повече от пет години се напишква, можем да се обзаложим почти със сигурност, че то по някакъв начин е било неправилно гледано. Най-често детето си отмъщава на родителите за тормоза, на който са го подлагали, опитвайки се да го приучат към чистота, като това става подсъзнателно, тоест не е нито съзнателно, нито нарочно.
Майката, за която споменах, започнала да приучва бебето си, когато било на осем месеца. Попитах я защо толкова рано. Отговори ми; „Всъщност нямаше сама да се сетя. Това бе първото ми дете и не бях много опитна. Една съседка ми каза, че сега е моментът и че когато навършил годинка, нейният син вече не се напишквал. Много добре се справих. Слагах я на гърнето веднага след ядене и тя се изаква-ше като па часовник."
Бе ужасена, когато й казах, че всъщност е приучвала себе си, а не детето, което съвсем не е регулирало собствените си нужди. То просто пасивно е откликвало на майка си, а тя си бе създала навик да се занимава р нуждите на дъщеря си. Попитах я какво е станало с „обучението" й, откакто детето й отново се напишква. Отговори ми засрамено: „Ами не
мога да разбера. Щом проходи, и отвикна от гърнето. Започнах от нулата и точно тогава взе всяка нощ да се напишква." Обясних й, че момиченцето не е отвикнало от гърнето, защото всъщност никога не е свиквало с него.
За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладяло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мус-куленконтрол е асолютно непостижим за дете, ненавърши-ло две години. Тогава е моментът да се започне привикването, а не докато е бебе. Не че не можете да обучите и дете, което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точка. Аз лично не мисля, че си струва.

Взето от тук: ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ
Д-р Фицхю Додсън


Ivema кърмим се и не мислим да спираме! Защо да си правиш проблем на гърдите? Селин суче по 3 пъти на ден преди заспиване! Вече тече коластра, но не се отказа!  Hug Ти попитай защо трябва да спираш? Ако вдигнеш Т при отбиването,по ли е добре за бебе? Я си кърми на воля, колкото искате вие с децата! Ще те болят зърната първите месеци, защото ще бъдат чуствителни, но ако устискаш ще видиш, че няма нищо страшно!   bouquet Има в кърмаческия много теми за бременост и кърмене, прочети и разкажи на докторката си, за да я просветлиш и да не заблуждава майките повече!  Peace

За ЖЕЛЯЗО бременните да не ядат вътрешности-черен дроб, а повече зърнени, елдата или гречката е богата на желязо, чай от коприва също е много добре!  Peace

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 13:34 от drize

# 260
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Гърнето и при нас ще е на дневен ред скоро, но нека първо да свикне с яслата. Оф, много е крив Преслав. И сега заспа с рев. Буди се по няколко пъти на всяко спане с рев и само с мен се успокоява. Ходя като сомнамбул вече-снощи сигурно 4 пъти ставах заради него и още поне 6-7 заради Габи. Извива се целия, ядосва се. Знам, че го преживява, че промяната е голяма и все избива от някъде, гледам да съм търпелива, но много ме ядосва. Постоянно се тръшка за нещо, реве, ужас. А там казват, че слуша, не плаче за нас. Утре ще го оставим и за следобедния сън. С яденето не мога да разбера как е. Казват, че яде "като го понасилим малко" Rolling Eyes, но като се прибере и търси за ядене. Той е много злояд и се надявах там покрай децата да прояде. Наясно съм, че едва ли ще стане веднага като преживява толкова стрес наведнъж. А бе Радини вълнения... ooooh!

# 261
  • Мнения: 1 440
Здравейте,момичета! Hug
Ние вече сме добре и аз донякъде се поуспокоих.Чакам с нетърпение ЕЕГ-то.
Филипина,бързо оздравяване на децата и на теб-спокойствие и весело настроение! Hug
Киша,съвет не мога да ти дам,но ще споделя опита ми с Натали.Махнах и памперса на 1 година и 9 месеца.Слагах я на гърне още като беше на 1 годинка,като никога не съм я насилвала,сядахме заедно,четяхме книжки с животни,телевизия...Идеята ми беше да свиква,че там се правят разни неща.За около 3 седмици свикна да не се напиква или върши големите работи в гащите,но като отидох да раждам,настъпи пълен срив-резултата беше отново памперс.Баба и я гледаше,пък преди това не се беше отделяла от мен.Като се прибрахме с Ивето,отново и махнах памперса,но продължиха фаловете,явно това беше реакцията и от стреса,ревността,появата на новия човек.Гледах по възможност да съм търпелива и така постепенно свикна,но бяха нужни още доста месеци усилия и от двете страни.Така че-въпрос на лична преценка,ако детето е готово за тази крачка ще си проличи!Успех! Hug
Ivema,аз спрях да кърмя още в началото,защото моята бременност беше рискова.Ако при теб всичко е наред,няма смисъл да причиняваш това на детенце,имам предвид отбиването.Прочети в библиотеката повече за кърмене по време на бременност!
Адрианска,много сте красиви,бе! Grinning
Кате,дано детенцето да свикне по-бързо с яслата!Боже и нас догодина това ни чака...
Целувки от нас.

# 262
  • Мнения: 2 722
Не смогвам да ви изчета, а много ми се иска да съм в час с всичките ви приключения.
Тържествено обещавам наесен да се поправя.
В момента всячески се опитвам да преодолея сбиванията между хлапетата, но да си призная, хич не постигам положителни резултати. Но не се отказвам  Laughing
Чакам с нетърпение морето и планирам да се запозная на живо с Фурия.
От време на време /веднъж на 4 дни/ прибягвам до София да поработя.
Ето и малко снимки от последния месец http://www.snimka.bg/album.php?album_id=261319

# 263
  • Мнения: 3 205
Ние се завърнахме от Сандански. Изкарахме страхотно! След малко ще сложа снимки на двете диваненца.

За гърнето - аз смятам, че едно дете се е научило да ходи на гърне, когато осъзнава, че му се ходи до тоалетна, може да покаже гласно желанието си и да се задържи сухо, докато му бъдат осигурени условията за пишкане / акане. Иначе Иво го подканям да се изпишва успешно от осеммесечен (тогава не на гърне, защото не искаше и крещеше), но едва от месец и нещо смятам, че се е научил окончателно - не се налага да го питам аз, а идва  и си казва сам и няма пропуски и изцапани гащи.
Рецепта нямам, просто второ лято подред му свалям памперса, обяснявам какво трябва да ми каже и го оставям. Миналото лято не проработи, налагаше се аз да го подканям през определени интервали от време, гърнето му беше непонятно като идея. Изпишквах го прав, като съм успявала да го опазя сух по цял ден - изпишквах го след сън, след всяко хранене, преди и след разходка и когато се сетя помежду тези събития. Акането обаче винаги беше в гащите, при него това става много бързо и нямаше как да го хвана просто. Това лято обаче се научи за около 10 дни (голямото пране на гащи беше първите 3 дни, след това просто понякога забравяше да ми каже). Сега е с памперс само нощем, но и той е сух - ако му се допишка, се буди и си казва. Важното е да не се насилват нещата, а всичко да е много кротко, с много поощрения или напомняне следващия път да каже преди, а не постфактум. Аз лично не одобрявам седенето продължително време на гърне, съпроводено с четене на книги, разказване на приказки и т.н., защото идеята не е детето да седи, докато му се допикае и се изпикае, а да се научи да осъзнава тялото си.  Нагледното обучение много помага, ама внимавайте да не се окажете в положението на свекърва ми преди няколко месеца, когато Иво все още не желаеше даже да поглежда към гърне - реши да се нагърби с тази велика задача, купи му гърне и му показа нагледно как се сяда върху него - сложи гърнето на стол и се направи, че сяда. След това само като се споменеше за ходене на гърне, Иво услужливо тичкаше, носеше гърнето, слагаше го на стола и караше баба си да сяда върху него  Mr. Green  Обучителният процес някак си отиде на кино и тя се предаде.

Ivema,  аз кърмих Иво до третия месец на бременността включително, искаше ми се и още, но той просто загуби интерес в един момент и се отби сам. Не съм имала никакви проблеми и контракции, бях здрава, а Дани се роди над 4 кила.

# 264
  • Мнения: 5 391
юлче, браво за добре прекараната ваканция Simple Smile
Имаш ли нужда от почивка след "почивката"? Grinning

Ние след 2 седмици заминаваме на Априлци, дано мине добре Whistling
С морските майки ще се започнаваме живот и здраве догодина, тази единодушно решихме да си спестим тичане по цялата плажна ивица след Пресил.

Ох, памперса...Толкова лесно ми изглежда след поста на юлчето, но всъщност сме до никъде Cry

# 265
  • Мнения: 535
При мойте деца и при двамата махането на памперса стана много лесно. На Боби й го махнах на 1г7м, а на Сашко на 1г9м. И двамата знаеха за какво е гърнето много от рано. Незнам, може би уцелих някакъв подходящ момент, защото не съм ги насилвала. Специално със Сашко, започнах аз да го подканвам на 30-40 мин. и така постепенно разбра, че трябва да пишка само в гърнето, а не в гащите и започна да задържа. Още не може да говори, но може да каже "Пиш, пиш" и вече нямам никакви проблеми. Навън пък гледаше от кака си и започна да пишка клекнал, после започнах да го издържам и сега си ходи, като голямо момче, прав  Grinning. Но, всяко дете си е индивидулно и при всяко дете този момент идва по различно време. Аз също мисля, че те показват, когато са готови за това  Peace.
Карчита, радвам се, че момиченцата ти са се поуспокоили  Laughing.

# 266
  • Мнения: 5 391
адрианска, забравих, много хубави снимки, дечица, мама и татко Hug

майче, не се спотайвай, думай как е след ремонта, доволни ли сте?

# 267
  • Варна
  • Мнения: 222
Благодаря за насърчението! Лекарката ми каза, че трябва да спра да кърмя, за да има достатъчно хранителни вещества за бебето. Може би ще продължа още няколко месеца (четох, че до 22ра седмица някъде няма проблем) и ще видим какво ще стане. Може наистина да се отбие сам, което ще е най-добрия вариант. И за него, и за мен.

# 268
  • Мнения: 1 461
честит рожден ден на Майчето пожелавам ти да бъдеш все така положително настроена за живота , да бъдеш много щастлива и  децата много да те слушат 

# 269
  • Мнения: 1 440
Здравейте в този ранен час!  bouquet
Видях,че имаме рожденничка и бързам с поздравче! Simple Smile
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,МАЙЧЕ!
С ПОЖЕЛАНИЯ ЗА ЗДРАВЕ,МНОГО ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ!

Приятен ден и много слънчево настроение!

Общи условия

Активация на акаунт