АПРИЛче иска на море - дупето да си пече

  • 14 320
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 149
Има слух, че правителствени организации са били на работа днес от 6 часа сутринта, представяте ли си тези мързеливи прасета по какъв повод са се вдигнали толкова рано?
И според мен някой си прикрива я кражбата на нещо, я бъдещи сделки и т.н.
Майките купуват йод, понеже четат в Клюкарника как видите ли имало радиация. Че да има, то има от години, те какво си мислят, че живеят в Алпите ли?

И при нас се чуха гърмежите, по-скоро въздушната вълна разтресе прозорците, а съм на 1 етаж и не е като да си на 8-мия - там е било страшно. Помислих си, че са утрепали нечия кола мафиотите, или че някой е гушнал букета. После се повтори и пуснах тв-то, за да разберем става ли нещо, прехвърлих плановете в чие мазе може да се скрием при нужда. Саш каза, че или ни нападат, или някой вилнее яко. Оказа се, че е трето.
Много съжалявам, че някои сте изживели такова голямо притеснение! Дано само се разбере реално дали е отровен въздуха много.

# 241
  • Мнения: 2 631
Благодаря ви за комантарите за снимките!   bouquet
Рени, много мило семейсвто сте  Hug А Сончика е разкошна  Flutter
Нуни, честито бебче, да е живо и здраво и много радости да носи  Heart Eyes
Аги, не са слухове, тази сутрин Ани Цолова разговаря мисля с някой от МО и той каза, че са на работа от 6 часА сутринта  Peace

# 242
  • Мнения: 2 149
И за какво говори това?Да не би за изненада, за инцидент? Wink Аз мисля, че са си имали едно на ум по някакъв повод. Или те от толкова си работят първа смяна, не е излкючено.

# 243
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Вени, да - на работа съм си и по-добре че има работа, че да не си мисля глупости. Tired

# 244
Ох, тук пак друсна, не чух ясно, но пак беше гръм, без съмнение  Sad Мислех, вярвах, че всичко свърши вече, явно не е така, кога ще е...

# 245
  • Мнения: 1 027
Данче, пощата ти е пълна, изтрий малко.

# 246
  • Мнения: 766
Ау, момичета, аз в кои град живея. Нищо не усетих и не усещам. Но това е защото Симона снощи почти удари 40 градуса, и чак сутринта успях да поспя. Чух нещо но реших, че е буря и продължих да къртя.
 Мими сутринта дойде и си я пратих да си ходи. Имат вила на 6-7 км от там , всичките им прозорци и врати били изпотрошени Sad Беше много разстроена.
Иначе преди малко ходихме на док, но точно в кабинета Симона беше в страхотна кондиция и настроение. Доки каза, че дишането и е добро, гърлото добре. Предположи 6-та болест, но нали сме я карали. А и аз я чувам, че кашля и и бърша постоянно носа. Док нещо взе да ми обяснява че имам право само на 40 дни болничен за година, не ми повярва че това дете е болно. Нищо не изписа. Ще я водим на частен май.

# 247
  • софия
  • Мнения: 756
Данче, това в 15,15 било земетресение
аз не вярвам, че от правителството са били рано, рано на работа...гледах от самото начало новините и по БТВ и Нова и от никъде не успяха да намерят никой от същото това `ранобудно` правителство... добре, че си имаме кмет като слънце Laughing който беше на мястото вече и `репортерстваше` за телевизиите и от него научихме какво става

# 248
  • Мнения: 143
Леле момичета,представям си какъв ужас сте изживели,дано всичко е свършило вече  Sad .

Да се оплача и аз малко сега.Тази сутрин паднах като слизам по стъпалата.По дупе,и Инес беше в ръцете ми.Първата ми мисъл беше да не претрепя детето.Такова  падане не бях правила,въпреки ,че често ми се случва .Няколко стъпала ги минах по дупе ,подхлъзнах се просто  Blush .Като стигнах до долу почнах да охкам  Joy ,и почнах да викам майка ми и мъжа ми,че не можех да мръдна.Сега съм по-добре, обаче ще си ме боли към 20 дни.Добре че имаме един приятел,който е ортопед ,та дойде да ме прегледа.
Някой беше питал за краченцето на детето си,едното  се кривяло навътре,Чаено момиче ако не бъркам.На Аксел и двата крака са така и то доста изразено,сега забелязвам и на Инес дясното краче е почнало да се криви .При Аксел е плоскостъпие и още нещо ми каза ,но мед.термини не помня.Това не е от обувките ,по наследство си е,и моите са така.Най-добре на ортопед,че аз не ги разбирам тези работи . Лек ден пожелавам на всички и на всички болнички бързо оздравяване   bouquet .

# 249
  • Мнения: 2 149
Абе Черепахче, какво ти разправя тоя бе! 40 дни! За кого - за детето или за теб?! Как може да ти откаже болничен не ми е ясно....с 40 градуса?! Аз на GP-то на Тони му казвам - в платен отпуск съм, но искам болничен, нали се полага - детето е било в болница. Той ме пита защо ми бил, след като съм платена. Ами аз да не съм щура да имам право на болнични и да ползвам платената си отпуска, тя е за други цели! И той ми даде, не го попитах може ли, поисках си го.

Халапела, ще го заведем, но нека минат летните месеци, че от лекари ми дойде до гуша. А и навсякъде ходя аз с него -  без кола и с малко пари - сещай се как се отразява на домашното огнище! Направо моя ще го разкъсам а ми каже нещо.

Я да попитам - вие бащите усещате ли ги осезаемо като родители или те са някакви хора, които изкарват пари само и нямат никакви задължения около децата? Защото с моя само на тази тема се караме яко - той казва, че съм в майчинство - колко смешно, щото не съм - и че аз гледам детето - той ходи на работа. Вечер нито готви, нито чисти, нито простира, нито може да пусне пералня. На пазар ходи ако му поръчам нещо, и то на връщане от работа, щото после няма начин да мръдне. Не извежда сам детето, не излизаме почти никъде по разходки тримата, на лекар го водя аз, защото той никога не може да излезне от работа, дори и не пита - не можело, аз да го водя. Сега знаете, че съм бременна, той пак е на работа, едва взе една седмица отпуск /миналата и предишните години нямаше проблем/, а сега се прави на пън, ще отидем до Созопол едва-едва, лекарката каза, че е наложително. Майка ми ми пили на главата, че само седмица не стига, но не ми предлага план - как да е повече от седмица - пари ще ми даде ли Wink, а Саш дали трябва да напусне по повод морето и т.н. Толкова съм изнервена, че ха ми е казал нещо и ще до удуша! Crossing Arms

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 17:36 от Чаено момиче

# 250
  • Мнения: 766
Аги, тя ми даде болничен, но ме сметна за симулант определено. Иначе е права, болничния за дете е 40 дни за майка и 20 за баща на година. А тя знае, че Симона тръгва на ясла септември и че ще ми трябва тоя болничен.
Халпела, съчувствам Hug

# 251
  • Мнения: 2 149
А Симона има детегледачка ли сега? Защо не я остави на нея, въпреки че щеше да ти е притеснено  Thinking.....?

# 252
  • Мнения: 7 605
А Симона има детегледачка ли сега? Защо не я остави на нея, въпреки че щеше да ти е притеснено  Thinking.....?

Нали писа 4е детегледа4ката имат вила до там дето бил вzривът.

Аги, според мен СаШ е прав zа домакинската работа, сори. Аz ако ходя на ба4 и се прибирам ве4ер, а мъжът ми е по цял ден вкъЩи и после като се върна ми каzва да пусна пералня или да готвя.....няма да стане  Stop  За мен това си е раzпределянето на zада4ите, единият работи в офис (или каквото там било), другият вкъЩи. Той програмира (или квото работи там, няма zна4ка), ти 4истиШ и готвиШ.
Виж, zа детето съм съгласна с теб, трябва двамата да го гледат (не по равно, когато единият ходи на работа).  Peace И в това отноШение моя е направо супер, много се zанимава с нея. Слага я да спи, 4ете й книжка, в събота и неделя сутрин става с нея, оправя я, прави й zакуска и отиват в града да купят хлеб4ета и вестник  Heart Eyes  Води я на раzходики, на плоЩадката, отиват zаедно до супера....а бе вси4ко, не мога да се опла4а ама никак  Peace

Енвито неЩо се губи?  Thinking

# 253
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
Болничните са по 40 на майката и още толкова - на бащата. За тях, за децата - толкова са.

Аз проблем с таткото нямам. Петьо беше на три месеца, когато за първи път се гледаха за 4-5 часа. Домашната работа - кой каквото умее да прави по-бързо и по-добре: за него си е. И сега - втори ден е у дома с двамата, като се прибера от работа - мивката е празна. Пу-пу!

# 254
  • Мнения: 3 478
Смин, мерсаж за инфото  Hug.

Таня, една тукашна мама се прибра точно във Варна с нейното детенце и тя така ми каза. То не ходи още на градина, обаче на нея така и казал някой. А злично никога не бих се сетила да апостилирам картона, ама тя така каза и аз за това се юрнах.

Сестра ми е ходила до общината днес и са и казали че апостил за картона не искат, само превод и легализация.

Вени, живот и здраве септември месец сме си там, с надеждите за малко късен плаж Mr. Green

В тази връзка пак въпрос, може би по-скоро към варненските мами само. Търся заведение за кръщене не претенциозно. Дайте предложения. Днес ми дойде идея за сладкарница, но това дали е подходящо за кръщене? Не ми се иска традиционната софра като че ли, ама не искам и да е странно. Даже ако можех да се размина без цялата тази галимация с удоволствие бих го направила, но няма да стане.

Аз влизам много рядко на последък, че си взимам почивни дни, за да стягаме багаж. Вчера си подадох оставката, но ще остана до другия месец.

Общи условия

Активация на акаунт