Питахте ли голямото дете дали иска братче/сестричка?

  • 5 626
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 034
Не би трябвало да зависи дали е на 2 или на 12. Ако моите дъщери си наумят след 5г, че искат брат, аз какво правя? Раждам? Как пък не Crossing Arms

абе, не е съвсем така. по технически причини, които не ми се разказват сега, моите родители почти са се били отказали от идеята за второ дете. собствено. мислили са в някакъв етап за осиновяване, но и в това не са били много сигурни. явно им се е искало, но не са били взели решението.
моите постоянни искания за сестричка са наклонили везните в полза на второто. не казвам, че аз съм взела решение, не е възможно, не са ме и питали конкретно, просто желанието ми е било нещото, което е сложило последния довод в кошничката.....

# 46
  • Мнения: 2 161
Питах,обаче когато забременях.На един дъх:искаш ли да си имаш братче ,защото изненааадааа,нали е много хубаво,ще си живеем царски!
Е,то детето какво да ми каже,освен "искам"?

# 47
  • Мнения: 1 479
Не.Баткото бе малко човече и не му разбираше главата.А и ние не сме взимали решение,то си беше "божа работа" Grinning

# 48
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
То мен не ме питаха, пък камо ли нея да я питам  Mr. Green

Обаче още преди да разбере, че съм бременна си беше "поръчала"  сестричка на Дядо Коледа. Явно той е свършил работата при нас  Crazy Преди да разберем пола я подработихме да не се ядосва, ако е момче и като говореше за бебето, казваше"братче или сестриче, каквото дойде".

# 49
  • Мнения: 6 206
От ден първи на съзнателни разговори с детето ми, му е обяснявано и промивано малкото мозъче, че най-хубавото нещо е да имаш братче-сестриче.
Когато разбрах, че съм бременна, след два дни знаеше и той
Когато се разбра, че са близнаци, знаеше и той
Даже беше казал на една позната с бебе, като хвалене, че ще има повече от нея:
А пък мама ще ми роди бебета, ама две!
После като се загуби едното близначе, вървеше и питаше Къде ми е другото бебе?
Преди няколко дни бях гушнала бебето на моя приятелка и той като ме видя
Това твойто бебе ли е? Не
А наше ли е? Не
А може ли да си го вземем за наше? Не
И започна да го гали и целува по челцето
Всяка вечер ми целува корема
Преди няколко дни ми показа какъв въртолет, бебешки, да вмемем на бебето като го измъкнел от корема Дядо Коледа, термина ми е 2 ри дек, и се опитвам да му обясня, че нещата ще се случат по Коледа
Мисля, че ще е най-добрият батко на света

# 50
  • Мнения: 2 803
Ох, питахме я и тя ни отговори, че не искала нито братче, нито сестриче ами котенце-беличко и пухкавичко.

# 51
  • Мнения: 3 034
Ох, питахме я и тя ни отговори, че не искала нито братче, нито сестриче ами котенце-беличко и пухкавичко.

 Joyами освен да си родите котенце....

# 52
  • Мнения: 26
Ние без да питаме той си казва . Поръчал си е две, а може и три бебета наведнъж  Crazy . Иска да са момчета, че да играели на футбол.И ни обяснява, как ще трябва да си купим нов апартамент, че тук щяло да ни е тясно. #Crazy Като беше по-малък искаше сестричка, че да са като Хензел и Гретел. Когато реша, че е дошъл момента за второ със сигурност няма да го питам. То си е Божа работа кога и какво ще дойде.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 228
По - скоро той питаше кога ще му раждаме братчето вече  Mr. Green Беше подготвен, че работим за бебе (второто не стана известно време).
Ако беше сестричка, нямаше да я върнем де  hahaha Щото татко им мечтае за щерка 8 години вече...
Като се роди бебето разправяше: "Аз исках братче, мама и тате - сестричка, ама аз победих!"  Mr. Green

Сега под влияние на баща си, все ме подпитва кога ще раждам и сестричката ...  Crazy

# 54
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ивиче, ама ти сама казваш, че твоето желание е било последната капка. Родителите ти, по един или друг начин, са имали нагласата за второ.
Аз считам дълга си за изпълнен - компания си имат! Че и котка имаме даже, и от тази посока не могат да ме изненадат Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 39 814
Родителите ти, по един или друг начин, са имали нагласата за второ.
Аз считам дълга си за изпълнен - компания си имат! Че и котка имаме даже, и от тази посока не могат да ме изненадат Laughing
Ха, и аз мисля, че мама имаше пръст при 2рото ни хлапе Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Дойде си септ. месец от чужбина, не си беше идвала 5г. Гуши Дияна, радва й се и изтърсва
- Искам внук!
- Виж какво жена, не ме занимавай с глупости. Говори с брат ми, той е наред.

Изпратих я окт. месец. Една седмица след това й звъня и казвам "честито, ще ставаш баба" Simple SmileSimple SmileSimple Smile След няколко месеца пак "честито, стана баба" Simple Smile

И ние си имаме котак Simple Smile За сега никакво внимание не обръща на бебето.

# 56
  • Мнения: 234
Не сме питали,само го оведомихме,че ще става батко. Hug

# 57
  • Мнения: 2 818
Да, питахме я, но дали иска бебе, като й казах че не знам дали ще е момиченце или момченце, а тя ми заяви че ще е момченце   Grinning

# 58
  • Мнения: 1 715
Не сме питали,само го оведомихме,че ще става батко. Hug
Peace И ние така.

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не сме питали, но знаех, че иска Grinning Като разбра, че ще има бебе вкъщи, започна да се представя навсякъде- магазини, заведения, обществен транспорт... още с влизането се изцепваше "Аз съм кака Сани" Joy

В тази тема разбрах, че Янита и Каспър очакват бебета... Много се радвам Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт