Питахте ли голямото дете дали иска братче/сестричка?

  • 5 630
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 579
Когато решихте да имате второ дете,питахте ли по-голямото какво мисли по въпроса?
Аз искам второ,обаче смятам да изчакам Гергана да стане поне на 3 годинки,за да разбира какво става и ще се съобразя и с нейното мнение дали иска братче/сестричка.

И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Не бих питала. Ами, ражда се каквото дойде.  Laughing

# 2
  • Мнения: 647
Питатала съм я друг път Mr. Green
При нас така се получи , че и себе си не съм питала дали искам Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 4 867
Питахме ги: и двете искат братче, че вече им било омръзнало от сестри  hahaha

Цитат
И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?
Все ще може да се уреди нещо  Wink

# 4
  • Мнения: 1 931
Децата всеки ден си менят мнението. И какво, ако каже, че не иска и вие няма да имате второ дете и като порасне голяма ви пита защо няма? Не смятам,че такова нещо трябва да зависи от решението на едно дете.
На Йони направо му казахме, че ще става батко. На моменти казваше,че не иска, но сега толкова я обича. Когато не е на градина не иска без нея да играе, казва, че му  е скучно.
Ако от сега поставяте нещата така, че толкова важни неща да зависят от прищявките на едно дете, то тогава какво ли ще ви прави като порасне.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Цитат
И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?
Все ще може да се уреди нещо  Wink

 Joy
Не съм я питала за пола. Тя, горката, и без това не знаеше какво иска - братче, за да не си дели куклите или сестричка, за да имат още повече Mr. Green
Но по принцип много искаше "бебе някакво"

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 13:53 от Де Ваня

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Не съм я питала беше на 2 год. когато решихме да си правим второ бебе. А и това си е решение на родителите според мен.

# 7
  • Мнения: 5 391
Не бих и не съм питала Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 8 937
Aми ако каже, че не иска ще се съобразите ли с това и желание? Едно дете на каквато и да е възраст, да взема решение за такива неща е меко казано странно. Баткото искаше бебе още преди да се решим на второ, после искаше момче. Сега е доволен, че има сестра. Peace

# 9
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Не сме питали, тя сама поиска когато гледа един епизод на Франклин, в който на Мечо му се ражда сестричка, така че когато след близо година й казахме, че ще има братче или сестриче много се зарадва. А сега като я попиташ какво иска братче или сестриче - едната седмица иска братче, другата сестричка, но обясняваме че това не става по поръчка и ще бъде изненада.

# 10
  • Мнения: 798
НЕ!
Манипулирахме го, да реши, че иска  Laughing
Родиха ни се наскоро две племеннички и все му повтаряхме - виж колко е хубаво - сега си имаш братовчедки, а скоро може да си имаш братче или сестриче и ще е още по-хубаво. НАЛИ ИСКАШ?  И той вика - искам. При така зададен въпрос  Twisted Evil При всички положения тази нагласа му я градим отдавна, но по-конкретните приказки почнаха, когато вече бях сигурна, че съм бременна. Сега все в този дух питаме: нали ще помагаш за гледането на бебето, нали ще го пазиш, нали ще сте си приятели? Ей такива неща. Все говорим за бебето - без да фокусираме пола, защото дори на видеозон не са го видяли и все му обяснявам, че няма значение дали ще е братче или сестриче. А той отвръща - добре, искам детенце  Grinning

ПП това разбира се, не значи, че не очаквам ревност след раждането, но се надявам да преодоляваме всичко така...

# 11
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
моля?! #Crazy я пак и по-бавно!!!

не само този пост, но и доста подобни ме карат да се замисля: все още не съм мама, но един ден като стана, живот и здраве, дали след родилния дом да не тръгна директно на работа Thinking че много седене вкъщи май май не е на добре Tired

# 12
  • Мнения: 3 367
По тази тема съм питала и съм се съобразила с мнението само на 1 човек,единственият който има значение в този сценарии-бащата на децата ми.

# 13
  • Мнения: 4 841
За сега имам само едно дете, но определено няма да се консултирам с него по този въпрос  Naughty
Това е решение, което се взима от родителите. Детето се информира, прави се съпричастно на радостното очакване, на подготовката за новия член на семейството, и... толкова. Дори не виждам какъв е смисълът на опцията "Какво искаш - братче или сестричка", след като на всички е ясно, че това не става по предварителна заявка. Няма никакъв смисъл да се създават някакви напразни очаквания, след които да настъпи разочарование - по-добре в началото да се говори за "бебе", да се уточни, че и двете имат своите предимства, и дотам.

Наистина много ми е странно обаче, какво се случва, ако детето каже "Не, не искам"  Thinking
Твърде важно за цялото семейство е едно такова решение, за да се стовари на плещите на едно дете. Не случайно има определени граници - малолетни, непълнолетни, пълнолетни... Не само защото нямат необходимия опит, за да вземат решения, но и защото това (вземането на решения) е НАША ЗАДАЧА, от която не трябва да абдикираме като родители.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не бих го питала, защото ако има (каквото дойде  Mr. Green), не мисля, че ще е в негов ущърб (да не расте сам, напротив  Peace)

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?

Ами, предполагам, че го връщаме... hahaha

По темата - няма нужда да я питам - тя е готова за кака  Mr. Green Наскоро бяхме с едно приятелско семейство извън града и хората забравиха, че имат бебе. Калина го забавлява целия ден, бута го с количката, остави се да бъде скубана и изобщо се подложи на всякакви издевателства от страна на бебето, абсолютно безропотно  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не бих го питала, защото ако има (каквото дойде  Mr. Green), не мисля, че ще е в негов ущърб (да не расте сам, напротив  Peace)

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Едни познати си питаха детето дали иска братче или сестриче и то отговори, че иска куче. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 447
Мен нашите ме попитаха искам ли да си имаме бебе, аз отговорих "Не!". Явно не очакваха такъв отговор и казаха "Е, искаш - не искаш, ще имаме"  Simple Smile

# 19
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз искам второ, даже две втори  Laughing
Но не съм питала Валентина какво иска братче или сестриче, тя сама си каза, че иска сестра..

# 20
  • Мнения: 4 406
да те видя как ще й угодиш на желанието и ще родиш желания пол- все пак вероятността е 1:1  Laughing
баткото не сме го питали. когато имахме положителен тест, му връчих кутия бонбони и му декарирах, че ще става батко и е време да почерпи.

# 21
  • Мнения: 579
Aми ако каже, че не иска ще се съобразите ли с това и желание?. Peace


Едно дете винаги има начин да се убеди и да поиска,смятам да я питам само колкото да се почувства значима,да си мисли,че и от нея зависи.Ако каже,че не иска,ще я убедя.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
питах я  Grinning, разбира се.
Искаше брат и го получи  Grinning
Сега обаче тя не иска повече бебета, а той иска.
Та се чудим  Thinking на кого да угодим  Twisted Evil

# 23
  • София
  • Мнения: 3 119
Не, не сме питали и не смятам, че има какво да се пита. Колко деца да имат-това могат да го решат само родителите.

Шани, синът ми (той е по-големият  Simple Smile) все разправяше, че след сестра си "не искал повече бебета вкъщи", пък се зарадва повече от нея, когато разбра, че съм бременна.  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 214
И да питам сина си и да не го питам - полза никаква!
Баща му като не иска второ дете (за сега поне) и да се съдера от питане нищо няма да стане!

# 25
  • Мнения: 3 034
Aми ако каже, че не иска ще се съобразите ли с това и желание?. Peace


Едно дете винаги има начин да се убеди и да поиска,смятам да я питам само колкото да се почувства значима,да си мисли,че и от нея зависи.Ако каже,че не иска,ще я убедя.

тогава какъв е смисълът от темата?
питаш детето и ако каже "не", го убеждаваш, че иска.
ако каже "да" - изпълняваш.

при всички случаи нещата клонят към второ в твоя случай.

изглежда, че идеята децата да бъдат равнопоставени на възрастните се приема много буквално понякога.

# 26
  • Oslo
  • Мнения: 659
Дълго преди да забременея, беше заявил, че иска братче което да се казва Станимир. Родихме му братче, за името обаче имахме друго мнение.
Не мисля, че е нужно да се питат децата дали искат нов член в семейството, това решават само родителите. Все пак би ми било много тъжно, ако детето не желае да дели родителската обич с още братчета и сестричета - егоистично ми изглежда някак.

# 27
  • Мнения: 9 814
Макар че, все още нямам второ дете и често казано за момента не искам да имам, дъщеря ми често ми казва, че иска да има сестричка.
Но, едно е да казват друго е като се роди бебето.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 119
изглежда, че идеята децата да бъдат равнопоставени на възрастните се приема много буквално понякога.

И на мен така ми се струва.  Peace
Дали пък идеята за "питане на детето" не предшества репликата към по-голямото дете след раждането на братчето или сестричката  " нали ти го поиска"....? newsm78

Детето не може адекватно да си представи какво е да имаш брат или сестра. Отговорите му може да са различни в зависимост от настроението в момента. И положителният, и отрицателният отговор се основават на някакви негови детински и наивни представи.

# 29
  • Мнения: 2 807
Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?

Ако иска сестричка, а се окаже братче (и обратното) си задължена да му осигуриш и другото  Wink  Hug
Аз така направих  Grinning

# 30
  • Мнения: 4 296
Аз не съм го питала, но пък хората го правят вместо мен. И той казва на всички, че иска сестриче.  Grinning

# 31
  • Мнения: 7 263
Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?

Ако иска сестричка, а се окаже братче (и обратното) си задължена да му осигуриш и другото  Wink  Hug
Аз така направих  Grinning

Уморихте ме с таз тема бе жени  hahaha hahaha hahaha
Понапече слънцето и го ударихте на веселба.
Изобщо не мисля да ги питам, защото подозирам, че ще искат сестричка не че аз не искам де, но шанса е супер минимален и тогава .... какво правим - като циганите - караме до мъжко hahaha bowuu.
В нашия случай до женско  hahaha

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
А мен ме заплашиха с "избори до дупка" т.е. до момче. "ПОправих несправедливостта" от първия път.  Laughing

# 33
  • Мнения: 3 268
Синът ни беше голям,на 11 години,когато ми каза,че иска братче или сестриче.Много сериозно ми го заяви и каза,че ще чака.Как да му откажеш! Grinning

# 34
  • Мнения: 3 034
Синът ни беше голям,на 11 години,когато ми каза,че иска братче или сестриче.Много сериозно ми го заяви и каза,че ще чака.Как да му откажеш! Grinning

това е друго.
 аз бях на 9,когато ми се роди сестра. но в продължение на една година се събуждах всяка сутрин със сълзи на очи, защото всяка нощ сънувах, че имам сестричка, и питах : "Къде ми е сестрата?"  и накрая я получих.  Mr. Green

авторката, обаче пита за една доста по-неосъзната възраст - 2-3 години, когато подобно решение не би трябвало да зависи от променливото мнение на детето.

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не би трябвало да зависи дали е на 2 или на 12. Ако моите дъщери си наумят след 5г, че искат брат, аз какво правя? Раждам? Как пък не Crossing Arms
Виж, ако ме заплашат, че сами ще си родят, вече е друго. Пу, пу, пази, Боже! Laughing

# 36
  • Мнения: 3 268
В по-неосъзната възраст този въпрос е напълно риторичен.Родителите едва ли го задават сериозно.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 816
Не мисля, че е от голямо значение желанието на по-голямото дете.
Аз не съм питала Дияна. Тя сама започна да ни навива за бебе. Даже веднъж в асансьора ни отперна въпроса "аве вие няма ли да правите секс?"
В началото искаше сестричка. След това реши, че иска братче. Много се двоумеше. Накрая разреши сама проблема, искаше близнаци - "едно момиченце за мен, и едно момченце за вас двамата".

В началото не беше щастлива когато казаха пола на Алекс. Сега обаче много го обича и се радва - "имам си братче".

И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?
Връщате го и правите ново Simple Smile
Майтапя се. Какво се случва? Радвате се на живота и новият човек в семейството.

Ако слушах Дияна и се стремях да изпълнявам желанията й, не едно бебе, трябваше да имам 4 Simple Smile

# 38
  • Мнения: 5 393
Питам го, но на шега. Казва "Да". Няма претенции за братче или сестриче- иска бебе Laughing  Ако каже "не", не бих го приела като причина да нямам второ дете.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 447
Не.
Ако реша да имам второ дете, едва ли мнението на двегодишната ми дъщеря ще ми бъде някакъв довод.

# 40
  • Мнения: 639
Никой освен с таткото не съм обсъждала колко деца искам да имам.Това е единствено и само решение на майката и бащата според мен.Децата абсолютно не могат и не е редно да взимат такова решение,те могат да контролират само бройката на собствените си деца,а не на братята и сестрите си.

# 41
  • Мнения: 1 541
Да, питам я. За сега е обещала даже и да става нощем и да го преповива и да ми го носи, но само ако е момче- момичето ми каза сама да си го гледам  Wink  Mr. Green
Питам я, но то е по- скоро от желание да се чувства значима за решенията в семейството, тоест проформа въпроси  Laughing
Иначе решението ние сме си го взели и сега вече само ще работим по въпроса, както и по убеждаването на иначе прекрасната ни дъщеря, че не трябва да бие бъдещия брат/ сестра, каквито са първоначалните й намерения  Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 1 103
Ами ние се спитахме но аз постоянно говорех че искам момиченце и той -искам сестричка  4470.Като се роди не съм имала проблеми с приемането даже тогава го преместихме в отделна стая.

# 43
  • София
  • Мнения: 607
Не сме го питали  Simple Smile Но сега казва, че иска момченце, дори име му измисли  Joy

# 44
  • Варна
  • Мнения: 5 553
Не съм я питала. А и не считам че от първото дете, трябва да зависи дали да има второ.
Имам позната, която така я питали като малка и тя казала, че не иска и си останала едно дете.

# 45
  • Мнения: 3 034
Не би трябвало да зависи дали е на 2 или на 12. Ако моите дъщери си наумят след 5г, че искат брат, аз какво правя? Раждам? Как пък не Crossing Arms

абе, не е съвсем така. по технически причини, които не ми се разказват сега, моите родители почти са се били отказали от идеята за второ дете. собствено. мислили са в някакъв етап за осиновяване, но и в това не са били много сигурни. явно им се е искало, но не са били взели решението.
моите постоянни искания за сестричка са наклонили везните в полза на второто. не казвам, че аз съм взела решение, не е възможно, не са ме и питали конкретно, просто желанието ми е било нещото, което е сложило последния довод в кошничката.....

# 46
  • Мнения: 2 161
Питах,обаче когато забременях.На един дъх:искаш ли да си имаш братче ,защото изненааадааа,нали е много хубаво,ще си живеем царски!
Е,то детето какво да ми каже,освен "искам"?

# 47
  • Мнения: 1 479
Не.Баткото бе малко човече и не му разбираше главата.А и ние не сме взимали решение,то си беше "божа работа" Grinning

# 48
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
То мен не ме питаха, пък камо ли нея да я питам  Mr. Green

Обаче още преди да разбере, че съм бременна си беше "поръчала"  сестричка на Дядо Коледа. Явно той е свършил работата при нас  Crazy Преди да разберем пола я подработихме да не се ядосва, ако е момче и като говореше за бебето, казваше"братче или сестриче, каквото дойде".

# 49
  • Мнения: 6 206
От ден първи на съзнателни разговори с детето ми, му е обяснявано и промивано малкото мозъче, че най-хубавото нещо е да имаш братче-сестриче.
Когато разбрах, че съм бременна, след два дни знаеше и той
Когато се разбра, че са близнаци, знаеше и той
Даже беше казал на една позната с бебе, като хвалене, че ще има повече от нея:
А пък мама ще ми роди бебета, ама две!
После като се загуби едното близначе, вървеше и питаше Къде ми е другото бебе?
Преди няколко дни бях гушнала бебето на моя приятелка и той като ме видя
Това твойто бебе ли е? Не
А наше ли е? Не
А може ли да си го вземем за наше? Не
И започна да го гали и целува по челцето
Всяка вечер ми целува корема
Преди няколко дни ми показа какъв въртолет, бебешки, да вмемем на бебето като го измъкнел от корема Дядо Коледа, термина ми е 2 ри дек, и се опитвам да му обясня, че нещата ще се случат по Коледа
Мисля, че ще е най-добрият батко на света

# 50
  • Мнения: 2 803
Ох, питахме я и тя ни отговори, че не искала нито братче, нито сестриче ами котенце-беличко и пухкавичко.

# 51
  • Мнения: 3 034
Ох, питахме я и тя ни отговори, че не искала нито братче, нито сестриче ами котенце-беличко и пухкавичко.

 Joyами освен да си родите котенце....

# 52
  • Мнения: 26
Ние без да питаме той си казва . Поръчал си е две, а може и три бебета наведнъж  Crazy . Иска да са момчета, че да играели на футбол.И ни обяснява, как ще трябва да си купим нов апартамент, че тук щяло да ни е тясно. #Crazy Като беше по-малък искаше сестричка, че да са като Хензел и Гретел. Когато реша, че е дошъл момента за второ със сигурност няма да го питам. То си е Божа работа кога и какво ще дойде.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 228
По - скоро той питаше кога ще му раждаме братчето вече  Mr. Green Беше подготвен, че работим за бебе (второто не стана известно време).
Ако беше сестричка, нямаше да я върнем де  hahaha Щото татко им мечтае за щерка 8 години вече...
Като се роди бебето разправяше: "Аз исках братче, мама и тате - сестричка, ама аз победих!"  Mr. Green

Сега под влияние на баща си, все ме подпитва кога ще раждам и сестричката ...  Crazy

# 54
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ивиче, ама ти сама казваш, че твоето желание е било последната капка. Родителите ти, по един или друг начин, са имали нагласата за второ.
Аз считам дълга си за изпълнен - компания си имат! Че и котка имаме даже, и от тази посока не могат да ме изненадат Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 39 816
Родителите ти, по един или друг начин, са имали нагласата за второ.
Аз считам дълга си за изпълнен - компания си имат! Че и котка имаме даже, и от тази посока не могат да ме изненадат Laughing
Ха, и аз мисля, че мама имаше пръст при 2рото ни хлапе Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Дойде си септ. месец от чужбина, не си беше идвала 5г. Гуши Дияна, радва й се и изтърсва
- Искам внук!
- Виж какво жена, не ме занимавай с глупости. Говори с брат ми, той е наред.

Изпратих я окт. месец. Една седмица след това й звъня и казвам "честито, ще ставаш баба" Simple SmileSimple SmileSimple Smile След няколко месеца пак "честито, стана баба" Simple Smile

И ние си имаме котак Simple Smile За сега никакво внимание не обръща на бебето.

# 56
  • Мнения: 234
Не сме питали,само го оведомихме,че ще става батко. Hug

# 57
  • Мнения: 2 818
Да, питахме я, но дали иска бебе, като й казах че не знам дали ще е момиченце или момченце, а тя ми заяви че ще е момченце   Grinning

# 58
  • Мнения: 1 715
Не сме питали,само го оведомихме,че ще става батко. Hug
Peace И ние така.

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не сме питали, но знаех, че иска Grinning Като разбра, че ще има бебе вкъщи, започна да се представя навсякъде- магазини, заведения, обществен транспорт... още с влизането се изцепваше "Аз съм кака Сани" Joy

В тази тема разбрах, че Янита и Каспър очакват бебета... Много се радвам Hug  bouquet

# 60
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
Тъй като най-близките ни приятели бяха с по две деца, и то малките - на възрастта на Радо, той много искаше и ние да сме четирима.
Обикновено чужди хора го питаха какво иска - момиче или момче. На мен един път ми писна да обяснявам и изтърсих "Това да не е концерт по желание". Явно много му хареса израза и стана неговия дежурен отговор на такива питанки Laughing

Като родих малкия и баща му му казал, Радо започнал да скача и да крещи " Е сега ще има с кой да ритам" Laughing

# 61
  • Мнения: 809
Не сме го питали, но той ни постави трудна задача.
Да му родим кака. Crazy

# 62
  • Мнения: 579
Мен нашите са ме питали и съм казала, че искам сестра.А майка ми като била бременна,докторът й казал,че ще е момче,а аз "Не,бе,момиче е!"...Имам сестра.  Mr. Green
...И като са я донесли в къщи съм казала "Ама аз неисках такава сестра,дето не може да си играе с мен"  Grinning

# 63
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
Не сме го питали, но той ни постави трудна задача.
Да му родим кака. Crazy

 Joy Joy а сега, де Thinking и да се похвалиш ако успеете!

# 64
  • Мнения: 491
Да, питахме я - беше на 3 и нещо, и каза, че иска сестриче. Когато разбрахме, че ще е момче веднага я информирахме. Тя се тръшна на земята и започна да реве неутешимо. Но разбира се, веднага я убедихме, че и братчетата са хубаво нещо, и че щъркелът не приема рекламации Wink
Сега много се радва на братчето си, но продължава да иска и сестриче. Thinking

# 65
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Бяхме питали баткото няколко пъти, но забременях случайно. Съобщихме му чак когато бях в 4 месец.

# 66
  • София
  • Мнения: 39 816
Да, питахме я - беше на 3 и нещо, и каза, че иска сестриче. Когато разбрахме, че ще е момче веднага я информирахме. Тя се тръшна на земята и започна да реве неутешимо.
И Дияна трудно прие факта. Ковачева в началото не беше сигурна в пола, Дияна беше обнадеждена Simple Smile Димитрова от "Фемина" обаче отсече - момче. Дияна беше нещастна. Димитрова я успокояваше, че и момченцата са хубаво нещо Simple Smile След това и още един лекар от "Фемина" развали щастието на щерката.
Но в крайна сметка Дияна е една много щастлива кака Simple Smile Имала най-хубавото братче Simple Smile

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 185
Питах баткото, защото се страхувах как ще го приеме  Simple Smile На каката само и съобщихме. И двамата бяха много доволни. Не можах да угодя на всички с пола  Joy но сега го глезотят и му се радват. Нямат претенции.

# 68
  • Мнения: 3 886
Голямия много искаше още преди да забременея със сестра му.Сега и двамата постоянно ми пилят че искат още1  бебе момченце  Shocked Shocked

# 69
  • Мнения: X
Не!
Аз имам две деца, защото толкова искам аз, това си е лично мое право и потребност. Не питам едното иска ли другото, не очаквам да са "най-добри" приятелки, не считам, че голямата, трябва да ми помага в отглеждането на малката. Това, на което държа е, да знаят, че са опора една за друга, най-близките на този свят, и когато нас с баща им ни няма, те са това, което остава.

# 70
  • Мнения: 604
Една от причините да искаме второ детенце е, че
 дъщеря ни беше самотна!Оказа се че тя
е много щастлива от факта че ще става кака но.......
за кратко!Изгубихме братчето Sad

# 71
  • Мнения: 3 268
Ичони,желая ти от сърце следващия път да имате едно прекрасно бебче!Случват се тези неща,и аз съм го преживяла.В четвъртия месец загубих бебето.Трудното беше,че трябваше да го обясна на сина си,който тогава беше на 7г. и вече тръпнеше в очакване.Но после ни се роди най-прекрасната дъщеря на света.

# 72
  • Мнения: 4 915
Не съм, естествено.
Не става въпрос дали иска кукла или куче.

Става въпрос за дете, и решението за второ/трето и т.н., е на родителите. Зная, че за семейството ни е е радост и щастие да сме четирима, децата да не растат без братче/сестричка, родителската ни любов ни да е удвоена...Не смятам, че бих питала някого друг, освен сърцето си и съпруга си дали искаме две/повече деца.  Wink

# 73
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не сме я питали,но тя сама си иска братче или сестричка,дори няма претенции детето,само да не била самичка.Казах й,че това  е много сериозно решение ще го вземем всички заедно когато му дойде времето.

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 239
Не сме го питали,но когато е виждал бебенца винаги е казвал,че иска и ние да имаме бебе. Да си вземем бебе. Laughing
Е,сега живот и здраве ще имаме.

# 75
  • Мнения: 1 447
Когато я попитахме тя ни отговори,че не иска нито едно от двете,защото щели сме да купуваме играчки на бебето,а на нея не.
По късно когато забременях беше много щастлива,че ще става кака.Сега постоянно търси малкия и често се заиграва с него.

# 76
  • Мнения: 2 315
Не мога да си позволя 3 годишно дете да ми прави семейното планиране!

# 77
  • Мнения: 942
Не съм, естествено.
Не става въпрос дали иска кукла или куче.

Става въпрос за дете, и решението за второ/трето и т.н., е на родителите. Зная, че за семейството ни е е радост и щастие да сме четирима, децата да не растат без братче/сестричка, родителската ни любов ни да е удвоена...Не смятам, че бих питала някого друг, освен сърцето си и съпруга си дали искаме две/повече деца.  Wink

PeaceНапълно съм съгласна с Free Soul,а и когато забременях с Мони ,кака Ники беше на годинка и едва ли можеше да има някакво мнение Simple Smile Сега много се радва на бебка,само когато я кара да играе с нея ,а Мони седи и я гледа упулено се сърди и идва при мен нещатна и казва "Мамо,Мони гай няма"и почва да реве ,4е искала бебе Мони да играе:hahaha:

# 78
  • София
  • Мнения: 2 437
Не не съм го питала дали иска, нито пък какво да е  Laughing
И определено ми беше неприятно, когато го питаха. Но както за всичко останало си е до дете, до начин на възпитание, до взаимоотношения  т.н. Важното е родителят да прави всичко с мисъл и премислено. Peace

# 79
  • Мнения: 2 090
Преди няколко дни питах ''голямото'' си 2 годишно дете дали иска братче,отговора беше категоричен и твърд:НЕ hahaha...много ми е интересно какво точно разбра от въпроса,че беше толкова сигурен в отговора си

# 80
  • Мнения: 6 461
Ами ...втората ми бременност се оказа изненада.Имам предвид че не беше планова ,но за това пък желана Grinning
Та вече при свършен факт казахме на Тошко ,че ще става батко Laughing

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Да, бих го питала какво мисли по въпроса.
Да, бих се съобразила, ако каже "добре"

В тази тема разбрах, че Янита и Каспър очакват бебета... Много се радвам

аз също  Hug Леко бременеене,момичета!

# 82
  • София
  • Мнения: 1 163
според мен няма дете, което рано или късно, да не поиска брат или сестра.
Сещам се обаче когато Мариана Векилска  беше бременна, по новините имаше "интервю" с голямото дете, попитаха го дали иска братче или сестриче, а то отговори че НЕ иска, на въпроса защо?, то каза "защото искам всичко да бъде само за мене" или нещо такова Sick. Е няма как да не го помня това.
Другия поривоположен случай, който помня е с едно момченце в градинката, без да съм го питала изтърсва че много искало майка му да му роди братче, обаче тя му казала че това не било концерт по желание /в смисъл второто дете/, което си е истина де Sad

# 83
  • Мнения: 2 646
Не сме питали,разбира се.Пък и детето беше две годишно кагато забременях и нямаше как да си каже "мнението" Mr. Green

# 84
  • Монтана
  • Мнения: 220
Ивайло,като разбра,че ще става батко,каза,че иска братче,щото момичетата били много капризни...  Joy
Е,сега търпи капризите на малката,но това не му пречи да я обича.
  Two Hearts

# 85
  • Мнения: 625
Моето дете поиска да си има братче или сестричка почти в периода в който аз бях готова за това.Сега вече добре знае,че чакаме бебе,но държи да си има братче ,а не сестричка.Е,оказа се,че и това желание ще му се изпълни.

# 86
  • София
  • Мнения: 847
Честно казано, въобще не ми хрумна да я питам... Но беше много горда  с брат си, като се роди, и сега му е орлица-закрилница...

# 87
  • Мнения: 7 201
Да, питам я. За сега е обещала даже и да става нощем и да го преповива и да ми го носи...
...
Иначе решението ние сме си го взели и сега вече само ще работим по въпроса...
Peace Такъв е и моят отговор.
ПП:Още преди да го бяхме питали сам искаше да има братче/сестричка.Но...още няма. Confused

# 88
  • Мнения: 6 390
Не, не съм питала, и много се дразнех докато не се знаеше какво чакам, като чужди хора питаха каката ни ... а ти какво искаш да имаш...че да не е за нея другото, третото... петото ми дете...
Без значение дали са на 2, на 12 или 22г. не мисля че големите деца им влиза в работата да регулират броя и вида на братята и сестрите си...

# 89
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мммф, мен ме питаха, казах Не. После пък ми казаха, че нямам, щото съм била казала Не  Crossing Arms Години минаха, докато разбера, че причината била другаде  Confused Тъй, че леката с питането. Аман, бе, за мен детето ми е малък пикльо и няма да има право на мнение дълго време

# 90
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Питатала съм я друг път Mr. Green
При нас така се получи , че и себе си не съм питала дали искам Laughing
и при нас така.Питала съм го по- скоро на шега, винаги е казвал, че иска.Честно казано не беше много заинтересован от това, че ще имаме бебе

Общи условия

Активация на акаунт