За или против климатиците?

  • 8 674
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Проблемът не е в климатиците а в това че духат студено най-често в неподходящата посока. Ако си сам в стая няма проблем - насочваш го да духа там където няма никой и всичко е ОК. Обаче ако сте повече хора в стаята тогава става лошо - все на някой ще му духа право във врата или кръста. А това наистина е голям проблем. Едва ли на някой ще му е приятно всяка вечер да се прибира схванат в кръста от настиване от климатик.

# 16
  • Мнения: 1 318
Добре де, в Русе вече са адски жеги. Онзи ден в офиса беше сигурно 35 градуса, не може да се диша, всички изпотени... Като най-смела тръгнах да пусна климатика и колежката скочи като ужилена "Стига с тия климатици, на мен са ми и бездруго студени краката!" Направо онемях... И странното е, че всички се съобразяват с нея, а тя с нищо никого не превъзхожда, просто умее да мърмори качествено. Чакам с нетърпение да излиза отпуска и да се охлаждаме. Иначе днес като я няма в офиса се живее...

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
От климатиците получавам главобол.  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 700
"Стига с тия климатици, на мен са ми и бездруго студени краката!" Направо онемях...

Недей толкова да немееш.  Stop Току-що ходих да се разходя, за да ми се стоплят краката. Не знам при другите как е, но при температура 23 градуса или надолу краката ми изстиват, а откровено казано не ми се ходи с два чифта обувки на работа (едни затворени и за чорап и едни по-прохладни като за улицата).

# 19
  • Мнения: 4 841
Против съм. И за дома, и за офиса.
Слушам прогнозата, обличам се (събличам се  Mr. Green ) подходящо.
Има прозорци, които са отворени почти непрекъснато (уточнявам обаче, че сме на тихо и не-запрашено място).

Когато работи климатика, ми се запушва носа и ме заболява главата. И да, и краката ми изстиват - нормално е, седя на бюро. Две колежки сме в стаята, другата се съобразява  Crossing Arms
Да не говорим пък колко е вредна рязката смяна - от 23 градуса вътре да излезеш навън на 35 (аз съм пушачка и излизам на всеки кръгъл час), това е невероятен шок за организма...

# 20
  • Мнения: 1 318
"Стига с тия климатици, на мен са ми и бездруго студени краката!" Направо онемях...

Не дей толкова да немееш.  Stop Току-що ходих да се разходя, за да ми се стоплят краката. Не знам при другите как е, но при температура 23 градуса или надолу краката ми изстиват, а откровено казано не ми се ходи с два чифта обувки на работа (едни затворени и за чорап и едни по-прохладни като за улицата).

Аз онемях, защото преди да пуснем климатика на 35 градуса краката й "били студени" - тя обича да послъгва, за да стане на нейното... Иначе съм съгласна - на климатик и моите крака изстиват по някое време.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Твърдо за!
За тези, които не са чували- климатиците имат термостат и температурата може да е приемлива за всички.

# 22
  • Мнения: 377
От климатиците получавам главобол.  Rolling Eyes

И аз така. Мога да търпя климатик, единствено ако разликата с температурата навън е 5-7 градуса, иначе освен главоболието като изляза дори за 5 мин. ми прилошава.

# 23
  • Мнения: 234
Аз съм за  Peace климатика.
Предпочитам главоболието/дори в момента ме боли глава/ ,пред това да съм се обляла в пот. Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 6 082
Определено против. Особено пък в кола с климатик - е, смръзвам се! В стая същата работа, все не мога да уцеля подходяща за мен температура. И още нещо щях да питам, споменали са го вече:

Да не говорим пък колко е вредна рязката смяна - от 23 градуса вътре да излезеш навън на 35 ... това е невероятен шок за организма...
Как се чувствате, ако сте седели няколко часа на хладно и изведнъж излезете на горещината?

# 25
  • Мнения: 2 759
                Peace

Против съм. И за дома, и за офиса....
Когато работи климатика, ми се запушва носа и ме заболява главата. И да, и краката ми изстиват - нормално е, седя на бюро. Две колежки сме в стаята, другата се съобразява  Crossing Arms
Да не говорим пък колко е вредна рязката смяна - от 23 градуса вътре да излезеш навън на 35 (аз съм пушачка и излизам на всеки кръгъл час), това е невероятен шок за организма...
                     В момента съм с яке, дълги ръкави, качулка и т.н.т (добре, че не работя с хора Mr. Green)... Ужасен студ. И да, преди ме втрисаше като изляза от топло на студено и обратно - личната ми обясняваше че за организма е голям шок това... Твърдо не на климатиците от мен. Отделно ме заболява всичко, схващам се и настивам много лесно (а преди климитата изобщо не съм боледувала). Колегите редовно се влачат по невролози от климатиците... Абе не, не и не  Crossing Arms. И в колата не.

# 26
  • Мнения: 957
ЕДНО ГОЛЯМО ЗА..първо не искам да душа телесните миризми на колегите.. второ да ми се вие постоянно свят и да ми пада кръвното..  за колата да няма климатик е немислимо..на отворени прозорци също..особено ако не се прави течение..
За какъв шок говорим..като хората препоръчват смяна на температурата, за да се подобри кръвообращението.
Миналата година в офиса ни имаше 6 девойки...все им беше проблем климатика..
Сега..като са на работа..мъже..си е идеално...нито се оплакват нито нищо...Хора ..все пак живеем в 21ви век.
И това са пълни отживелици..със настинките от климатик...цял Лос Анджелис е на климатик..до сега да са се натръшкали и измрели..като ви духа директно..се местите..не мисля ..че е невъзможно..и това че са го поставили некадърно си е абсолютно друг въпрос.

# 27
  • Мнения: 4 841
цял Лос Анджелис е на климатик..до сега да са се натръшкали и измрели..

Много слабо ме вълнува Лос Анджелис. Тук говорим за нашето ЛИЧНО мнение по въпроса, а то по никакъв начин не зависи от това на останалите, та били те и американци. Това, че някоя харесва климатиците, не е причина и аз да го правя. Така както и моята "назадничавост" няма да попречи на "живеещите в 21век" да си ги ползват  Joy

# 28
  • Мнения: 21
И това са пълни отживелици..със настинките от климатик...цял Лос Анджелис е на климатик..до сега да са се натръшкали и измрели...

 Joy

# 29
  • Мнения: 1 318
ЕДНО ГОЛЯМО ЗА..първо не искам да душа телесните миризми на колегите.. второ да ми се вие постоянно свят и да ми пада кръвното..  за колата да няма климатик е немислимо..на отворени прозорци също..особено ако не се прави течение..
За какъв шок говорим..като хората препоръчват смяна на температурата, за да се подобри кръвообращението.
Миналата година в офиса ни имаше 6 девойки...все им беше проблем климатика..
Сега..като са на работа..мъже..си е идеално...нито се оплакват нито нищо...Хора ..все пак живеем в 21ви век.
И това са пълни отживелици..със настинките от климатик...цял Лос Анджелис е на климатик..до сега да са се натръшкали и измрели..като ви духа директно..се местите..не мисля ..че е невъзможно..и това че са го поставили некадърно си е абсолютно друг въпрос.


Напълно те подкрепям! И на мен ми писна демонстративно да ми кихат и да започнат да се жалват колко са схванати (при положение, че климатика е в другата част на стаята и на никого не духа във врата). И аз съм забелязала, че мъжете не се оплакват - само две колежки мрънкат. Едната започна да се тръшка, че за половин час пуснат климатик вече е настинала, почна да се сополиви, а истината излезе наяве съвсем случайно - предната вечер излизала да се черпят с приятели, стояли са на течение не много облечени и са жулили студена бира...

Общи условия

Активация на акаунт