МАЙски мами не мислете,на море ни заведете!

  • 8 819
  • 310
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 089
ба вие не спите ли, жени! кво прайте будни по никое време  Mr. Green

благодрая ви!
черпя, че нали така се правело. инак аз не си обичам рожденните дни. някой луд тръгна да ми честити в 7.24. не вдигнах, че толкоз рано сабахлянта ми идва в повече. даже май ще си спра телефоните. днес само най-верни авери ще наминат, но тях и без туй си ги виждаме през ден. обичаме си ги, а и те ни обичат. КФС яко ще лети до нас  Mr. Green

гачони, пиле шарено, ма много си млада, бря мацка! да си здрава и хубава млада майка, да си най-верно другарче на децата си /още не знамеш, но другата година чакам второ бебе у вас  Mr. Green/ и до теб да стои силен и любящ мъж!

# 286
  • Мнения: 362
       Майче честит рожден ден!!!!!!! Да си здрава и усмихната!!!!!!   bouquet

и аз си смених ника  Mr. Green

# 287
  • България
  • Мнения: 181
Мили майчета на майчета (majceto и gachoni)  да ви е честит рождения ден!   Много, много здраве, късмет и любов!
Букетче:

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 09:06 от supermama

# 288
  • Мнения: 1 269
ба вие не спите ли, жени! кво прайте будни по никое време  Mr. Green
аз до никое време гладя  Tired всяка вечер си лягам след 2 часа. ooooh!

гачони,честит рожден ден и на теб!   bouquet

днес ще правим подобие на прощьпулник на семира. Mr. Green

# 289
  • Варна
  • Мнения: 506
Майче, честитооо bouquet    Все така да бъдеш извор на енергия, разум и ентусиазъм за нашата дружина  Hug
Гачони, и ти да си ни жива, здрава и щастлива  Hug


И аз снощи кукувах, пак се присетих за яслата на Габи и ме стегна душата .... Как да я дам наесен, не е ли много малка? Не им ли вреди факта, че не получават лично внимание, че вършат някакви неща в стадо? Ами като задърпа играчките на другите деца кой ще и отвлича вниманието? Няма ли да се отчужди от мен? Едни такива черни мисли са ме налегнали - като парцал се чувствам, че искам да си дам на ясла детето  Cry
Майче, включи се с гледна точка, като имаш възможност, плийййз!

# 290
  • Мнения: 78


                Майче, ЧРД!!!Пожелавам здраве на цялата банда Филкови!!!А на теб лично, никога да не губиш хъса  и енергията си!!! И едно трето безценно камъче да светне в къщата ви.......
[/color]   

                Гачони ЧРД!!! Здраве, щастие и хармония!!!

               Дидка, разбирам те  Hug На една майка винаги ще й е трудно да се отдели от детенце, независимо от възрастта............ Винаги има добри и лоши страни в едно решение - снощи явно си виждала само негативните - днес си направи списък с позитивните  Wink

# 291
  • Мнения: 26
Честит рожден ден мили майчета (majceto и gachoni)!Пожелавам ви цялото щастие и любов на света!бъдете най обичаните жени и майки и разбирасе много,много здраве!  bouquet newsm59  bigdance2  party023

# 292
  • Мнения: 3 089
оооо, няма да се отчужди - вярвай ми. напротив, ще стане като лепенка във времеtо, в което сте заедно. моята маймуна се лепва към мен в мига, в който се върне от яслата. целувки, мачкане, врене с мен в кенефа. и в цялата тая какфония ми пее с пълна сила песничките, които е научила същия ден, и рецитира новите стихчета с апломб; води ме час през час до мивката да си мием ръцете /там ги учат, ако вие случайно сте забравили  Mr. Green/ и всеки път ми иска нови кърпи, готви заедно с мен, простираме заедно - абе като ви казвам, че е лепната към мен, значи наистина имам това предвид. вероятно има деца, които, учейки се на самостояелност, предпочитат и сами да се забавляват и играят. е у нас не е така  Mr. Green

за опазването - там ги вардят едно от друго. някак се научават, че чуждите играчки /тия, дето са в ръцете на другите/ са чужди, докато не станат свободни за общо ползване. много е възможно в началото да е одрана или даже ухапана докато децата свикнат едно с друго и спрат да си пазят 'своите' вещи, но може пък тая тревога да ви подмине.
за порсоналното внимание към децата не мога да кажа много неща, защото петра е супер добричка и деликатна. тя не говореше в яслата до преди месец-два-три и поради тази причина лелките там й обръщаха особено внимание  - опитваха се дя провокират да говори, гушкаха я повече, правиха й различни прически - един вид стана нещо като любимка. май де.

за стадното усещане - в нашата ясла групите са смесени - нямам идея какво е положението в ясли, в които има 20 деца на една въразст. та, при нас в голяма степен важи взаимоучителната метода - малките гледат от големите и покрай тях дърпат напред страшно много - научават двигателни игри, научават се да се съблича/обличат сами, да ходят на гърне, да се хранят сами, да изрязват картинки и да ги лепят, да рисуват/драскат в очертание, т.е. да държат правилно молив. и до тук. в смисъл - иде реч едва за 8-10 умения, които яслата цели да даде. не мисля, че стадното усещане е толкова изявено. е, да, хранятсе под час, но и вас спазвате режим на ядене/сън. в училище вероятно ще е по-зле - там вече ще се мъчат да моделират самите характери. а тук, тук просто моделират физическите умения за справяне с разни елементарни ситуации. и вярвай ми, правят го по-добре, отколкото ние бихме го направили!
вероятно има съвсем амлък процент на деца, които не пасват в ясленските заведения. но ми се струва, че тия деца усещат недоверието/неодобрението/несигурността на родителите си и това предизвиква и тяхната негативна реакция. ако всеки ден обясняваш колко много госпожа Х обича децата и в частност твоето,, как ти звъни по телефона и я хвали, защото направила ди-кво-си, и други такива опашати измислици, ще видиш, че самото дете ще започне да ходи с кеф на яслата.
все пак се приготви за около месец време на неистов рев и неспокойство  Mr. Green

сори за дългия пост и благодаря за честитките, девойки!

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 11:10 от majceto

# 293
  • Мнения: 456
ЧРД на Майчето и Гачони!!!
Живи, здрави и много щастливи! Смях, уважение и разбирателство в къщи!
 Hug  bouquet Hug

# 294
  • Мнения: 152
Майчето, Гачони Честит Рожден ден! Много щастие и по още едно бебе.Майче, знам че искаш трето.

Като казах бебе, мен последно време ми става много лошо.Особено като вляза в някакви големи магазини,където има хиляда миризми и няма въздух. Много обикаляме и се изморявам. Престоя тук ми дойде малко в повече, така се затъжих за Никита. Нямам търпение да я нацелувам вече, но ще стане утре вечер чак. Стегнахме багажа и потегляме към Франкфурт, и живот и здраве най-после в Б-я.

Честити крачета на Боян.

Светле- моите съболезнования.

# 295
  • Мнения: 328
МНОГО ама МНОГО ви БЛАГОДАРЯ за пожеланията,Много сте мили и сладки  Heart Eyes Hug
Майче Благодаря ти за пожеланието, и на теб също ти пожелавам всичко най хубаво и много любов покрай теби на теб да ти се връща Wink Laughing.За второто бебче незнам да ли ще е догодина но живот и здрави и аз си пожелавам по нататък още едно бебче само Теди още малко да поодрасне Crazy Laughing.
А сега да ви почерпя

 не само че днес ставам на 22г. но и вчера в сп.БЕБЕ моята хубавица Теди е на второ място за корица на списанието за малко и щеше да е на корицата на списанието но нищо другия път Party Wink

# 296
  • Мнения: 189
Честит Рожден на Майчето и на Гачони! Бъдете силни, обичани и обичащи, това ще ви стигне да сте винаги красиви, харесвани и усмихнати!!

Мила пак е като отвързана и почна да спи по два пъти на ден, а и жегата я измаря допълнително. Иначе тук си почивам страхотно- сестра ми си е взела отпуска докато сме тук, майка ми и тя си е вкъщи и търчат след малката хала. Много ме радва колко е чисто тук, освен камъчета Мила няма какво друго да събира по земята.

# 297
  • Мнения: 50
Мацки здравейте.Ние се върнахме от море,изморени и малкия лепна вирусче.Вече е по-добре.Иначе си изкарахме готино и за малко избягахме от русенските жеги.има и снимки- но нещо не мога да отворя албума за да ги сложа  Cry по-късно ще опитам пак.А сега ще чета каквото съм изпуснала.Чао

# 298
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ау, супер, две рожденички! Simple Smile majceto, gachoni, да сте живи и здрави, обичани и почитани от домашните!  bouquet
Напълно подкрепям мнението на majceto за яслата. Peace Аз самата съм тръгнала на 1г. и 1м. и съм оцеляла. Mr. Green Може би заради това доста лесно приех мисълта и не страдам толкова, че детето е на ясла. Още повече, че при Преско адаптацията върви що-годе добре. Там не плаче, като го питаш дали ще ходи при децата отговаря с да. Вкъщи е като гербова марка за мен, много повече ни търси, по-нервен е, но това е нормално и не ме тревожи. И аз като тръгна на работа в началото ще ми е трудно, ново, притеснено и най-вероятно ще си го изкарвам на мъжо. Mr. Green Децата имат нужда от повече контакти, разнообразие, пък и наистина там ще ги научат на неща, които аз в къщи едва ли ще успея например хич, ама хич не мога да пея Embarassed, ще се научат на дисциплина, самостоятелност. А бе като изключим болестите, друг голям негатив на яслата аз поне не виждам. Rolling Eyes Вярно, че той е и по-голям, но ако върви добре започвам да се замислям дали и Габи да не я пусна към Нова година. Thinking

# 299
  • София
  • Мнения: 672
Честит рожден ден на Майчето и на Гачони! Много здраве, любов и сбъднати мечти ви желая!   smile3525  newsm59

Аз ще пускам Дара на ясла от септември. За мен това е по-добрият вариант, отколкото да я гледат баби или детегледачки. Дано септември да не говоря други неща.  Wink И освен болестите, друго почти нищо не ме плаши. Нали трябва да си изгражда имунитет. Мисля, че общуването с други деца ще е много по-полезно за нея, отколкото по цял ден да е с мен и да се чудя как да й осигурявам нуждата й от връстници.  Peace Пък и аз вече много искам да се връщам на работа. Много ми липсва.  Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт