Червенобуза водна костенурка

  • 128 464
  • 500
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Здравейте на всички....доста време не съм посещавала форума, но се убедих, че мнение от толкова много хора тук не е излишно. Преди време писах тук и сега пак имам питане. Стана така, че се сдобихме с ново червенобузо костенурче и за разлика от голямата ни която е вече на 16-17 или повече години и аз вече ги обърках....това е проблемно. Постоянно и се залепват очите и на практика си стои сляпо. Питахме ветеринар какво да я правим....каза витамин А във водата и ще се оправи ....да ....ама не.... Дайте съвет ако имате подобен проблем как се справихте. Благодаря   bouquet

# 451
  • Мнения: 4 076
Здравейте на всички....доста време не съм посещавала форума, но се убедих, че мнение от толкова много хора тук не е излишно. Преди време писах тук и сега пак имам питане. Стана така, че се сдобихме с ново червенобузо костенурче и за разлика от голямата ни която е вече на 16-17 или повече години и аз вече ги обърках....това е проблемно. Постоянно и се залепват очите и на практика си стои сляпо. Питахме ветеринар какво да я правим....каза витамин А във водата и ще се оправи ....да ....ама не.... Дайте съвет ако имате подобен проблем как се справихте. Благодаря   bouquet
Смени вета.
Ще копирам част от мой стар пост,дано ти помогне:
"На моите им залепваха очите,не ги отваряха изобщо и спираха да се хранят.Стояха все на сухо,та ако не ги бутнех във водата,щяха да се мумифицират.
Единият път ветеринарният й би(винаги боледуват по една)витаминна инжекция.Веднага живвна,а след втората беше напълно ок.Първата инжекция струваше 2 лв.,после поскъпнаха до 5,но то си зависи и от кабинета колко "луксозен" е  Smile
Когато и другата заболя със същите симптоми,й биха инжекции-нищо,все такава одрямана.Намерихме друг вет,който й предписа капки за очи Тобракулин 0,3%,7-8 лв.бяха,само от вет.аптека или кабинет се купуват.Първо почиствам окото с памуче,натопено в лайка,като целта ми е поне малко да го отворя,после капя от капките.Няколко пъти съм ползвала,помага безотказно.Вече не помня колко пъти дневно се слага,но то си пише в упътването."

Това е моят опит.Успех!

# 452
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Благодаря много  bouquet

# 453
  • Мнения: 24
Здравейте,

Подарявам червенобуза костенурка на около 2,5 години с  голям стъклен  аквариум и осторвче  / малко импровизирано но островче Simple Smile / + лампа. В момента е около 20/25 см коруба дължина. Доста порасна за 1 година и половина , като я взехме януари 2014 беше колкото малък буркан .

Тъй като ще се местим не мога да и осигуря по нататъшно съвместно съжителство.

Ще се радвам ако някой има интерес да я вземе да ми пише , срокът ми да й намеря нов дом  е до към края на месеца.

Ако имате интерес пишете ми на лични .

# 454
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 181
Здравейте, искам да подаря на брат ми жълтобуза костенурка, но в различните магазини ми казват различни неща-най-вече за температурата на водата, а и в нета пише различни работи. Та кажете ми какво трябва да купя или брат ми после да си докупи. Аз знам за:

1.Терариум с нещо за катерене или направо камък
2.Лампа за греене /казаха ми че служи и за топлене/
3.Нагревател-тук най-вече се чудя има ли нужда, защото при брат ми винаги е топло, а и ще се сложи и лампа
4.Храна-каква да е
5.Друго?

Благодаря

# 455
  • Варна
  • Мнения: 37
Vasile вземи терариум за костенурка, там има предвидено място за качване. Ако си вземаш малка (малко вероятно е да намериш голяма в магазина), вземи и малък терариум, като за чанало. Тук във Варна костенурките са около 15лв. а терариума 7-8лв. Лампа не вземай, с времето ослепяват от това светене ...иначе наистина топли, но ако у брат ти е топло ще се справи.
Имай предвид, че костенурките и въобще влечугите са много издържливи и непретенциозни. Ако им е студено си забавят метаболизма, на глад издържат завидно много време. По-опасно е да претоплиш костенурката, отколкото да я изстудиш.
Добър избор на животинче Wink

Благодаря
[/quote]

# 456
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
От вчера сме имаме костенурче. Рафаело  Laughing Започвам да чета всичко по темата. Тези дни ще му вземем лампа, въпреки че при нас слънцето е 350 дни в годината, а Т са над 15 градуса предимно. За момента е в голяма пластмасова кутия с два плоски камъка вътре. Много е жизнен, изправя се на задни крака по ръба на кутията, прави разни салта  Shocked До скоро при нас беше на отглеждане костенурката на племенника ми, която спа почти през цялото време и за 1 месец почти не хапна нищо.

# 457
  • Мнения: 61
Виждам че в темата от доста време никой не пише но реших да попитам(ако някой ми отговори де) предложете ми добър вет лекар който разбира от костенурки тъй като скоро ще си взимам жълтобуза костенурка.От Пловдив съм

П.С Жълтобузите са като червенобузите нали??

# 458
  • Варна
  • Мнения: 37
От вчера сме имаме костенурче. Рафаело  Laughing Започвам да чета всичко по темата. Тези дни ще му вземем лампа, въпреки че при нас слънцето е 350 дни в годината, а Т са над 15 градуса предимно. За момента е в голяма пластмасова кутия с два плоски камъка вътре. Много е жизнен, изправя се на задни крака по ръба на кутията, прави разни салта  Shocked До скоро при нас беше на отглеждане костенурката на племенника ми, която спа почти през цялото време и за 1 месец почти не хапна нищо.

Лампа се слага ако животното е в тъмна стая постоянно. Не му вземай лампа ...на доста животни (не само костенурки) им се нарушава зрението от тези лампи, които им светят над очите постоянно.

# 459
  • Варна
  • Мнения: 746
Здравейте и от мен, имаме костенурче от 1 годинка и е супер активно и обича да похапва...Но от около 1 седмица не е хапвала абсолютно нищо и не е особено активна. Вет. ни посъветва да вземем Turtle Vit (витамини) и да и ги капваме веднъж дневно във водата,ако нямала подобрение да я заведем за инжекция.Подобрение няма,все още няма апетит.Въпроса ми е някой имал ли е подобен проблем? Shocked

# 460
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Костенурката на племенника ми миналата година беше на отглеждане у  нас за около месец. През това време залиня, не хапна почти нищо, само спеше, почти не мърдаше из кутията. Сестра ми после го води на лекар, казаха да му капе витамини във водата, калций, както и втриване на витамини( А или Д, не се сещам) в корубата. Животното се светна за около седмица и оттогава насам е пораснал тройно  Laughing

# 461
  • Мнения: 58
Имам вкъщи червенобуза костенурка. Тя прекарва повече време извън аквариума. Разхожда се напред назад. Понякога с дни не я виждам. Влиза във водата, за да се храни. Не знам дали това стоене на сухо е нормално. Ако някой знае нещо по въпроса моля да ми помогне.

# 462
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Нищо й няма. Едната костенурка на сестра ми живее по същия начин. По цели дни е навън, като куче е станала- излезе ли някой на терасата, веднага се дотътря да види кой е и няма ли да й даде храна  Laughing

# 463
  • Мнения: 4 076
От ветеринар знам,че могат да стоят на суша до 2 часа.
Според мен е много повече.Двете ми костенурки също предочитат сушата пред водата.Често ги пускам в стаята при нас с часове.Особено женската преди да снесе яйца,полудява,ако я сложиш във вода.Сега съм ги разделила заради агресията на мъжкия,хапе я,цялата беше в рани и много стресирана.Разделих ги в два по-малки аквариума всеки и се успокоихме всички.

# 464
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Аквариумите с помпи ли са?

Общи условия

Активация на акаунт