Питахте ли голямото дете дали иска братче/сестричка?

  • 5 621
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?

Ами, предполагам, че го връщаме... hahaha

По темата - няма нужда да я питам - тя е готова за кака  Mr. Green Наскоро бяхме с едно приятелско семейство извън града и хората забравиха, че имат бебе. Калина го забавлява целия ден, бута го с количката, остави се да бъде скубана и изобщо се подложи на всякакви издевателства от страна на бебето, абсолютно безропотно  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не бих го питала, защото ако има (каквото дойде  Mr. Green), не мисля, че ще е в негов ущърб (да не расте сам, напротив  Peace)

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Едни познати си питаха детето дали иска братче или сестриче и то отговори, че иска куче. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 447
Мен нашите ме попитаха искам ли да си имаме бебе, аз отговорих "Не!". Явно не очакваха такъв отговор и казаха "Е, искаш - не искаш, ще имаме"  Simple Smile

# 19
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз искам второ, даже две втори  Laughing
Но не съм питала Валентина какво иска братче или сестриче, тя сама си каза, че иска сестра..

# 20
  • Мнения: 4 406
да те видя как ще й угодиш на желанието и ще родиш желания пол- все пак вероятността е 1:1  Laughing
баткото не сме го питали. когато имахме положителен тест, му връчих кутия бонбони и му декарирах, че ще става батко и е време да почерпи.

# 21
  • Мнения: 579
Aми ако каже, че не иска ще се съобразите ли с това и желание?. Peace


Едно дете винаги има начин да се убеди и да поиска,смятам да я питам само колкото да се почувства значима,да си мисли,че и от нея зависи.Ако каже,че не иска,ще я убедя.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
питах я  Grinning, разбира се.
Искаше брат и го получи  Grinning
Сега обаче тя не иска повече бебета, а той иска.
Та се чудим  Thinking на кого да угодим  Twisted Evil

# 23
  • София
  • Мнения: 3 115
Не, не сме питали и не смятам, че има какво да се пита. Колко деца да имат-това могат да го решат само родителите.

Шани, синът ми (той е по-големият  Simple Smile) все разправяше, че след сестра си "не искал повече бебета вкъщи", пък се зарадва повече от нея, когато разбра, че съм бременна.  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 211
И да питам сина си и да не го питам - полза никаква!
Баща му като не иска второ дете (за сега поне) и да се съдера от питане нищо няма да стане!

# 25
  • Мнения: 3 034
Aми ако каже, че не иска ще се съобразите ли с това и желание?. Peace


Едно дете винаги има начин да се убеди и да поиска,смятам да я питам само колкото да се почувства значима,да си мисли,че и от нея зависи.Ако каже,че не иска,ще я убедя.

тогава какъв е смисълът от темата?
питаш детето и ако каже "не", го убеждаваш, че иска.
ако каже "да" - изпълняваш.

при всички случаи нещата клонят към второ в твоя случай.

изглежда, че идеята децата да бъдат равнопоставени на възрастните се приема много буквално понякога.

# 26
  • Oslo
  • Мнения: 659
Дълго преди да забременея, беше заявил, че иска братче което да се казва Станимир. Родихме му братче, за името обаче имахме друго мнение.
Не мисля, че е нужно да се питат децата дали искат нов член в семейството, това решават само родителите. Все пак би ми било много тъжно, ако детето не желае да дели родителската обич с още братчета и сестричета - егоистично ми изглежда някак.

# 27
  • Мнения: 9 814
Макар че, все още нямам второ дете и често казано за момента не искам да имам, дъщеря ми често ми казва, че иска да има сестричка.
Но, едно е да казват друго е като се роди бебето.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 115
изглежда, че идеята децата да бъдат равнопоставени на възрастните се приема много буквално понякога.

И на мен така ми се струва.  Peace
Дали пък идеята за "питане на детето" не предшества репликата към по-голямото дете след раждането на братчето или сестричката  " нали ти го поиска"....? newsm78

Детето не може адекватно да си представи какво е да имаш брат или сестра. Отговорите му може да са различни в зависимост от настроението в момента. И положителният, и отрицателният отговор се основават на някакви негови детински и наивни представи.

# 29
  • Мнения: 2 807
Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?

Ако иска сестричка, а се окаже братче (и обратното) си задължена да му осигуриш и другото  Wink  Hug
Аз така направих  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт