Питахте ли голямото дете дали иска братче/сестричка?

  • 5 625
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 294
Аз не съм го питала, но пък хората го правят вместо мен. И той казва на всички, че иска сестриче.  Grinning

# 31
  • Мнения: 7 263
Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?

Ако иска сестричка, а се окаже братче (и обратното) си задължена да му осигуриш и другото  Wink  Hug
Аз така направих  Grinning

Уморихте ме с таз тема бе жени  hahaha hahaha hahaha
Понапече слънцето и го ударихте на веселба.
Изобщо не мисля да ги питам, защото подозирам, че ще искат сестричка не че аз не искам де, но шанса е супер минимален и тогава .... какво правим - като циганите - караме до мъжко hahaha bowuu.
В нашия случай до женско  hahaha

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
А мен ме заплашиха с "избори до дупка" т.е. до момче. "ПОправих несправедливостта" от първия път.  Laughing

# 33
  • Мнения: 3 268
Синът ни беше голям,на 11 години,когато ми каза,че иска братче или сестриче.Много сериозно ми го заяви и каза,че ще чака.Как да му откажеш! Grinning

# 34
  • Мнения: 3 034
Синът ни беше голям,на 11 години,когато ми каза,че иска братче или сестриче.Много сериозно ми го заяви и каза,че ще чака.Как да му откажеш! Grinning

това е друго.
 аз бях на 9,когато ми се роди сестра. но в продължение на една година се събуждах всяка сутрин със сълзи на очи, защото всяка нощ сънувах, че имам сестричка, и питах : "Къде ми е сестрата?"  и накрая я получих.  Mr. Green

авторката, обаче пита за една доста по-неосъзната възраст - 2-3 години, когато подобно решение не би трябвало да зависи от променливото мнение на детето.

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не би трябвало да зависи дали е на 2 или на 12. Ако моите дъщери си наумят след 5г, че искат брат, аз какво правя? Раждам? Как пък не Crossing Arms
Виж, ако ме заплашат, че сами ще си родят, вече е друго. Пу, пу, пази, Боже! Laughing

# 36
  • Мнения: 3 268
В по-неосъзната възраст този въпрос е напълно риторичен.Родителите едва ли го задават сериозно.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 814
Не мисля, че е от голямо значение желанието на по-голямото дете.
Аз не съм питала Дияна. Тя сама започна да ни навива за бебе. Даже веднъж в асансьора ни отперна въпроса "аве вие няма ли да правите секс?"
В началото искаше сестричка. След това реши, че иска братче. Много се двоумеше. Накрая разреши сама проблема, искаше близнаци - "едно момиченце за мен, и едно момченце за вас двамата".

В началото не беше щастлива когато казаха пола на Алекс. Сега обаче много го обича и се радва - "имам си братче".

И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?
Връщате го и правите ново Simple Smile
Майтапя се. Какво се случва? Радвате се на живота и новият човек в семейството.

Ако слушах Дияна и се стремях да изпълнявам желанията й, не едно бебе, трябваше да имам 4 Simple Smile

# 38
  • Мнения: 5 393
Питам го, но на шега. Казва "Да". Няма претенции за братче или сестриче- иска бебе Laughing  Ако каже "не", не бих го приела като причина да нямам второ дете.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 443
Не.
Ако реша да имам второ дете, едва ли мнението на двегодишната ми дъщеря ще ми бъде някакъв довод.

# 40
  • Мнения: 639
Никой освен с таткото не съм обсъждала колко деца искам да имам.Това е единствено и само решение на майката и бащата според мен.Децата абсолютно не могат и не е редно да взимат такова решение,те могат да контролират само бройката на собствените си деца,а не на братята и сестрите си.

# 41
  • Мнения: 1 541
Да, питам я. За сега е обещала даже и да става нощем и да го преповива и да ми го носи, но само ако е момче- момичето ми каза сама да си го гледам  Wink  Mr. Green
Питам я, но то е по- скоро от желание да се чувства значима за решенията в семейството, тоест проформа въпроси  Laughing
Иначе решението ние сме си го взели и сега вече само ще работим по въпроса, както и по убеждаването на иначе прекрасната ни дъщеря, че не трябва да бие бъдещия брат/ сестра, каквито са първоначалните й намерения  Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 1 103
Ами ние се спитахме но аз постоянно говорех че искам момиченце и той -искам сестричка  4470.Като се роди не съм имала проблеми с приемането даже тогава го преместихме в отделна стая.

# 43
  • София
  • Мнения: 607
Не сме го питали  Simple Smile Но сега казва, че иска момченце, дори име му измисли  Joy

# 44
  • Варна
  • Мнения: 5 552
Не съм я питала. А и не считам че от първото дете, трябва да зависи дали да има второ.
Имам позната, която така я питали като малка и тя казала, че не иска и си останала едно дете.

Общи условия

Активация на акаунт